Jump to content

Lenovo A8 (A806)


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

παιδιά sos!! καταρχάς να ευχαριστω άπειρα τον καντιλακ που έχει κάνει ποσα πράγματα εδώ πέρα μέσα!! παιδιά στο βήμα 11 "Με εντελώς κλειστό το τηλέφωνο πατήστε ταυτόχρονα τα κουμπιά Vol up+Vol down+Power μέχρι το τηλέφωνο να κάνει μία δόνηση. Μετά από λίγο θα μπει πάλι στο TWRP recovery" μόλις το κάνω με πετα σε ένα μενού με κινεζικα τι να κάνω?? δεν μου ανοίγει το twrp :(

 

και επίσης όσες φορες και αν πατάω τα 3 κουμπιά δεν...απλά ανοίγει και bootτάρη

Edited by black16
Link to comment
Share on other sites

παιδιά sos!! καταρχάς να ευχαριστω άπειρα τον καντιλακ που έχει κάνει ποσα πράγματα εδώ πέρα μέσα!! παιδιά στο βήμα 11 "Με εντελώς κλειστό το τηλέφωνο πατήστε ταυτόχρονα τα κουμπιά Vol up+Vol down+Power μέχρι το τηλέφωνο να κάνει μία δόνηση. Μετά από λίγο θα μπει πάλι στο TWRP recovery" μόλις το κάνω με πετα σε ένα μενού με κινεζικα τι να κάνω?? δεν μου ανοίγει το twrp :(

 

και επίσης όσες φορες και αν πατάω τα 3 κουμπιά δεν...απλά ανοίγει και bootτάρη

Εμένα είχε βγάλει την πρώτη φορά κάτι κινέζικα και δε μπορούσα να κάνω τίποτα, έτσι έβγαλα τη μπαταρία και ξαναπάτησα τα κουμπια(τα πατάς συνέχεια μέχρι να βγει το μενού και όχι μέχρι τη δονηση) μπήκε στο μενού έβαλα τα gapps και όλα τζιτζι λειτουργεί μια χαρά!

Link to comment
Share on other sites

Αυτο κανει για το κινητο μας?http://www.smartkit.gr/hdmi-donle-wi-fi-asirmati-metadisi-kinitou-tablet-ipologisti-streaming-mirroring.html

Εχει το κινητο Screen Mirroring?

ή θα μπερδέψει το λογισμικό;

Ναι θα γινει γενικο κολλημα, γιαυτο μονο παγωμα.

Link to comment
Share on other sites

Αυτο κανει για το κινητο μας?http://www.smartkit.gr/hdmi-donle-wi-fi-asirmati-metadisi-kinitou-tablet-ipologisti-streaming-mirroring.html

Εχει το κινητο Screen Mirroring?

 

Ναι θα γινει γενικο κολλημα, γιαυτο μονο παγωμα.

νομιζω οταν το ειχα ψαξει οχι. αλλα περιμενε και απαντησεις αλλων

nokia 3310 ,w710i,w750i,w995,zylo, zopo c2 platinum , lenovo a806

 

 

You can't sink a Rainbow

Link to comment
Share on other sites

παιδιά sos!! καταρχάς να ευχαριστω άπειρα τον καντιλακ που έχει κάνει ποσα πράγματα εδώ πέρα μέσα!! παιδιά στο βήμα 11 "Με εντελώς κλειστό το τηλέφωνο πατήστε ταυτόχρονα τα κουμπιά Vol up+Vol down+Power μέχρι το τηλέφωνο να κάνει μία δόνηση. Μετά από λίγο θα μπει πάλι στο TWRP recovery" μόλις το κάνω με πετα σε ένα μενού με κινεζικα τι να κάνω?? δεν μου ανοίγει το twrp :(

 

και επίσης όσες φορες και αν πατάω τα 3 κουμπιά δεν...απλά ανοίγει και bootτάρη

Πάτησε πρώτα τα Vol up+Vol down και αμέσως και το power και κράτα τα μέχρι να δεις στην οθόνη το twrp.

Shake my body release my soul

Punish my senses lose control

THE JAMES

Link to comment
Share on other sites

Ναι τελικά τα κατάφερα και ολα κομπλε το μονο θέμα είναι ότι ρε παιδιά έβαλα την την τελευταία ρομ και βλέπω ότι ι μπαταρία αδειάζει φουλ γρήγορα, περα απο αυτο βλέπω τρώει λίγο περισσότερο ραμ και τέλος μόλις μπήκα μου είχε στο update νέα ρομ όπου και την έβαλα μέσο ota και με αποτέλεσμα έχασα το root... Πώς ξανά γυρνάω σε ροοτ?? Ευχαριστώ για τον χρόνο σας Edited by black16
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Για να το κάνεις root διάβασε εδώ στο κάτω μέρος που γράφει HOW TO ROOT LENOVO A8/A806/A808 ή απλά ρίξε μια ματιά στο πρώτο post.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Για να το κάνεις root διάβασε εδώ στο κάτω μέρος που γράφει HOW TO ROOT LENOVO A8/A806/A808 ή απλά ρίξε μια ματιά στο πρώτο post.

