Jump to content

Lenovo A8 (A806)


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Το cpu-z δείχνει πως δουλεύει κανονικά ο light sensor. Αλλάζει τιμές.

 

 

Στον ήλιο θάπρεπε να αυξάνει και στο σκοτάδι να μειώνεται η φωτεινότητα, κάτι που δεν συμβαίνει στο δικό μου τηλ. Έχω κρύσταλλο βάλει, αλλά δε νομίζω πως φταίει αυτό.

Η αυτόματη φωτεινότητα δουλεύει, αλλά οταν λες ότι δεν δουλεύει δεν σου δίνω άδικο. Θα έπρεπε να είναι πολύ πιο γρήγορη η απόκριση στις αλλαγές φωτισμού και πιο γρήγορες οι αυξομειώσεις φωτεινότητας της οθόνης.
Link to comment
Share on other sites

Η αυτόματη φωτεινότητα δουλεύει, αλλά οταν λες ότι δεν δουλεύει δεν σου δίνω άδικο. Θα έπρεπε να είναι πολύ πιο γρήγορη η απόκριση στις αλλαγές φωτισμού και πιο γρήγορες οι αυξομειώσεις φωτεινότητας της οθόνης.

Σωστός (όπως πάντα). Με το Lux που έβαλα, λειτούργησε, πράγμα που επιβεβαιώνει τα λεγόμενά σου. Δε μπορούμε να διορθώσουμε τη "μαμάτη" εφαρμογή;

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα έχω αγοράσει το κινητό εδώ και λίγες μέρες...και αντιμετωπίζω τα εξής προβλήματα : δν μπορώ να απαντήσω σε κλήσεις μου γράφει η εφαρμογή incallui έχει σταματήσει..και δν μπορώ να κάνω backup και αναβάθμιση γτ μου λέει πάλι η εφαρμογή ρυθμίσεις έχει σταματήσει...έχω rom vibeui_v2.0_1447_7_st_a806_baralajbi δν την άλλαξα η δικιά του με ελληνικά..καμιά ιδέα; ευχαριστώ...εκ των προτέρων..
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά ξέρετε κάποια εφαρμογή που να μου δείξει τη χωρητικότητα (mAh) της μπαταρίας; Θέλω να τσεκάρω μια που πήρα από ebay.
Link to comment
Share on other sites

Δεν υπάρχει αυτό. Θα πρέπει να πάρεις αυτό να μετράς real time

Τι προτείνετε (εσείς); Τι πιστεύετε; Τι γίνεται; Οκτώμβρης το Μ να τονίζεται!

Μια πλήρης φόρτιση.

Link to comment
Share on other sites

έχω rom vibeui_v2.0_1447_7_st_a806_baralajbi δν την άλλαξα η δικιά του με ελληνικά..καμιά ιδέα; ευχαριστώ...εκ των προτέρων..

Να βαλεις αυτη http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=5825033#post5825033

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά ξέρετε κάποια εφαρμογή που να μου δείξει τη χωρητικότητα (mAh) της μπαταρίας; Θέλω να τσεκάρω μια που πήρα από ebay.

Δοκιμασε το Ampere

Link to comment
Share on other sites

Ξερετε αν γινεται το συγκεκριμενο να συγχρονιστει με το κονταρι selfie?μιλαω για το κλασικο με το καλωδιο οχι με bluetooth γιατι παλευω να το συγχρονισω αλλα δεν...
Link to comment
Share on other sites

Ενδιαφερομαι να προχωρησω στην αγορα του κινητου και θα ηθελα να ρωτησω αν θελει καποια "πειραγματα"(αλλαγη rom κ.α.) για να γινει λειτουργικο και να δουλευει νορμαλ.

Ευχαριστω.

Οι τέσσεροι τροχοί κινούν το σώμα, οι δύο την ψυχή.
Link to comment
Share on other sites

Τι παιζει ρε παιδιά με το παρακάτω?

Μου τα βγάζει όποτε μπαίνω στο Internet είτε απο chromer είτε απο τον browser που έχει μέσα το τηλέφωνο.

Xiaomi Redmi Note 3 Pro International MIUI 8.2
Link to comment
Share on other sites

Σωστός (όπως πάντα). Με το Lux που έβαλα, λειτούργησε, πράγμα που επιβεβαιώνει τα λεγόμενά σου. Δε μπορούμε να διορθώσουμε τη "μαμάτη" εφαρμογή;

Η εφαρμογή του συστήματος καθυστερεί χαρακτηριστικά.. Δοκίμαζα εφαρμογές και βρήκα ότι στο κινητό μας δουλεύει τέλεια η εφαρμογή Velis Auto Brightness. Άμεση απόκριση στις αλλαγές και ρύθμιση επιθυμητής φωτεινότητας!

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Τι παιζει ρε παιδιά με το παρακάτω?

Μου τα βγάζει όποτε μπαίνω στο Internet είτε απο chromer είτε απο τον browser που έχει μέσα το τηλέφωνο.

Προφανώς έχει εγκατασταθεί κακόβουλο λογισμικό. Δοκίμασε επανεγκατάσταση του chrome ή δοκίμασε τον dolphin explorer. Εγώ θα έκανα επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων για είμαι σίγουρος.

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Ενδιαφερομαι να προχωρησω στην αγορα του κινητου και θα ηθελα να ρωτησω αν θελει καποια "πειραγματα"(αλλαγη rom κ.α.) για να γινει λειτουργικο και να δουλευει νορμαλ.

Ευχαριστω.

