Jump to content

Lenovo A8 (A806)


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Στο About δεν εμφανίζεται το Upgrade. Καμμιά ιδέα γιατί;;

Μήπως έχεις την πληρωμένη rom του biralajbi?

Δοκίμασε να χρησιμοποιήσεις την παρακάτω μέθοδο

Link to comment
Share on other sites

Ναι αυτήν έχω.

Με τα fonts OK. Ευχαριστώ

 

Το Theme Center δεν αναβαθμίζεται εξ αιτίας της συγκεκριμένης ROM;

Link to comment
Share on other sites

Ναι αυτήν έχω.

Με τα fonts OK. Ευχαριστώ

 

Το Theme Center δεν αναβαθμίζεται εξ αιτίας της συγκεκριμένης ROM;

Ναι , το έχω ξαναδεί πρόσφατα σε rom του ίδιου για άλλο Lenovo (P780)

Link to comment
Share on other sites

Μήπως θα μπορούσες να ανεβάσεις ή αν ξέρεις link για το apk του Theme Center 2.60 για manual install ;

 

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Μήπως θα μπορούσες να ανεβάσεις ή αν ξέρεις link για το apk του Theme Center 2.60 για manual install ;

 

Ευχαριστώ

https://www.dropbox.com/s/wo3f7l94jvkbmqd/com.lenovo.themecenter.apk?dl=0
Link to comment
Share on other sites

Μολις εβαλα την 1447 ,Θελω να απεγκαταστησω με το titanium backup root* καποιες εφαρμογες οπως:

 

game center ,lenovo store, syncit shareit, to Security,theme center, και κυριως τισ κινεζικες εφαρμογες.

Δεν θα εχω κανενα θεμα σωστα?

 

 

Οταν βαζω το gmail με βγαζει :there was a rproblem communicating with google servers,try again later.Εχει κανεις αλλος αυτο το θεμα?

Edited by mula
Link to comment
Share on other sites

Εγώ το παρήγγειλα και είμαι σε αναμονή. Ωστόσο άρχισα το διάβασμα απο τώρα. Ο οδηγός που αναφέρεστε για να μην έχουμε προβλήματα είναι ο παρακάτω;

 

Σημ.1- Ο παρακάτω οδηγός ισχύει για rooted συσκευές. Αν έχετε εγκατεστημένο ήδη TWRP recovery παραλείπετε τα βήματα 1,2,6.

 

Και κάτι ακόμα. Για το βήμα:

3. Κατεβάστε και αποθηκεύστε την official 1441 rom. Εάν την έχετε κατεβάσει μέσω system update θα την βρείτε στον φάκελο /sdcard/lenovota

 

στο λινκ (http://www.vibeui.com/page/xiazai_a806.html) εμφανίζει σελίδα στα κινέζικα και σε μετάφραση του google, πατώντας πάνω στο μπλε κουμπί στο τέλος της σελίδας δεν βλέπω κουμπί τύπου "download" . Απο που το κατεβάζω;

Link to comment
Share on other sites

Μολις εβαλα την 1447 ,Θελω να απεγκαταστησω με το titanium backup root* καποιες εφαρμογες οπως:

 

game center ,lenovo store, syncit shareit, to Security,theme center, και κυριως τισ κινεζικες εφαρμογες.

Δεν θα εχω κανενα θεμα σωστα?

 

 

Οταν βαζω το gmail με βγαζει :there was a rproblem communicating with google servers,try again later.Εχει κανεις αλλος αυτο το θεμα?

Και δεν τις βγάζεις....αφού έμαθες να κάνεις αναβάθμιση δεν υπάρχει πρόβλημα. Βγάλε τις να σου φύγει η περιέργεια:whistle:

 

----- προσθήκη μηνύματος 86 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Εγώ το παρήγγειλα και είμαι σε αναμονή. Ωστόσο άρχισα το διάβασμα απο τώρα. Ο οδηγός που αναφέρεστε για να μην έχουμε προβλήματα είναι ο παρακάτω;

 

 

 

Και κάτι ακόμα. Για το βήμα:

 

 

στο λινκ (http://www.vibeui.com/page/xiazai_a806.html) εμφανίζει σελίδα στα κινέζικα και σε μετάφραση του google, πατώντας πάνω στο μπλε κουμπί στο τέλος της σελίδας δεν βλέπω κουμπί τύπου "download" . Απο που το κατεβάζω;

κατέβασε την τελευταία από το http://www.needrom.com/download/lenovo-a806-vibeui-2-0/

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει κάτι σαν το gravity box για να αλλάξω τα χρώματα από τα εικονίδια όπως της ώρας, του wifi?

