Jump to content

Φοιτητικό πακέτο Vodafone CU


zipperant
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

+1

το ζήτημα πλέον είναι ότι μερα με την ημέρα αυξάνεται το μέσο κόστος χρήσης..... απο την αύξηση των πακετων, στο περιορισμό της διάρκειας της καρτας, στην αύξηση της ελάχιστης ανανέωσης, ολα συντελούν να αυξάνεται το μεαο κόστος χρήσεις και να εγκλωβίζεται ο άσχετος η ανηξερος καταναλωτής εκτός πακέτου που μιλάει με 0.75 ευρώ το λεπτό και 0.25 το μήνυμα όταν στην Κύπρο π. χ. οι χρεώσεις ειναι.0.07 και 0.02 αντίστοιχα ....

 

Sent from my L200 using Tapatalk

 

Τα εκτος πακέτου ειναι απλα κοροϊδία.Μια φορα πήρα τηλ.για αναπάντητη και επειδή το σηκώσε ο άλλος χρεώθηκα 0,60€

Windows 10 Mobile 4 Life

 

Αν και δεν υπάρχουν Apps

Link to comment
Share on other sites

+1

το ζήτημα πλέον είναι ότι μερα με την ημέρα αυξάνεται το μέσο κόστος χρήσης..... απο την αύξηση των πακετων, στο περιορισμό της διάρκειας της καρτας, στην αύξηση της ελάχιστης ανανέωσης, ολα συντελούν να αυξάνεται το μεαο κόστος χρήσεις και να εγκλωβίζεται ο άσχετος η ανηξερος καταναλωτής εκτός πακέτου που μιλάει με 0.75 ευρώ το λεπτό και 0.25 το μήνυμα όταν στην Κύπρο π. χ. οι χρεώσεις ειναι.0.07 και 0.02 αντίστοιχα ....

 

Sent from my L200 using Tapatalk

 

Συγκρίνεις ανόμοια πραγματα.

 

Οι κυπριοι πρεπει να φωνάζουν για τα bundles. 10 ευρώ τα 300MB???

Link to comment
Share on other sites

δεν συγκρινω καθόλου ανόμοια πράγματα, το ίντερνετ δεν ειναι η πρώτη επιλογή για μεγάλη μερίδα ανθρώπων.....

 

οταν έχεις ίντερνετ στην δουλειά στο σπίτι ατην καφετέρια στην ταβέρνα στο βενζινάδικο.... παντου.... δεν βρίσκω το λόγο γιατί κάποιος πρέπει να αγοράζει και πακέτο..... τεσπα, δίκαια μου αποψη....

 

συνοψιζοντας....

αν συγκρίνεις τις δυο ομάδες..... αυτοι που θέλουν απλες φθηνές χρεωσεις τύπου Κύπρου και αυτοι που θέλουν πακετα ππυ σπρώχνεις χρήμα καθε μηνα.... το καρτοκινητο πρεπει να στοχεύει στην πρώτη ομάδα και οχι να γίνεται υποκατάστατο του συμβολαίου.....

 

Sent from my L200 using Tapatalk

Καλύτερα μιας ώρας ελεύθερη ζωή,
παρά σαράντα χρόνια σκλαβιά και φυλακή.

Link to comment
Share on other sites

μην τα θελουμε και ολα δικα μας.σκοπος ειναι για αυτον που θελει λιγα λεπτα/mb κλπ να τα αγοραζει φθηνα.οποιος θεωρει οτι δεν τον φτανουν μπορει να αγορασει οτι πακετο θελει να καλυψει τις αναγκες του.πρεπει να σταματησει αυτη η γκρινια και να μαθει ο καθενας να πληρωνει με βαση τις αναγκες του ή να φτιαχνει τις αναγκες του με βαση τι θελει να πληρωνει.

τυχερη μεριδα οσοι εχουν φοιτητικο.

Δυο πράγματα είναι άπειρα, το σύμπαν και η ανθρώπινη βλακεία, αλλά για το σύμπαν δεν είμαι εντελώς σίγουρος
Link to comment
Share on other sites

μην τα θελουμε και ολα δικα μας.σκοπος ειναι για αυτον που θελει λιγα λεπτα/mb κλπ να τα αγοραζει φθηνα.οποιος θεωρει οτι δεν τον φτανουν μπορει να αγορασει οτι πακετο θελει να καλυψει τις αναγκες του.πρεπει να σταματησει αυτη η γκρινια και να μαθει ο καθενας να πληρωνει με βαση τις αναγκες του ή να φτιαχνει τις αναγκες του με βαση τι θελει να πληρωνει.

τυχερη μεριδα οσοι εχουν φοιτητικο.

