Jump to content

[Επίσημο] Nokia Lumia 530


Alex_tz
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Για ποιό λόγο μπορεί να με πετάει από κάποιες εφαρμογές?

Ούτε το κινητό είναι φορτωμένο από εφαρμογές, ούτε τρέχω πολλές μαζί...

 

Δεν είναι θέμα κινητού. Εχει να κάνει με την σταθερότητα και την ποιότητα της εφαρμογής.

Προφανώς αυτές που κρασάρουν χρειάζονται update.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 246
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Καλησπερα παιδια εχω iphone 6 plus και σημερα εκανε συνεχεια restart με κοκκινη οθονη και αυριο το εχω για infoquest

Δε ξερω πσο θα το κρατησουν εκει και ετςι οπως εψαχνα για μια φτηνη αντικατασταση ειδα αυτο και μαλιστα σε σκρουρζομαγαζα στα 67 το dual sim και απ οτι διαβαζω ιδιαιτερα αρνητικα δεν εχετε πει οποτε λεω να προχωρησω στην αγορα του !!

[85]IPHONE(6)3G-3GS-4-5-5s-6plus[NOKIA(42)1100 6110 6150 6210 6310i 3210 3310 3330 8210 8310 8810 8850 7650 3510 3100 5100 5140 3200 6610 6600 7200 2650 7260 6101 6230 6670 3230 6111 N71 5300 6290 6300 N76 1650 5220 6303i c2-03 202 206 301 515 225] [ERICSSON z200 v800 w800i T280i 337 388 768 788 t20 t20s t28][sHARP G400 G30i G25 G703 GX29 GX770] [PANASONIC (3)] [sAMSUNG 5522 7722 8262 9060][XIAOMI RN2-3-4-5A-5 MIMAX1-2-3 MI MIX][POCO F2-X3]
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια εχω iphone 6 plus και σημερα εκανε συνεχεια restart με κοκκινη οθονη και αυριο το εχω για infoquest

Δε ξερω πσο θα το κρατησουν εκει και ετςι οπως εψαχνα για μια φτηνη αντικατασταση ειδα αυτο και μαλιστα σε σκρουρζομαγαζα στα 67 το dual sim και απ οτι διαβαζω ιδιαιτερα αρνητικα δεν εχετε πει οποτε λεω να προχωρησω στην αγορα του !!

 

δεν θα μετανιώσεις ούτε 1 από τα 67 ευρώ... πολύ καλό το έχουν 2 συνάδελφοι απόλυτα ικανοποιημενοι. αν και εγώ προσωπικά θα σου πρότεινα αν θες να δώσεις 25 ευρω παραπάνω , να δεις και το 630 γιατί η 4αρα οθόνη θα σου φανεί λίγο μικρή.

αλλά και το 530 πετάει για τα λεφτά του!

-------------------------------------------------------------

Life is what happens when your cell phone is charging.

Link to comment
Share on other sites

Το πρώτο μου κινητό με windows.. (Bλεπω να γίνομε fan) Τι γινετε ρε παιδια, για να φόρτιση πρεπει να ειναι ανοιχτο, η το δικο μου δεν παει καλα.. Επαφες πως παιρνω απο το android (Galaxy s3)
Link to comment
Share on other sites

Το πρώτο μου κινητό με windows.. (Bλεπω να γίνομε fan) Τι γινετε ρε παιδια, για να φόρτιση πρεπει να ειναι ανοιχτο, η το δικο μου δεν παει καλα.. Επαφες πως παιρνω απο το android (Galaxy s3)

 

Καλορίζικο.

Έτσι είναι τα WP. Φορτίζουν ανοιχτά, άρα μην ανησυχείς για τη συσκευή σου δεν έχει κάποιο πρόβλημα. :)

Για να περάσεις τις επαφές σου μπορείς είτε να τις στείλεις με την εφαρμογή "Μεταφορά δεδομένων" είτε να προσθέσεις το gmail σου από τις ρυθμίσεις>email+λογαριασμοί και να επιλέξεις μέσα από τις ρυθμίσεις του να συγχρονιστούν και οι επαφές.

