Jump to content

[Επίσημο] Nokia 6260


killing_you2
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 1,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Kalhspera paidia.

Yparxei kapoio programma gia backup-restore arxeiwn

gia to 6260, kai pou mporw na to vrw?

Distixws to pcsuite tou siggekrimenou til. den einai simvato

me to leitourgiko tou pc mou (win 98).

Exw na metaferw simantikes epafes kai simeiwseis apo to

proigoumeno mou til. (6600), gi'auto

please help me!!!!

Euxaristw..

Link to comment
Share on other sites

Kalhspera paidia.

Yparxei kapoio programma gia backup-restore arxeiwn

gia to 6260, kai pou mporw na to vrw?

Distixws to pcsuite tou siggekrimenou til. den einai simvato

me to leitourgiko tou pc mou (win 98).

Exw na metaferw simantikes epafes kai simeiwseis apo to

proigoumeno mou til. (6600), gi'auto

please help me!!!!

Euxaristw..

 

Για τις επαφες υπαρχει το contacts manager & to smartvcard.

Για το ημερολογιο,το smartvcal.

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

Gia sas kai apo mena to 1st post se auto to wreo forum...

exw sta xeria mu to 6260 afu molis to pira ena para poli oreo kinito an kai den fimizotan gia tin euxristia sta kumpia tu....

Kanw auto to topic gia na me boithisete eseis dinwntas mu tips kai ala urls gia na kanw to kinito kalitera oso anafora sto mp3 i akoma kai tin kameria kai pola ala euxrista pragmata pu tha mpwruse na dwsei to Nokia 6260 mias kai eseis asxoliste me auta ta pragmata kai tha mpwrusa na sas dwsw kai thn onoma sia GOSU mias ime to noob tis ypotheshs ^_^

Prin kana 6 mines ixa to 6600 xwris na to piraksw to edwsa se enan filo mu kai tu gamise ta fwta -_- malon den ikserer malon to fortwse poly dunno

sas akuw

 

p.s tha parakalusa auto to topic na paraminei sticky apo tus operators autou tu furum gia na boithithun kai aloi mazi me mena

 

p.s2 ine kalo na apanthsoun atoma pou kseroun kai oxi sto peripu na mu dwsun plhreis odhgies kai urls

 

/thnx

/me out

Link to comment
Share on other sites

To πηρες τελικα το 6260 ? Καλοριζικο λοιπον :)

Οπως σου ειπα εχτες ,συζητησεις για το 6260 να γινονται στο αναλογο θεμα [ΕΠΙΣΗΜΟ] Nokia 6260

Το μυνημα σου μεταφερθηκε εδω λοιπον :)

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

Χαιρετώ μιας και είμαι καινούριος στο forum και θα ήθελα την βοήθειά σας σε κάτι που για εμένα είναι από τα σημαντικότερα στο κινητό μου και φοβάμαι ότι έχω φάει μεγάλο ξενέρωνα από το 6260 με την χρήση αφύπνισης ή καλύτερα υπενθύμισης. Αυτή η λειτουργία γίνεται μόνον μέσα από το ρολόι και όχι από το ημερολόγιο?? Με το Τηλ ανοικτό από το ημερολόγιο η υπενθύμιση ή η αφύπνιση (το ίδιο μου κάνει) δουλεύει αλλά με το Τηλ κλειστό τότε μόνον από το ρολόι και αυτό θα πρέπει να το κάνω κάθε ημέρα... Αν είναι έτσι μέχρι που θα το πουλήσω, είναι ότι χειρότερο για εμένα κάτι που ποτέ και με κανένα κινητό μου δεν είχα πρόβλημα.

Πέστε μου ότι κάνω λάθος και με κάποιο τρόπο γίνεται..! Αφού χρησιμοποιώ ακόμα το παλιό μου κινητό μόνο για αυτή την λειτουργία.

Please Help me.! Ευχαριστώ. :cry:

http://ca.groups.yahoo.com/group/vparis1/files/

 

Αθήνα, Πρωτεύουσα, ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ

Link to comment
Share on other sites

Η Vodafone προσφέρει την υπηρεσία Live!TV αλλά δυστυχώς σε αντίθεση με την ΤΙΜ υποστηρίζεται μόνο απο συσκευές τρίτης γενιάς... :(
Υπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.
Link to comment
Share on other sites

Φίλε vparis μια ιδέα θα ρίξω. Τόσες και τόσες εφαρμογές κυκλοφορούν για symbian 7. Κάνε ένα search στο αντίστοιχο θέμα για αφύπνιση και σίγουρα κάτι θα βρεθεί!!!
Link to comment
Share on other sites

Φίλε vparis μια ιδέα θα ρίξω. Τόσες και τόσες εφαρμογές κυκλοφορούν για symbian 7. Κάνε ένα search στο αντίστοιχο θέμα για αφύπνιση και σίγουρα κάτι θα βρεθεί!!!