 

Ως τυχερός του φοιτητικού,πλέον θεωρώ σημαντικό το ίντερνετ για πολλούς λόγους,γιατι σε περίπτωση μιας ανάγκης βρισκοντας στην μέση του πουθενά ή σε περίπτωση απώλειας της συσκευής μπορείς να βοηθηθεις πολυ ευκολα.Πλεον ακόμα και του πατερα μου δεν φθανουν τα 300 MB του συμβόλαιο του για απλές χρήσεις χαρτών

Windows 10 Mobile 4 Life

 

Αν και δεν υπάρχουν Apps

Link to comment
Share on other sites

Πλεον ακόμα και του πατερα μου δεν φθανουν τα 300 MB του συμβόλαιο του για απλές χρήσεις χαρτών

Δεν χρειάζεται να χρεώνεται με μεγκαμπαητ για χρήση χαρτών. Ας σταματήσει να κάνει χρήση των χαρτών google δηλαδή και ας βάλει sygic ή here maps που τα τελευταία δύο είναι δωρεάν.

Πάθος Αξιοπρέπεια Σεβασμός από το 1 9 6 6

 

 

Link to comment
Share on other sites

Δεν χρειάζεται να χρεώνεται με μεγκαμπαητ για χρήση χαρτών. Ας σταματήσει να κάνει χρήση των χαρτών google δηλαδή και ας βάλει sygic ή here maps που τα τελευταία δύο είναι δωρεάν.

και στα Google maps αν αποθηκεύσεις τον χαρτη οσο είσαι σε WiFi δεν χρειάζεται να τον ξανακατεβάζεις....

 

Sent from my L200 using Tapatalk

Καλύτερα μιας ώρας ελεύθερη ζωή,
παρά σαράντα χρόνια σκλαβιά και φυλακή.

Link to comment
Share on other sites

και στα Google maps αν αποθηκεύσεις τον χαρτη οσο είσαι σε WiFi δεν χρειάζεται να τον ξανακατεβάζεις....

 

Sent from my L200 using Tapatalk

 

Το θεμα που τίθεται όμως είναι ότι δεν θα έχεις στην εκκίνηση πάντα wifi...

Πάθος Αξιοπρέπεια Σεβασμός από το 1 9 6 6

 

 

Link to comment
Share on other sites

γιατι δεν θα εχει mb?

300 φτανουν ανετα για "φυσιολογικη" χρηση.πανω απο 5mb δεν τρωει για αναζητηση ,ευρεση στιγματος κλπ.10-15 φορες που θα το χρησιμοποιησει δεν θα φαει πανω απο 50/μηνα.

23mb εφαγε εμενα στον μηνα με περιστασιακη χρηση(αναζητηση σημειων ).

και εγω βεβαια αμα ασχοληθω το σκιζω το 1gb,αλλα δεν θα πω οτι δεν ειναι αρκετο .

viber κλπ δεν τρωνε τιποτα σε φυσιολογικη χρηση.τωρα αν εισαι ολη μερα instagram/facebook ,δεν το θεωρω φυσιολογικη αυτο.

Σε γενικες γραμμες ο μεσος κοσμος (που τουλαχιστον γνωριζω) θελει περιπου 200 προς ολους και 300 mb .ισως και ενα πακετακι μεταξυ της οικογενειας(μεταξυ των εταιριών δηλ) ειναι το ιδανικο.

αυτα επρεπε να το παρεχουν παρα πολυ φτηνά (διαφωνω με το τσαμπα) .

Δυο πράγματα είναι άπειρα, το σύμπαν και η ανθρώπινη βλακεία, αλλά για το σύμπαν δεν είμαι εντελώς σίγουρος
Link to comment
Share on other sites

Εκτος από Google maps που τους εχω και κατεβασμενους κανει χρήση και Facebook κατά την βαρεμάρα στην εκφορτοση στην δουλεια που μπορεί να ειναι πολυ μεγάλη.Ειδικά όταν έχεις και καινούργια συσκευή (Sony Xperia E5)

Windows 10 Mobile 4 Life

 

Αν και δεν υπάρχουν Apps

Link to comment
Share on other sites

ο καθένας βέβαια το κοιτάει απο πάρτυ του....

 

προσωπικά τρώω ελάχιστα mb ακόμα και όταν ταξιδεύω στο εξωτερικό, και μιλαμε για πριν την απελευθέρωση και ακομα σε ταξίδια σε χώρες οπως η Σερβία η η Βοσνία που είναι εκτός ΕΕ.....

 

ολα είναι θέμα ελέγχου...

 

 

υγ και να προσθέσω και κάτι άλλο oi συσκευές έχουν και ένα απλο μενουδακι όπου αποκλείεις την χρήση mobile data απο κάποιο apk.....

 

Sent from my L200 using Tapatalk

Edited by HEO

Καλύτερα μιας ώρας ελεύθερη ζωή,
παρά σαράντα χρόνια σκλαβιά και φυλακή.

Link to comment
Share on other sites

με το ζόρι με φτάνουν τα 10gb/μήνα. να πω ότι σας καταλαβαίνω όταν ακούω αυτά τα 100 και 200mb ψέμματα θα πω

 

Sent from my SM-N910C using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

σεβαστες ολες οι αποψεις.

