Jump to content

Φοιτητικό πακέτο Vodafone CU


zipperant
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

48 minutes ago, karlito13 said:

Το cashback πως δούλευει;


Sent from my iPhone using Tapatalk

Δεν το δουλεύω,οπότε αν μπορεί να σου εξηγήσει κάποιος άλλος πχ @paanos

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, karlito13 said:

Το cashback πως δούλευει;


Sent from my iPhone using Tapatalk

Το cashback βασίζεται στην εφαρμογή Pockee. Αγοράζοντας συγκεκριμένα προϊόντα από αλυσίδες σούπερ μάρκετ (εκτός από Lidl συμμετέχουν όλες οι μεγάλες) κερδίζεις κάποια €. Αυτά μπορείς να τα πιστώσεις στο καρτοκινητό σου και μέχρι στιγμής μετράει ως ανανέωση χρόνου άρα ανανεώνει το δίμηνο.

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστώ πολύ, γνωρίζεις τι χρήματα πρέπει να βάλω για να ανανεώσω ένα φοιτητικό από φραγή;


Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστώ πολύ, γνωρίζεις τι χρήματα πρέπει να βάλω για να ανανεώσω ένα φοιτητικό από φραγή;


Sent from my iPhone using Tapatalk
και πέντε λεπτά (0.05€) φτάνουν

Sent from my Redmi 7 using Tapatalk

Καλύτερα μιας ώρας ελεύθερη ζωή,
παρά σαράντα χρόνια σκλαβιά και φυλακή.

Link to comment
Share on other sites

και πέντε λεπτά (0.05€) φτάνουν

Sent from my Redmi 7 using Tapatalk


Δημάδη με cashback θα βγει η φραγή;ή αν στείλω από ένα άλλο κινητό κάποια χρήματα ;


Sent from my iPhone using Tapatalk
Link to comment
Share on other sites

Για την μεταφορά χρημάτων δεν γνωρίζω

Sent from my Redmi 7 using Tapatalk

Καλύτερα μιας ώρας ελεύθερη ζωή,
παρά σαράντα χρόνια σκλαβιά και φυλακή.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, μάλλον εχασα τον αριθμό..ο λογαριασμός για είσοδο στο mycu app δεν υπάρχει όταν προσπαθώ να κάνω login και όταν καλώ από αριθμό δε μου λέει πως έχω φραγή, μου λέει πως δεν αντιστοιχεί σε συνδρομητή.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, karlito13 said:

Καλημέρα, μάλλον εχασα τον αριθμό..ο λογαριασμός για είσοδο στο mycu app δεν υπάρχει όταν προσπαθώ να κάνω login και όταν καλώ από αριθμό δε μου λέει πως έχω φραγή, μου λέει πως δεν αντιστοιχεί σε συνδρομητή.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Κάλεσε από ενεργό αριθμό στην εξυπηρέτηση και ζήτησε να σου τον ενεργοποιήσουν. Κατά 99% θα γίνει.

Link to comment
Share on other sites

αν χάσεις τον αριθμό μπορείς να τον ζητήσεις πίσω , μέσα σε 6 μήνες από την κατάργηση . 

Οπότε δεν έχεις πρόβλημα . Κάλεσε την εξυπηρέτηση πελατών να σε κατευθείνει ή πήγαινε σε ένα κατάστημα. 

Link to comment
Share on other sites

13 ώρες πριν, HEO said:

και πέντε λεπτά (0.05€) φτάνουν

Sent from my Redmi 7 using Tapatalk
 

Θα πρέπει όμως να έχεις ήδη από 1€ και πάνω για να κάνεις ανανέωση.

Όποιος τώρα ξεκινάει θα πρέπει να συγκεντρώσει Cashback αξίας τουλάχιστον 1€ για να ανανεώσει.

Link to comment
Share on other sites

23 ώρες πριν, paanos said:

Το cashback βασίζεται στην εφαρμογή Pockee. Αγοράζοντας συγκεκριμένα προϊόντα από αλυσίδες σούπερ μάρκετ (εκτός από Lidl συμμετέχουν όλες οι μεγάλες) κερδίζεις κάποια €. Αυτά μπορείς να τα πιστώσεις στο καρτοκινητό σου και μέχρι στιγμής μετράει ως ανανέωση χρόνου άρα ανανεώνει το δίμηνο.

