Jump to content

Samsung Galaxy S III Neo (I9300I/I9301I)


corolla001975
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Κάτι περίεργα με την μπαταρια και την φόρτιση άρχισε να κάνει και σε μένα...εδώ και μια εβδομάδα. Πέφτει απότομα....και όταν το φορτιζω απο το 20% πχ. Αντί ν γεμίζει ..αδειάζει. 2 φορές το βρήκα σβηστό σε μια εβδομάδα.

Απο εχτές βάζω φορτιστη... δείχνει να φορτιζει... αλλά αδειάζει. Έβγαλα μπαταρια...και την ξαναεβαλα και δείχνει να φορτιζει σωστά.

Δυστυχώς είναι υπαρκτό το πρόβλημα της φορτισης. Δεν κάνει καλά επαφή...δείχνει οτι φορτιζει αλλά δεν.

 

Η καλύτερη λύση που βρήκα.

Charging monitor δείχνει στα πόσα mA φορτιζει.

Edited by mourgakos2007
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • Απαντήσεις 894
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

εχω το τηλ απο 22 αυγουστου.

μπορω να πω οτι ειναι πολυ καλο για τα λεφτα του.

εχω και μια δευτερη μπαταρια 3250 mh αυτη τη χρυση απο κινα και μου βγαζει μιαμιση μερα.(ουτε φουσκωσε ουτε ανατιναχθηκε)

το μονο κακο που εχω να πω ειναι οτι καποιες φορες ισως και περισοτερο απο 2 εβδομαδες παω να βγαλω μια φωτο και η οθονη ειναι μαυρη.

για να βγαλεις φωτο θελει επανεκινηση. εχει καποιος καποια λυση γι αυτο;

επισης αυτο το εξαρτημα τι ακριβως κανει; http://www.aliexpress.com/item/Dual-SIM-Card-Adapter-Converter-for-Sumsung-Galaxy-i9500-S4-i9300-S3-N7100/1169782436.html κανει το τηλ δικαρτο;

αυτα

Edited by patrik
Link to comment
Share on other sites

Παιδια,στο συγκεκριμενο τηλεφωνο,θα ερθει η 5.1;

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει τίποτα νεότερο για το Android Lollipop για την συσκευή μας?

 

Μπορεί, νομίζω η Γαλλική Samsung είπε στο twitter ότι μέχρι το τέλος του έτους θα το πάρει

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα σας, ενω εχω ρυθμισει τον λογαριασμο mail να κανει αυτοματο συχρονισμο ακομα και σε περιαγωγη δεν γινεται αλλα αναγκαζομαι να τον κανω χειροκινητα...αν μπορει καποιος να βοηθησει...ευχαριστω πολυ!
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σε ολους.Ειμαι κατοχος ενος THL T100S και ενος Samsung Galaxy S3 NEO.Με το thl στελνω κανονικα emotions με τα sms μου,ενω με το Samsung οταν παω να βαλω emotions μου γραφει μηνυμα "μετατροπη sms σε mms"Υπαρχει καποιος τροπος να μπαινουν κανονικα τα emotions και στο Samsung.Ευχαριστω εκ των προτερων.(Τα sms μου ειναι δωρεαν ενω τα mms χρεωνονται).
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά μήπως μπορεί να μου κάποιος αν μπορεί να γίνει επαναφορά σε κάποιες φωτογραφίες που διέγραψα κατά λάθος απο τη συσκευή.

SAMSUNG GALAXY S3 NEO

Link to comment
Share on other sites

Εχω το κινητο 10 μερες και επειδη διαβασα πολλα για την μπαταρια και ειχα προβληματιστει, να πω πως δεν εχω για την ωρα κανενα προβλημα. Δεν ειναι και η πιο ισχυρη μπαταρια αλλα αν εξαιρεσουμε της πρωτες μερες που δεν το αφησα απο τα χερια μου μεχρι να το μαθω, ανετα μου παει 1,5- 2 μερες. Ουτε πεφτει αποτομα,ουτε τιποτα. Με κλειστο wifi και σε λειτουργια εξεικονομισης ενεργειας το βραδυ , πεφτει 2-3%.

 

Υ.Γ.Μπορειτε να προτεινετε καποιες εφαρμογες για αξιοποιηση των sensors που εχει το κινητο;

Link to comment
Share on other sites

Γιατι λέγεται s3 neo και οχι κατι άλλο που να μην θυμίζει το παλιό s3 ? Ειναι μια φθηνή εκδοση του? ΘΑ βγει και s4 neo?

