Jump to content

[Επίσημο] Nokia Lumia 530


Alex_tz
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλημέρα παιδιά. Στο eshop εχει προσφορά το 530 στα 79 ευρώ. Επειδή θέλω να δοκιμάσω τα wp νομίζετε ότι είναι καλή προσφορά ή να περιμένω τα 535; απλά θέλω να δω και τα wp και δεν θέλω να ξοδέψω πολλά λεφτά, αν όμως είναι μικρή η διαφορά τότε πάω στα 535. Η γνώμη σας;
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 246
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

αν θες μόνο να δεις το λειτουργικό δεν ειναι κακό και σίγουρα πολύ καλύτερο από ότι άλλο κυκλοφορεί σε αυτήν την τιμή στην Ελλάδα.

Αλλά εγώ που έχω το 820 και το βάζω δίπλα στο 530 ενός φίλου ειναι η μέρα με την νύχτα.

μόνο κοινό ειναι ότι ανταποκρίνονται και τα δυο γρήγορα.. από εκεί και πέρα ..οθόνη, clearblack, glance screen... κ.α. το κάνουν σαν να φαίνεται lamborghini δίπλα σε Autobianchi.

Δεν το κατηγορώ το 530.. για τα λεφτά του ειναι ένα τίμιο κινητό. Aπλά να ξέρεις ότι θα έχεις το OS στην φθηνότερη συσκευή που μπαίνει..

και κάθε σύγκριση με άλλο λειτουργικό πρέπει να γίνει από ανάλογου κόστους συσκευή... μην συγκρίνουμε και ανομία πράγματα.

-------------------------------------------------------------

Life is what happens when your cell phone is charging.

Link to comment
Share on other sites

σιγουρα αξιζει αν θες να μπεις στα wp

 

βεβαια οτι πληρωσεις παιρνεις. με λιγα παραπανω ευρω πας σε κατι καλυτερο. αλλιως μενεις στο 530 που ειναι τιμιο για τα ευρω του και οτι κανει το κανει καλα!

με λιγη χρηση που του εκανα, ΠΕΤΑΕΙ! ουτε λαγκ, ουτε τιποτα!

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για την βοήθεια σας παιδιά. :happy:

Μάλλον θα περιμένω το 535 λόγω καλύτερων στοιχείων και μήπως έχει χαμηλότερο sar. Πιθανά το Wp να είναι το επόμενο λειτουργικό μου γιατί είχα δοκιμάσει το archos 40 cesium για 1-2 μέρες και το επέστρεψα πίσω λόγω μη-ελληνικών στα μενού του Windows phone!!!. Μπορώ να πω ότι το απλό archos μου άρεσε (είχε και μεγάλο συν ότι παίρνει mini sim όχι micro), άρα μάλλον τελικά θα μου αρέσουν τα wp :lol:

Link to comment
Share on other sites

το 630 έχει μόνο 512 ραμ οπότε σε αυτή την περίπτωση προτιμώ το 1 GB του 535 γιατί δεν ξέρεις πόσο καλά θα δουλεύουν τα 10ρια όταν γίνει η αναβάθμιση, από την άλλη το 630 έχει και ένα σαρ 1,51 :blink: οπότε μάλλον θα περιμένω το 535.
Link to comment
Share on other sites

είχα δοκιμάσει το archos 40 cesium για 1-2 μέρες και το επέστρεψα πίσω λόγω μη-ελληνικών στα μενού του Windows phone

μήπως πρόλαβες στης 1-2 μέρες να δεις εάν μπαίνει "Here Maps Drive" ?

επίσης όταν λες ότι δεν είχε Ελληνικά τι εννοείς? στο πρώτο άνοιγμα δεν σε έβαλε να επιλέξεις?

λες να έχει το ίδιο θέμα και το Prestigio 8400..

-------------------------------------------------------------

Life is what happens when your cell phone is charging.

Link to comment
Share on other sites

μήπως πρόλαβες στης 1-2 μέρες να δεις εάν μπαίνει "Here Maps Drive" ?

επίσης όταν λες ότι δεν είχε Ελληνικά τι εννοείς? στο πρώτο άνοιγμα δεν σε έβαλε να επιλέξεις?

λες να έχει το ίδιο θέμα και το Prestigio 8400..

