Jump to content

[Επίσημο] Nokia Lumia 530


Alex_tz
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 246
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Παρε τα νοκια WH208, συμβατα με τα lumia, πολυ καλος ηχος και κατασκευη, γυρω στα 10€!

Δες τα παραπανω.

Δε τα χω δοκιμάσει

Link to comment
Share on other sites

Πηρα σημερα το δικαρτο 530 και γενικα ειμαι πολυ ευχαριστημενος για το 80αρι που εδωσα!

 

Ρολλαρει αψογα χωρις κανενα lag, η καμερα ειναι αρκετα καλη και εχει σχετικα καλη κατασκευη και οθονη.

Οκ λιγο ξενερα να μην εχει ουτε καλωδιο υπολογιστη ουτε ακουστικα στη συσκευασια αλλα δεν ειναι και τοσο σημαντικο αυτο

2 αποριες μονο. μπορω να συγχρονισω μια επαφη με το fb για να βγαινει και εικονα οταν με καλει καποιος? επισης εκτος απο τους default ηχους κλησης της νοκια δε μπορω να βαλω καποιον δικο μου?

Link to comment
Share on other sites

Για τους ήχους κλήσης κατεβάζεις το Ringtone Maker της Microsoft Mobile και από εκεί μετατρέπεις τα αρχεία μουσικής που έχεις αποθηκευμένα στο κινητό σου σε ήχους κλήσης.
Link to comment
Share on other sites

Καλως το παλικαρι. Καλοριζικο ρε τρελε!

Πως και γυρισες πισω σε wp? Θυμαμαι τοτε με το htc που ειχες πει οτι το μετανιωσες.

Θα με πεις wp7 ηταν εκεινα :p

Link to comment
Share on other sites

Ενας θεος ξερει πως γυρισα! :p

Εβλεπα ενα φυλλαδιο του media και μου γυαλισε το 530 και ειπα να το δοκιμασω

Καμια σχεση με τα 7.5 που ειχα τοτε, η μερα με τη νυχτα απο καθε αποψη

Link to comment
Share on other sites

Πηρα σημερα το δικαρτο 530 και γενικα ειμαι πολυ ευχαριστημενος για το 80αρι που εδωσα!

 

Ρολλαρει αψογα χωρις κανενα lag, η καμερα ειναι αρκετα καλη και εχει σχετικα καλη κατασκευη και οθονη.

Οκ λιγο ξενερα να μην εχει ουτε καλωδιο υπολογιστη ουτε ακουστικα στη συσκευασια αλλα δεν ειναι και τοσο σημαντικο αυτο

2 αποριες μονο. μπορω να συγχρονισω μια επαφη με το fb για να βγαινει και εικονα οταν με καλει καποιος? επισης εκτος απο τους default ηχους κλησης της νοκια δε μπορω να βαλω καποιον δικο μου?

 

Για το 2ο, αφού σου εμφανισει όλες τις επαφές από το fb/messenger μέσα στις επαφές, άνοιξε αυτήν που θες και πηγαίνει στην σύνδεση και μετά την συνδέεις με την επαφή που θες και έτσι θα σου εμφανίζει και την εικόνα του όταν σε καλεί...

Edited by stefanakos8
Link to comment
Share on other sites

Νεος κατοχος wp. Ειχα Android. Δεν μπορω να πω πως με εχει βολεψει!

 

Στο προηγουμενο κινητο δεν ειχα Led Notification αλλα ειχα κατεβασει μια εφαρμογη (No LED) και εμφανιζοταν ενα σημαδι στην μαυρη οθονη και καταλαβαινα οτι ειχα καποια κληση,sms, mail,viber κτλ.

 

Υπαρχει καποια εφαρμογη και στο store γιατι δεν μπορω να βρω κατι.

 

Ουτε τις αναπαντητες δεν μπορω να βρω

Link to comment
Share on other sites

το τσίμπησα και εγώ μιας και έψαχνα για δίκαρτο φθηνό smartphone.

 

χρειάζεται χρόνος μέχρι να το συνηθίσω μιας και το κύριο κινητό είναι android αλλά γενικά η εντύπωση είναι θετική.

 

αυτό που ψάχνω είναι να μειώσω το μέγεθος των γραμμάτων. π.χ. στις επαφές, τα μεγάλα ονόματα βγαίνουν εκτός οθόνης και επειδή έχω ορίσει τη λίστα να εμφανίζει πρώτα το όνομα και μετά το επώνυμο, βλέπω το επώνυμο κομμένο πολλές φορές.

 

από τα settings είτε των επαφών είτε από τη διευκόλυνση πρόσβασης δεν έχω καταφέρει να δείχνει τα ονόματα με μικρότερο μέγεθος.

 

Υπάρχει κάπου επιλογή; ή κάποιο app;

Link to comment
Share on other sites

Για ποιό λόγο μπορεί να με πετάει από κάποιες εφαρμογές?

Ούτε το κινητό είναι φορτωμένο από εφαρμογές, ούτε τρέχω πολλές μαζί...

Link to comment
Share on other sites

Ναι, μου την κλείνει και με πετάει στην home screen...
Link to comment
Share on other sites

Σε ολες? Μηπως εγκατεστησες τιποτα που το πρεξενει ολο αυτό?

Μου το κάνει κυρίως σε μια εφαρμογή του ΟΑΣΘ, το hill climb και κάποιες φορές και στο facebook.

Δε νομίζω να φταίει κάποια εφαρμογή γι αυτό, δοκίμασα να σβήσω κάποιες και να ξαναανοίξω αυτές που με πετούσε αλλά δεν...

Δοκίμασες soft reset; (Volume down και power button πατημένα για περίπου 10 δευτερόλεπτα)

Το έκανα μόλις τώρα και κάνει πάλι τα ίδια..

Link to comment
Share on other sites

Ξέρει κανείς εάν θα πάρει Denim το 530 DS και πότε;

 

Φυσικά και θα πάρει, όλα τα Lumia Windows Phone 8 θα πάρουν.

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα σε ολους,

πηρε η κοπελα μου ενα lumia 530 και εχει ενα μικρο προβλημα με τις κλησεις,

συγκεκριμενα επειδη ειναι εταιρικο δεν μπορει να καλεσει 4ψηφια εταιρικα 4ψηφια νουμερα.

εχει κανεις ιδεα τι παιζει?

ευχαριστω

groove!
Link to comment
Share on other sites

Ακούγεται σαν περιορισμός από τον πάροχο λόγω εταιρικού συμβολαίου.

(σχεδόν) πάντα φιλικά, Αλέξης

Apple iPhone 12 Pro 256GB Gold + Apple iPhone 7 Plus 128GB Gold + Xiaomi Redmi 4X Dual sim Black + Apple Watch Series 3

Link to comment
Share on other sites

οκ μαγκες το προβλήμα λυθηκε...αντι να κανει τις κλησεις απο την sim1 προσπαθουσε να τις κανει απο την sim2 που το slot της ηταν αδειο...

ευχαριστω

groove!
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...