Jump to content

ΖΤΕ Nubia Ζ7 Mini


gdimitris
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 1,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Καλημέρα η rom ανέβηκε στο needrom

 

Καλή συνέχεια!:rolleyes:

 

 

 

Ο.Κ. το μόνο που έμεινε παιδια ειναι να κάνετε τη τηλεφωναρα μας dual active και με 5000 mah μπαταρια. :lol:

Xiaomi 13T 8-256GB Alpine Blue

Link to comment
Share on other sites

Από που φίλε μου. Εψαξα αλλα δεν βρίκα τίποτα.

 

http://www.needrom.com/wp-content/uploads/2014/12/General-Help-Installation-Instuctions-After-V5-files.rar

 

Για οποιαδήποτε βοήθεια στο http://smartdigi.gr/live

Link to comment
Share on other sites

data facory reset, wipe cache, wipe dalvik cache, format system > install

Εβαλα την τελευταια rom :up: Αν μπορειτε καντε κατι να αποφευγουμε τα wipe σε καθε update της rom σας :)

 

Εχω το τηλεφωνο με ανοικτα με data και σε 2g, ειδα οτι καθε φορα που κανω reboot γυρναει το σημα σε 2g/3g. Αν θυμαμαι καλα αυτο το εκανε και στην μαμισια rom. Αν υπαρχει τροπος να διορθωθει.... Ευχαριστω

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

Εβαλα την τελευταια rom :up: Αν μπορειτε καντε κατι να αποφευγουμε τα wipe σε καθε update της rom σας :)

 

Εχω το τηλεφωνο με ανοικτα με data και σε 2g, ειδα οτι καθε φορα που κανω reboot γυρναει το σημα σε 2g/3g. Αν θυμαμαι καλα αυτο το εκανε και στην μαμισια rom. Αν υπαρχει τροπος να διορθωθει.... Ευχαριστω

 

Δυστυχώς όχι δεν αποφεύγεται , αλλά με titanium backup app+data από τις αφαρμογές γίνονται backup χωρίς κόπο και επαναφορά με 1 κλίκ.

 

To multisim module έχει ένα τρόπο λειτουργίας αυτός είναι :

 

Η default communication card είναι η κύρια κάρτα επικοινωνίας. Εάν συμφωνεί με την data card δεν γυρίζει μετά από επανεκίννηση εάν όχι , υπερισχύει η default communication card.

 

Δηλ. εάν έχεις Sim 2 default + data sim 2 δεν θα αλλάξει.

 

Εάν όμως έχεις Sim 1 default + sim 2 data μετά πό την επανεκίννηση θα γυρίσει στο slot 1.

Link to comment
Share on other sites

Ειχα καλομαθει με αλλο τηλεφωνο που εβαζα τα update χωρις wipe :lol:

Για της καρτες sim, το εχω με μια sim. Δεν ειναι δικο μου το τηλεφωνο, ο ιδιοκτητης του θα το δουλεψει με δυο sim, προς το τελος της εβδομαδας θα επιστρεψει και θα το αποχωριστω :( οποτε ολα καλα με τις καρτες :)

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς όχι δεν αποφεύγεται , αλλά με titanium backup app+data από τις αφαρμογές γίνονται backup χωρίς κόπο και επαναφορά με 1 κλίκ.

 

To multisim module έχει ένα τρόπο λειτουργίας αυτός είναι :

 

Η default communication card είναι η κύρια κάρτα επικοινωνίας. Εάν συμφωνεί με την data card δεν γυρίζει μετά από επανεκίννηση εάν όχι , υπερισχύει η default communication card.

 

Δηλ. εάν έχεις Sim 2 default + data sim 2 δεν θα αλλάξει.

 

Εάν όμως έχεις Sim 1 default + sim 2 data μετά πό την επανεκίννηση θα γυρίσει στο slot 1.

 

Μήπως ο karthan7 εννοεί αυτό ?