Sony Ericsson k700, samsung wave GT8500

samsung galaxy s3 GTi9300, LG G3 32gb 3gb Ram

LeEco le max 2 x820 6/64gb

Xiaomi mi mix 2s 6/64

Xiaomi mi 9t pro 6/128

Poco F4 8/256

Vivo x80 Pro

Link to comment
Share on other sites

Όσοι έχετε την 9432 με το πρόβλημα εμφάνισης των επαφών σας στις κλήσεις και τα μηνύματα, παρακάτω σας δίνω μία λύση.

  • 1. Κατεβάστε στο τηλέφωνο σας το ideafriend_contacts.zip
  • 2. Εγκαταστήστε και μπουτάρετε στο TWRP recovery σύμφωνα με τον οδηγό αναβάθμισης (βήματα 1,2,6)
  • 3. Όπως είστε στο home του TWRP, πατήστε το κουμπί "Install" και βρείτε και επιλέξτε το αρχείο ideafriend_contacts.zip που κατεβάσατε στο βήμα 1 του παρόντος οδηγού (λογικά αν το έχετε κατεβάσει από τον browser του τηλεφώνου θα βρισκεται στον φάκελο "Download") . Στην οθόνη επιβεβαίωσης σύρετε το δάχτυλό απ' αριστερά προς τα δεξιά, πάνω στην μπάρα που γράφει "Swipe to confirm flash". Όταν ολοκληρωθεί το φλασάρισμα , πατήστε "Reboot System" και περιμένετε να ανοίξει το τηλέφωνο.
  • 4. Όταν ανοίξει το τηλέφωνο, ανοίξτε την εφαρμογή για τις κλήσεις, πατήστε το κουμπί menu , επιλέξτε "More features and settings", μετά επιλέξτε "More display features", πατήστε "Location" και απενεργοποιήστε το "Display number's location", πατήστε back για να πάτε στην προηγούμενη οθόνη, πατήστε στο "Number match bits" και επιλέξτε "By 7".

 

Τώρα ελέγξτε αν εμφανίζονται σωστά οι επαφές στις κλήσεις και τα μυνήματα σας. Αν όχι κάντε ένα Restart στο τηλέφωνο και ξαναελέγξτε .

 

Παρότι δεν υποχρεωτικό, καλό θα είναι να παίρνετε ένα backup του τηλεφώνου στο TWRP recovery σύμφωνα με το βήμα 7 του οδηγού αναβάθμισης, ώστε να είστε ασφαλείς σε περίπτωση αστοχίας.

 

Πέρασα πάλι την AOSP v2.0 και έβαλα το ideafriend_contacts.zip ελπίζοντας να δουλέψει αλλά δυστυχώς πετάει σφάλμα.

 

Υπάρχει τρόπος να βγάλεις από την official rom όλα τα απαραίτητα αρχεία από εφαρμογές όπως dialer, επαφές, μηνύματα ,power manager κτλπ και να μπορούν μετά να περαστούν στην aosp και να δουλεύουν ;

Link to comment
Share on other sites

Πέρασα πάλι την AOSP v2.0 και έβαλα το ideafriend_contacts.zip ελπίζοντας να δουλέψει αλλά δυστυχώς πετάει σφάλμα.

 

Υπάρχει τρόπος να βγάλεις από την official rom όλα τα απαραίτητα αρχεία από εφαρμογές όπως dialer, επαφές, μηνύματα ,power manager κτλπ και να μπορούν μετά να περαστούν στην aosp και να δουλεύουν ;

Δεν γίνεται αυτό που πας να κάνεις. Μάλλον γίνεται αλλά πρέπει να φτιάξεις την δική σου rom γράφοντας αρκετά μέτρα κώδικα και όχι απλά με ένα copy-paste.

Link to comment
Share on other sites

Δεν γίνεται αυτό που πας να κάνεις. Μάλλον γίνεται αλλά πρέπει να φτιάξεις την δική σου rom γράφοντας αρκετά μέτρα κώδικα και όχι απλά με ένα copy-paste.

 

Κατάλαβα ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

το ιδιο και εγω σε αντιθεση με του σονυ οπου βγαινουν τζαμι με φλας την νυχτα

αλλα θα βρουμε την ακρη ,που θα παει :lol:

Κατέβασε την ανάλυση στα 6 Mb και δες.

