Jump to content

ΖΤΕ Nubia Ζ7 Mini


gdimitris
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ειμαι-ειμαι :p

Κανουμε διαφορετικη χρηση, θα σου πω περιπου τι χρηση κανω καθημερινα και πες μου αν πιστευεις οτι θα με βγαζει 5+ωρες ανοικτης οθονης.

Το πολυ που θα μιλησω την ημερα ειναι εως 10 λεπτα συνηθως.

Μονιμα ανοικτο wifi.

Πολυ διαβασμα στο ιντερνετ.

Παιχνιδια δεν παιζω.

Φωτεινοτητα στο ποιο χαμηλο αλλα σε αποδεκτα επιπεδα. Μη στραβωθω κιολας :lol:

Παντα ανοικτα τα data και δικτυο στο αυτοματο 2g/3g οταν δεν ειμαι συνδεδεμενος σε wifi

 

Τι λες ?

 

Στην καφετέρια το έπιασαν όλοι και περίπου για κάνα 2ωρο/3ωρο έπαιζαν χαζομάρες του Σεφερλή,Κοντοπίδη στο youtube, έψαχναν κινητά στο merimobiles,και ακουγαμε και μουσική απο videaκια στο youtube...Το κινητό δεν ζεστάθηκε όπως θα περίμενα (πριν ειχα το 8πυρηνο kingzone k1 και έβγαζε φλόγες). Η μπαταρία δεν νιώθει τίποτα σου λέω!!!:w00t:

Ουτε 15% δεν έπεσε...αλλα ηταν όλο το σκηνικό με wifi. δεν ξέρω για δεδομένα. Εχω 1,5GB δωρεάν αλλα δεν τα χρησιμοποιω. Στη δουλεία στο σπίτι στον καφέ,παντού έχει wifi.

Αν διαβάζεις μόνο και δέν παίζεις video τι πρόβλημα να έχεις?

Μα τι ψάχνεις?! :dizzy:snapddragon 801. 2GB RAM DDR3, FULL HD οθόνη, ήχος που τα σπάει και μπαταρία σαν πυρηνικός αντιδραστήρας...:nuke:

Πάρτο λεμε!!!!!:chair::vava:

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Γιατί να πλερωσεις 6€ επιπλέον για root εφόσον μπορείς να το κανεις δωρεάν απλα παρακολουθώντας το αντίστοιχο βιντεακι στο youtube;Αυτό εκανα εγώ :D

 

Θα πληρώσεις το rootαρισμα ακόμα και 10 ευρώ να ζητήσουν για να έχεις το κεφάλι σου ήρεμο ότι κάποιος άνοιξε την συσκευή και λειτουργεί κανονικά πριν στην στείλουν.

Link to comment
Share on other sites

Αν είναι root τοτε πως να αναβαθμιστεί σε 1.62 stable;

Δεν σου κάνω τον έξυπνο...πριν λίγες ώρες εκανα την ίδια

ερώτηση στον κολλητό μου που μου εγκατέστησε την 1.60 rooted multilang :lol:

 

Που βρήκες την 1.60 m/l ? Μήπως υπάρχει και η 1.62?

spacer.png

 

Link to comment
Share on other sites

Που βρήκες την 1.60 m/l ? Μήπως υπάρχει και η 1.62?

 

 

 

Αν θυμάμαι καλά απο xda την κατέβασε αλλά θα τον ρωτησω σήμερα (κατα το απογευματάκι να περιμένεις) και θα σου γράψω με σιγουριά. Νομιζω πως δεν υπάρχει η 1.62 m/l γιατί αλλιως θα

μου την είχε περάσει ο κολλητός.

S23 plus

Link to comment
Share on other sites

ROM Version: Update 1.60 Only Chinese & English lang.

NO GAPPS included, wait for the multi-lang, if you cant wait just install this one. I am not responseble if you loose everything…

 

 

 

http://www.needrom.com/category/zte/nubia-z7-mini/

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

 

 

 

Nubia UI (2.5.0) v1.20 by ultimatum163

Nubia UI (2.5.3) v1.60 by ultimatum163

Custom ROM by 4PDA

Cyanogenmod 11 (ENG)

Официальная Nubia UI (eng/cn)

Nubia UI (2.5.0) v1.42 by ultimatum163

Nubia UI (2.5.3) v.1.62 by rualvik

Nubia UI (2.5.0) v1.20 (мультимедийная)

Mokee OS 4.4.4 RUS by ultimatum163

MIUI v5 (ENG)

http://4pda.ru/forum/index.php?showtopic=596441

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

Αν θυμάμαι καλά απο xda την κατέβασε αλλά θα τον ρωτησω σήμερα (κατα το απογευματάκι να περιμένεις) και θα σου γράψω με σιγουριά. Νομιζω πως δεν υπάρχει η 1.62 m/l γιατί αλλιως θα

μου την είχε περάσει ο κολλητός.

