Jump to content

Hair Styling - Περιποίηση μαλλιών


bill_viper
 Κοινοποίηση

Hair Styling!Εσείς τί χρησιμοποιείτε?  

600 members have voted

  1. 1. Hair Styling!Εσείς τί χρησιμοποιείτε?

    • Gel
      297
    • Κερί
      96
    • Αφρός
      83
    • Άλλο
      124


Recommended Posts

Εχω χρησιμοποιησει απειρα κερια ζελε λακ κτλ...Οταν ειχα αρκετουτσικα μαλλια εβαζα λακ και γινοντουσαν πετρα...Αλλα τωρα που εχω φυσιολογικο μαλλι και θελω να βγω καπου επισημα βαζω το fx studio της loreal με δυνατο κρατημα...ειναι πολυ καλο...Και γενικα η loreal εχει βελτιωθει παρα πολυ σε σχεση με τα 3 last years...Υπαρχουν και καλα κερια οπως fructis ...Να φανταστειτε ποση πορωση εχω με τα μαλλια μου τωρα στη ζελεοθηκη εχω : το loreal special fx studio out of bed (κρεμα) , loreal special fx studio architect wax(κερι -δεν το συνιστω- ) , wellaflex for men (gel -κερι δυνατου κρατηματος ) (2 στον αριθμο ) , new wave XXL gel , loreal fx studio (δυνατο κρατημα -το συνιστω- ) και τελος το wellaflex gel for men (δυνατο κρατημα -το συνιστω- )...sorry για το μεγαλο post αλλα η gelοθηκη μου ειναι καπως μεγαλη... :p :cool: :p :cool: :rolleyes: :happy:
I love this Myphone Stuff.......
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

ζελέ να παίρνετε μόνο απο κομμωτήρια...είναι λίγο πιο ακριβούτσικα απο τα σουπερμαρκετ αλλά άν είναι απο κομμωτήρια μοντέρνα είναι απο τα καλύτερα που κυκλοφορούν....Το λέω εκ πείρας :cool: :p
Life is not measured by the number of breaths we take, but by the moments that take our breath away..
Link to comment
Share on other sites

εγώ πάντως βολεύομαι μια χαρά με τα κλασσικά του εμπορίου... το extra δυνατό γιατί με τόσο μαλλί που έχω αφήσει τα άλλα δεν κάνουν τπτ...
Link to comment
Share on other sites

Τι στο καλό ρε γμτ;;;; Μόνο εγώ δεν χτενίζομαι σε αυτό το forum;;;; :p :eek: :lol: :lol:
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/ZXRFlame.jpg
Link to comment
Share on other sites

REMIX rulz

 

kai egw ayto vazw

se makry malli to kanei apisteyta sleek

se konto to anakatevei (me thn proypo8esh omws oti de 8a valeis poly) kai exei paromoio efe me ayto tou keriou

 

Oso gia to glue pou eipe kapoios prin de myrizei kolla re...

KARYDA myrizei kai einai super !

:X
Link to comment
Share on other sites

@ sallax

 

To out of bed είναι προιόν της λορεάλ.Είναι κάτι ανάμεσα σε κρέμα και κερί χωρίς να αφήνει τη λίγδα του κεριού όμως!Θα το βρείς στα περισσότερα σ.μ..Είναι σε γαλάζιο κοντό κυλινδρικό πλαστικό με ασημί καπάκι.Ελπίζω κάτι να μου κόψουνε και μένα για το promotion :D !

Link to comment
Share on other sites

Genika ta gel ta opoia einai tosa dinata pou sou kanoun petra dld. to malli den einai pio epikindina apo ta apla?Auto exw paratirisei oso kairo ta xrhsimopoiousa!Ekana mpanio kai mou epeftan tou kosmou oi trixes!!

