Jump to content

[Επίσημο] Nokia 6260


killing_you2
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Να συμπληρώσω ότι στο full screen είναι μεγαλύτερες από τις απλές οι φώτο σε vga mode αλλά σε κανονική προεπισκόπηση δείχνουν μικρότερες. (???)

http://ca.groups.yahoo.com/group/vparis1/files/

 

Αθήνα, Πρωτεύουσα, ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Καλησπέρα παιδιά..

Τι πρέπει να κάνω επιτέλους για να συνδεθώ με το καταραμένο pc suite??

Οι drivers του αντάπτορα υπερύθρων είναι κανονικά εγκατεστημένοι

και υπάρχει γενικότερη επικοινωνία κινητού και pc (εκτός pc suite πάντα!!)

Η σύνδεση του προγράμματος με το κινητό γίνεται αυτόματα,όπως κατάλαβα

από το manual,ή πρέπει να μπω σε συγκεκριμένη εφαρμογή?

Δεν έχω καταφέρει να συνδεθώ ποτέ ως τώρα,παρά για ελάχιστα δεύτερα

και κατόπιν η σύνδεση διακόπτεται.

Ευχαριστώ..

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά..

Τι πρέπει να κάνω επιτέλους για να συνδεθώ με το καταραμένο pc suite??

Οι drivers του αντάπτορα υπερύθρων είναι κανονικά εγκατεστημένοι

και υπάρχει γενικότερη επικοινωνία κινητού και pc (εκτός pc suite πάντα!!)

Η σύνδεση του προγράμματος με το κινητό γίνεται αυτόματα,όπως κατάλαβα

από το manual,ή πρέπει να μπω σε συγκεκριμένη εφαρμογή?

Δεν έχω καταφέρει να συνδεθώ ποτέ ως τώρα,παρά για ελάχιστα δεύτερα

και κατόπιν η σύνδεση διακόπτεται.

Ευχαριστώ..

 

Vevewsou prwta oti drivers gia ton adaptora DEN yparxoun egkatestimenoi. Ase ta Windows XP SP2 na kanoun detect to usb apo mona tous me ta drivers tis Microsoft. Meta apo to Control panel > Bluetooth elenxeis to usb sou.

Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου αν σου λέει το κινητό σου v 3.0048.0 και 03-12-04 RM-25 τότε έχεις την τελευταία version τουλάχιστον μέχρι και πρίν μια εβδομάδα. Τώρα αν πρόλαβε να βγει σε μια εβδομάδα κάποια νεώτερη πολύ αμφιβάλω.

 

Φιλε μου μαλλον δεν με καταλαβες.

Αυτην που εχω τωρα την: V 3.0436.0 03-09-04 RM-25

που ειναι η αρχικη,οταν βγηκε η συσκευη,μου λεει η κοπελλα στο νοκια κηφισιας,οτι ειναι η πιο καινουργια που εχουν.

Της ανεφερα την καινουργια και λεει οτι δεν υπαρχει τετοια.

Γι΄αυτο λεω βγαλτε τα συμπερασματα σας και πειτε μου κ την γνωμη σας.

Nokia club κηφισιας λοιπον.

Περιμενω αποψεις.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Φιλε μου μαλλον δεν με καταλαβες.

Αυτην που εχω τωρα την: V 3.0436.0 03-09-04 RM-25

που ειναι η αρχικη,οταν βγηκε η συσκευη,μου λεει η κοπελλα στο νοκια κηφισιας,οτι ειναι η πιο καινουργια που εχουν.

Της ανεφερα την καινουργια και λεει οτι δεν υπαρχει τετοια.

Γι΄αυτο λεω βγαλτε τα συμπερασματα σας και πειτε μου κ την γνωμη σας.

Nokia club κηφισιας λοιπον.

Περιμενω αποψεις.

Εντάξει φίλε μην βαράς, απλά δεν ανέφερες πουθενά πια version εχεις ή είχες όταν το πήγες στη Nokia Club που εγώ για να σε ενοιμερώσω σου έγραψα ποια πρέπει να είναι η τελευταία αφού το κινητό μου είναι πολύ καινούριο.

Όσο για αυτή που αναφέρεις μόνον από την ημερομηνία μπορώ να καταλάβω ότι είναι παλαιότερη. Και τέλος για το Nokia Club εγώ δεν νομίζω ότι ξέρουν καλά την δουλειά τους κάτι που συμβαίνει και γενικότερα, δεν πιστεύω δηλαδή ότι γνωρίζουν από όλες τις συσκευές Nokia τα τελευταία firmware ασχέτως ότι έχουν την δυνατότητα να τα παίρνουν από την Nokia πριν αυτά κυκλοφορίσουν. Ελπίζω να μην πλήρωσες κι όλας..!

http://ca.groups.yahoo.com/group/vparis1/files/

 

Αθήνα, Πρωτεύουσα, ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ

Link to comment
Share on other sites

Οχι βρε φιλε δεν βαραω.

Αλλοιμονο και συγνωμη αν φανηκε ετσι.

Ο γραπτος λογος καμια φορα τελικα...αλλα λες αλλα καταλαβαινεις.

