Jump to content

[LG G3] Ξαφνικό κλείσιμο συσκευής


dimkit
 Κοινοποίηση

Σας έχει παρουσιαστεί το πρόβλημα της ξαφνικής απενεργοποιησης  

264 members have voted

  1. 1. Σας έχει παρουσιαστεί το πρόβλημα της ξαφνικής απενεργοποιησης



Recommended Posts

Να πω και εγω την δική μου εμπειρία. Πηρα g3 την ιδια μερα με ενα φιλο που πήρε z2. Η μπαταρία πέφτει με παρόμοιο ρυθμό. Σε S3 που εχει η αδερφη μου το φορτιζει καθε μερα. Καταλαβαίνω οτι σε κινητά ανάλογων επιδόσεων οι διαφορές υπάρχουν αλλα δεν είναι κατι ιδιαιτερο σημαντικό.Και επίσης η ταχύτητα απο μενου σε μενου σε Ζ2 και G3 μου φαίνεται ιδια

 

Η μπαταρία του Ζ2 είναι κατά πολύ καλύτερη, μην λέμε ότι θέλουμε.

Στο g3 έβγαζα 4 ώρες και στο Ζ2 5 με 5:30.

[sIGPIC][/sIGPIC]

flickr-htc one black

cyber gull

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • Απαντήσεις 605
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Τραγική η κατασταση παιδες, μου σβηνει σχεδον καθε μερα και πρεπει να το βαλω για φόρτιση για να ανοίξει! Χτυπαω το κεφαλι μου που αφησα το G2!
Link to comment
Share on other sites

[/color]

Τραγική η κατασταση παιδες, μου σβηνει σχεδον καθε μερα και πρεπει να το βαλω για φόρτιση για να ανοίξει! Χτυπαω το κεφαλι μου που αφησα το G2!

 

Και ειπες να το βαλεις να το πουλησεις ε ?

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Παιδιά σήμερα πήγα να το δω από κοντα και μπορω να πω οτι το ερωτευθηκα.... Αλλα ακόμα και καινουργιες παρτίδες εχουν θέματα με shut downs kai restarts καθως διαβασα πανω απο 10 σελιδές στο XDA... Σαν χαρακτηριστηκα ειναι το καλυτερο της αγοράς αλλά το φοβάμαι. Επισης άκουσα για κατι ραγισματα στο πλαι στο ηχείο... Δεν ξερω θα περιμένω μέχρι χρηστούγεννα μήπως και εχει βελτειωθεί κάτι διαφορετικα εφυγα για S4 I9506 το οποίο ειναι απροβλημάτιστο....... Δεν ξερω ξενέρωσα με τα προβληματα που διάβασα οτι βγαζει....

Θα ήθελα καποιος που το εχει αγοράσει παρτιδα από Σεπτέμβρη και μετά να μου πει αν εχει θέματα με shut downs κλπ. Πάντως ψαχνοντας εδω καταλαβα οτι το S4 ειναι πολυ ποιο αξιόπιστο....

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά σήμερα πήγα να το δω από κοντα και μπορω να πω οτι το ερωτευθηκα.... Αλλα ακόμα και καινουργιες παρτίδες εχουν θέματα με shut downs kai restarts καθως διαβασα πανω απο 10 σελιδές στο XDA... Σαν χαρακτηριστηκα ειναι το καλυτερο της αγοράς αλλά το φοβάμαι. Επισης άκουσα για κατι ραγισματα στο πλαι στο ηχείο... Δεν ξερω θα περιμένω μέχρι χρηστούγεννα μήπως και εχει βελτειωθεί κάτι διαφορετικα εφυγα για S4 I9506 το οποίο ειναι απροβλημάτιστο....... Δεν ξερω ξενέρωσα με τα προβληματα που διάβασα οτι βγαζει....

Θα ήθελα καποιος που το εχει αγοράσει παρτιδα από Σεπτέμβρη και μετά να μου πει αν εχει θέματα με shut downs κλπ. Πάντως ψαχνοντας εδω καταλαβα οτι το S4 ειναι πολυ ποιο αξιόπιστο....

 

φίλε μου έχω Σεπτέμβρη παρτίδα (Γαλλικό) και δεν εχει ουτε ένα θεμα...

ουτε ένα κλείσιμο δεν μου έχει κάνει... μην το φοβάσαι , μην το καθυστερείς. παρτο

So this is how liberty dies, with thunderous applause
Link to comment
Share on other sites

το εχω 1 εβδομαδα και δεν εχει παρουσιασει το παραμικρο..παρτιδα αυγουστου πορτογαλικό..για μενα παρτο.ειναι κινηταρα..αλλα να ειναι με s/n 408-409 και αν βρεις και 410 ακομα καλυτερα.
Link to comment
Share on other sites

Απο 17 Οκτωβρίου ... 409 Ισπανικο ...

Μια λέξη :

 

α ψ ο γ ο . -

Link to comment
Share on other sites

μια απ τα ιδια και γω 409 ισπανικο πεταει :superman:

Xperiaλόγος

Optimuλόγος

Motoλόγος

Μηλοφωνολόγος

Ascendολόγος

Link to comment
Share on other sites

μια απ τα ιδια και γω 409 ισπανικο πεταει :superman:

 

Παιδια 410 ιταλικο, το εχω μια εβδομαδα κ το εχω ξεπατωσει.εαν εξαιρεσουμε οτι η οθονη ρουφαει λιγο παραπανω μπαταρια το τηλ κυριολεκτικα τα σπαει.ουτε ενα σβησιμο κ καθολου lags.Ως πρωην κατοχος htc one κ sg θα ελεγα αντικειμενικα πως ειναι οτι καλυτερο εχω δει μεχρι σημερα.

