Jump to content

[Επίσημο] Nokia 6260


killing_you2
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

ATP Redused Size MultiMedia Card RS-MMC 1GB 16x

 

mporei to 6260 na dektei ayth thn mnimi 1Gb ?????? thnks

Λογικά ναι, αλλά κανείς δε ξέρει αν δε το δοκιμάσει. Πάντως την αντίστοιχη κάρτα της ATP στα 512ΜΒ τη δέχεται κανονικά οπότε φαντάζομαι δε θα υπάρχει κάποιος περιορισμός

Ο λογικός άνθρωπος προσαρμόζεται στο κόσμο γύρω του...

Ο παράλογος επιμένει να προσπαθεί να προσαρμόσει τον κόσμο στον εαυτό του...

Γι' αυτό το λόγο κάθε πρόοδος εξαρτάται από τον παράλογο!!!

 

George Bernard Shaw

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

paidia exw ena provlima me to 6260...otan pernw ena mnm sms 'i mms to kinito den xtipaei kai mou dixnei stin othoni oti mia efarmogi eklise kati me list...meta prepei na paw sta eiserxomena gia na to dw...lei oti i efarmogi Ncnlist eklise...ti mporei na fteei???please help...
Link to comment
Share on other sites

Τι RS MMC παίρνει;...Dual Voltage;

 

Μέχρι στιγμής ποιές μάρκες υποστηρίζονται από τα παιδιά που έχουν αγοράσει ήδη και μέχρι ποιά χωρητικότητα;

 

Ας κάνουμε ένα χρησιμότατο log, τι λέτε; :O

Ι need a six month vacation, twice a year.
Link to comment
Share on other sites

paidia exw ena provlima me to 6260...otan pernw ena mnm sms 'i mms to kinito den xtipaei kai mou dixnei stin othoni oti mia efarmogi eklise kati me list...meta prepei na paw sta eiserxomena gia na to dw...lei oti i efarmogi Ncnlist eklise...ti mporei na fteei???please help...

 

Το μηνυμα αυτο οφειλεται σε καποια εφαρμογη.Σε ξενα forums ατομα που τους εμφανιζεται το ιδιο μηνυμα αλλοι αναφερουν οτι εφταιγαν εφαρμογες της psiloc και αλλοι οτι εφταιγε το camera fx και το photographer.

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/2061asymvivastos5.gif

Πριν ανοίξετε ένα νέο thread στα Series 60 ρίξτε μια ματιά στον ..::Πίνακα Περιεχομένων::..

Χρήστης : Nokia N90, Nokia 9300, Mitac MIO A701, Nokia 770 & iPAQ hx 4700

Link to comment
Share on other sites

i efarmogi Ncnlist eklise..

Και να προσθεσω οτι και καποιοι αναφερουν οτι ωφειλεται οταν αλλαζεις το sms ringing tone.

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

to camera fx to exw egatastisei alla to exw edw kai kero kai den eixe parousiasei kanena provlima..apo x8es to vrady mou to kanei ayto.epsaksa kai gia io me to antivirus alla tpt...
Link to comment
Share on other sites

απαραίτητες εφαρμογές για το 6260?

εχω ηδη:

photoacute

cameraxpro2

photrite

fs caller

philips campro

psiloc world clock(trial) :(

fe explorer

 

κάποια πρόταση?και σιτε για full του world clock

Link to comment
Share on other sites

απαραίτητες εφαρμογές για το 6260?

εχω ηδη:

photoacute

cameraxpro2

photrite

fs caller

philips campro

psiloc world clock(trial) :(

fe explorer

 

κάποια πρόταση?και σιτε για full του world clock

 

to site tou aivanet den exei tipota?

Link to comment
Share on other sites

* ΕΠΙΣΗΜΟ ΓΙΑ ΚΥΠΡΟ *

 

Τα Nokia Stores στην Κύπρο έχουν πλέον διαθέσιμο το νέο firmware για Nokia6260 V.3.0448.0 για ΔΩΡΕΑΝ αναβάθμιση σε όσα κινιτά αγοραστήκαν από τους ιδίους.. (μπορεί να ενοεί και τους αντιπροσώπους? ποιός ξέρει...)

Για όσους κάτοχους 6260 που δεν το αγόρασαν από Κύπρο ή απο τα official Nokia stores η χρέωση στην αναβάθμηση είναι £15.00 Λίρες Κύπρου.