 

"Know small bug : Small popup network type choose when the phone start (this is only notify popup without problem)"

spacer.png

 

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρες, δεν σας προλαβαίνουμε τελευταία με τις ενημερώσεις! :D Κάποιος βρήκε χρόνο και έπεσε με τα μούτρα; :p

Έβαλα χτες την 5,2,1 και έχω να πω οτι μου φαίνεται εξαιρετική μέχρι στιγμής. Θα την δουλέψω λιγάκι ακόμη και θα δώσω περισσότερες λεπτομέρειες.

Αν και για να πω την αμαρτία μου μου λείπει η επιλογή να αλλάξω themes, μιας και το apk που δεν δουλεύει σκέτο, καθώς υπάρχουν ΑΠΕΙΡΩΣ ωραιότερα εικονίδια απο τα στοκ :p

 

btw, χρησιμοποίησα το TWRP Material design και έχω να πώ τα καλύτερα. Γρηγορότερο απο το CWM Recovery στο backup, σωστή ώρα και ημερομηνία και λειτουργεί μια χαρά με την CWM only smartdigi rom. :p

Link to comment
Share on other sites

Εβγαλα καποιες φωτογραφιες την κυριακη, τις ανεβασα εδω για οποιον θελει να δει καποια δειγματα :)

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

Μπράβο! Επιτέλους κάποιος ανέβασε σωστά φωτογραφίες! :)

Και πολύ καλές φωτογραφίες βλέπω!

Κάνε το καλό, και άσε το WiFi της γιαγιάς ανοικτό 🙂
Φορητότητα προς Frog

Link to comment
Share on other sites

 

Γιατί όταν κάνει boot για πρώτη φορά μετά το update και σου ζητάει nubia account όταν πας να εισάγεις κάποιο κολλάει.

 

Και αν θέλουμε να βάλουμε κάποιο nubia account αργότερα από που μπαίνουν τα στοιχεία ?

 

Γιατί προσπαθώ να κατεβάσω κάποια themes και μου λέει ότι δεν έχω nubia account.

spacer.png

 

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, και ένα δείγμα βίντεο ανέβασα εδώ

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

Οχι, αυτο το zte το πηρα απο το vicmail :)

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

Απλά για ενημέρωση.

Αντί για το τηλέφωνο το mionbuy μου έστειλε 2 screen protector για Iphone 4.:lol:

 

DAYUMNNNNNN :lol:

Καλό κουράγιο στο να πάρεις τα χρήματα πίσω, paypal να φανταστώ, έτσι; :p

Link to comment
Share on other sites

Γιατί όταν κάνει boot για πρώτη φορά μετά το update και σου ζητάει nubia account όταν πας να εισάγεις κάποιο κολλάει.

 

Και αν θέλουμε να βάλουμε κάποιο nubia account αργότερα από που μπαίνουν τα στοιχεία ?

 

Γιατί προσπαθώ να κατεβάσω κάποια themes και μου λέει ότι δεν έχω nubia account.

 

Μήπως το κοίταξε κανείς αυτό ή έχει κάποια λύση ???

spacer.png

 

Link to comment
Share on other sites

Μήπως το κοίταξε κανείς αυτό ή έχει κάποια λύση ???

 

Ε δεν χάνεις και τίποτα. Ολα χαζομάρες είναι, δεν πρόκειται να χρησιμοποιήσεις κανένα.

Link to comment
Share on other sites

Παρέλαβα και εγώ εχθές μετά από 20 μέρες και έχω να πω οτι το εργαλείο φυσάει!!! Ίσως να ήθελα λίγο καλύτερη φωτογραφική όπως και την ευκολία των shortcuts του κλασικου android αλλά οκ...ερώτηση: μόνο σε μένα αφήνει 750 ΜΒ ελεύθερη Ram με την V5.2.1 ? ( μετα απο wipe )
Link to comment
Share on other sites

Τη Δευτέρα δυστυχώς θα χωρίσουν οι δρόμοι μας...:cry: όμως θα δασκαλεψω τη καινούργια κάτοχο να συνεχίσει εδώ στη παρέα σας.Που και που θα έρχομαι και θα ρίχνω καμια ματιά :shifty: να δω τι είχα και τι έχασα :O

Xiaomi 13T 8-256GB Alpine Blue

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...