Και βεβαια δεν πληρωσα.Ουτως η αλλως ειναι στην εγγυηση.

Απλα δεν εκαναν τιποτα απολυτως στο κινητο.Ουτε καν το ανοιξαν και ειμαι σιγουρος γι'αυτο,γιατι και δεν ειχε σβηστει τιποτα απολυτως αλλα ακομη και ολα γενικα μεσα στο κινητο προσωπικες ρυθμισεις κ.λ.π ηταν ιδια.

Το θεμα ειναι εγω που θα βρω το δικιο μου και το κυριοτερο που να κανω αναβαθμιση.Θα το ψαξω και θα ξαναπαω παλι.

Ειδομεν.Τα λεμε παλι αν εχω νεοτερα η εχετε να μου πειτε εσεις νεοτερα.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Γιαννη αν θες να αναβαθμισεις το 6260 ,το καλυτερο που εχεις να κανεις ειναι να διαλεξεις καποιο αλλο nokia shop. Yπαρχουν αρκετα που δουλευουν σωστα

http://www.nokia.com.gr/nokia/storeLocator_main.html

Οπως πχ τα shops που υπαρχουν στο κεντρο της Αθηνας.

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα! Εχω το nokia 6260 εδω και 5 νερες και διαβαζω το forum και εχω μπερδευτει ως προς τι καρτα μνημης πρεπει να αγορασω. dv rs-mmc ή απλή rs-mmc? Ειναι και οι 2 συμβατες? Μηπως η dv rs-mmc καταναλωνει λιγοτερη ενεργεια αρα να την προτειμησω γιατι το κινητο ετσι και αλλιως εχει χαλια αυτονομια? Ποιες ειναι πιο γρηγορες?
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα! Εχω το nokia 6260 εδω και 5 νερες και διαβαζω το forum και εχω μπερδευτει ως προς τι καρτα μνημης πρεπει να αγορασω. dv rs-mmc ή απλή rs-mmc? Ειναι και οι 2 συμβατες? Μηπως η dv rs-mmc καταναλωνει λιγοτερη ενεργεια αρα να την προτειμησω γιατι το κινητο ετσι και αλλιως εχει χαλια αυτονομια? Ποιες ειναι πιο γρηγορες?

παρε απλή rs-mmc ειναι και ποιο φθηνες και υπαρχουν και στα καταστηματα

Link to comment
Share on other sites

telika me tin anavathmisi xamilonei o ixos??????

Γιατί να χαμηλώνει ο ήχος;; Αντιθέτως μετά την αναβάθμιση βελτιώνεται κατά πολύ η ποιότητα του, δε κάνει κενά στα amr και τα mp3 τα παίζει με διαφορά καλύτερα και πολύ πιο δυνατά

Ο λογικός άνθρωπος προσαρμόζεται στο κόσμο γύρω του...

Ο παράλογος επιμένει να προσπαθεί να προσαρμόσει τον κόσμο στον εαυτό του...

Γι' αυτό το λόγο κάθε πρόοδος εξαρτάται από τον παράλογο!!!

 

George Bernard Shaw

Link to comment
Share on other sites

Ok, παιρνω rs-mmc. Θα εχω μικροτερη αυτονομια απο μια dv rs-mmc? Και η διαφορα αν υπαρχει στην αυτονομια είναι μεγάλη? Ποιες rs-mmc ειναι γρηγορες και τι πρεπει να προσεξω κατα την αγορα? Επίσης προτεινεται μια γρηγορη και καλη μαρκα!
Link to comment
Share on other sites

Ok, παιρνω rs-mmc. Θα εχω μικροτερη αυτονομια απο μια dv rs-mmc? Και η διαφορα αν υπαρχει στην αυτονομια είναι μεγάλη? Ποιες rs-mmc ειναι γρηγορες και τι πρεπει να προσεξω κατα την αγορα? Επίσης προτεινεται μια γρηγορη και καλη μαρκα!

ενταξει τωρα μεγαλη διαφορα στην αυτονομια δεν νομιζω να υπαρχει τωρα ενταξει.μια χαρα ειναι και οι καρτες της atp

Link to comment
Share on other sites

loipon arxizoume me kalispera giati torta pou grafo nuxtose :D

molis exo sta xweria mou to 6260.

i istoria exei nokia 7650 nokia 3650 nokia 6600 kai tora nokia 6260.

apo oti katalabainete latris tis symbian s 60 platformas.

exo ena karo programmata bebaia oxi se oles tis version kai to problima einai pos den dextike kanena programma ektos tou ir remote kai ta themes. oti allo programma pao na balo p.x to fscaller to facewarp to callcheet ....... den ta paizei diladi ta egatasta alla kanei na ta aneiksei kai meta tipote.

ksero pos sigoura to exete sizitisi alla epidi eimai athina kai o pc den einai o dikos mou den exo to xrono na ta diavaso ola molis pao ston diko mou tha to kano. boithiste me please. aaaaaaaa kai kati allo exo tim karta kai dexete logotupa me to seleq ( kai ayto perase ) me thn vodafone karta den dexete kai to koulo einai pos sto 6600 pou to ekanwe auto alla se ola ta diktia me anabathmisi ola kla . mporeite na mou peite ti ftaiei? epeidi ksero oti tha mou apanthsete sas eyxaristo ek ton protaron.