Μόνο όταν έχουμε χάσει τα πάντα είμαστε πραγματικά ελεύθεροι να κάνουμε τα πάντα.
Link to comment
Share on other sites

δεν θα μετανιώσεις ούτε 1 από τα 67 ευρώ... πολύ καλό το έχουν 2 συνάδελφοι απόλυτα ικανοποιημενοι. αν και εγώ προσωπικά θα σου πρότεινα αν θες να δώσεις 25 ευρω παραπάνω , να δεις και το 630 γιατί η 4αρα οθόνη θα σου φανεί λίγο μικρή.

αλλά και το 530 πετάει για τα λεφτά του!

 

ευχαριστω φιλε νασαι καλα θα το παρω σε πορτοκαλι :p:p

[85]IPHONE(6)3G-3GS-4-5-5s-6plus[NOKIA(42)1100 6110 6150 6210 6310i 3210 3310 3330 8210 8310 8810 8850 7650 3510 3100 5100 5140 3200 6610 6600 7200 2650 7260 6101 6230 6670 3230 6111 N71 5300 6290 6300 N76 1650 5220 6303i c2-03 202 206 301 515 225] [ERICSSON z200 v800 w800i T280i 337 388 768 788 t20 t20s t28][sHARP G400 G30i G25 G703 GX29 GX770] [PANASONIC (3)] [sAMSUNG 5522 7722 8262 9060][XIAOMI RN2-3-4-5A-5 MIMAX1-2-3 MI MIX][POCO F2-X3]
Link to comment
Share on other sites

Τα έκανα ολα μια χαρά. Όμως εμφανίζεται άλλο πρόβλημα. Μου λέει οτι δεν έχει χώρο και δεν μπορεί να κατεβάσει την ενημέρωση λογισμικού περιπου 700 mb. Εχω ρύθμιση τα πάντα να πηγαίνουν στην κάρτα SD Δεν μπορώ να βρω λύση.
Link to comment
Share on other sites

Τα έκανα ολα μια χαρά. Όμως εμφανίζεται άλλο πρόβλημα. Μου λέει οτι δεν έχει χώρο και δεν μπορεί να κατεβάσει την ενημέρωση λογισμικού περιπου 700 mb. Εχω ρύθμιση τα πάντα να πηγαίνουν στην κάρτα SD Δεν μπορώ να βρω λύση.

 

από την πρώτη μέρα το είχες να τα βάζει όλα στην SD?

αν όχι, δες βίντεο και φωτογραφίες που μπορεί να έχουν μένει στο κινητό και όχι στην SD.

κανε έναν ελεγχο αποθήκευσης.

δες και αυτό το video: http://youtu.be/_mb79AJ4SWY?t=1m10s

-------------------------------------------------------------

Life is what happens when your cell phone is charging.

Link to comment
Share on other sites

Τζαμπα χαρηκα για ενημερωση. Τιποτα στο δικο μου.

Χτες παρηγγειλα θήκη και τρρμπερεντ γκλας απο εβαυ

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα σε όλους. ψάχνω κανά κινητό για να πάρω στον πατέρα μου που είναι μεγάλης ηλικίας. Αυτό που με ενδιαφέρει ειναι να βγάζει σχετικά καλές φωτό και να είναι ευχρηστο . Επειδή δεν έχω δουλέψει wp, μπορώ να φτιάξω 3-4 tiles στην αρχική οθόνη που να έχουν τα βασικά καμερα/επαφες/τηλεφωνο/gallery ? οι εφαρμογές είναι απλές στην χρήση?
Link to comment
Share on other sites

Σταύρο αυτά που λες γίνονται και το λειτουργικό είναι ιδανικό για την περίπτωση του πατέρα σου λόγω ηλικίας. Το μόνο που σου προτείνω να σκεφτείς είναι μήπως χρειάζεται μεγαλύτερη οθόνη. Η γραμματοσειρά πάντως μεγαλώνει οπότε είσαι καλυμμένος από αυτήν την πλευρά.