:!:

129026.png?1640591734

Link to comment
Share on other sites

Genika ta gel ta opoia einai tosa dinata pou sou kanoun petra dld. to malli den einai pio epikindina apo ta apla?Auto exw paratirisei oso kairo ta xrhsimopoiousa!Ekana mpanio kai mou epeftan tou kosmou oi trixes!!

:!:

 

Oups,sorry double post!Delete!

129026.png?1640591734

Link to comment
Share on other sites

Ο καθένας χρησιμοποιεί διαφορετικά προιόντα ανάλογα με τον τύπο των μαλλιών του και με τις προτιμήσεις του...Για παράδειγμα τα μακριά μαλλιά έχει μερικούς που τα θέλουν απλά να φαίνετε wet look και έχει άλλους που θέλουν να είναι σκληρά για να μην χαλάνε...κτλ...( Το ίδιο γίνεται και με τα κοντά )

 

Και κάτι που πρόσεξα...σε μερικά gel όταν τα βάζεις στο κεφάλι σου, αφού στεγνώσει και αργότερα τα ανακατώσεις βγαίνουνε κάτι άσπρα.....Αυτό δείχνει πως δεν έχει κράτημα :rolleyes: ...Με λίγο φύσημα του αέρα χαλάνε τα μαλλιά.Γιαυτό και χρησιμοποιώ το rock hard hair gel για να μου κρατάει όλη μέρα , μήν χαλάσει το μεσημεράκι και αναγκαστώ να ξαναβάλω απο πάνω..! :rolleyes:

Life is not measured by the number of breaths we take, but by the moments that take our breath away..
Link to comment
Share on other sites

opa opa edo eimaste :D :cool:

 

loiopn opios vrei ti xreiazonte ta mallia mou ton kernao kafe :!:

 

exo dokimasei tou pousti alla tipota :(

 

sinithos vgeno me kordela i tora teleutea pou pianonte me kotsida.

 

apo gel perno oti iparxei se oikogeniaki siskeuasia kai poli dinato kratima vevea alla thelei na vazo ena tono :mad: :eek:

 

deite tin foto kai tha katalavete

 

 

opiesdoipote liseis dektes(daktilidi einai ta gamimena :'( )

defy+

LG G2

XZ1

Poco F2 pro

Link to comment
Share on other sites

loreal fx extra dinato gia ta malia,

kamia fora k loreal glue gia ti moikana.... :D

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από τον papathvas

 

sinithos vgeno me kordela i tora teleutea pou pianonte me kotsida.

 

με κορδέλα να τα κάνεις... ούτε gel ούτε τπτ! :cool:

Link to comment
Share on other sites

Πωπω.....φίλε έχεις πλούσιο μαλλί...σου προτείνω να κάμεις μία αλλαγή και να τα κόψεις κοντά αν δεν σου πολυαρέσουν έτσι ώστε να βάζεις πιο λίγο gel....Αν δεν θές βέβαια εγώ νομίζω να χρησιμοποιάς ένα wet look gel...ξέρες άμα είναι βρεγμένα τα μαλλιά φαίνονται πιο....στρωμένα ας το πω... :p Ότι νομίζεις...Εγώ την γνώμη μου είπα ! Μην με παρεξηγήσεις ! :rolleyes:
Life is not measured by the number of breaths we take, but by the moments that take our breath away..
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από τον xraysr0x

 

Πωπω.....φίλε έχεις πλούσιο μαλλί...σου προτείνω να κάμεις μία αλλαγή και να τα κόψεις κοντά αν δεν σου πολυαρέσουν έτσι ώστε να βάζεις πιο λίγο gel....Αν δεν θές βέβαια εγώ νομίζω να χρησιμοποιάς ένα wet look gel...ξέρες άμα είναι βρεγμένα τα μαλλιά φαίνονται πιο....στρωμένα ας το πω... :p Ότι νομίζεις...Εγώ την γνώμη μου είπα ! Μην με παρεξηγήσεις ! :rolleyes:

 

 

oxi kai na ta kopso tora pou makrinan :D .ena xrono peripou ta afino.

