Jump to content

Lenovo A8 (A806)


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

καλησπερα εβαλα την τελευταια την 1536 με τον α' τροπο απο την αρχικη που ειχα 1932 αλλα το κινητο κολλαει παρα πολυ και κρασαρι και θελει επαννακινηση , τι μπορει να φταει ( backup εκανα χειροκινητα στο pc τα παντα , διοτι δεν εχω εξωτερικη καρτα και δεν ειχα πολυ χωρο)
Link to comment
Share on other sites

Και τι περιμενεις; B` τροπος. Αφου ησουν με 1932, επρεπε να πας σε clean install

Τι προτείνετε (εσείς); Τι πιστεύετε; Τι γίνεται; Οκτώμβρης το Μ να τονίζεται!

Μια πλήρης φόρτιση.

Link to comment
Share on other sites

σε ποια σελιδα ειναι ο τελευταιος οδηγος για σβησημο και περασμα απο την αρχη?

 

http://s24.postimg.org/rk054jgd1/IMG_20151114_133127.jpg

Τι προτείνετε (εσείς); Τι πιστεύετε; Τι γίνεται; Οκτώμβρης το Μ να τονίζεται!

Μια πλήρης φόρτιση.

Link to comment
Share on other sites

Ο οδηγος ελεγε οτι οποιος εχρι vibe v2 μπορει να κανει το α τροπο

Εγω ειχα αυτη σε 1932 το κινητο ειχε ερθει με ροοτ. Τελωσπαντων το αφησα φορτισε και τωρα το πρωι μου ζητησε αδειες για το super su και την αναβαθμιση μαλλον χτες στο πρωτο reboot δεν το εβγαλε και γο αυτο.κολλαγεωπατησα χορηγηση και εστρωσε.

Απο την παλια πιο γρηγορη και πιο ελαφρια φαινεται και θα ειναι λογικα αλλα εχω τις εξης αποριες

1) αυτο με τις υπηρεσιες οχι μονο δεν εφτιαξε αλλα τωρα βγαινει και οταν ανοιγω gps περα απο οταν συνδεω καλωδιο

2) γιατι εχουμε δυο ημερελογια σαν εφαρμογες συστηματος?

3) οι εφαρμογες sync it ειναι τοσο σημαντικη και ειναι συστηματος και δεν σβηνει? Και το vibe expert τι χρησιμευει ( δεν την ειχα ξαναδει )

Link to comment
Share on other sites

καντιλακ εισαι τεραστιος το εκανα και φυσαει θα ξαναμπω αυριο να πω εντυπωσεις

 

----- προσθήκη μηνύματος 11 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

χαχαχαχα φιλαρακι ευχαριστω:)

Link to comment
Share on other sites

καντιλακ εισαι τεραστιος το εκανα και φυσαει θα ξαναμπω αυριο να πω εντυπωσεις

 

----- προσθήκη μηνύματος 11 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

χαχαχαχα φιλαρακι ευχαριστω:)

 

:clap::up::clap::up::clap:

 

Χαίρομαι που άκουσες την συμβουλή μου και το προσπάθησες.

Link to comment
Share on other sites

Ο οδηγος ελεγε οτι οποιος εχρι vibe v2 μπορει να κανει το α τροπο

Εγω ειχα αυτη σε 1932 το κινητο ειχε ερθει με ροοτ. Τελωσπαντων το αφησα φορτισε και τωρα το πρωι μου ζητησε αδειες για το super su και την αναβαθμιση μαλλον χτες στο πρωτο reboot δεν το εβγαλε και γο αυτο.κολλαγεωπατησα χορηγηση και εστρωσε.

Απο την παλια πιο γρηγορη και πιο ελαφρια φαινεται και θα ειναι λογικα αλλα εχω τις εξης αποριες

1) αυτο με τις υπηρεσιες οχι μονο δεν εφτιαξε αλλα τωρα βγαινει και οταν ανοιγω gps περα απο οταν συνδεω καλωδιο

2) γιατι εχουμε δυο ημερελογια σαν εφαρμογες συστηματος?

3) οι εφαρμογες sync it ειναι τοσο σημαντικη και ειναι συστηματος και δεν σβηνει? Και το vibe expert τι χρησιμευει ( δεν την ειχα ξαναδει )

Ο οδηγός είναι ξεκάθαρος για το τι μέθοδο να ακολουθήσετε.