(σχεδόν) πάντα φιλικά, Αλέξης

Apple iPhone 12 Pro 256GB Gold + Apple iPhone 7 Plus 128GB Gold + Xiaomi Redmi 4X Dual sim Black + Apple Watch Series 3

Link to comment
Share on other sites

από την πρώτη μέρα το είχες να τα βάζει όλα στην SD?

αν όχι, δες βίντεο και φωτογραφίες που μπορεί να έχουν μένει στο κινητό και όχι στην SD.

κανε έναν ελεγχο αποθήκευσης.

δες και αυτό το video: http://youtu.be/_mb79AJ4SWY?t=1m10s

 

 

ευχαριστώ παιδιά την βρήκα την λύση. είχε κατεβάσει την ενημέρωση αλλά δεν την είχα εγκαταστήσει, για κάποιο λόγο δεν μπορούσα, οπότε προσπαθούσε να την ξανα κατεβάσει αλλά δεν υπήρχε χώρος. έκανα το τηλέφωνο επαναφορά, ξανά κατέβασε την ενημέρωση και όλα καλά

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

καλησπέρα σε όλους. ψάχνω κανά κινητό για να πάρω στον πατέρα μου που είναι μεγάλης ηλικίας. Αυτό που με ενδιαφέρει ειναι να βγάζει σχετικά καλές φωτό και να είναι ευχρηστο . Επειδή δεν έχω δουλέψει wp, μπορώ να φτιάξω 3-4 tiles στην αρχική οθόνη που να έχουν τα βασικά καμερα/επαφες/τηλεφωνο/gallery ? οι εφαρμογές είναι απλές στην χρήση?
COLOR]

 

είμαι χρήστης samsung galaxy s iii πήρα το lumia ως δεύτερη συσκευή το τηλέφωνο για τα λεφτά του είναι άριστο δουλεύει πολύ γρήγορα και είναι πάρα πολύ απλό στη χρήση το συνιστώ ανεπιφύλακτα

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστώ πολύ για τις απαντήσεις σας! θα το πάρω οσονούπω να το σετάρω και θα πω και εντυπώσεις. Για την οθόνη δεν νομίζω να έχει θέμα, στο νοκια που εχει τώρα είναι λιγότερο από μισή του 530
Link to comment
Share on other sites

με το καλο να το παρεις! επισης, αν μπορεις να πας στο 630, θα ειναι καλυτερα, λογο μεγαλυτερης οθονης (φανταζομαι και ποιοτητας)
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα, συγνωμη αν γραφω σε λαθος σημειο.

σας παρακαλω αν ξερει καποιος να με βοηθησει στο εξης προβλημα..

 

μολις αγορασα ενα nokia lumia 530 , και οταν κατεβαζω τον χαρτη για το heredrive+, καπου στο 65% σταματαει να κατεβαζει και μου βγαζει το εξης μηνυμα. "δεν ειναι δυνατη η προσβαση στη βιβλιοθηκη χαρτων αυτη τη στιγμη.βεβαιωθειτε οτι η λειτουργεια πτησης ειναι απενεργοποιημενη,ελεξτε τη συνδεση δεδομενων κινητης τηλεφωνιας ή wi-fi και δοκιμαστε αργοτερα".

 

το wifi ειναι μια χαρα , η λειτουργεια πτησης ειναι απενεργοποιημενη, χωρο στη microsd εχει. εχω προσπαθησει παρα πολλες φορες αλλα δεν γινεται τιποτα...

 

ξερετε τι μπορει να συμβαινει; αν οχι, μπορειτε να μου προτεινετε που μπορω να βρω λυση;

ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα, συγνωμη αν γραφω σε λαθος σημειο.