pragrmati me wet look einai telia alla xreiazome olo to vazaki apo to gel :confused: kai den thelo na ta mamiso :happy:

 

vazo isa isa ligo(2 xouftes :whistle: ) kai ta piano kotsida :p

defy+

LG G2

XZ1

Poco F2 pro

Link to comment
Share on other sites

Για ρώτησε στο σουπερμάρκετ αν μπορείς να το παίρνεις με το κιλό ή να σου αφήσουνε καμιά δωδεκάδα σε προσφορά ! :D

 

Η μάλλον τώρα που θυμήθηκα πρέπει να υπάρχει καλλύτερος τρόπος....Πρέπει να υπάρχει κάτι (σπραι ή gel) που να το βάζεις πάνω απο τα μαλλιά...λίγο όμως και να προσθέτεις νερό για να πιάσει όλο το μαλλί να μην ξοδεύεις τόσο gel...Για ρώτησε σε κανένα κομμωτήριο ή κοίταξε καλά στα ράφια των σουπερμάρκετ...! :worry:

Life is not measured by the number of breaths we take, but by the moments that take our breath away..
Link to comment
Share on other sites

'Ολα τα επώνυμα gel καλά είναι για μένα. Εκτός απο organics και fructis (μυρίζει γαμάτα, την πρώτη μέρα ήθελα να γλείψω τα μαλλιά μου :p).

Η βλακεία ότι δεν μπορείς να κοιμηθείς, φορέσεις κράνος, λούσιμο κάθε βράδυ κτλ με όλες αυτές τις ιστορίες. :mad:

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από τον gkr41

 

Εκτός απο organics και fructis

 

Παρεπιπτόντως....κάτι είχα ακούσει για τα fructis...Λένε ότι περιέχει μέσα μιά ουσία που είναι καρκινογόνα νομίζω και όσοι χρησιμοποιούν το σαμπουάν θα καταλάβουν ότι κυλάνε και τρίχες μαζί με το νερό που φεύγει απο το σώμα...Τώρα για το ζελέ άκουσα ότι δημιουργεί ένα στρώμα πάνω απο την επιφάνεια του κεφαλιού με αποτέλεσμα να μην μπορούν να αναπνέουν κανονικά οι πόροι και να πέφτουν οι λίγες τρίχες που πέφτουν κατα την διάρκεια του λούσιμου... :rolleyes:

Τα σχόλια δικά σας ! :rolleyes:

Life is not measured by the number of breaths we take, but by the moments that take our breath away..
Link to comment
Share on other sites

Nai auto gia th seira fructis to exw akousei ki egw.

Vevaia to exw diapistwsei kai me to sampouan tous alla kai me to fructis psit pou xrhsimopoiousa!Pleon ta stamathsa giati se kana xronaki den 8a eixa mallia!!

129026.png?1640591734

Link to comment
Share on other sites

AAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAA

 

ΜΑΜΑ είδα τον ΘΚΙΑΟΛΟ.....

 

ΓΜΤ πάλυ δεν θα κοιμηθώ απόψε......

 

 

 

ΛΟΙΠΟΝ: βρέξε ελάχιστα τα μαλιά σου και βάλε κανονικό σαμπουαν για να μαλακώσουν..... κάνε αυτό για λίγες μέρες και τα μαλιά σου θα "ηρεμήσουν"....

 

(αλήθεια εσύ είσαι αυτός?)

 

:!: :lol: :lol: :lol:

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από τον UnReaL

 

AAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAA

 

ΜΑΜΑ είδα τον ΘΚΙΑΟΛΟ.....

 

ΓΜΤ πάλυ δεν θα κοιμηθώ απόψε......

 

 

(αλήθεια εσύ είσαι αυτός?)

 

 

Παρακαλώ πρόσεχε το λεξιλόγιό σου! Δεν είναι κατάσταση αυτη ! :mad:

Life is not measured by the number of breaths we take, but by the moments that take our breath away..
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...