Jump to content

Φοιτητικό πακέτο Vodafone CU


zipperant
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Θα πάρεις την εξυπηρέτηση πελατών και θα ζητήσεις να σε βγάλουν από το gamifive

Αλλά μπορεις και από την σελίδα τους. http://www.gamifive.gr/

 

κάτω κάτω πάτα απενεργοποίηση.

Edited by Vasileios
Link to comment
Share on other sites

Τελευταια απορια

Στην ιδια συσκευη βαζω 2 διαφορετικες καρτες sim vodafone.Στη μια μπαινει κανονικα με 4G στην αλλη οχι

Διορθωνετε μονο σε καταστημα vodafone η μπορω να στειλω sms και να ενεργοποιηθει?

Ειναι σιγουρο οτι δεν εχει περιορισμο η συσκευη?

Πχ με αλλη καρτα, παιζουν και οι 2?

Link to comment
Share on other sites

Ειναι σιγουρο οτι δεν εχει περιορισμο η συσκευη?

Πχ με αλλη καρτα, παιζουν και οι 2?

δε θελω να παιζουν συγχρονως αλλα μια μια

Εστειλα το 4GNAI και αν και μου ηρθε μηνυμα οτι ενεργοποιηθηκε δεν ειδα διαφορα.Δεν εχει 4G η μια καρτα δυστυχως

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

Έχω ήδη ένα φοιτητικό Vodafone στο όνομα μου. Μπορώ να βγάλω και 2ο με κάποιο τρόπο; Θυμάμαι ότι μια φορά είχε έρθει ένα παλικάρι σε καφετέρια από Cosmote και ήθελε να μου πουλήσει ένα φοιτητικό. Όταν του είχα πει ότι έχω ήδη, μου είχε πει ότι μπορείς να το πάρεις και να το δώσεις σε έναν φίλο. Ισχύει αυτό; Θυμάμαι όταν είχα βγάλει 2ο μου είχαν ακυρώσει το 1ο αυτόματα, σε κατάστημα. Μήπως από τα promotion γίνεται να πάρω και δεύτερο χωρίς πρόβλημα; Ευχαριστώ!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

Έχω ήδη ένα φοιτητικό Vodafone στο όνομα μου. Μπορώ να βγάλω και 2ο με κάποιο τρόπο; Θυμάμαι ότι μια φορά είχε έρθει ένα παλικάρι σε καφετέρια από Cosmote και ήθελε να μου πουλήσει ένα φοιτητικό. Όταν του είχα πει ότι έχω ήδη, μου είχε πει ότι μπορείς να το πάρεις και να το δώσεις σε έναν φίλο. Ισχύει αυτό; Θυμάμαι όταν είχα βγάλει 2ο μου είχαν ακυρώσει το 1ο αυτόματα, σε κατάστημα. Μήπως από τα promotion γίνεται να πάρω και δεύτερο χωρίς πρόβλημα; Ευχαριστώ!

 

απο αλλη εταιρια ναι κανονικα. Απο voda και δευτερο οχι( με το ιδιο πασο παντα).

Link to comment
Share on other sites

απο αλλη εταιρια ναι κανονικα. Απο voda και δευτερο οχι( με το ιδιο πασο παντα).

 

Ο promotion που είχα πετύχει μου είχε πει ότι ενώ έχω ήδη φοιτητικό cosmote, μπορώ να πάρω κι'άλλο. Ενώ η cosmote λέει ένα νούμερο/πάσο. Γι'αυτό ρωτάω μήπως παίζει κάποιο εσκεμμένο "bug" με τα promotion.

Link to comment
Share on other sites

Ο Promoter απλά σου πρότεινε το λεγόμενο Προνομιακό που έχει παρόμειες σχεδόν προσφορές με το φοιτητικό.

Προνομιακά τώρα πιά βρίσκονται μόνο από αγγελίες.

Βεβαίως δίκαιούσε από ένα φοιτητικό σε cosmote και Vodafone σε υπάρχοντες αριθμούς ή νέα αριθμοδότηση , και 2 φοιτητικά στην WIND ( αλλά μόνο με νέα αριθμοδότητηση ) (συνολικά 4 φοιτητικά )

Edited by Vasileios
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, να κάνω μια ανακεφαλαίωση όσων διάβασα εδώ για το data roaming (αυτό με καίει, τα υπόλοιπα τα έχω στην άλλη SIM) στην Ευρωπαϊκή Ένωση να με διορθώσετε αν κάνω κάποιο λάθος;

 