Ναι και εγώ αυτό διάβαζα απλός είπα να ρωτήσω αμα υπάρχει αλλος τρόπος.. Το άλλο κουλό είναι οτι οταν πατάω Vol up+Vol down+Power με βάζει σε ενα ρεκοβερι τις λενοβο αντί για το twrp.. (αρα δεν έγινε σε εμένα ινσταλ) Προσπάθησα από 2 πσ να ξανά βάλω twrp αλλά όταν συνδέω το κινητό με το πσ δεν μου το αναγνωρίζει καν και δεν μου βγαζει κανένα μνμ για να πατήσω "οκ" και οταν απο συνδέσω και να το ξανά συνδέσω να γίνει... Να αναφέρω πως τους οδηγούς τους ακολουθώ κατα γράμμα... :(

Link to comment
Share on other sites

Ναι και εγώ αυτό διάβαζα απλός είπα να ρωτήσω αμα υπάρχει αλλος τρόπος.. Το άλλο κουλό είναι οτι οταν πατάω Vol up+Vol down+Power με βάζει σε ενα ρεκοβερι τις λενοβο αντί για το twrp.. (αρα δεν έγινε σε εμένα ινσταλ) Προσπάθησα από 2 πσ να ξανά βάλω twrp αλλά όταν συνδέω το κινητό με το πσ δεν μου το αναγνωρίζει καν και δεν μου βγαζει κανένα μνμ για να πατήσω "οκ" και οταν απο συνδέσω και να το ξανά συνδέσω να γίνει... Να αναφέρω πως τους οδηγούς τους ακολουθώ κατα γράμμα... :(
Δοκίμασε με να εγκαταστήσεις τους drivers με το https://dl.dropboxusercontent.com/u/3724021/LENOVO%20A806/LenovoUsbDriver_autorun_1.0.9.exe

Επίσης δοκίμασε με το SP_Flash_tool v5.1352.01

αντί του v5.1348.00

πρόσεξε στο Sp_flsdh_tool να πας στο Options-->Option-->Download και να τσεκάρεις το DA DL All with checksum

Edited by kandilak
Link to comment
Share on other sites

Βρήκα αυτό Upgrade/Update Lenovo Golden Warrior A8 to 5.0 Lollipop

 

Kandilak αυτός στον οδηγό εγκατάστασης λέει να βάλουμε το "clockwork mod recovery" μπορούμε να κάνουμε την ίδια διαδικασία και με το TWRP recovery;

Link to comment
Share on other sites

Βρήκα αυτό Upgrade/Update Lenovo Golden Warrior A8 to 5.0 Lollipop

 

Kandilak αυτός στον οδηγό εγκατάστασης λέει να βάλουμε το "clockwork mod recovery" μπορούμε να κάνουμε την ίδια διαδικασία και με το TWRP recovery;

130mb rom κάποιο λάκο έχει η φάβα......

Link to comment
Share on other sites

130mb rom κάποιο λάκο έχει η φάβα......

 

Ναι όσο το ψάχνω το θέμα κάτι βρωμάει. Δεν βρίσκω καν κάτι σχετικό στο xda αν και αυτός λέει ότι έχει αντιγράψει τον οδηγό από το xda.

Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασε με να εγκαταστήσεις τους drivers με το https://dl.dropboxusercontent.com/u/3724021/LENOVO%20A806/LenovoUsbDriver_autorun_1.0.9.exe

Επίσης δοκίμασε με το SP_Flash_tool v5.1352.01

αντί του v5.1348.00

πρόσεξε στο Sp_flsdh_tool να πας στο Options-->Option-->Download και να τσεκάρεις το DA DL All with checksum

 

Θα το δοκιμάσω και θα σου πω... Α ρε καντιλακ τι θα κάναμε χωρίς εσενα; :P

Link to comment
Share on other sites

130mb rom κάποιο λάκο έχει η φάβα......

 

Άσχετα από αυτό.

 

Παίζει ρόλο πιο custom recovery έχουμε ή πρέπει να έχουμε το συγκεκριμένο που αναγράφεται στο εκάστοτε οδηγό εγκατάστασης;

Link to comment
Share on other sites

Άσχετα από αυτό.

 

Παίζει ρόλο πιο custom recovery έχουμε ή πρέπει να έχουμε το συγκεκριμένο που αναγράφεται στο εκάστοτε οδηγό εγκατάστασης;

Από την στιγμή που κάνεις backup ότι και να κάνεις είσαι ασφαλής, οπότε δοκιμάζεις κι αν δεν κάτσει προσπαθείς διαφορετικά.

 

----- προσθήκη μηνύματος 17 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Ναι όσο το ψάχνω το θέμα κάτι βρωμάει. Δεν βρίσκω καν κάτι σχετικό στο xda αν και αυτός λέει ότι έχει αντιγράψει τον οδηγό από το xda.

 

Μ 'ένα μικρό ψάξιμο που έκανα τα ίδια link κυκλοφορούν για διάφορα τηλέφωνα. Οπότε μακριά............

