Jump to content

Lenovo A8 (A806)


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδιά απο μπαταρία πως πάμε; Με ανοιχτά τα δεδομένα και το 3G και μέτρια χρήση φτάνει το 24ωρο;

 

Κανείς; :(

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά απο μπαταρία πως πάμε; Με ανοιχτά τα δεδομένα και το 3G και μέτρια χρήση φτάνει το 24ωρο;

Το μέτρια χρήση και το χρήση γενικά είναι τελείως υποκειμενιμο, γιατί μπορεί εσύ μπορεί να ασχολησε με το κινητό 4-5 ώρες την ημέρα αλλά όσο λειτουργεί να τρέχουν από πίσω ένα σωρό εφαρμογές fb, instat Messengers, καιρός, live score, email, συγχρονισμός αρχείων.

Εμένα με χρήση όλων αυτών με μαμισια rom βγάζει 12 ώρο αν μιλήσω μισή ώρα,

Με τα ίδια αλλά με πάνω από 2-2,5 ώρες ομιλία μπορεί να πέσει στο μισό.

Η κατανάλωση κατά την διάρκεια ομιλίας είναι πολύ μεγάλη

"Η επανάσταση δεν είναι ένα φρούτο που θα πέσει όταν είναι ώριμο. Πρέπει να κουνήσουμε το δέντρο για να το κάνουμε να πέσει."

Ernesto "Che" Guevara

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, θα ήθελα να κάνω μια σημαντική ερώτηση.

Λοιπόν. Το Lenovo A806 Dual 4G, πιάνει τελικά 3g και 4g στην Ελλάδα;

Είναι αξιόπιστο κινητό; αξίζει να το αγοράσω;

Θα ήθελα πολύ την γνώμη σας.

Ευχαριστώ εκ των προτέρων.

http://www.lenovo-lephone.com/lenovo-a806-dual-4g-smartphone-5-0-inch-mt6592-octa-core-2gb-16gb.html

Link to comment
Share on other sites

Ειναι αρκετα καλη, εχει αριστη εφαρμογη. Απλα ειναι διαφανη σκουρα και εγω την ηθελα μαυρη..

Γι`αυτο κοιταζω της Νillkin, αλλα αν την εχει καποιος να μου πει καλυπτει ολοκληρες τις γωνιες ή σταματει στα πλαγια?

Eγώ που την έχω θα σου πω τα εξης: Καλύπτει τις γωνίες αλλα αφήνει εκτεθιμένο το πανω και κάτω μέρος (το οποίο υπέστη σημάδι όταν μου έπεσε), αλλά απο οπτική και αίσθηση δεν παίζεται!!! το κάνει ακόμα πιο όμορφο!!!!

 

----- προσθήκη μηνύματος 104 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Κανείς; :(

Άνετα βγάζει!!!

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

----- προσθήκη μηνύματος 75 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Τελευταίως το vickmall δεν ρουτάρει τα τηλέφωνα!!! Αν και του το ζητάς!!!

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Καλησπέρα, θα ήθελα να κάνω μια σημαντική ερώτηση.

Λοιπόν. Το Lenovo A806 Dual 4G, πιάνει τελικά 3g και 4g στην Ελλάδα;

Είναι αξιόπιστο κινητό; αξίζει να το αγοράσω;

Θα ήθελα πολύ την γνώμη σας.

Ευχαριστώ εκ των προτέρων.

http://www.lenovo-lephone.com/lenovo-a806-dual-4g-smartphone-5-0-inch-mt6592-octa-core-2gb-16gb.html

 

Το 4G είναι τουφεκι!

Πάρτο με κλειστά μάτια!

προτίμησε το vickmall γιατί βαζει την1447 DEV multi rom.

*Ο γνωστικός άνθρωπος αναγνωρίζει τον αμαθή, γιατί υπήρξε κι ο ίδιος αμαθής. Αντίθετα, ο αμαθής δεν αναγνωρίζει τον γνωστικό, γιατί αυτός ο ίδιος δεν υπήρξε ποτέ γνωστικός* . (Σενέκας) .
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά γειά σας.

Πριν τρεις μέρες αγόρασα aliexpress το lenovo A806 - vibeui_v2.0_9432_st_A806- android 4.4.2.

Η μπαταρία δεν κρατά περισότερο από 1 1/2μέρα μόνο τηλέφωνο και καθόλου internet. έχει ενεργοποιημένο το 3G αλλά δεν μπορώ να

το κάνω 2G. μήπως μπορεί κάποιος να με βοηθήσει. δεν γνωρίζω αγγλικά. Βασικά πως να βρώ την κάρτα sim για να την αλάξω.

Ευχαριστώ πολύ .. και συγγνώμη για την απασχόληση.. :)

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά γειά σας.

Πριν τρεις μέρες αγόρασα aliexpress το lenovo A806 - vibeui_v2.0_9432_st_A806- android 4.4.2.

Η μπαταρία δεν κρατά περισότερο από 1 1/2μέρα μόνο τηλέφωνο και καθόλου internet. έχει ενεργοποιημένο το 3G αλλά δεν μπορώ να

το κάνω 2G. μήπως μπορεί κάποιος να με βοηθήσει. δεν γνωρίζω αγγλικά. Βασικά πως να βρώ την κάρτα sim για να την αλάξω.