σας παρακαλω αν ξερει καποιος να με βοηθησει στο εξης προβλημα..

 

μολις αγορασα ενα nokia lumia 530 , και οταν κατεβαζω τον χαρτη για το heredrive+, καπου στο 65% σταματαει να κατεβαζει και μου βγαζει το εξης μηνυμα. "δεν ειναι δυνατη η προσβαση στη βιβλιοθηκη χαρτων αυτη τη στιγμη.βεβαιωθειτε οτι η λειτουργεια πτησης ειναι απενεργοποιημενη,ελεξτε τη συνδεση δεδομενων κινητης τηλεφωνιας ή wi-fi και δοκιμαστε αργοτερα".

 

το wifi ειναι μια χαρα , η λειτουργεια πτησης ειναι απενεργοποιημενη, χωρο στη microsd εχει. εχω προσπαθησει παρα πολλες φορες αλλα δεν γινεται τιποτα...

 

ξερετε τι μπορει να συμβαινει; αν οχι, μπορειτε να μου προτεινετε που μπορω να βρω λυση;

ευχαριστω

 

Αρχικά κάνε ένα soft reset (Volume Up+Power button για λίγα δευτερόλεπτα μέχρι να δονηθεί το τηλέφωνο) και ξαναπροσπάθησε.

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω για την απαντηση,

το εκανα ,εσβησε και οταν ξανανοιξε μου εβγαλε μνμ οτι ισως υπαρχει προβλημα με τη microsd ,εκανε σαρωση για διορθωση προβληματων και τελειωσε χωρις να μου γραψει κατι. μου ξαναβγαζει ομως το ιδιο μνμ οτι δεν μπορει να κατεβασει τον χαρτη :(

μηπως πρεπει να κανω λογαριασμο here; το περιεργο ειναι οτι σταματαει γυρω στο 75%

χαρτες αλλων χωρων με μικροτερα mb τα κατεβαζει παντως. εν τω μεταξυ μου λεει οτι δεν χωραει να το κατεβασει χωρισ microsd, ενω το τηλεφωνο εχει χωρο...

Edited by gio74
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα.μολις αγορασα ενα lumia 530 dual sim και αντιμετωπιζω το εξης προβλημα.δεν μου βλεπει την μια καρτα sim,ενω την εχω βαλει κανονικα.τι μπορει να φταιει?ειναι το slot με την nanosim.
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα.μολις αγορασα ενα lumia 530 dual sim και αντιμετωπιζω το εξης προβλημα.δεν μου βλεπει την μια καρτα sim,ενω την εχω βαλει κανονικα.τι μπορει να φταιει?ειναι το slot με την nanosim.

 

Και τα δυο slot micro sim δέχoνται όχι nano sim.

Nickolas
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα.μολις αγορασα ενα lumia 530 dual sim και αντιμετωπιζω το εξης προβλημα.δεν μου βλεπει την μια καρτα sim,ενω την εχω βαλει κανονικα.τι μπορει να φταιει?ειναι το slot με την nanosim.

 

Η SIM είναι κομμένη; Αν ναι, ίσως ευθύνεται και αυτό.

Link to comment
Share on other sites

Το αγορασα αυτο το τηλεφωνο στις 14/2/2015 εχω να πω πως εμεινα ευχαριστημενος ομως σημερα το αλλαξα με το Nokia Lumia 730 λογο του οτι δεν ειχε καμερα μπροστα και ηταν η οθονη του 4.0 αντι 4.7 που ειναι του 730 κατα τα αλλα μια χαρα τηλεφωνο ειναι αν και δεν ειχε χωρο αποθηκευης απο καποια GB. Το συστηνω σε οσους-ες δεν θελουν μεγαλες οθονες καμερες μπροστα κλπ ειναι καλο εμεινα ευχαριστημενος δεν εχω παραπονα.

Samsung Galaxy S24 ULTRA 512GB Yellow - iPhone 15 Pro 256GB Titanim Blue

Quote

 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...