Off topic

Και τα Lidl συμμετέχουν

 

Link to comment
Share on other sites

Θα πρέπει όμως να έχεις ήδη από 1€ και πάνω για να κάνεις ανανέωση.
Όποιος τώρα ξεκινάει θα πρέπει να συγκεντρώσει Cashback αξίας τουλάχιστον 1€ για να ανανεώσει.
Αυτή την λεπτομέρεια δεν την γνωρίζω αν είναι νέο φρούτο

Μπορώ να σας πω με βεβαιότητα όμως οι έχω 3 νούμερα Βόδα και στα οποίο δεν έχω βάλει ποτέ καμμία κάρτα μόνο cashback ξεκινώντας από το μηδέν

Sent from my Redmi 7 using Tapatalk


Καλύτερα μιας ώρας ελεύθερη ζωή,
παρά σαράντα χρόνια σκλαβιά και φυλακή.

Link to comment
Share on other sites

35 minutes ago, HEO said:

Αυτή την λεπτομέρεια δεν την γνωρίζω αν είναι νέο φρούτο

Μπορώ να σας πω με βεβαιότητα όμως οι έχω 3 νούμερα Βόδα και στα οποίο δεν έχω βάλει ποτέ καμμία κάρτα μόνο cashback ξεκινώντας από το μηδέν

Sent from my Redmi 7 using Tapatalk

 

Όταν μεταφέρεις χρήματα από το Cashback στην κάρτα πιο είναι το ελάχιστο ποσό που μεταφέρεις?

Γιατί στους όρους λέει ότι σε καρτοκινητό μόνο ακέραιους αριθμούς δέχεται. Οπότε θα πρέπει να έχεις ήδη αποθήκη με Cashback.

Screenshot_20231009-230808-887.thumb.png.f426fb1f03e042a399acd8ba726ed4e8.pngScreenshot_20231009-230843-819.thumb.png.c9645836dcdd0bbfdf09193b41399afa.png

Link to comment
Share on other sites

Αυτό δεν ισχύει εδώ και καιρό, και δεκαδικά ποσά κάνουν ανανέωση

Sent from my Redmi 7 using Tapatalk

Καλύτερα μιας ώρας ελεύθερη ζωή,
παρά σαράντα χρόνια σκλαβιά και φυλακή.

Link to comment
Share on other sites

Να δούμε "ποιά" θα είναι η διαχείριση της εταιρίας στη δυνατότητα CashBack , για τους λόγους που το εγκαθίδρυσε εδώ και κάποια χρόνια με τις τροποποιήσεις του στη διάρκεια αυτών (στην αρχή μόνο με ακέραια ποσά ευρώ και αυτή τη στιγμή ακόμα και με 0,05Ε ανανέωση διάρκειας υπολοίπου ακόμα 60 μέρες):

1) Επαναφορά ακεραίων ποσών ευρώ (το πιο ευνοϊκό σενάριο)

2) Μη ανανέωση διάρκειας υπολοίπου με CashBack;

3) Διακοπή τελείως της pockee συνεργασίας της;

Η Κατάσταση που μας έχει φέρει (ως συνέπεια πρότερης μας , όπως και αποδοχής των διαχειρίσεών της: πχ "Τί ωραία που είναι!!!")

θα κρίνει και την μετέπειτα ακολουθία "κινήσεων" (δλδ η επιδεινούμενη διαρκώς Κατάστασή μας (%) και η αποδοχή μας (%) των διαχειρίσεων της στην πορεία των επόμενων ετών).

Νομίζω ότι είναι ΑΠΟΛΥΤΩΣ ΑΙΤΙΟΚΡΑΤΙΚΟ (ακόμα και το 3) παραπάνω) ως το 2026.

Οι "αϊτοί χωρίς φτερά" ας αναμείνουν πριν μου απαντήσουν και αποδειχτούν "χαρταετοί": Δε θα'ναι και η 1η φορά.

Link to comment
Share on other sites

Αν πάρω έστω και 0.05 όπως ανάφερε ο φίλος από πάνω, θα βγει η φραγή του καρτοκινητού μου;Μου το ενεργοποίησαν από την εξυπηρέτηση.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Να δούμε εάν από την Τετάρτη 1μηνιά, θα εφαρμοστεί ΟΝΤΩΣ και με "ποιόν" ΕΠΑΚΡΙΒΩΣ τρόπο:

https://www.vodafone.gr/vodafone-ellados/digital-press-office/anakoinoseis/20230809-anakoinosi-timologiakon-allagon-kartokinitis/

Quote
  1. Τροποποιείται η διάρκεια ισχύος της δωρεάν παροχής για συνδρομητές CU με ενεργή την φοιτητική προσφορά που προσφέρει 600 λεπτά προς CU και 600ΜΒ για 30 μέρες. Η προσφορά θα ισχύει για 15 μέρες.