 

Ευχαριστώ :D

Link to comment
Share on other sites

Και τι διορθώνει αυτό;

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=736137#post736137

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

:!: :!: SOS :!: :!:

 

τι μπορεί να σημαίνει "Σφάλμα συστήματος (-12)" κάθε φορά που κάνω reboot??? :blink: :worry:

 

ξεκίνησε σήμερα που δυστυχώς άνοιξα b/t σε καφετέρια για να λάβω φωτογραφία. Για να ανοίξει το μήνυμα που την περιείχε, καλούσε το Total IR :blink:

 

το απεγκατέστησα, και την άνοιξε κανονικά, αλλά το μήνυμα αυτό τι είναι???

 

HELP παίδες, φοβάμαι τα χειρότερα! :cry:

http://www.4troxoi.gr/forum/images/avatars/40901403742c3d7ea3caba.jpg
Link to comment
Share on other sites

Μερικές ερωτησούλες:

---Δοκίμασα τα εξής προγράμματα που αναφέρονται πιο πάνω:

 

fs caller

philips campro

 

αλλά σε εμένα δε δουλεψαν. τι εκδόσεις χρησιμοποιείτε?

 

---Έχω δοκιμάσει για κάμερα το cameraxpro και το photorite αλλά δεν έχουν νυχτερινή ληψη(και δυνατότητα βιντεο). Κάτι πιο πλήρες που να δουλεύει?

 

---Κάποιο πρόγραμμα στυλ IRremote της psiloc υπάρχει κανένα guide πως δουλέυει γιατί δεν κατάφερα κάτι

 

---Κάτι τελευταίο: Υπάρχει κάπου να κατεβάσω applications και games και να χρεώνομαι μέσω sms πχ και αν ξέρετε κάποιο φθηνό

 

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

 

---Κάποιο πρόγραμμα στυλ IRremote της psiloc υπάρχει κανένα guide πως δουλέυει γιατί δεν κατάφερα κάτι

 

---Κάτι τελευταίο: Υπάρχει κάπου να κατεβάσω applications και games και να χρεώνομαι μέσω sms πχ και αν ξέρετε κάποιο φθηνό

 

Ευχαριστώ

 

  • Δυστυχως οχι δεν υπαρχει κατι παρομοιο.Οσο για user manual απ'οτι ειδα και στο επισημο site δεν υπαρχει κατι.
  • Και παλι η απαντηση ειναι οχι.Ολα αυτα τα sites που εχουν να κατεβασεις ειτε παιχνιδια ειτε ringtones θα πρεπει να εχεις ενεργοποιημενο το gprs.

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/2061asymvivastos5.gif

Πριν ανοίξετε ένα νέο thread στα Series 60 ρίξτε μια ματιά στον ..::Πίνακα Περιεχομένων::..

Χρήστης : Nokia N90, Nokia 9300, Mitac MIO A701, Nokia 770 & iPAQ hx 4700

Link to comment
Share on other sites

Yparxei programma pou na mporo mesw tou kinitou kai tou Bluetooth na kanw shutdown to PC? Na epikoinwnoun dld kai na mporw apo to saloni na kanw shutdown to pc sto dwmatio..
Link to comment
Share on other sites

Yparxei programma pou na mporo mesw tou kinitou kai tou Bluetooth na kanw shutdown to PC? Na epikoinwnoun dld kai na mporw apo to saloni na kanw shutdown to pc sto dwmatio..

 

Nokia Wireless Presenter v1.2

 

http://www.aivanet.com/download.php?id=3653

Link to comment
Share on other sites

Gr8!

Mallon auto einai trial: http://nokia-asia.com/nokia/0,,65083,00.html

kai ekeino pou mou edwses 3eklidwmeno?

Link to comment
Share on other sites

Μερικές ερωτησούλες:

 

---Κάποιο πρόγραμμα στυλ IRremote της psiloc υπάρχει κανένα guide πως δουλέυει γιατί δεν κατάφερα κάτι

 

Κάτσε ρε συ, αν έχεις το 6260 απορώ γιατί σου παρουσιάζει πρόβλημα (το έψαξα πάρα πολύ το πρόγραμμα για αυτό κ είπα να γράψω). Αρχικά, είχα κατεβάσει την τελευταία έκδοση, η οποία δούλευε μια χαρά για κανα 5ήμερο, από ένα σημείο όμως κ έπειτα, άρχισε να κλατάρει (δεν με έβαζε καν στην εφαρμογή - το έτρεχα κ με πετούσε έξω). Έτσι, αποφάσισα να βάλω την ver. 1.01 κ πραγματικά βρήκα το φως (το αληθινό). Να σου αναφέρω 2-3 συσκευές, ενδεικτικά, για να δεις με τι περίπου το έχω δοκιμάσει :

 

α) SONY (δύο μοντέλα, μια μεγάλη 42'' κ άλλη μία 15'')

β) GOLDSTAR (σχετικά παλίο μοντέλο)

γ) PANASONIC VCR (μοντέλο 8ετίας)

δ) SHARP (τηλεόραση 10ετίας κ βάλε, 15'')

ε) SONY ψηφιακό ενισχυτή

στ) SONY στερεοφωνικό συγκρότημα (επίσης 5ετίας κ λίγο παραπάνω).