 

 

 

 

Επειδή δεν τον βρίσκω (τον κολλητό) παραθέτω τη φωτο με τη ROM του εργαλείου μου.

Ελπίζω να βοηθήσει :rolleyes:..

S23 plus

Link to comment
Share on other sites

Επειδή δεν τον βρίσκω (τον κολλητό) παραθέτω τη φωτο με τη ROM του εργαλείου μου.

Ελπίζω να βοηθήσει :rolleyes:..

 

Ευχαριστώ

 

Η συγκεκριμένη rom βρίσκεται εδώ

 

http://www.androidiani.com/forum/zte-nubia-z7/424760-zte-nubia-mini-z7-custom-firmware-cuoco92.html

 

και είναι multilanguage αλλά δεν υπάρχει ακόμη στην έκδοση 1.62.

spacer.png

 

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ

 

Η συγκεκριμένη rom βρίσκεται εδώ

 

http://www.androidiani.com/forum/zte-nubia-z7/424760-zte-nubia-mini-z7-custom-firmware-cuoco92.html

 

και είναι multilanguage αλλά δεν υπάρχει ακόμη στην έκδοση 1.62.

 

 

Α να γεια σου αυτη ειναι μπραβο...

Γνωριζετε αν υπαρχει σε miui multilang ή καποια αλλη rom πιο σταθερη γιατι αυτη εχει θεματακια με bluetooth και 4g;

S23 plus

Link to comment
Share on other sites

Φοβερό κινητό... Μάλλον θα αντικαταστήσει το v987 μου... Γνωρίζετε αν παίρνει cm 11? Την έχει δοκιμάσει κάποιος;
Link to comment
Share on other sites

Φοβερό κινητό... Μάλλον θα αντικαταστήσει το v987 μου... Γνωρίζετε αν παίρνει cm 11? Την έχει δοκιμάσει κάποιος;

 

Υπάρχει μία εδώ

 

http://www.needrom.com/download/zte-nubia-z7-mini-3/

 

αλλά δεν νομίζω να δουλεύει σωστά και είναι μόνο Αγγλικά / Κινέζικα.

spacer.png

 

Link to comment
Share on other sites

Θα έρθει κιάλλο μίνι στην παρέα, παρήγγειλα του αδερφού μου.

Στο δικό μου το μαξ είμαι με official, εδώ παίζει κάποια προτίμηση σε ROM?

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα που ειναι καλυτερη τιμη για το mini?
Ενοικιαζομενα δωμάτια και διαμερίσματα στην παραλία των Μυλων Αργολιδος δέκα λεπτά απο το Ναύπλιο σε προσιτές τιμές.
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα που ειναι καλυτερη τιμη για το mini?

 

 

 

 

 

Εχω την εντυπωση πως η χαμηλοτερη ειναι στο pandawill στα 279.99$

S23 plus

Link to comment
Share on other sites

καλημερα. να κανω μια ερωτηση για το συγκεκριμενο τηλεφωνο μιας και ενδιαφέρομαι να το αγορασω.

οι sim που περνει ειναι και οι 2 του ιδιου τυπου ?

δηλαδη μπορω να βαλω και στις 2 4G ?

Αυτο το χαρακτηριστικο δεν γνωριζω γενικος να το ξεχωριζο απο το specs οποιοδηποτε κινητου.

Edited by geioannou
Link to comment
Share on other sites

καλημερα. να κανω μια ερωτηση για το συγκεκριμενο τηλεφωνο μιας και ενδιαφέρομαι να το αγορασω.

οι sim που περνει ειναι και οι 2 του ιδιου τυπου ?

δηλαδη μπορω να βαλω και στις 2 4G ?

Αυτο το χαρακτηριστικο δεν γνωριζω γενικος να το ξεχωριζο απο το specs οποιοδηποτε κινητου.

 

 

Όχι είναι

 

1sim x 2g - 3g

2sim x 2g-3g-4g

 

όπως σε όλα τα 2 κάρτα το 1 module είναι υποδιαίστερο του κεντρικού.

Link to comment
Share on other sites

Όχι είναι

 

1sim x 2g - 3g

2sim x 2g-3g-4g

 

όπως σε όλα τα 2 κάρτα το 1 module είναι υποδιαίστερο του κεντρικού.

 

Λάθος. Αν πας στο επίσημο site της ZTE

 

http://www.nubia.cn/product.php?sid=459

 

έχει μία φωτό που φαίνεται καθαρά ότι και τα δύο sim slots είναι για 3G/4G sims.

spacer.png

 

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή όταν η μία δουλεύει στο 4G η δεύτερη δουλεύει σε 3G;

 

 

 

Δυστυχώς οχι ...η πρωτη sim που τοποθετείς μας δίνει έως και 4g ενώ η δεύτερη μόνο 2g.:(

Είναι ελάχιστες οι συσκευές που δίνουν 4g και 3g στις sim αντίστοιχα όπως επίσης να ειναι και dual active όχι dual stand by.