Σε ευχαριστώ για την απάντηση (kekropas) αλλά αυτό σημαίνει πως όχι δεν το κάνει από μόνο του? Δεν μπορεί να κάνει υπενθήμηση κλειστό?? Τη να πω... Και που να ψάξω καμμιά ιδέα ή καλύτερα κάποιο URL θα με βοηθούσατε πολύ.

Thanks

http://ca.groups.yahoo.com/group/vparis1/files/

 

Αθήνα, Πρωτεύουσα, ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστώ για την απάντηση (kekropas) αλλά αυτό σημαίνει πως όχι δεν το κάνει από μόνο του? Δεν μπορεί να κάνει υπενθήμηση κλειστό?? Τη να πω... Και που να ψάξω καμμιά ιδέα ή καλύτερα κάποιο URL θα με βοηθούσατε πολύ.

Thanks

Bασικά δεν έχει ποτέ την ανάγκη για υπενθύμιση όταν το έχω κλειστό μιας και σπάνια το κλείνω και χρησιμοιοώ ξυπνητήρι γαι αφύπνιση, το δοκίμασα όπως και δυστυχώς δε γίνεται και δε νομίζω να είναι εφικτό να λειτουργεί εφαρμογή όταν είναι κλειστό ώστε να χτυπάει μέσω αυτής.

Ο λογικός άνθρωπος προσαρμόζεται στο κόσμο γύρω του...

Ο παράλογος επιμένει να προσπαθεί να προσαρμόσει τον κόσμο στον εαυτό του...

Γι' αυτό το λόγο κάθε πρόοδος εξαρτάται από τον παράλογο!!!

 

George Bernard Shaw

Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασε και στο google. πχ εγώ βρήκα αυτό

http://www.symbiangear.com/product.html?pid=1369,1374,7784

 

δοκίμασε να δεις αν δουλεύει με κλειστό το κινητό.

Πάντως με ένα πρόχεριο search βρήκα δεκάδες αποτελέσματα. Πιστεύω με κάποιο θα κάνεις τη δουλειά σου

Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασε και στο google. πχ εγώ βρήκα αυτό

http://www.symbiangear.com/product.html?pid=1369,1374,7784

 

δοκίμασε να δεις αν δουλεύει με κλειστό το κινητό.

Πάντως με ένα πρόχεριο search βρήκα δεκάδες αποτελέσματα. Πιστεύω με κάποιο θα κάνεις τη δουλειά σου

Ok thanks φίλε θα το δοκιμάσω με την πρώτη ευκαιρία γιατί ακόμα δεν έχω τρόπο να το μεταφέρω στο Τηλ μου αφού δεν έχω κάποιον Bluetooth usb adaptor για το PC μου ή καλώδιο usb αφού το Τηλ (6260) μου είναι τεσσάρων ημερών. Πάντως για εμένα ρε παιδιά δεν μπορείτε να φανταστείτε τη σπάσιμο είναι να μην έχει αυτή την λειτουργία όταν έχει κάποιες άλλες άπαιχτες που ούτε στο myfone.gr δεν τις ξέρουν και αυτό το βλέπω από το Review π.χ. ότι δεν χρειάζεται να πας στο πλήκτρο με το μολύβι για να αλλάξεις σε αριθμητικό ή σύμβολα αφού με λίγο παραπάνω πατημένο το δίεση γίνεται ακόμα και να αλλάξεις στοίχιση στο σημιωματάριο και πολλά άλλα.

Όπως και να έχει αν δεν βρώ λύση για υπενθύμιση και μάλιστα με θέμα με κλειστό το ΤΗΛ θα το πουλήσω. Το απαιτεί η δουλειά μου και το βρίσκω πολύ χαζό να το έχουν παραλείψει από την Νοκια όταν το Siemens SL45i κάνει παπάδες...

Αλήθεια μα κάποιο νεώτερο firmware δεν γίνεται τίποτα?