Link to comment
Share on other sites

Sigoura exeis tis teleutaies ekdoseis?

GIa rixe mia matia sto http://www.aivanet.com na vreis latest softz

Link to comment
Share on other sites

Πηγα το κινητο μου για καθαρισμο γιατι ειχε μαζεψει αμμουδα απο την καθαρα δευτερα,στην οθονη εχει κατι μαυρα σημαδακια μου δεν ειναι γρατζουνιες σιγουρα και νομιζα πως ηταν αμμος αλλα δεν ηταν γιατι μετα τον καθαρισμο υπαρχουν ακομη.Σκευτηκα μηπως ειναι καμενα pixels μπορειτε να μου πειτε πως μπορω να τα αναγνωρισω?Και αν οντως ειναι καμενα pixels τι μπορω να κανω?Ειναι 2-3.
Link to comment
Share on other sites

Kanena neo programmataki gia to kinito mas?

 

Οτι καινουργιο κυκλοφορει αναφερεται Eδω

και Eδω :)

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

Πηγα το κινητο μου για καθαρισμο γιατι ειχε μαζεψει αμμουδα απο την καθαρα δευτερα,στην οθονη εχει κατι μαυρα σημαδακια μου δεν ειναι γρατζουνιες σιγουρα και νομιζα πως ηταν αμμος αλλα δεν ηταν γιατι μετα τον καθαρισμο υπαρχουν ακομη.Σκευτηκα μηπως ειναι καμενα pixels μπορειτε να μου πειτε πως μπορω να τα αναγνωρισω?Και αν οντως ειναι καμενα pixels τι μπορω να κανω?Ειναι 2-3.

Αν είναι πίξελ το πρόβλημα δεν μπορείς να κάνεις τίποτα παρά μόνον ότι λέει η εγγύηση. Δηλαδή αναλόγως το μοντέλο στο αλλάζει η Νοκια αν τα πίξελ είναι από κάποιο αριθμό και πάνω ή αν η απόσταση δύο πίξελ είναι κάποια συγκεκριμένη. Καλύτερα να ρωτήσεις κάποιο Γερμανό π.χ. στην Στουρνάρι όπου εμένα αυτά μου τα είπαν πρίν πάρω το κινητό αλλά ήμουν τυχερός. Ρώτα δίχως να κρατάς το Τηλ σαν να ενδιαφέρεσαι να αγοράσεις ένα.

http://ca.groups.yahoo.com/group/vparis1/files/

 

Αθήνα, Πρωτεύουσα, ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ

Link to comment
Share on other sites

Kanena neo programmataki gia to kinito mas?

Kυκλοφόρησε η νέα έκδοση του photographer προχθές που υποστηρίζει και το 6260 και δίνει πολύ καλά αποτέλεσματα τόσο στα μεγάλα ζουμ όσο και στο night mode που δίνει ρέστα σε σχέση με το ενσωματωμένο night mode του κινητού. Θα το βρειτε στο γνωστό πλέον i-phone

Ο λογικός άνθρωπος προσαρμόζεται στο κόσμο γύρω του...

Ο παράλογος επιμένει να προσπαθεί να προσαρμόσει τον κόσμο στον εαυτό του...

Γι' αυτό το λόγο κάθε πρόοδος εξαρτάται από τον παράλογο!!!

 

George Bernard Shaw

Link to comment
Share on other sites

Poia ekdosi toy photographer einai symvati me to 6260?

Νομίζω μόνο η τελευταία v.2.50.0

Ο λογικός άνθρωπος προσαρμόζεται στο κόσμο γύρω του...

Ο παράλογος επιμένει να προσπαθεί να προσαρμόσει τον κόσμο στον εαυτό του...

Γι' αυτό το λόγο κάθε πρόοδος εξαρτάται από τον παράλογο!!!

 

George Bernard Shaw

Link to comment
Share on other sites

Yπαρχει καποιος που να ξερει καποιο προγραμμα για εγγραφη βιντεο καλυτερο απο αυτο που εχει το 6260???εννοειται να γραφει τοση διαρκεια οσο και αυτο του 6260.....

 

Επισης το sms timer δεν μου λειτουργει σωστα!τα στελνει αλλη ωρα τα μηνυματα απότι το εχω καθορησει....

ΗΕLP Please...!

JIMNYCLUB.GR

 

Link to comment
Share on other sites

Ηι! Να ρωτήσω και εγώ κάτι?

τί περιλαμβάνεται στη συσκευασία του 6260? Στερεοφωνικά ακουστικα? Αν έχει ακουστικά, πώς ακούγονται τα ΜΡ3 απο εκεί?

Επίσης, πώς ακούγονται τα αρχεία ogg amr ως ήχοι κλήσης? αρκετά δυνατά?

Και κάτι τελευταίο, πού υπάρχει φθηνότερο το 6260? στο πλαίσιο?

Thanx! :)

Σας ευχαριστώ όλους για την πολύτιμη βοήθειά σας :)
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...