Η 1932 δεν είναι official rom όπως δεν είναι καμιά απ' αυτές που βάζουν τα κινεζομάγαζα με ελληνικά, root , playstore.

Εγώ παρόλο που θα μπορούσα να χρησιμοποιήσω οποιαδήποτε από τις τρεις μεθόδους για το τηλέφωνο μου, επέλεξα την 3η για να καθαρίσω και την εσωτερική μνήμη από περιττά αρχεία που μαζεύονται με τον καιρό (αφου πρώτα κράτησα backup αυτά που χρειαζόμουνα). Μια εσωτερική μνήμη φορτωμένη με αρχεία και με λίγο διαθέσιμο ελεύθερο χώρο επηρεάζει αισθητά την ταχύτητα απόκρισης του τηλεφώνου. Γι' αυτό προτείνεται η χρήση εξωτερικής microSD για την αποθήκευση φωτογραφιών , βιντεο, backup rom ή εφαρμογών.

Για το 1) βάλε το τηλέφωνο στην κανονική λειτουργία και όχι σε λειτουργία εξοικονόμησης ενέργειας στην Διαχείρηση ενέργειας.

Για το 2) υπάρχει μια εφαρμογή ημερολογίου στην 1536. Η δεύτερη είναι πιθανότατα κατάλοιπο από την προηγούμενη rom και δεν πρέπει να είναι εφαρμογή συστήματος γιατί αν είναι ούτε ο θεός ο ίδιος δεν ξέρει με ποιο τρόπο πέρασες την rom.

Για το 3) για μένα είναι χρήσιμη cloud εφαρμογή για backup. Αν δεν την θες μπορείς να την παγώσεις ή να την αφαιρέσεις με το Titanium backup. Όμως επειδή σε βλέπω λιγάκι "ζωηρό" μην πας και αφαιρείς με το Titanium ότι δεν σ΄αρέσει γιατί είναι πολύ εύκολο να γίνει μπάχαλο το τηλέφωνο.

 

----- προσθήκη μηνύματος 15 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Από Chrome πάντως βγάζει error.

Και από chrome λειτουργεί. Αυτό που δεν λειτουργεί είναι ο τρόπος που προσπαθείς να το κατεβάσεις.

Link to comment
Share on other sites

1 . Εχω 6gb κ δεν εκανα το backup γιατι θα πηγαινε πολυ λιγο και υπεθεσα οτι δεν θα χρειαστω την.παλια ρομ

Επισης τωρα δουλευει καλα πιο γρηγορο αν.δω τιποτα κολληματα κλπ θα την.ξαπερασω με clean παντως και με την τροπο α επειδη ειδα οτι στην version ελεγε vibeu v2.0 klp ειπα πως μπορω να τον κανω με.τον α τροπο.

2) Ειχε μεινει και το.παλιο ημερολογιο αλλα μπορουσα τελικα να το σβησω , δεν ηταν συστηματος εκανα λαθος

3) χτες το εβγαλα το titanioum backup καθως νομιζα οτι κανει μονο backup και οπως ειπα εχω κανει χειροκινητα στον υπολογιστη, μπορω να το ξανακατεβασω απ το playatore gi na pagoso to sync it ?

Υ.Γ

ΤΟ ΠΑΓΩΣΑ με το link2sd οποτε δεν χρειαζεται να το κατεβασω εκτος και αν εξυπηρετει και καπου αλλου

Μιας και backup εχω παρει

Ευχαριστω και μπραβο για την καλη δουλεια στη 1536 :)

Edited by Geokara
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μια και το κινητό είναι αρκετά βαρύ έχει κανένας να προτείνει καμμία καλή βάση αυτοκινήτου που να μπορεί να το σηκώσει?
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους,

εκανα χθές διαγραφή του λογαριασμού google , μετά διαγραφή δεδομένων σε playstore , Υπηρεσίες Google Play, Πλαίσιο υπηρεσιών google, και Πρόγραμμα διαχείρισης λήψεων, μετά επανεκκίνηση και ξαναπερασα τον google λογαριασμό, αλλά έχω ένα πρόβλημα.Δε δουλευει το Play store.μου βγάζει δεν υπάρχει σύνδεση.