Ευχαριστώ πολύ .. και συγγνώμη για την απασχόληση.. :)

'Αν είσαι root:

*Ο γνωστικός άνθρωπος αναγνωρίζει τον αμαθή, γιατί υπήρξε κι ο ίδιος αμαθής. Αντίθετα, ο αμαθής δεν αναγνωρίζει τον γνωστικό, γιατί αυτός ο ίδιος δεν υπήρξε ποτέ γνωστικός* . (Σενέκας) .
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα!

 

εχει λύσει κανεις το πρόβλημα που δεν φαινεται το όνομα αυτού που καλέι οταν έχει/δεν έχει το +30 μπροστα η επαφή?

 

Με έχει τρελλάνει!

Link to comment
Share on other sites

Με τον nova launcher μπορείς να φτιάξεις shortcut που να σε πηγαίνει απ'ευθείας στο network selection του engineer mode.

Αν δεν έχεις και δεν θες να βάλεις άλλον launcher μπορείς να το κάνεις με το https://play.google.com/store/apps/details?id=com.sika524.android.quickshortcut&hl=el

Πως γίνεται μέσω nova launcher.

Αυτόν έχω αλλά δεν έβγαλα άκρη.....

 

----- προσθήκη μηνύματος 6 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Καλημερα!

 

εχει λύσει κανεις το πρόβλημα που δεν φαινεται το όνομα αυτού που καλέι οταν έχει/δεν έχει το +30 μπροστα η επαφή?

 

Με έχει τρελλάνει!

Δες το 1ο ποστ.....
Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα,

παρήγγειλα σήμερα το Original Lenovo A8 A806 SmartPhone 4G FDD LTE/WCDMA Octa core 1.7G 5.0"HD IPS 2G RAM 16GB ROM 13.0MP Camera από το vickmall

 

το προτίμησα από άλλα γιατί είδα ότι είναι 4G αλλά κάπου πήρε το μάτι μου οτι δεν είναι για την Ελλάδα 4G

 

ισχύει?πήρα κινητό που θα είναι 4G μόνο στην Κίνα?:wacko:

Link to comment
Share on other sites

Όχι, το σωστό είναι

Τι προτείνετε (εσείς); Τι πιστεύετε; Τι γίνεται; Οκτώμβρης το Μ να τονίζεται!

Μια πλήρης φόρτιση.

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για την πληροφορία. Τι ακριβώς είναι 1447 DEV multi rom;

Τι προτερήματα έχει δηλαδή;

 

Ο,τι ρωτάτε και ειναι γενικης φυσης, να ειστε σιγουροι οτι υπαρχει στο πρώτο post ή σε link που δινει το πρώτο post

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=5825033#post5825033

Τι προτείνετε (εσείς); Τι πιστεύετε; Τι γίνεται; Οκτώμβρης το Μ να τονίζεται!

Μια πλήρης φόρτιση.

Link to comment
Share on other sites

άνοιξε την εφαρμογή της κάμερας, πάτα το menu και μετά το τετράγωνο με τις τρεις τελίτσες

 

ευχαριστώ πολύ, δεν το είχα προσέξει αυτό

Link to comment
Share on other sites

Κανείς; :(

 

 

[/color]

Θα έλεγα πως είσαι στο όριο. Ανάλογα την μέτρια χρήση. Με 4g πάντως πέφτει πολύ γρήγορα . αν κάνω λάθος ας με. Διορθώσει καποιος
Edited by mula
Link to comment
Share on other sites

Ειναι αρκετα καλη, εχει αριστη εφαρμογη. Απλα ειναι διαφανη σκουρα και εγω την ηθελα μαυρη..

Γι`αυτο κοιταζω της Νillkin, αλλα αν την εχει καποιος να μου πει καλυπτει ολοκληρες τις γωνιες ή σταματει στα πλαγια?

Σευχαριστώ πολύ!!!! ↖(^ω^)↗

Link to comment
Share on other sites

Βγάζει συνέχεια το μήνυμα : process android.process.acore has stopped και δέν σε αφήνει να κάνεις καμία ενέργεια!!!

Επιλύθηκε καθαρίζοντας την cache των εφαρμογών!

Πατώντας το ο.κ του μηνύματος με το ένα δάκτυλο επανειλημένα, με το άλλο μπήκα στις ρυθμίσεις/εφαρμογές/όλες οι εφαρμογές/επιλογές/καθαρισμός cache.

Edited by MUSICMANIAC
*Ο γνωστικός άνθρωπος αναγνωρίζει τον αμαθή, γιατί υπήρξε κι ο ίδιος αμαθής. Αντίθετα, ο αμαθής δεν αναγνωρίζει τον γνωστικό, γιατί αυτός ο ίδιος δεν υπήρξε ποτέ γνωστικός* . (Σενέκας) .
Link to comment
Share on other sites

Πως γίνεται μέσω nova launcher.