Νορμάλ δουλεύει από την αρχή. Για βελτιώσεις τσέκαρε την πρώτη σελίδα. ;)

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Παιδια μ βγαζει τωρα τελευταια lock screen failure βοηθεια γρηγορα και ευχαριστω

Δοκίμασε να αλλάξεις lockscreen από το themecenter-local management-lockscreen.

Link to comment
Share on other sites

Τι παιζει ρε παιδιά με το παρακάτω?

Μου τα βγάζει όποτε μπαίνω στο Internet είτε απο chromer είτε απο τον browser που έχει μέσα το τηλέφωνο.

Εγω νομιζω οτι ειναι απλα σπαμ διαφημισεις. Aν εισαι ροοτ βαλε το adfree http://adfree.bigtincan.com/ για να μην εμφανιζονται σπαμ διαφημισεις.

Link to comment
Share on other sites

Εγω νομιζω οτι ειναι απλα σπαμ διαφημισεις. Aν εισαι ροοτ βαλε το adfree http://adfree.bigtincan.com/ για να μην εμφανιζονται σπαμ διαφημισεις.

 

Ποιο είναι καλύτερο το Adfree ή το AdAway.... ?

Mobile: OnePlus 9 Pro & Realme Pad 10.4" 

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και από μένα. Έβαλα πρόσφατα τη 1516 rom του kandilak και είμαι πολύ ευχαριστημένος. Το πρόβλημά μου είναι ότι ανοίγοντας το gallery για να δω τις φωτογραφίες, βλέπω μόνο όσες υπάρχουν στην εσωτερική μνήμη του τηλεφώνου και καμία φωτογραφία από την εξωτερική κάρτα. Υπάρχει κάποια λύση; Ευχαριστώ εκ των προτέρων για τη βοήθειά σας
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και από μένα. Έβαλα πρόσφατα τη 1516 rom του kandilak και είμαι πολύ ευχαριστημένος. Το πρόβλημά μου είναι ότι ανοίγοντας το gallery για να δω τις φωτογραφίες, βλέπω μόνο όσες υπάρχουν στην εσωτερική μνήμη του τηλεφώνου και καμία φωτογραφία από την εξωτερική κάρτα. Υπάρχει κάποια λύση; Ευχαριστώ εκ των προτέρων για τη βοήθειά σας

Δες μήπως στην εξ. κάρτα έχει ένα αρχείο με όνομα ".nomedia" αν το έχει σβήσε το και κάνε επανεκκίνηση και δες μετά αν δείχνει τις φώτο..

Link to comment
Share on other sites

Νορμάλ δουλεύει από την αρχή. Για βελτιώσεις τσέκαρε την πρώτη σελίδα. ;)

Ολες αυτες οι βελτιωσεις ειναι απαραιτητες? Αν δεν τις κανω το τηλεφωνο δεν θα ειναι λειτουργικο?

Οι τέσσεροι τροχοί κινούν το σώμα, οι δύο την ψυχή.
Link to comment
Share on other sites

Ποια εφαρμογή προτείνετε για offline gps?? Να μην χρειαζεται δλδ Internet.

Κατέβασε το HERE Maps.

Link to comment
Share on other sites

Δες μήπως στην εξ. κάρτα έχει ένα αρχείο με όνομα ".nomedia" αν το έχει σβήσε το και κάνε επανεκκίνηση και δες μετά αν δείχνει τις φώτο..

Ευχαριστώ για την άμεση απάντηση. Το αρχείο υπήρχε, το έσβησα, αλλά πάλι τα ίδια.

Link to comment
Share on other sites

Ποια εφαρμογή προτείνετε για offline gps?? Να μην χρειαζεται δλδ Internet.

Εγώ έχω το TomTom (όχι του palystore) full version και είναι τέλειο και πολύ αξιόπιστο.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και από μένα. Έβαλα πρόσφατα τη 1516 rom του kandilak και είμαι πολύ ευχαριστημένος. Το πρόβλημά μου είναι ότι ανοίγοντας το gallery για να δω τις φωτογραφίες, βλέπω μόνο όσες υπάρχουν στην εσωτερική μνήμη του τηλεφώνου και καμία φωτογραφία από την εξωτερική κάρτα. Υπάρχει κάποια λύση; Ευχαριστώ εκ των προτέρων για τη βοήθειά σας

Οι φωτογραφίες στην εξωτερική κάρτα σε ποιο φάκελο είναι αποθηκευμένες?

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα στην παρεα,

 

τωρα τελευταια ενω δεν εχω αυτοματη ρυθμιση φωτεινοτητας διακρινω αυτοματες αυξομειωσεις στην φωτεινοτητα οταν την εχω στο φουλ.

 

Αν δοκιμασω να χαμηλωσω φωτεινοτητα και να την βαλω παλι φουλ το προβλημα λυνεται.

 

 

Καμια ιδεα ?

 

Εβαλα το CPUZ και βλεπω κινηση στο light sensor

Edited by TonimanakHTC

ΜΗΝ ΕΙΣΑΙ ΝΟΥΜΠΑΣ... ΔΙΑΒΑΣΕ ΨΑΞΕ ΜΕΛΕΤΗΣΕ ΕΝΗΜΕΡΩΣΟΥ ΚΑΙ ΚΑΝΕ ΤΙΣ ΑΠΟΡΙΕΣ ΣΟΥ ΠΡΑΞΕΙΣ ΚΑΙ ΠΕΙΡΑΜΑΤΑ...

Lenovo A8 806 Golden Warrior

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...