Jump to content

[Επίσημο] Nokia Lumia 530


Alex_tz
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

3 μερες χωρις σερφινγκ μονο για ειδοποιήσεις και να απανταω σε μηνυματα στο φεις αντε και κανα 5 λεπτο τηλεφώνημα που και που.τα δεδομενα τα ανοιγω μονο όταν θελω να κανω ελεγχο η να απαντησω καπου.το ιδιο και το wifi.3 μερες σταθερα και λιγο παραπανω κραταει.η ενημερωση εγκατασταθηκε επιτυχως.διαφορες δεν ειδα μονο κατι στην καμερα και δεν το εψαξα κιολας εξωνυχιστικα!! Edited by registry
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 246
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Καλησπερα παιδες. Μια βοηθεια παρακαλω. Εχω διαβασει ολο το νημα και θα ηθελα να κανω μερικες ερωτησεις καθως προκειται να το αγορασω.

 

1. Υπαρχει διαφορα μεταξυ απλου και dual sim εκτος του προφανους; Χωρα προορισμου, δικτια, αναβαθμισεις και τετοια.

 

2. Για αγορα απο σκρουτζ πρεπει να προσεξω κατι; πχ. Να ειναι ευρωπαϊκη συσκευη, μηπως καποια συγκεκριμενη παρτιδα...

 

3. Για service το δεχεται η εταιρια ή καποια επισημη αντιπροσωπια ή απευθυνομαι στο σκρουτζομαγαζο και τα βγαζουν περα μονοι τους;

 

4. Το tokinito.gr ειναι κομπλε για αγορα αυτης της συσκευης ή εχει ακουστει κανα παρατραγουδο;

 

5. Απο μπαταρια πως τα παμε; Βγαινει η μερα με μια μετρια χρηση;

 

6. Πιστευετε οτι αξιζουν τα 19€ παραπανω για το lumia 435;

 

Σας ευχαριστω πολυ. Οι απαντησεις σας θα με βοηθησουν πολυ.

Edited by TUPAC_RIP

LG G2 D802 32GB, NEU, S/N 309..., ROM: Google Edition 1.5, KERNEL: Xceed LP-prod-bld14-wpr, RECOVERY: TWRP 2.8.7.3

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

1. μαλλον οχι

2. ας ειναι ευρωπαικη συσκευη, για να σε καλυπτει η εγγυηση

3. το δεχεται αν ειναι ευρωπαικο

4. ...

5. μαλλον ορικα μια μερα με μετρια χρηση. βεβαια εξαρτάται τι εννοεις μετρια

6. οχι. κρατα τα 19 για καμια θηκη, μεμβρανες προστασιας οθονης, καφεδες

Link to comment
Share on other sites

1. μαλλον οχι

2. ας ειναι ευρωπαικη συσκευη, για να σε καλυπτει η εγγυηση

3. το δεχεται αν ειναι ευρωπαικο

4. ...

5. μαλλον ορικα μια μερα με μετρια χρηση. βεβαια εξαρτάται τι εννοεις μετρια

6. οχι. κρατα τα 19 για καμια θηκη, μεμβρανες προστασιας οθονης, καφεδες

Σ' ευχαριστω φιλε μου.

Μπορεις να μου πεις ποιος ειναι ο μεσος ορος σου SOT (Screen On Time/Χρονος Ενεργης Οθονης);

 

Οποιος αλλος ξερει για διαφορες του απλου και του dual sim ας μας πει. Πχ μπορει το dual sim να εχει καποια κατασκευαστικα προβληματα. Πχ το απλο μπορει να μην πιανει τοσο καλο σημα, κτλ.

LG G2 D802 32GB, NEU, S/N 309..., ROM: Google Edition 1.5, KERNEL: Xceed LP-prod-bld14-wpr, RECOVERY: TWRP 2.8.7.3

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

παιδες, μια βοηθεια..!

 

πηραμε το 530DS για ενα φιλο, και θελει να περασει τις επαφες του απο το PC. και αυτο επειδη εκει τις εχει μαζεψει (απο 2 συσκευες) και εχει κανει οσες διορθωσεις ηθελε.

 

τα παλια κινητα ειναι samsung B2100 και εχει κανει back up στις επαφες με το Samsung New PC Studio.

 

πως τις περναω στο 530..?

Mobile: XIAOMI REDMI PRO
Link to comment
Share on other sites

γιατι δε τις βαζει στο email και να τις συγχρονισει απο κει;

οτι πιο απλο και χρησιμο ειναι!

και ανα πασα στιγμη τις εχει διαθεσιμες σε οποια συσκευη θελει, ακομη και στο pc

 

 

 

Σ' ευχαριστω φιλε μου.

Μπορεις να μου πεις ποιος ειναι ο μεσος ορος σου SOT (Screen On Time/Χρονος Ενεργης Οθονης); .

δε το εχω χρησιμοποιησει σχεδον καθολου απ την ωρα που το πηρα. ουτε καρτα σιμ του εχω βαλει. απλα λιγο ψαξιμο, updates, κλπ

αλλα πιστευω οτι την μερα την βγαζει δυσκολα με την μπαταρια που φοραει

Edited by mol
Link to comment
Share on other sites

γιατι δε τις βαζει στο email και να τις συγχρονισει απο κει;

οτι πιο απλο και χρησιμο ειναι!

και ανα πασα στιγμη τις εχει διαθεσιμες σε οποια συσκευη θελει, ακομη και στο pc

 

δλδ? πως το κανω?

Mobile: XIAOMI REDMI PRO
Link to comment
Share on other sites

δλδ? πως το κανω?