καμια βεβαια συσκευη δεν θελει 100mb μόνη της.καποια εφαρμογή τα χρησιμοποιει.αν ξεμενεις μπορεις να την απενεργοποιησεις.

και τα 10gb μιση ωρα να καθεσαι youtube την ημερα τα εφαγες.αν θεωρεις οτι αξιζει το κοστος ,

Δυο πράγματα είναι άπειρα, το σύμπαν και η ανθρώπινη βλακεία, αλλά για το σύμπαν δεν είμαι εντελώς σίγουρος
Link to comment
Share on other sites

γνωριζει κανεις τωρα που αυξανονται οι τιμες στα φοιτητικα, ποσο θα παει το Xclusive 5 που ειχαμε στα 4€?

My Mobile Phone History:

Ericsson T18 - NEC N331i - SAGEM X5-2 - MOTOROLA V620 - SE W300 - SE K550im - MOTOROLA V360 - Samsung J600- MOTOROLA V6 - HP 514 IPAQ - MOTOROLA Z10 - LG KU990 -Nokia 5230 - HTC Diamond 2 - ΒΒ 9000 - SE X10 Mini Pro - Motorola Flipout -SE Neo V- iPhone 4 - BB Z10 - SMG SI9505 - HTC M7 - Moto X 2nd - Samsung S6 - Iphone 6s - 1+3T - iPhone 8 Plus - Mix 2S - iPhone XR - iPhone 13

Link to comment
Share on other sites

γνωριζει κανεις τωρα που αυξανονται οι τιμες στα φοιτητικα, ποσο θα παει το Xclusive 5 που ειχαμε στα 4€?
Η ανακοίνωση λέει το εξής:

''Το πακέτο Student Xclusive 5 που προσφέρει 1.000’ λεπτά ομιλίας προς όλα τα εθνικά δίκτυα κινητής και σταθερής και 200ΜΒ Internet για 30 μέρες με χρέωση 5,04€, μετονομάζεται σε Student Xclusive 6 και θα παρέχει πλέον 1.000’ λεπτά ομιλίας προς όλα τα εθνικά δίκτυα κινητής και σταθερής και 400ΜΒ για 30 μέρες με χρέωση 6€.''

Link to comment
Share on other sites

Η ανακοίνωση λέει το εξής:

''Το πακέτο Student Xclusive 5 που προσφέρει 1.000’ λεπτά ομιλίας προς όλα τα εθνικά δίκτυα κινητής και σταθερής και 200ΜΒ Internet για 30 μέρες με χρέωση 5,04€, μετονομάζεται σε Student Xclusive 6 και θα παρέχει πλέον 1.000’ λεπτά ομιλίας προς όλα τα εθνικά δίκτυα κινητής και σταθερής και 400ΜΒ για 30 μέρες με χρέωση 6€.''

 

Επίσημα είναι στα 5€, αλλά μας το χρεώνει 4€. Πιστεύω να κάνει κάτι αντίστοιχο.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά επειδή έχω την ευρωπαϊκή κάρτα νέων,λέει μια φορά τον μήνα σου δίνει τα +10 ευρώ.Εγω που έκανα τελευταία ανανέωση 24/6,τώρα ποτέ πρέπει να κάνω για να πρω το 10ρικο πάλι;24/7 ή 25/7;

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω πως €4 το χρεώνει στους πρώτους 10000 συνδρομητές που έκαναν το νούμερό τους φοιτητικό.

αυτό ειναι αδύνατο διότι το εκανε σε όλους όσους ξέρω.... :cool:

 

Sent from my L200 using Tapatalk

Καλύτερα μιας ώρας ελεύθερη ζωή,
παρά σαράντα χρόνια σκλαβιά και φυλακή.

Link to comment
Share on other sites

αυτό ειναι αδύνατο διότι το εκανε σε όλους όσους ξέρω.... :cool:

 

Sent from my L200 using Tapatalk

 

Έτσι ακριβώς!

Πάθος Αξιοπρέπεια Σεβασμός από το 1 9 6 6

 

 

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά επειδή έχω την ευρωπαϊκή κάρτα νέων,λέει μια φορά τον μήνα σου δίνει τα +10 ευρώ.Εγω που έκανα τελευταία ανανέωση 24/6,τώρα ποτέ πρέπει να κάνω για να πρω το 10ρικο πάλι;24/7 ή 25/7;

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

Θα καλέσεις το 1252

Πρέπει να μην ακούσεις το " εχεται τόσα ευρώ από τα οποία τόσα από το bonus νέας γενιάς που λήγει στις "

Κανονικά στις 25

Link to comment
Share on other sites

αυτό ειναι αδύνατο διότι το εκανε σε όλους όσους ξέρω.... :cool:

 

Sent from my L200 using Tapatalk

 

Εμενα δεν το έκανε και το εχω από πέρσι

Windows 10 Mobile 4 Life

 

Αν και δεν υπάρχουν Apps

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...