Τώρα έχω το V 3.0448.0 / 03-12-04 / RM-25 Υπάρχει κάτι νεώτερο? έχει βάλει κάποιος? Ευχαριστώ και sorry για το μεγάλο post αν σας κούρασα.

http://ca.groups.yahoo.com/group/vparis1/files/

 

Αθήνα, Πρωτεύουσα, ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ

Link to comment
Share on other sites

Bασικά δεν έχει ποτέ την ανάγκη για υπενθύμιση όταν το έχω κλειστό μιας και σπάνια το κλείνω και χρησιμοιοώ ξυπνητήρι γαι αφύπνιση, το δοκίμασα όπως και δυστυχώς δε γίνεται και δε νομίζω να είναι εφικτό να λειτουργεί εφαρμογή όταν είναι κλειστό ώστε να χτυπάει μέσω αυτής.

Να σου πω αν και με κάποια καθυστέρηση ότι έχει αφύπνιση μέσω του ρολογιού του αλλά για μια φορά, την επόμενη πρέπει να την ξανα ρυθμίσεις... Άστα έχω και το Siemens SL45i και κάνει παπάδες... Ίσως το καλύτερο κινητό που έχω αγοράσει ποτέ και το Sony Z7 ή Z5 αν θυμάμαι ήταν τρομερό. Δεν δικαιολογώ καθόλου την Νοκια με αυτή την παράληψη. Θα το ψάξω πολύ επιφυλακτικά αν θα ξανα πάρω Νοκια....

http://ca.groups.yahoo.com/group/vparis1/files/

 

Αθήνα, Πρωτεύουσα, ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ

Link to comment
Share on other sites

Πήρα το 6260 πριν από 2 ημέρες όντος τα ΄πλήκτρα που βρίσκονται στο επάνω μέρος είναι εντελώς άβολα παρα ταύτα το κινιτό είναι ελαφρύ κάτι που προκαλεί έκπληξη σε σχέση με το μεγεθος του . Έκανα μία πλήρη φόρτιση 18 ώρες και μιά πλήρη αποφόρτιση δουλεύοντάς το (χμ.. πιο πολύ παίζοντας με τα μενού θα έλεγα) και το έβαλα για φόρτιση . Το πρωϊ π'ηγα να το ανοίξω και .............. ΤΙΠΟΤΑ !!! το κινητό δεν ανοίγει με τίποτα !!!! πατώντας το κουμπί της έναρξης απλά ανάβει το πράσινο λεντάκι και μετά τίποτα έχει κανείς καμιά ιδέα SAVE ME !!!!!
Αν κάνεις τους ανθρώπους να πιστέψουν ότι σκέφτονται , θα σε λατρέψουν. Αν πραγματικά τους κάνεις να σκεφθούν, θα σε μισήσουν.
Link to comment
Share on other sites

δοκιμασε να το βαλεις για φορτιση παλι και να προσπαθησεις να το ανοιξεις ενω γινεται η φορτιση,και εμενα μου το κανει αυτο,αλλα οχι συχνα,και ετσι λυνεται,εγω βεβαια το εχω 5-6 μηνες...
Link to comment
Share on other sites

:rolleyes: Nokia 6260 new firmware available

 

--------------------------------------------------------------------------

Changes/improvements made from MCU SW version 3.0436.0 to version 3.0448.0:

 

Call and network management

- An improvement has been made to ensure successful call in PSTN originated MT terminated calls when the PSTN network uses SNS (Single Numbering Scheme) in the SETUP message

 

Browser

- JavaScript is included in order to improve browsing

 

Applications

- Video streaming is resumed after handling call/sms/mms call

- QuickPoint is able to open PPT file

- "Send as" menu item removed in QuickPoint/QuickWord

 

Languages

- File name and file extension management in File Manager improved in Hebrew language

- Search for voice mailbox numbers improved

- USB connection when using PC Suite has improved

- Ringing tone is played softly when volume is set to maximum and when vibrating alert is set on

- Improved playback of MP3 file and long AMR clip

- Audio level in stereo headset has been increased

- Picture saving in Full VGA quality possible in Camcorder application

- Nokia Content Copier is able to transfer both user files and settings

- Editing text string in wap browser is possible when using Wireless keyboard

- Backup to MMC card and restore from MMC improved

- Support for .ra and .rv file extensions in RealOnePlayer

- Improvements made to texts used in Push to Talk applications

- Operator name list updated

Link to comment
Share on other sites

:rolleyes: Nokia 6260 new firmware available

 

Thanks και καλως ηρθες φιλε Domus71 :)

Εχει κυκλοφορησει καποιο διαστημα τωρα ;)

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω κάτι ρε παιδιά. Είναι αλήθεια, σωστά έχω καταλάβει ότι η εγγραφή που μπορείς να κάνεις με το 6260 είναι κάτι δευτερόλεπτα, περίπου 1 λεπτό ή έχω κάνει λάθος. Γιατί αυτό μου έγινε σε κάποια εγγραφή μου και εγώ συνηθισμένος από το Siemens SL45i που έγραφα μέχρι να τελειώσει η μπαταρία, δηλαδή 5 ώρες και αν είχα χώρο στην MMC μου περισσότερο, τώρα θα μου κακοφανεί πολύ. Αυτό μάλλον θα ξεχειλήσει το ποτήρι μετά την υπενθύμιση που για να δουλέψει περισσότερο από μία φορές πρέπει να έχω το Τηλ ανοιχτό. :cry:

Άστα να πάνε. Είναι αλήθεια? Help me..!