 

Θα μπεις από τον υπολογιστή στη σελίδα people.live.com, θα συνδεθείς με το MS account που θα είναι ο βασικός λογαριασμός της Lumia συσκευής και θα επιλέξεις "εισαγωγή επαφών". Στην επόμενη σελίδα θα επιλέξεις από πού θέλεις να γίνει η εισαγωγή των επαφών (από κάποιο άλλο email, από κάποιο αρχείο του υπολογιστή κλπ) και θα ακολουθήσεις τις οδηγίες που θα εμφανιστούν στον υπολογιστή σου.

Μόνο όταν έχουμε χάσει τα πάντα είμαστε πραγματικά ελεύθεροι να κάνουμε τα πάντα.
Link to comment
Share on other sites

Θα μπεις από τον υπολογιστή στη σελίδα people.live.com, θα συνδεθείς με το MS account που θα είναι ο βασικός λογαριασμός της Lumia συσκευής και θα επιλέξεις "εισαγωγή επαφών". Στην επόμενη σελίδα θα επιλέξεις από πού θέλεις να γίνει η εισαγωγή των επαφών (από κάποιο άλλο email, από κάποιο αρχείο του υπολογιστή κλπ) και θα ακολουθήσεις τις οδηγίες που θα εμφανιστούν στον υπολογιστή σου.

 

εκει, το εχω ηδη προσπαθησει. εχω βγαλει το αρχειο τον επαφων σε CSV, αλλα δεν το διαβαζει. μου λεει οτι το αρχειο ειναι κενο ή δεν ειναι στην σωστη μορφη...!

 

και στο Gmail που προσπαθησα το ιδιο, μου διαβαζει τα ονοματα, αλλα δεν βγαζει τα τηλεφωνα...!!

Mobile: XIAOMI REDMI PRO
Link to comment
Share on other sites

Μπορείς να τις περάσεις σ'ένα κινητό που τις διαβάζει και στη συνέχεια να τις περάσεις μέσω της "μεταφοράς δεδομένων" που έχει στο μενού.

 

myName: Γιαννης

Link to comment
Share on other sites

γιατι δε το κανεις χειροκινητα;

σε περιπτωση που ειναι λιγες οι επαφες ομως

 

ειναι πολλες, για να γινει χειροκινητα. πανω απο 400...!!!!

 

μαλλον θα βαλω ενα αλλο τηλ να κανω την μεταφορα.

Mobile: XIAOMI REDMI PRO
Link to comment
Share on other sites

nai, καλυτερα ετσι να το κανεις!

εγω οταν το κανα αυτο (για android στο gmail) ειχα ~50-60 επαφες! σε λιγη ωρα τις τελειωσα τσακ μπαμ! και απο τοτε συγχρονισμο στα κινητα και ειμαι ετοιμος!!!

Link to comment
Share on other sites

Το τηλεφωνο σας ειναι ενημερωμενο μου λεει καμια ενημερωση μεχρι στιγμης μπας και πρεπει να το εχω συνδεδεμενο στο ρευμα στην πριζα ;

Samsung Galaxy S24 ULTRA 512GB Yellow - iPhone 15 Pro 256GB Titanim Blue

Quote

 

Link to comment
Share on other sites

1. μαλλον οχι

2. ας ειναι ευρωπαικη συσκευη, για να σε καλυπτει η εγγυηση

3. το δεχεται αν ειναι ευρωπαικο

4. ...

5. μαλλον ορικα μια μερα με μετρια χρηση. βεβαια εξαρτάται τι εννοεις μετρια

6. οχι. κρατα τα 19 για καμια θηκη, μεμβρανες προστασιας οθονης, καφεδες

 

Σ' ευχαριστω φιλε μου.

Μπορεις να μου πεις ποιος ειναι ο μεσος ορος σου SOT (Screen On Time/Χρονος Ενεργης Οθονης);

 

Οποιος αλλος ξερει για διαφορες του απλου και του dual sim ας μας πει. Πχ μπορει το dual sim να εχει καποια κατασκευαστικα προβληματα. Πχ το απλο μπορει να μην πιανει τοσο καλο σημα, κτλ.

 

Μια χαρά αξίζουν τα παραπάνω χρήματα για το 435 γιατί θα ρολάρει καλύτερα μετά από μελλοντικές αναβαθμίσεις.

(σχεδόν) πάντα φιλικά, Αλέξης

Apple iPhone 12 Pro 256GB Gold + Apple iPhone 7 Plus 128GB Gold + Xiaomi Redmi 4X Dual sim Black + Apple Watch Series 3

Link to comment
Share on other sites

κερδιζει σε ραμ αλλα χανει σε καμερα και επεξεργαστη.

 

πιστυεω οτι σε γενικες γραμμες το 530 ειναι καλυτερο.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα.Πως θα εξοικονομήσω χώρο(ζητάει 618mb και έχω 595mb)για να κάνω ενημέρωση.Τα άχω σβήσει νιμίζω όλα εφαρμογές,τραγούδια κ.λ.π.αλλά τιποτα.
Link to comment
Share on other sites

εφαρμογες. οτι μεταφερεται, περασε το στην καρτα

 

Εφαρμογές τις έσβησα όλες και φωτό,mp3 και άλλα δεν βλέπω.Απο που μπορώ να δώ τι πιάνει χώρο και να τα σβήσω από εκεί?

Link to comment
Share on other sites

Εφαρμογές τις έσβησα όλες και φωτό,mp3 και άλλα δεν βλέπω.Απο που μπορώ να δώ τι πιάνει χώρο και να τα σβήσω από εκεί?

 

Δοκίμασε στον "έλεγχο αποθήκευσης" από το μενού των εφαρμογών.

Μόνο όταν έχουμε χάσει τα πάντα είμαστε πραγματικά ελεύθεροι να κάνουμε τα πάντα.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...