Link to comment
Share on other sites

Εκανα πριν απο λιγο update τον κινεζικο superuser...

 

Λετε να εχω κανενα θεμα ? Η εγκατασταση ολοκληρωθηκε επιτυχως...

 

ΥΓ. Καλα το κινητο τα σπαει.... Ειλικρινα

ΜΗΝ ΕΙΣΑΙ ΝΟΥΜΠΑΣ... ΔΙΑΒΑΣΕ ΨΑΞΕ ΜΕΛΕΤΗΣΕ ΕΝΗΜΕΡΩΣΟΥ ΚΑΙ ΚΑΝΕ ΤΙΣ ΑΠΟΡΙΕΣ ΣΟΥ ΠΡΑΞΕΙΣ ΚΑΙ ΠΕΙΡΑΜΑΤΑ...

Lenovo A8 806 Golden Warrior

Link to comment
Share on other sites

Εκανα πριν απο λιγο update τον κινεζικο superuser...

 

Λετε να εχω κανενα θεμα ? Η εγκατασταση ολοκληρωθηκε επιτυχως...

 

ΥΓ. Καλα το κινητο τα σπαει.... Ειλικρινα

 

Οχι δεν θα εχεις κανενα προβλημα με το update του superuser. Ναι το κινητο Γαμει!!!!:D:D:D:D

Link to comment
Share on other sites

Το SuperSU θέλει αναβάθμιση και μου βγάζει 'Η εφαρμογή SU απαιτεί αναβάθμιση!'. Και μετά 'Το SU binary χρειάζεται να αναβαθμιστεί. Συνέχεια;' με επιλογές για Ακύρωση ή Συνέχεια. Να προχωρήσω ή θα κάνω καμιά πατάτα; Είναι ίδια περίπτωση με το παραπάνω ποστ;

Shake my body release my soul

Punish my senses lose control

THE JAMES

Link to comment
Share on other sites

Το SuperSU θέλει αναβάθμιση και μου βγάζει 'Η εφαρμογή SU απαιτεί αναβάθμιση!'. Και μετά 'Το SU binary χρειάζεται να αναβαθμιστεί. Συνέχεια;' με επιλογές για Ακύρωση ή Συνέχεια. Να προχωρήσω ή θα κάνω καμιά πατάτα; Είναι ίδια περίπτωση με το παραπάνω ποστ;
κάνε την αναβάθμιση του binary. Αν αποτύχει θα σημαίνει ότι ήδη έχει γίνει πατάτα.
Link to comment
Share on other sites

κάνε την αναβάθμιση του binary. Αν αποτύχει θα σημαίνει ότι ήδη έχει γίνει πατάτα.
Στο επόμενο βήμα μου βγάζει μήνυμα 'Αν έχετε κάποια προσαρμοσμένη ανάκτηση (custom recovery) όπως το TWRP ή το CWM, μπορείτε να το χρησιμοποιήσετε (ή να δοκιμάσετε να) εγκαταστήσετε το SU binary. Αυτό προτείνεται για τις συσκευές HTC. Θα θέλατε να εγκαταστήσετε το SU binary;' και έχει επιλογές : 'Κανονική' και 'TWRP/CWM'

Δεν ξέρω ποιο να επιλέξω και τι να κάνω μετά.

Το TWRP το έβαλα στο κινητό όταν έκανα αναβάθμιση στην 1443 απ' τον οδηγό του kandilak.

Shake my body release my soul

Punish my senses lose control

THE JAMES

Link to comment
Share on other sites

Στο επόμενο βήμα μου βγάζει μήνυμα 'Αν έχετε κάποια προσαρμοσμένη ανάκτηση (custom recovery) όπως το TWRP ή το CWM, μπορείτε να το χρησιμοποιήσετε (ή να δοκιμάσετε να) εγκαταστήσετε το SU binary. Αυτό προτείνεται για τις συσκευές HTC. Θα θέλατε να εγκαταστήσετε το SU binary;' και έχει επιλογές : 'Κανονική' και 'TWRP/CWM'

Δεν ξέρω ποιο να επιλέξω και τι να κάνω μετά.

Το TWRP το έβαλα στο κινητό όταν έκανα αναβάθμιση στην 1443 απ' τον οδηγό του kandilak.

επέλεξε κανονική
Link to comment
Share on other sites

επέλεξε κανονική
Να 'σαι καλά φίλε μου. Την επόμενη φορά που θ' αγοράσω κινητό, θα δω ποιο έχεις και θα πάρω το ίδιο :p

Shake my body release my soul

Punish my senses lose control

THE JAMES

Link to comment
Share on other sites

Αυτο που εχουμε παθει με τα κινητα λεγεται παροξυσμος.. Εδω παμε να γλεντησουμε ενα κινητο και σκεφτεστε για το επομενο?

Τι προτείνετε (εσείς); Τι πιστεύετε; Τι γίνεται; Οκτώμβρης το Μ να τονίζεται!

Μια πλήρης φόρτιση.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...