 

Link to comment
Share on other sites

Υ.Γ.: Γιατί σε CU Special μου , που έγινε Special μέσα Οκτώβρη 2021 πριν 2 χρόνια και κόπηκε η προσφορά , πριν λίγες μέρες δλδ στα 2 χρόνια που θα ίσχυαν, των 600 κάθε 1μηνιά ΜΕ ΙΣΧΥ ΩΣ 1η επόμενου μήνα, δεν εμφανίζονται πια από μέσα Οκτώβρη 2023 τα προς CU και τα data που προστίθονταν διαρκώς ΑΥΤΗ ΤΗ ΣΤΙΓΜΗ τέλη Οκτώβρη 2023,

Παρόλ'αυτά: Μπορεί να γίνει χρήση των 600 παρότι τέλη μήνα ΔΕΝ εμφανίζονται στο app ΠΑΡΑ ΜΟΝΟ εμφανίζονται , και η ισχύς τους ως 1/11/2023, ΜΟΝΟ με sms στο 1252.

Link to comment
Share on other sites

16 ώρες πριν, Pppe said:

Να δούμε εάν από την Τετάρτη 1μηνιά, θα εφαρμοστεί ΟΝΤΩΣ και με "ποιόν" ΕΠΑΚΡΙΒΩΣ τρόπο:

https://www.vodafone.gr/vodafone-ellados/digital-press-office/anakoinoseis/20230809-anakoinosi-timologiakon-allagon-kartokinitis/

 

Όχι το deadline πέρασε που ήταν στης 30/09. Επίσης δεν καταργήθηκε το πακέτο που προσφέρει 1.5GB με 7€

Επίσης δεν θα σημβη γιατί η vodafone το διαφήμιση αυτό το πακέτο 

Screenshot_20231029_161111_YouTube.jpg

Link to comment
Share on other sites

Τελικά εντάξει για ακόμα ένα μήνα: Τα νέα 1μηνιάτικα 600 ισχύουν ως 1/12.

Αστόχησα στο ότι θα εφαρμοστεί και τα έφαγα όλα τα μαζεμένα 600ΜΒ τον περασμένο μήνα. Θα ξαναμαζεύω από τώρα.

Edited by Pppe
Link to comment
Share on other sites

7 ώρες πριν, eridion25 said:

Update όχι δεν θα εφαρμοστεί 100% confirmed 

Screenshot_20231101_000752_My CU.jpg

 

7 ώρες πριν, Pppe said:

Τελικά εντάξει για ακόμα ένα μήνα: Τα νέα 1μηνιάτικα 600 ισχύουν ως 1/12.

Αστόχησα στο ότι θα εφαρμοστεί και τα έφαγα όλα τα μαζεμένα 600ΜΒ τον περασμένο μήνα. Θα ξαναμαζεύω από τώρα.

Δεν ακολούθησε η Cosmote για αυτό και δεν έγινε η αλλαγή σε 15 ημέρες

Link to comment
Share on other sites

Update όχι δεν θα εφαρμοστεί 100% confirmed 
541174596_Screenshot_20231101_000752_MyCU.thumb.jpg.909da5f4ecfb411d40399f82e51af60d.jpg
Μακάρι να είναι έτσι αλλά δεν νομίζω

Υπάρχει κάποια αλλαγή που ανακοινωθηκε και δεν εφαρμόστηκε;;;

Sent from my Redmi 7 using Tapatalk

Καλύτερα μιας ώρας ελεύθερη ζωή,
παρά σαράντα χρόνια σκλαβιά και φυλακή.

Link to comment
Share on other sites

46 minutes ago, HEO said:

Μακάρι να είναι έτσι αλλά δεν νομίζω

Υπάρχει κάποια αλλαγή που ανακοινωθηκε και δεν εφαρμόστηκε;;;

Sent from my Redmi 7 using Tapatalk
 

Κατάργηση του πακέτου με 7.20€ και διάρκεια 20 ημερών 

Link to comment
Share on other sites

εδω και πολυ καιρο εχω το αναβαθμισμενο 13,50€ πακετο το οποιο μπορω να πω οτι μου δινει ισως περισσότερα απο αυτα που θελω και βλεπω οτι υπαρχει χαμηλοτερης τιμης πακετο το οποιο με εξυπηρετεί καλυτερα. υπαρχει καποιος τροπος να κανω την αλλαγη χωρις να χασω οτι εχω μαζεψει εως τωρα; γιατι ειναι πολλα.....

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...