 

Dimi γειά

1) δεν δοκίμασα αν μπαίνουν here maps, βλέπεις ήθελα να το στείλω πίσω λόγω μη ελληνικών (γιατί ναι! στο πρώτο άνοιγμα δεν είχε ελληνικά!! αλλά σλοβάκικα, βουλγάρικα κλπ κλπ), οπότε μέχρι να το πάρουν έβλεπα τις άλλες λειτουργίες, κρίμα γιατί ήταν καλό κινητό για τα λεφτά του, είχε χαμηλότερο sar από τα ΝΟΚΙΑ ( 0,52 περίπου), ήταν Dual sim, είχε 3 πίσω προσόψεις και έπαιρνε κανονικές sim όχι micro!! Α! και γρήγορο ιντερνετ και σαν wifi και μέσω κινητής.

 

για την γλώσσα δες εδω (κυρίως μετά το ποστ 22) : http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=403119&page=2

αλλά και στο mediamarkt (που λέει μόνο για αγγλικά) : http://www.mediamarkt.gr/mcs/product/ARCHOS-40-Cesium---%28502773%29,99452,397537,1609439.html?langId=-18

 

2) για το prestigio (που ήθελα) δεν ρώτησα για ελληνικά, αν θες ρώτα και πες μας και εμάς.

Edited by algedan
ιντερνετ ταχύτητα
Link to comment
Share on other sites

Στο αμαζον τώρα λέει για 61 λίρες (όχι ευρώ), φτάνει στα 77 ευρώ, άρα συμφέρει από εδώ! :)

Είχε προσφορά χθες για λίγες ώρες με 50 λίρες...

Link to comment
Share on other sites

Από σήμερα μέχρι 20/12, στο eshop στα 81,90 € το dual sim.

Xiaomi Redmi Note 3 Pro (kate) [MIUI 10.2.1.0 stable]

Nokia Lumia 925 (windows 10 mobile preview release)

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα

πηρα λογω αναγκης το 530 και εχω το εξης θεμα.

Εχω βαλει καποια mp3 στον φακελο ringtones, αλλα δεν μπορω να τα βρω για να τα επιλεξω σαν ηχο κλησης..

Εκανα ακριβως το ιδιο με το 1020 που ειχα και τα εβρισκα.. Χρειαζεται κατι αλλο εδω???

Ευχαριστω για οποια βοηθεια!!!

Να γελάτε ,....... γιατί είναι μεταδοτικό !!!!!!:lol:
Link to comment
Share on other sites

Από σήμερα μέχρι 20/12, στο eshop στα 81,90 € το dual sim.

 

92.90€ είναι το πιο φτηνό που βρίσκω εγώ (http://www.e-shop.gr/search?q=lumia+53&x=0&y=0)

MyPhones: Nokia 2110i, Nokia 6150, Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia N70, Nokia N73ME, Nokia 5800XM, Nokia C7, Nokia L920 (Win10), Nokia L625 (Win8.1), Microsoft L640, Microsoft L640XL, Microsoft L950DS, Xiaomi Pocophone F1, Xiaomi Poco F2 Pro, Xiaomi Poco F4

MyBands: Xiaomi Mi Band 2, 3, 4, Honor Watch ES, Huawei Watch Fit

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας και απο εμενα.Σκεφτομαι να παρω το 530 ds .Οι μισοι φιλοι μου λενε μακρια απο wp γιατι εχουν προβληματα με τα windows κλπ κλπ.Οι αλλοι μισοι τα υπερασπιζονται σθεναρα.Δεδομενου οτι θελω να κανω μια απλη χρηση (π.χ. δεν με ενδιαφερουν τοσο οι αναλυσεις οθονης η τα megapixels της καμερας) ποια η γνωμη σας για το συγκεκριμενο μοντελο?Περισοοτερο για το λειτουργικο του και την σταθεροτητα του.Ειναι αξιοπιστο?
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας και απο εμενα.Σκεφτομαι να παρω το 530 ds .Οι μισοι φιλοι μου λενε μακρια απο wp γιατι εχουν προβληματα με τα windows κλπ κλπ.Οι αλλοι μισοι τα υπερασπιζονται σθεναρα.Δεδομενου οτι θελω να κανω μια απλη χρηση (π.χ. δεν με ενδιαφερουν τοσο οι αναλυσεις οθονης η τα megapixels της καμερας) ποια η γνωμη σας για το συγκεκριμενο μοντελο?Περισοοτερο για το λειτουργικο του και την σταθεροτητα του.Ειναι αξιοπιστο?

 

Ναι, το λειτουργικό είναι αρκετά σταθερό και αναβαθμίζεται συνεχώς καλύπτοντας τα όποια κενά έχει, σε κάποιους μήνες θα αναβαθμιστεί και σε Win10.