Link to comment
Share on other sites

Σκεφτομαι την αγορα του a8 αλλα θελω να εξακριβωσω αν λειτουργει κανονικα το GPS του. Στο κινητο που εχω με mtk6589 εχω αγανακτησει με το συγκεκριμενο θεμα. Εχετε αντιμετωπισει ή ακουσει κατι για προβλημα?

 

Επισης σημαντικο, hands free ταιριαζουν τα ιδια με samsung, sony, lg κτλ κτλ ????

Link to comment
Share on other sites

Σκεφτομαι την αγορα του a8 αλλα θελω να εξακριβωσω αν λειτουργει κανονικα το GPS του. Στο κινητο που εχω με mtk6589 εχω αγανακτησει με το συγκεκριμενο θεμα. Εχετε αντιμετωπισει ή ακουσει κατι για προβλημα?

 

Επισης σημαντικο, hands free ταιριαζουν τα ιδια με samsung, sony, lg κτλ κτλ ????

 

Δεν νομίζω να αντιμετωπίσεις κάποιο πρόβλημα με το gps.

 

Samsung handsfree δοκίμασα και δεν λειτουργούν σωστά. Δεν δούλευαν σωστά τα vol+/vol- .

Τα πατούσα και λειτουργούσαν σαν play/pause.

 

Εγώ έκανα παραγγελία αυτά JMF01

 

Σε προηγούμενο post κάποιος που τα έχει πάρει είπε ότι λειτουργούν σωστά τα κουμπιά και έχουν πολύ καλό ήχο με καλά μπάσα.

Link to comment
Share on other sites

Σκεφτομαι την αγορα του a8 αλλα θελω να εξακριβωσω αν λειτουργει κανονικα το GPS του. Στο κινητο που εχω με mtk6589 εχω αγανακτησει με το συγκεκριμενο θεμα. Εχετε αντιμετωπισει ή ακουσει κατι για προβλημα?

 

Επισης σημαντικο, hands free ταιριαζουν τα ιδια με samsung, sony, lg κτλ κτλ ????

 

προχωρα αφοβα στην αγορα του ,το gps δουλευει αψογα

καθε μερα το δουλευω και ειναι τελειο και αμεσο

για hands free δεν ξερω ,αλλα ακουστικα της σονυ που εχω ειναι οκ ,αλλα και τα hands free που δινουν δωρεαν η κινεζοι (vickmall )ειναι αψογα

Link to comment
Share on other sites

Δεν νομίζω να αντιμετωπίσεις κάποιο πρόβλημα με το gps.

 

Samsung handsfree δοκίμασα και δεν λειτουργούν σωστά. Δεν δούλευαν σωστά τα vol+/vol- .

Τα πατούσα και λειτουργούσαν σαν play/pause.

 

 

Ενταξει, δεν ειναι σοβαρο αυτο αν ειναι οκ στην ομιλια, απλα θελα να δω αν δέχεται jack με διαταξη OMTP που εχει εγκαταλειφθει ή CTIA οπως ολα τα κινητα σημερα (εκτος απο το δικο μου :wacko: )

Link to comment
Share on other sites

Ενταξει, δεν ειναι σοβαρο αυτο αν ειναι οκ στην ομιλια, απλα θελα να δω αν δέχεται jack με διαταξη OMTP που εχει εγκαταλειφθει ή CTIA οπως ολα τα κινητα σημερα (εκτος απο το δικο μου :wacko: )

 

Εξαρτάτε τι ζητάει ο καθένας. Για μένα το να μην μπορώ να ρυθμίζω την ένταση από το handsfree, είναι μεγάλο πρόβλημα γιατί το κινητό το χρησιμοποιώ για να ακούω μουσική.

Link to comment
Share on other sites

Για τα mb της φωτο φταιει η εκδοση του snapit της lenovo. Εβαλα την προηγουμενη 3.7 που εχει επιλογη για ποιοτητα φωτογραφιας και ολα λυθηκαν.

 

ειναι ευκολο να μας πεις που βρηκες την 3.7 και πως την εβαλες

ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Κατέβασε την ανάλυση στα 6 Mb και δες.

 

ηθελε πρωτα ενα πατημα να εστιασει με τα led οπως σωστα εγραψε ο kandilak και μετα πατημα για φωτο και ετσι βγαινουν οκ η φωτο και στα 13mp

:)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...