Link to comment
Share on other sites

Ενω ειχα χαρει πως εδω και πολυ καιρο δεν μου ειχε κανει καμμια επανεκιννηση (μπορει τελικα και απλα να μην το ειχα καταλαβει) το ακουγα σημερα το πρωι να κανει τον γνωστο ηχο γκλιν γκλον της επανεκιννησης οταν εμφανιζεται το logo της lg. Ομως το εκανε συνεχεια και οτα το πηρα στα χερια μου να δω τι συμβαινει συβεχιζε να το κανει και η οθονη ηταν μαυρη. Δεν υπακουγε σε αγγιγμα οθονης ουτε σε κουμπι power και αναγκαστηκα να βγαλω-βαλω μπαταρια και ξεκινησε. Τελικα δηλαδη οχι μονο εκανε επανεκιννηση αλα ενω εσβησε προσπαθουσε μετα να boot αρει και δεν τα καταφερνε. Εχετε καμμια αποψη η το εχετε ξαναακουσει αυτο;

Να προσθεσω πως πηρα την Lg τηλεφωνο και μου ειπαν πως ειναι γνωστο προβλημα αλλα πιστευαν πως με τις τελευταιες αναβαθμισεις σταματησε. Τους ειπα πως απο οτι διαβαζω σε διαφορα forum αραιωσαν τα κρουσματα αλλα και πολλοι δεν το καταλαβαινουν λογω ταχυτατης επαννεκινησης. Μονο αν δεις σε κανα gsam battery τις διακοπες στα διαγραμματα θα το καταλαβεις. Μου ειπε πως αν παρουν και αλλοι τηλ και πουν οτι εχουν επανεκινησεις θα το θεωρησουν μη ληξαν το προβλημα. Προτρεπω οσους εχετε εστω και μια επανεκιννηση να τους παρετε το συντομοτερο τηλεφωνο να τους το αναφερετε.

Edited by agiosg
Link to comment
Share on other sites

Πάλι σήμερα το έκανε . Χρειάστηκε να ξαναβγάλω την μπαταρία γιατί δεν υπάκουγε σε τίποτα . Είχα πιστέψει ότι με την επαναφορά στις εργοστασιακές ρυθμίσεις ,δύο φορές πλέον ,δεν θα το ξανά έκανε. Μόλις το έκανα πάλι hard reset και θα περιμένω την Lollipop μήπως και αλλάξει κάτι ......μετά service
Link to comment
Share on other sites

Το εχω περιπου 2 μηνες και μου το έκανε μια φορά.πηγα να το δω και ηταν κλειστο, πατησα να ανοίξει αλλα τιποτα. Εβγαλα μπαταρια εβαλα και μετα ανοιξε κανονικά.
Link to comment
Share on other sites

Για το ίδιο μιλάμε φίλε μου.Έχεις τελευταία αναβάθμιση; Από τι αρχίζει το ιμει; Ποια version έχεις 16 η 32; και για πια χώρα είναι;
Link to comment
Share on other sites

Και εμένα το έκανε χτες... Δέχτηκα σμς και έκλεισε μόνο του... Ιταλικό κινητό με 406 σειρά...
Link to comment
Share on other sites

Γιαυτο ειπα παραπανω παρτε τους τηλεφωνο και πειτε τους επιτακτικα να το καταγραψουν ως συχνο συμπτωμα γιατι πιστευαν οτι λυθηκε και δεν ψαχνουν λυση.
Link to comment
Share on other sites

Ενώ μέχρι τώρα η συσκευή δεν μου είχε παρουσιάσει κάποιο ιδιαίτερο θέμα, σήμερα μου έκανε κάτι κουλό.Ενώ έπαιζα ένα παιχνίδι ξαφνικά έκλεισε το τηλ. ακαριαία.Αφού δεν άνοιγε ούτε από το κουμπί ενεργοποίησης θεώρησα ότι είναι κάποιο bug και έβγαλα την μπαταρία αλλά τίποτα.Μόνο όταν έβαλα το κινητό στην φόρτιση μπόρεσα να το ανοίξω( είχα 41% μπαταρία όταν έκλεισε).

 

----- προσθήκη μηνύματος 7 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

407 παρτίδα γαλλικό 16αρι.Το έχω 2 μιση μήνες και το έκανε πρώτη φορά.

Link to comment
Share on other sites

2 εβδομάδες με το κινητό (32GB) έχω να πω μόνο καλά λόγια.........είναι καταπληκτικό.

Δεν μου έχει παρουσιάσει το παραμικρό.

410 CZE πετάει.

Link to comment
Share on other sites

2 εβδομάδες με το κινητό (32GB) έχω να πω μόνο καλά λόγια.........είναι καταπληκτικό.

Δεν μου έχει παρουσιάσει το παραμικρό.

410 CZE πετάει.

Και μενα μετα τον μηνα τα εκανε..... και καλα που δεν ειχα ψηφισει γιατι μετα δεν 8α αλλαζε η ψηφος. :)

Link to comment
Share on other sites

Που βλεπουμε ποια παρτίδα ειναι το κινητό;

 

απο τα 3 πρώτα ψηφία το serian number

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [LG G3] Ξαφνικό κλείσιμο συσκευής

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...