 

Είναι αναβαθμισμένο στην ram από 1 σε 1,5gb και είναι πολύ καλύτερο του S3 του απλού.;)

Will keep updating....Galaxy S out of the box 2.1 Eclair JM5 Cos,2.2.1 Froyo JS3 + SPEEDMOD KERNEL-k13c-500hz + Clockwork Mod,Slim ICS + Semaphore Kernel + JVU modem,Slim Bean 4.1.2 + Semaphore 2.6.0.s,Cyanogen 10.1 + Semaphore 2.9.23 ....10.2 etc....,Cyanogenmod 11 snapshot M4 + Neo kernel cma 415mb. :shifty:
Link to comment
Share on other sites

Όταν λαμβάνω email ακούγεται ο χαρακτηριστικός ήχος ειδοποίησης, αλλά δεν εμφανίζεται ο αριθμός (1) στο εικονίδιο με το φακελλάκι. Έτσι αν δεν ακούσω τον ήχο δε θα ξέρω αν έχω email

 

Μήπως ξέρει κανείς πώς εμφανίζεται η αναφορά πράδοσης μηνύματος;;; Έχω ενεργοποιήσει την επιλογή στις ρυθμίσεις

Edited by truckman
Link to comment
Share on other sites

εχω παρη πλεον αυτο το εργαλειο και ολα καλα μεχρι τωρα αλλα εχω την αυτη την απορια οι ρυθμισεις του sιιι rom root και τα λοιπα ειναι το ιδιο και για αυτο η οχι
κοντος μεν αλλα οχι χαζος!!!!!!!!!:lol:
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σε ολους.Μηπως μπορει καποιος να μου πει αν η μπαταρια του s3 ταιριαζει σε s3 NEO;;;

 

Ίδια είναι!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Πριν λίγες μέρες πήρε το συγκεκριμένο κινητό η κοπέλα μου. Μερικές φορές όταν ανοίγει την εφαρμογή της κάμερας κολλάει σε μαύρη οθόνη και ότι και να πατήσει δε λειτουργεί εκτός από το μεσαίο κουμπί που την παει στην αρχική οθόνη. Αν κάνει restart φτιάχνει.

 

Είναι γνωστό πρόβλημα;

Το μεγαλύτερο online football manager --> εδώ
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Πριν λίγες μέρες πήρε το συγκεκριμένο κινητό η κοπέλα μου. Μερικές φορές όταν ανοίγει την εφαρμογή της κάμερας κολλάει σε μαύρη οθόνη και ότι και να πατήσει δε λειτουργεί εκτός από το μεσαίο κουμπί που την παει στην αρχική οθόνη. Αν κάνει restart φτιάχνει.

 

Είναι γνωστό πρόβλημα;

Γνωρίζω ότι όσοι έχουν viber αντιμετωπίζουν τέτοια προβλήματα.

Μήπως έχει βάλει viber? Αν ναι ας το βγάλει και ας δει πως πάει...

May The Force Be With You...
Link to comment
Share on other sites

Γνωρίζω ότι όσοι έχουν viber αντιμετωπίζουν τέτοια προβλήματα.

Μήπως έχει βάλει viber? Αν ναι ας το βγάλει και ας δει πως πάει...

 

Ναι. Έχει το Viber. Γνωρίζουμε αν αυτό είναι θέμα του λογισμικού και θα διορθωθεί αν πάρει lolipop ή αν είναι πρόβλημα του Viber και θα διορθωθεί σε μετέπειτα αναβάθμιση της εφαρμογής;

Το μεγαλύτερο online football manager --> εδώ
Link to comment
Share on other sites

Ναι. Έχει το Viber. Γνωρίζουμε αν αυτό είναι θέμα του λογισμικού και θα διορθωθεί αν πάρει lolipop ή αν είναι πρόβλημα του Viber και θα διορθωθεί σε μετέπειτα αναβάθμιση της εφαρμογής;

Είναι θέμα του Viber...

May The Force Be With You...
Link to comment
Share on other sites

Είμαστε στο ψάξιμο με το Viber και αναμένουμε για το αν θα εμφανίσει ξανά πρόβλημα.

 

Ωστόσο ήθελα να σας ρωτήσω για κάτι ακόμη. Σήμερα η μπαταρία είναι λες και τα έπαιξε. Βγήκε από τη φόρτιση και μέσα σε 5 ώρες με 1-2 ώρες ίντερνετ και 1-2 τηλέφωνα, έπεσε στο 50%. Ενώ άλλες φορές με παρόμοια χρήση, κρατούσε 2 ημέρες σχεδόν.

Το μεγαλύτερο online football manager --> εδώ
Link to comment
Share on other sites

υπάρχει κατι το νεώτερο σχετικά με official lollipop; έχει βάλει κάποιος custom lollipop; αξίζει η αλλαγή;

ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Στο samobile διάβασα οτι το s4 mini δεν θα αναβαθμιστεί σε lolipop λόγω ανεπαρκούς μνήμης. Οπότε αν σκεφτούμε οτι και το s4 mini και το s3 neo έχουν την ίδια ποσότητα ram πιθανόν και το s3 neo να μείνει καθηλωμένο στην kitkat
Link to comment
Share on other sites

Παίδες επειδή χθες ξαφνικά μας τελείωσε το S3 της κοπέλας μου κ πρέπει πολύ σύντομα να το αντικαταστήσουμε, αν μπορείτε πείτε μου τι λέει βασικά το Νεο κ τι διαφορές, πραγματικές έχει με το απλό το S3

 

Σας ευχαριστώ.

"LG V30 + Samsung A72"

 

"Η όραση ανήκει σε όλους, αλλά η αντίληψη σε λίγους"

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...