Αυτόν έχω αλλά δεν έβγαλα άκρη.....

 

Δες το βίντεο.

 

Σημείωσε ότι έχω την prime έκδοση του nova. Στην απλή δεν ξέρω αν ισχύει το ίδιο. Με παρόμοιο τρόπο μπορείς να το κάνεις με το Quickshortcutmaker

Link to comment
Share on other sites

Δες το βίντεο.

 

Σημείωσε ότι έχω την prime έκδοση του nova. Στην απλή δεν ξέρω αν ισχύει το ίδιο. Με παρόμοιο τρόπο μπορείς να το κάνεις με το Quickshortcutmaker

Με λάθος τρόπο το έψαχνα. :cry:

Ισχύει και στην απλή έκδοση του Nova.Θενκς kantilak !!!

Link to comment
Share on other sites

Το μέτρια χρήση και το χρήση γενικά είναι τελείως υποκειμενιμο, γιατί μπορεί εσύ μπορεί να ασχολησε με το κινητό 4-5 ώρες την ημέρα αλλά όσο λειτουργεί να τρέχουν από πίσω ένα σωρό εφαρμογές fb, instat Messengers, καιρός, live score, email, συγχρονισμός αρχείων.

Εμένα με χρήση όλων αυτών με μαμισια rom βγάζει 12 ώρο αν μιλήσω μισή ώρα,

Με τα ίδια αλλά με πάνω από 2-2,5 ώρες ομιλία μπορεί να πέσει στο μισό.

Η κατανάλωση κατά την διάρκεια ομιλίας είναι πολύ μεγάλη

Το έχουμε πει πολλές φορές, η 9432 τρώει πολύ μπαταρία. Κάντε οπωσδήποτε αναβάθμιση. Σ' εμένα τετραπλασιάστηκε ο χρόνος.

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Ποιότητα ομιλίας: Μου έλεγαν ότι δεν ακούγομαι καλά αλλά πίστευα ότι έφταιγε το bluetooth. Δοκίμασα και χωρίς αυτό αλλά τα ίδια. Συνεπώς δε φταίει ούτε το μικρόφωνο ούτε το bluetooth. Συμβαίνει και σε άλλους αυτό; Καμιά ιδέα; Έχω την 1443 rom.
Πείτε ρε παιδιά, σας παραπονέθηκε ποτέ κανείς για την ποιότητα ομιλίας;

Shake my body release my soul

Punish my senses lose control

THE JAMES

Link to comment
Share on other sites

Τελευταίως το vickmall δεν ρουτάρει τα τηλέφωνα!!! Αν και του το ζητάς!!!

Αυτο ισχυει? Πρωτη φορα το διαβασω και το θεμα ειναι οτι περιμενω απο εκει κινητο για εναν φιλο μου. Ελπιζω να μην γινει καμια λαλακια,

Link to comment
Share on other sites

Miui 6 Rom για το Α 806. Δε θυμάμαι αν έχει αναφερθεί. Την έχει δοκιμάσει κάποιος?

https://www.youtube.com/watch?v=onobnx7bmfk

 

http://www.movilesdualsim.com/tema/miui-v6-para-a806-a808t-spanish-v5-1-30-estable.92190/

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Αυτο ισχυει? Πρωτη φορα το διαβασω και το θεμα ειναι οτι περιμενω απο εκει κινητο για εναν φιλο μου. Ελπιζω να μην γινει καμια λαλακια,

 

Απλά τελευταία οι συσκευές δεν rootάρονται όλες το ίδιο εύκολα όπως το παρελθόν, πλέον υπάρχουν συσκευές που δεν rootάρονται με καμία από τις γνωστές μεθόδους.

 

Αυτό ωστόσο δεν ισχύει για τη συγκεκριμένη συσκευή, στο πρώτο post υπάρχουν λύσεις για όλα.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Πείτε ρε παιδιά, σας παραπονέθηκε ποτέ κανείς για την ποιότητα ομιλίας;

 

Μου ειπε καποιος οτι ακουγομαι απ`το πηγαδι, αλλα δεν το ξανακουσα και λεω οκ..

Τι προτείνετε (εσείς); Τι πιστεύετε; Τι γίνεται; Οκτώμβρης το Μ να τονίζεται!

Μια πλήρης φόρτιση.

Link to comment
Share on other sites

Αυτο ισχυει? Πρωτη φορα το διαβασω και το θεμα ειναι οτι περιμενω απο εκει κινητο για εναν φιλο μου. Ελπιζω να μην γινει καμια λαλακια,

Στα δύο τελευταία που παρήγγειλα σε διαφορά ημερομηνίας 10 ημερών, και τα δύο ήταν unroot.

Το θέμα λύνεται με τους οδηγούς που υπάρχουν.

Edited by MUSICMANIAC
*Ο γνωστικός άνθρωπος αναγνωρίζει τον αμαθή, γιατί υπήρξε κι ο ίδιος αμαθής. Αντίθετα, ο αμαθής δεν αναγνωρίζει τον γνωστικό, γιατί αυτός ο ίδιος δεν υπήρξε ποτέ γνωστικός* . (Σενέκας) .
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...