 

Αυτό που έχω παρατηρήσει είναι ότι σε μερικές συσκευές :

 

α) Πρέπει να βρίσκεσαι σε αρκετά κοντινή απόσταση (όχι παραπάνω από 1.5m)

β) Πρέπει να κρατήσεις σταθερά πατημένο το κουμπί μέχρις ότου συντονιστεί ο πομπός (κινητό) με τον δέκτη (τηλεόραση)

γ) Μερικές φορές ίσως να χρειαστεί να κάνεις μέσω των επιλογών low, normal ή high optimization - δεν υπάρχει κάποια συγκεκριμένη ριτσέτα επ' αυτού, απλά δοκίμασε κ τις τρεις επιλογές *Μόνο σε περίπτωση, όμως, που τα παραπάνω ισχύουν - σωστή απόσταση, έχεις κρατήσει πατημένο το κουμπί αλλά κ πάλι τίποτα - *).

 

Αυτά, ελπίζω να βοήθησα, αν χρειαστείς κάτι άλλο πες μου.

Link to comment
Share on other sites

Τώρα κατεβάζω αυτή την έκδοση, thanks.

 

Όσο για το fullscreen caller τελικά κατέβασα μια άλλη έκδοση και όλα οκ

 

Έχει δοκιμάσει κανείς το anti-thief και το lie detector? Κάποιες εκδόσεις που κατέβασα δεν έτρεχαν καθόλου

Link to comment
Share on other sites

Εγώ έχω βάλει την έκδοση 3.01 του FSCaller και λειτουργεί μια χαρά με το 6260 . Αντιθέτως , η έκδοση 3.02 μου παρουσιάζει προβλήματα .

 

Παιδιά , τελικά μπορούμε με κάποιον τρόπο να κάνουμε share την σύνδεση από το PC στο 6260;

Link to comment
Share on other sites

Wirelessly posted (Nokia6630/1.0 (2.39.15) SymbianOS/8.0 Series60/2.6 Profile/MIDP-2.0 Configuration/CLDC-1.1)

 

geia sas paidia!exw to 6260 se ashmi.gia na to kanw mauro yparxei prosopsi?

einai poly mourato se mauro!

 

Υπάρχει! Είχα δει στο connecting το περιοδικό ένα κατάστημα στη θεσσαλονίκη που είχε μαύρες και ασημί προσόψεις.Από δευτέρα μπορώ να σου δώσω πληροφορίες γιατί το εχω στην αθήνα.

The "unwired" revolution began...

_http://www.myphone.gr/forum/image.php?type=sigpic&userid=6201&dateline=1272991407

 

Link to comment
Share on other sites

Φίλε Hapagan εμένα λειτουργεί κανονικά το FScaller v3.0.2. Υπάρχει όμως πρόβλημα σε μια από τις εκδόσεις που κυκλοφορούν ;)

 

Παιδιά έψαχνα να δω πως μπορεί να αλλάξει πρόσοψη στο 6260 και μου φαίνεται τελείως απίθανο! Αν το δω και αυτό!!!

Link to comment
Share on other sites

Φίλε Hapagan εμένα λειτουργεί κανονικά το FScaller v3.0.2. Υπάρχει όμως πρόβλημα σε μια από τις εκδόσεις που κυκλοφορούν ;)

 

Παιδιά έψαχνα να δω πως μπορεί να αλλάξει πρόσοψη στο 6260 και μου φαίνεται τελείως απίθανο! Αν το δω και αυτό!!!

 

βγαινουν οι βιδιτσες που έχει απο κατω απ'την οθονη και αλλαζει!! πιστεψε με :shifty:

The "unwired" revolution began...

_http://www.myphone.gr/forum/image.php?type=sigpic&userid=6201&dateline=1272991407

 

Link to comment
Share on other sites

βγαινουν οι βιδιτσες που έχει απο κατω απ'την οθονη και αλλαζει!! πιστεψε με :shifty:

 

Ante kai vgikane ekeines.. to ypoloipo kinito tha einai asimi?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...