Η Vodafone υποστηρίζει ότι τα Xclusive πακέτα και άρα και τα Students Xclusive δεν ισχύουν στο εξωτερικό (και στην ΕΕ) και άρα ούτε και τα δωρεάν MB που έχουν μαζευτεί από τις μηνιαίες ανανεώσεις των 600 MB. Όμως διαβάζω μηνύματα ότι, αντίθετα με ότι ισχυρίζονται, τα υπόλοιπα μπορούσαν να χρησιμοποιηθούν κανονικά. Σε κάθε περίπτωση, επειδή το υπόλοιπο των MB ενδέχεται να μην μου φτάσει και επειδή ενδιαφέρομαι μόνο για data, μπορεί να χρειαστεί να ενεργοποιήσω το Nata Giga Week. Για αυτό ρώτησα ήδη Vodafone και μου είπαν ότι θα παίξει κανονικά ΕΕ, αλλά μετά διάβασα ότι «Το πακέτο ισχύει και στην Ευρωπαϊκή Ένωση με όριο πολιτικής ορθής χρήσης 840 ΜB». Τους ρώτησα τι χρονικό όριο έχουν αυτά τα 840 MB και μου είπαν την ίδια με το πακέτο (μια βδομάδα), αλλά με αυτά που διαβάζω παραπάνω δεν είναι να βασίζεται κανείς και πολύ στις απαντήσεις τους, οπότε το έχει χρησιμοποιήσει κανείς στην ΕΕ αυτό το πακέτο (ή άλλο Nata) ώστε να μου πει αν όντως δουλεύει και για πόσο ισχύουν αυτά τα 840 MB;

Edited by aimilios
Απάντηση Vodafone

Samsung Galaxy A52s 5G (SM-A5288/DS)

Samsung Galaxy Watch5 Pro (SM-R920)

 

★ ★ ★ ★ ★ ★

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, να κάνω μια ανακεφαλαίωση όσων διάβασα εδώ για το data roaming (αυτό με καίει, τα υπόλοιπα τα έχω στην άλλη SIM) στην Ευρωπαϊκή Ένωση να με διορθώσετε αν κάνω κάποιο λάθος;

 

Η Vodafone υποστηρίζει ότι τα Xclusive πακέτα και άρα και τα Students Xclusive δεν ισχύουν στο εξωτερικό (και στην ΕΕ) και άρα ούτε και τα δωρεάν MB που έχουν μαζευτεί από τις μηνιαίες ανανεώσεις των 600 MB. Όμως διαβάζω μηνύματα ότι, αντίθετα με ότι ισχυρίζονται, τα υπόλοιπα μπορούσαν να χρησιμοποιηθούν κανονικά. Σε κάθε περίπτωση, επειδή το υπόλοιπο των MB ενδέχεται να μην μου φτάσει και επειδή ενδιαφέρομαι μόνο για data, μπορεί να χρειαστεί να ενεργοποιήσω το Nata Giga Week. Για αυτό ρώτησα ήδη Vodafone και μου είπαν ότι θα παίξει κανονικά ΕΕ, αλλά μετά διάβασα ότι «Το πακέτο ισχύει και στην Ευρωπαϊκή Ένωση με όριο πολιτικής ορθής χρήσης 840 ΜB». Τους ρώτησα τι χρονικό όριο έχουν αυτά τα 840 MB και μου είπαν την ίδια με το πακέτο (μια βδομάδα), αλλά με αυτά που διαβάζω παραπάνω δεν είναι να βασίζεται κανείς και πολύ στις απαντήσεις τους, οπότε το έχει χρησιμοποιήσει κανείς στην ΕΕ αυτό το πακέτο (ή άλλο Nata) ώστε να μου πει αν όντως δουλεύει και για πόσο ισχύουν αυτά τα 840 MB;

 

Αρα το φοιτητικό CU μιλάει στην Ισπανία με τα λεπτά του ενεργοποιημένου student exclusive 6 και 8 ?

Η ομορφιά θα σώσει τον κόσμο!!
Link to comment
Share on other sites

Αυτήν την στιγμή στην Μάλτα, όλα τα λεπτά προς όλους και όλα τα ΜΒ και όλα τα SMS προς όλους του φοιτητικού δουλεύουν κανονικά . Άρα και στην Ισπανία
Link to comment
Share on other sites

Άρα, από ότι φαίνεται, φούμαρα τα περί μη λειτουργίας των φοιτητικών πακέτων στην Ε.Ε. για να ενεργοποιεί πακέτα ο κόσμος; Άραγε θα έχουν αυτά καμία πολιτική ορθής χρήσης ή μπα; :worry:

Samsung Galaxy A52s 5G (SM-A5288/DS)

Samsung Galaxy Watch5 Pro (SM-R920)

 

★ ★ ★ ★ ★ ★

Link to comment
Share on other sites

Άρα, από ότι φαίνεται, φούμαρα τα περί μη λειτουργίας των φοιτητικών πακέτων στην Ε.Ε. για να ενεργοποιεί πακέτα ο κόσμος; Άραγε θα έχουν αυτά καμία πολιτική ορθής χρήσης ή μπα; :worry:
Το πιο παράξενο είναι όταν πατήσεις στη ξένη χώρα σου έρχεται sms από τη vodafone που σου λέει καλωσήρθατε και τέτοια και ότι πλέον στη χώρα που είστε μπορείς να χρησιμοποιήσεις τα υπόλοιπα των πακέτων σου δωρεάν και ότι εξαιρούνται τα φοιτητικα πακέτα ενώ παίζουν κανονικά. Άβυσσος η ψυχή της vodafone...