Link to comment
Share on other sites

Και βουαλα!!το πηρα και ειναι πανεμορφο,γρηγορο κλπ.και τωρα στο διαταυτα,ε...χμ πως περναω τις επαφες μου απο την micro sd στο τηλεφωνο?:)η αληθεια ειναι οτι προσπαθησα....αλλα μαλλον οχι με σωστο τροπο...
Link to comment
Share on other sites

Και βουαλα!!το πηρα και ειναι πανεμορφο,γρηγορο κλπ.και τωρα στο διαταυτα,ε...χμ πως περναω τις επαφες μου απο την micro sd στο τηλεφωνο?:)η αληθεια ειναι οτι προσπαθησα....αλλα μαλλον οχι με σωστο τροπο...

 

Καλορίζικο. Χρησιμοποίησε την εφαρμογή μεταφορά δεδομένων.

Μόνο όταν έχουμε χάσει τα πάντα είμαστε πραγματικά ελεύθεροι να κάνουμε τα πάντα.
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας και απο εμενα.Σκεφτομαι να παρω το 530 ds .Οι μισοι φιλοι μου λενε μακρια απο wp γιατι εχουν προβληματα με τα windows κλπ κλπ.Οι αλλοι μισοι τα υπερασπιζονται σθεναρα.Δεδομενου οτι θελω να κανω μια απλη χρηση (π.χ. δεν με ενδιαφερουν τοσο οι αναλυσεις οθονης η τα megapixels της καμερας) ποια η γνωμη σας για το συγκεκριμενο μοντελο?Περισοοτερο για το λειτουργικο του και την σταθεροτητα του.Ειναι αξιοπιστο?

 

Ειμαι ενα χρονο με wp8 ενω προτινως ειχα αντροιντ κινητο.Ειμαι πολυ ευχαριστημενος απο το λειτουργικο ειναι σταθεροτατο,ταχυτατο και οι εφαρμογες εχουν αυξηθει και αυξανονται ραγδαια.Εγω τουλαχιστον οτι χρειαζομαι και χρησιμοποιω σαν εφαρμογη το βρισκω σε μαρκετ των windows phone.Δεν εχω παραπονο κανενα.

Καλυτερα ομως να το δεις απο κοντα γιατι τα γουστα του καθενα ειναι διαφορετικα.Εγω παντως ειμαι ευχαριστημενος απο το λειτουργικο πληρως.

edit.τωρα ειδα το ποστ οτι το πηρες δεν πειραζει αργησα λιγο να γραψω.

Edited by lyricmyth
Link to comment
Share on other sites

καλοριζικο! πρωτες εντυπωσεις;;;

 

σκεφτομαι προς το παρων να αφησω στην ακρη το zte και να βγαλω στη φορα το 530.

το μονο που φοβαμαι ειναι η μπαταρια. λογικα δε θα με καλυψει :/

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα και χρονια πολλα!!!!Και.....τα θεματα προς επιλυση αυξανονται καθημερινα.Με την μεταφορα δεδομενων ΔΕΝ περασε ολες τις επαφες αγνωστο γιατι.χειροκινητα τις συμπληρωσα.Δεν ειμαι και hacker αλλα κατι σκαμπαζω.Εκεινα τα ευλογημενα τα ακουστικα πως συνδεονται?!!!!στις επαφες οταν θες να κανεις διαγραφη ολων απλα δεν γινεται!!!μονο μια μια η κατι κανω λαθος και εδω?και μια ερωτηση που ισως φανει ασχετου τελειως.μονο απο το market που εχει το κινητο μπορω να βρω εφαρμογες?ας πουμε το google play δεν μπορω να το εγκαταστησω?!!(ωρε τι ειπα τωρα!!)η αν μπω στο google play μονο επι πληρωμη μπορω να βρω εφαρμογες?γιατι δεν βρισκω καποιες εφαρμογες που ειχα στο android πολυ χρησιμες οπως το greek wpa finder.(καταπληκτικο προγραμματακι ευρεσης κωδικων wifi με επιτυχια 50% τουλαχιστον)Αυτα προς το παρον.Και να μην αδικω το τηλεφωνακι ειναι πολυ γρηγορο και για τα λεφτα του σουπερ!!!!
Link to comment
Share on other sites

1. ποια ακουστικα πας να συνδεσεις;

2. αλλο το android (google play store) και αλλο τα wp (store) οτι θες να κατεβαζεις το κανεις απο κει. (ειναι το αντιστοιχο play store)

3. σιγοουρα καποιες εφαρμογες δεν υπαρχουν στα wp, σε αλλες θα βρεις αντιστοιχες. τωρα για το finder που θες, δε μπορω να βοηθησω :)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...