Χαιρετώ

http://ca.groups.yahoo.com/group/vparis1/files/

 

Αθήνα, Πρωτεύουσα, ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω κάτι ρε παιδιά. Είναι αλήθεια, σωστά έχω καταλάβει ότι η εγγραφή που μπορείς να κάνεις με το 6260 είναι κάτι δευτερόλεπτα, περίπου 1 λεπτό ή έχω κάνει λάθος. Γιατί αυτό μου έγινε σε κάποια εγγραφή μου και εγώ συνηθισμένος από το Siemens SL45i που έγραφα μέχρι να τελειώσει η μπαταρία, δηλαδή 5 ώρες και αν είχα χώρο στην MMC μου περισσότερο, τώρα θα μου κακοφανεί πολύ. Αυτό μάλλον θα ξεχειλήσει το ποτήρι μετά την υπενθύμιση που για να δουλέψει περισσότερο από μία φορές πρέπει να έχω το Τηλ ανοιχτό. :cry:

Άστα να πάνε. Είναι αλήθεια? Help me..!

Χαιρετώ

 

Ναι φιλε μου ισχυει αυτο που λες ομως δεν ειναι τοσο ασχημα τα πραγματα αφου μπορεις να βαλεις καποιο προγραμμα και να ηχογραφεις οση ωρα θελεις (βασικα οσο χωρο εχεις στην καρτα σου). :)

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/2061asymvivastos5.gif

Πριν ανοίξετε ένα νέο thread στα Series 60 ρίξτε μια ματιά στον ..::Πίνακα Περιεχομένων::..

Χρήστης : Nokia N90, Nokia 9300, Mitac MIO A701, Nokia 770 & iPAQ hx 4700

Link to comment
Share on other sites

δοκιμασε να το βαλεις για φορτιση παλι και να προσπαθησεις να το ανοιξεις ενω γινεται η φορτιση,και εμενα μου το κανει αυτο,αλλα οχι συχνα,και ετσι λυνεται,εγω βεβαια το εχω 5-6 μηνες...

 

Το έκανα και αυτό αλλά τίποτα έχει πισμώσει τελικά το έστειλα στην Alpha Copy να δούμε τι θα μου πεί

πάντως ευχαριστώ πολύ

Αν κάνεις τους ανθρώπους να πιστέψουν ότι σκέφτονται , θα σε λατρέψουν. Αν πραγματικά τους κάνεις να σκεφθούν, θα σε μισήσουν.
Link to comment
Share on other sites

αχ εγω τι να κανω...?εχει γεμισει το κινητο αμμο απο την παραλια...περιττο να σας πω οτι τα κουμπια για να πατηθουν θελει πολυ δυναμη,οταν το κουνας απο μεσα κανει τσακ τσακ(χαρακτηριστικος ηχος) απο την αμμο...αλλα το κινητο λειτουργει μια χαρα.Λετε να παω στη νοκια?
Link to comment
Share on other sites

αχ εγω τι να κανω...?εχει γεμισει το κινητο αμμο απο την παραλια...περιττο να σας πω οτι τα κουμπια για να πατηθουν θελει πολυ δυναμη,οταν το κουνας απο μεσα κανει τσακ τσακ(χαρακτηριστικος ηχος) απο την αμμο...αλλα το κινητο λειτουργει μια χαρα.Λετε να παω στη νοκια?

 

Καλυτερα να το πας στην Nokia να στο καθαρισουν.Βεβαια μπορεις να προσπαθησεις να το ανοιξεις και μονος σου αλλα αμα δεν το εχεις ξανακανει αστο καλυτερα μην πειραχτει τιποτα. ;)

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/2061asymvivastos5.gif

Πριν ανοίξετε ένα νέο thread στα Series 60 ρίξτε μια ματιά στον ..::Πίνακα Περιεχομένων::..

Χρήστης : Nokia N90, Nokia 9300, Mitac MIO A701, Nokia 770 & iPAQ hx 4700

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...