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 4 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Ο λογικός άνθρωπος προσαρμόζεται στο κόσμο γύρω του...

Ο παράλογος επιμένει να προσπαθεί να προσαρμόσει τον κόσμο στον εαυτό του...

Γι' αυτό το λόγο κάθε πρόοδος εξαρτάται από τον παράλογο!!!

 

George Bernard Shaw

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα.. Έχει κανείς λάβει μήνυμα για ανανέωση μισό τιμής? Έχω χάσει το μήνυμα και δε θυμάμαι που στέλνουμε

 

Το κανονικό θέλει να με χρεώσει κανονικά και βγάζει άκυρο λόγω χαμηλού υπολοίπου 

Vamos Aris
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα.. Έχει κανείς λάβει μήνυμα για ανανέωση μισό τιμής? Έχω χάσει το μήνυμα και δε θυμάμαι που στέλνουμε

 

Το κανονικό θέλει να με χρεώσει κανονικά και βγάζει άκυρο λόγω χαμηλού υπολοίπου 

Το μήνυμα όπως ήρθε (δόξα και τιμή στο messages.android.com έχω πει; :p)

MIΣH TIMH ΣTO STUDENT XCLUSIVE 6! MONO ME 3E ANTI ΓIA 6E ΠAIPNEIΣ 1000 ΛEΠTA ΠPOΣ OΛOYΣ & 400MB ΓIA ENA MHNA! ΓIA ENEPΓOΠOIHΣH ΣTEIΛE 93 ΣTO 1355 MEXPI 20/07

Samsung Galaxy A52s 5G (SM-A5288/DS)

Samsung Galaxy Watch5 Pro (SM-R920)

 

★ ★ ★ ★ ★ ★

Link to comment
Share on other sites

Το μήνυμα όπως ήρθε (δόξα και τιμή στο messages.android.com έχω πει; :p)

 

Εισαι αλφαδια!!

 

Τι καλό είναι αυτό? Backup?

Vamos Aris
Link to comment
Share on other sites

Εχω ηδη ενα φοιτητικο νουμερο εδω και χρονια, μπορω να ενεργοποιησω δευτερο με πασο απο αγγλικο πανεπιστημιο ?
:w00t:
Link to comment
Share on other sites

Αν το Αγγλικό πανεπιστήμιο είναι στην Ελλάδα μπορείς. Αλλιώς όχι.
Link to comment
Share on other sites

Έχω μια κάρτα νέων που ληγει σε ένα μήνα, έρχεται μήνυμα και στον αριθμό που την έχω βάλει ότι λήγει?
Vamos Aris
Link to comment
Share on other sites

Έχω μια κάρτα νέων που ληγει σε ένα μήνα, έρχεται μήνυμα και στον αριθμό που την έχω βάλει ότι λήγει?

 

Σε εμένα δεν ήρθε κάποιο μήνυμα ότι έληξε η κάρτα. Όταν έληξε η παλιά, απλά πέρασα την καινούρια.

Link to comment
Share on other sites

Μία ερώτηση. Εδώ και 3 μήνες ενεργοποιήτε αυτόματα το student 6 λόγω νέου φοιτητικού και μπαίνουν αυτά που είναι κανονικά. Σε 10 μέρες που θα βάλω κάρτα γιατί πέρασε το τρίμηνο, αν ενεργοποιήσω το 8.5 αυτά που έχω ως τώρα θα τα κρατήσει λόγω του ότι είναι από το 6 η θα ξενικησω από την αρχή?
Link to comment
Share on other sites

Έχω ένα συμβόλαιο στη vodafone και τώρα που λήγει τον Σεπτέμβριο σκέφτομαι να το μετατρέψω σε φοιτητικό cu. Από ότι είδα υπάρχει και μια χρέωση 20 ευρώ για τη μετατροπή. Μήπως θα με συνέφερε να το κάνω πρώτα φορητότητα σε φοιτητικό whats up που είναι χωρίς χρέωση και μετά να το μεταφέρω ξανά στη vodafone στο φοιτητικό cu? Υπάρχει κάποια χρέωση σε κάποιο στάδιο στη δεύτερη επιλογή;
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...