Αλλωστε αυτός είναι και ο λογος που το επόμενο κινητό μου θα είναι το honor 6.

S23 plus

Link to comment
Share on other sites

κατσε αδελφε γιατι μου τα εμπλεξες τωρα, ειδικα με το honor 6 μιας και ειμαι μεταξυ αυτων των δυο και προσπαθω να αποφασίσω.

ειδικα για το honor 6 πριν απο λιγο που το ρωτησα και το εψαξα ΜΟΝΟ η 1 sim σου δινει 3G, 4G και η 2η sim GSM.

 

για αυτο που λες οτι το ZTE δεν δινει 3G, 4G και απο τις 2 sim εισαι σιγουρος ? διότι συμφωνα με το λινκ απο τον κατασκευαστη που ανεβασε ο sthatzi αυτο μπορει να γινει

Link to comment
Share on other sites

Δεν δίνει. Άπλα σου λέει ότι σε οποίο σλοτ θα βάλεις πρώτα σιμ θα είναι 4g το άλλο θα είναι 2g. Επίσης το nubia είναι dual sim stundby που σημαίνει οτι δεν μπορείς να δεχτείς κλήση σε δεύτερη σιμ ενώ μιλάς στη πρώτη και το αντίστοιχο. Ενώ το honor 6 είναι dual sim active.
Using Tapatalk
Link to comment
Share on other sites

κατσε αδελφε γιατι μου τα εμπλεξες τωρα, ειδικα με το honor 6 μιας και ειμαι μεταξυ αυτων των δυο και προσπαθω να αποφασίσω.

ειδικα για το honor 6 πριν απο λιγο που το ρωτησα και το εψαξα ΜΟΝΟ η 1 sim σου δινει 3G, 4G και η 2η sim GSM.

 

για αυτο που λες οτι το ZTE δεν δινει 3G, 4G και απο τις 2 sim εισαι σιγουρος ? διότι συμφωνα με το λινκ απο τον κατασκευαστη που ανεβασε ο sthatzi αυτο μπορει να γινει

 

Οσον αφορα το zte σε μένα δίνει μονο στη μια sim 2g/3g/4g και στην αλλη 2g...

Το ίδιο ισχυει και για το honor 6...

Τωρα οσον αφορα το Honor 6 διαφοροποιείται απο τα υπολοιπα κινητά επειδή έχει ταυτόχρονα και τις 2 γραμμές ενεργές...ενω τ αλλά κινητά όχι.

 

Εαν δίνει 3g στη δεύτερη γραμμή το zte πείτε μου και μένα πως γινεται για να χω και γω ρε παιδιά.

S23 plus

Link to comment
Share on other sites

το οτι δεν ειναι active δεν με πειραζει. το να δεχομαι κλησεις ταυτοχρονο ειναι κατι που δεν με ενδιαφερει και πολυ μιας και απο την κανονικη μου συνδεση εχω απεριοριστα προς ολους, οποτε δεν εχω λογο να κανω χρηση 2ης καρτας η εταιριας. αυτο ομως που θελω, ειναι να βαλω 2η sim στην οποια εχω 2gb ιντερνετ, οσο και η 1η μου sim απο την συνδεση μου και αυτο που θελω να κανω ειναι, οταν τελειωνουν τα data της μια καρτας και εχω data απο την αλλη. για να το πετυχω αυτο θα πρεπε να κανω αλλαγες στην θεση των sim η μπορει να γινει απο το μενου οι τα settings του τηλεφωνου ?
Link to comment
Share on other sites

Δεν δίνει. Άπλα σου λέει ότι σε οποίο σλοτ θα βάλεις πρώτα σιμ θα είναι 4g το άλλο θα είναι 2g. Επίσης το nubia είναι dual sim stundby που σημαίνει οτι δεν μπορείς να δεχτείς κλήση σε δεύτερη σιμ ενώ μιλάς στη πρώτη και το αντίστοιχο. Ενώ το honor 6 είναι dual sim active.

 

Στο Z7 Max τουλάχιστον και οι 2 Sim slots έχουν δυνατότητα 4G, μία μόνο μπορεί να είναι ενεργή. Διαλέγεις ποια κάρτα θες να είναι σε 4G mode...

Link to comment
Share on other sites

συμφωνα με το παρακατω λινκ, το ιδιο πρεπε ιαν ισχυει και για το mini

 

http://www.nubia.cn/product.php?sid=459

Link to comment
Share on other sites

συμφωνα με το παρακατω λινκ, το ιδιο πρεπε ιαν ισχυει και για το mini

 

http://www.nubia.cn/product.php?sid=459

 

 

Ααααα έτσι πες μου..Ναι ισχυει δεν χρειάζεται να βάλεις χερι για ν αλλάξει τις sim γίνεται άνετα απο τις ρυθμίσεις του τηλεφώνου.

S23 plus

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...