Ξέρει κάποιος τι πρέπει να κάνω?

 

Ειμαι με την 9432.

Edited by chrisf
Link to comment
Share on other sites

Εγω εχω μια βαση απο ιμπει...μια χαρα ειναι 1,50 γιουρο :ρ

 

Μήπως θα μπορούσες κάποιο συνδεσμο?

Link to comment
Share on other sites

Τελικά το πρόβλημα του κρασαρίσματος των Υπηρεσιών google δεν οφείλεται ακριβώς στην επιλογή Εξοικονόμησης ενέργειας της Διαχείρισης ενέργειας αλλά στην ενεργοποίηση του "Χωρίς αυτόματη ενεργοποίηση της οθόνης" που βρίσκεται στην Διαχείριση ενέργειας-->Power saving engine. Μπορείτε δηλαδή να έχετε το τηλέφωνο σε Εξοικονόμηση ενέργειας αρκεί να έχετε απενεργοποιημένο το διακόπτη της παραπάνω ρύθμισης.
Link to comment
Share on other sites

το εκανα και μεχρι στιγμης ολα οκ

Ξεχασα να πω οτι με της προηγουμενες ενεργειες που ειπες και εκανα εχω πλεον εικονιδιο ρυθμισεις google ενω πριν δεν ειχα :)

 

ευχαριστω :)

Link to comment
Share on other sites

Κανένα πρόβλημα με play services. Έχω την 1536 multilanguage . Εσείς?

 

Κάθε τόσο notification ότι δεν λειτουργεί. restart και απενεργοποίηση του wifi μετριάζουν πολύ το πρόβλημα

Link to comment
Share on other sites

Κάθε τόσο notification ότι δεν λειτουργεί. restart και απενεργοποίηση του wifi μετριάζουν πολύ το πρόβλημα

Αυτό που έγραψα στο προηγούμενο post μου το διάβασες?

Link to comment
Share on other sites

πως το συγκεκριμενοποίησες.. μπράβο, εννοώ, χαράς τον κόπο σου

υγ μόλις το έκανα

 

υγ2 μετά από 5 λεπτά να μην έχει εμφανίσει ειδοποίηση, προφανώς δουλεύει

Edited by atsimas
Link to comment
Share on other sites

Φιλε kandilak εγω το χω σε νορμαλ mode και απενεργοποιησα αυτη τη λειτουργια αλλα το.προβλημα εξακολουθει να υπαρχει μολις ανοιγω το gps καθε 10 δευτερολεπτα το βγαζει και οταν βαζω τον φορτιστη Edited by Geokara
Link to comment
Share on other sites

Φιλε kandilak εγω το χω σε νορμαλ mode και ενεργοποιημενη αυτη τη λειτουργια αλλα το.προβλημα εξακολουθει να υπαρχει μολις ανοιγω το gps η βαζω τον φορτιστη

Αδερφέ, τι να πω? Δεν μπορώ να το κάνω ποιο συγκεκριμένο.

Γράφω ότι για το error φταίει η ενεργοποίηση τις συγκεκριμένης ρύθμισης και όχι η κατάσταση Εξοικονόμησης ενέργειας και έρχεσαι και αναρωτιέσαι γιατί εσένα συνεχίζει ενώ την έχεις ενεργοποιημένη!:wacko:

Link to comment
Share on other sites

Ναι εχεις δικιο εκανα τροποποιηση του μηνυματος αλλα μαλλον δεν το ειδες την απενεργοποιησα αφου διαβασα καλυτερα το μηνυμα σου και το προβλημα δεν αλλαξε

Υ.Γ εκανα επανακινηση και παρατηρησα το.εξης με την ρυθμιση απενεργοποιημενη στο νορμαλ mode το.προβλημα.δεν λυνεται

Ενω στην.εξοικονομηση ενεργειας μεχρι.στιγμης δεν.μου εχει βγαλει κατι οταν ανoiγω gps.

Edited by Geokara
Link to comment
Share on other sites

Ναι εχεις δικιο εκανα τροποποιηση του μηνυματος αλλα μαλλον δεν το ειδες την απενεργοποιησα αφου διαβασα καλυτερα το μηνυμα σου και το προβλημα δεν αλλαξε

Τι απενεργοποίησες?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...