Jump to content

Φοιτητικό πακέτο Vodafone CU


zipperant
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Οχι, παρόλο που και πάλι σου δίνει 600' προς CU/600MB τα προηγούμενα που έχεις μαζέψει μηδενίζονται...:X

 

Από ότι κατάλαβα το πακέτο σου είναι το CU Special. Τα ευρώ που έχεις μέσα λήγουν στους 3 μήνες και στους 4 μπαίνει φραγή ή δεν λήγουν ποτέ τα ευρώ, όπως γίνεται στο φοιτητικό CU ;

Link to comment
Share on other sites

Οχι, παρόλο που και πάλι σου δίνει 600' προς CU/600MB τα προηγούμενα που έχεις μαζέψει μηδενίζονται...:X

 

Περίμενα απάντηση και χαίρομαι που την πήρα φίλε μου!

Ήθελα να μην χαθούν ****τη... Αλλά αφού θα μαζευτούν ξανά τότε όλα καλά..

Και γω κάπου 13300 λεπτά προς CU.

Πάθος Αξιοπρέπεια Σεβασμός από το 1 9 6 6

 

 

Link to comment
Share on other sites

Δεν χρειάζεται να κάνεις κάτι. Θα σου έρθει μήνυμα σίγουρα.

Δεν έρχεται εδώ και 2 χρόνια.

Σε ένα φίλο μου έρχεται κανονικά.

Link to comment
Share on other sites

Μα καλά για τα λεπτά προς cu στεναχωριέστε; Εγώ στεναχωριέμαι για τα αρκετά giga byte που είχα μαζέψει και θα πάνε χαμένα κυρίως. Αλήθεια τα cu πάρε να έχεις που είναι σε όλα τα cu χάνονται κι αυτά ή παραμένουν;

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 4 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Ο λογικός άνθρωπος προσαρμόζεται στο κόσμο γύρω του...

Ο παράλογος επιμένει να προσπαθεί να προσαρμόσει τον κόσμο στον εαυτό του...

Γι' αυτό το λόγο κάθε πρόοδος εξαρτάται από τον παράλογο!!!

 

George Bernard Shaw

Link to comment
Share on other sites

Μα καλά για τα λεπτά προς cu στεναχωριέστε; Εγώ στεναχωριέμαι για τα αρκετά giga byte που είχα μαζέψει και θα πάνε χαμένα κυρίως. Αλήθεια τα cu πάρε να έχεις που είναι σε όλα τα cu χάνονται κι αυτά ή παραμένουν;

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 4 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Εμένα είναι 4,5gb κοντά άρα δεν τα λες πάρα πολλά αλλά ούτε και αμελητέα ποσότητα.. Η φάση θα είναι να τα καταναλωσω πριν την καταληκτική ημερομηνία αλλά τελικά να μην μετασχημαστιστει σε cu special.

Πάθος Αξιοπρέπεια Σεβασμός από το 1 9 6 6

 

 

Link to comment
Share on other sites

Τελικά πότε μηδενίζονται τα χρήματα που βάζουμε στο φοιτητικό?

Είχα βάλει 10 ευρώ τα Χριστούγεννα και μέχρι τον Οκτώβριο είχα υπόλοιπο αλλά έκανα ανανέωση άλλα 10 γιατί χρειάστηκα πολλά δεδομένα (GB) .

Βασικά το χρησιμοποιώ μόνο για δεδομένα γιατί για τις εξερχόμενες κλήσεις χρησιμοποιώ κλώνο της Betamax .

Link to comment
Share on other sites

Μα καλά για τα λεπτά προς cu στεναχωριέστε; Εγώ στεναχωριέμαι για τα αρκετά giga byte που είχα μαζέψει και θα πάνε χαμένα κυρίως. Αλήθεια τα cu πάρε να έχεις που είναι σε όλα τα cu χάνονται κι αυτά ή παραμένουν;

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 4 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

το cu Πάρε να έχεις αφορά όλα τα cu νούμερα και όχι μόνο τα φοιτητικά άρα κανονικά θα ισχύει ότι ισχύει μέχρι τώρα άρα δεν πρέπει να χάνεις το πάρε να έχεις. εγώ απορώ για το πακέτο με το 1 ευρώ θα άμα υπάρχει που δίνει 300 λεπτά προς cu . επίσης όσοι έχουν φοιτητικό καρτοιντερνετ χάνουν και από εκεί τα 2 φοιτητικά πακέτα? των 2 gb και 5 gb ; δεν αναγράφει κάτι αλλά αφού φεύγουμε από το φοιτητικο cu κανονικά θα πρέπει να κοπουν και αυτά τα δυο πακέτα από το καρτοιντερνετ .

επιτελους αλλαξαν το ρολοι του ρευματος με ψηφιακο και μπηκαμε στην μηνιαια τηλεμετρηση , παντως 2 λογαριασμοι ρευματος για αλλαγη ρολογιου επανωτοι δεν περιμενα να δω .

Link to comment
Share on other sites

Αν κοπεί σε κάποιον άλλον την ημ'έρα που έχουν πει ας το γράψει εδώ.Ευχαριστώ!

COSMOTE VDSL 100/10, COSMOTE TV FULL PACK, COSMOTE GIGAMAX UNLIMITED, COSMOTE INTERNET ON THE GO με κάρτα (εξοχικό), F2G (για δοκιμές), EON TV FULL PACK.

Link to comment
Share on other sites

το cu Πάρε να έχεις αφορά όλα τα cu νούμερα και όχι μόνο τα φοιτητικά άρα κανονικά θα ισχύει ότι ισχύει μέχρι τώρα άρα δεν πρέπει να χάνεις το πάρε να έχεις. εγώ απορώ για το πακέτο με το 1 ευρώ θα άμα υπάρχει που δίνει 300 λεπτά προς cu . επίσης όσοι έχουν φοιτητικό καρτοιντερνετ χάνουν και από εκεί τα 2 φοιτητικά πακέτα? των 2 gb και 5 gb ; δεν αναγράφει κάτι αλλά αφού φεύγουμε από το φοιτητικο cu κανονικά θα πρέπει να κοπουν και αυτά τα δυο πακέτα από το καρτοιντερνετ .

 

το θέμα είναι τι ισχύει όχι τι θα έπρεπε να ισχύει. γιατί κανονικά και τα 600+600 μπαίνουν κάθε μήνα αλλα η voda τα μηδενίζει. Είναι πιθανο να μετράει από το μηδέν όλα επειδή γίνεται αλλαγή προγραμματος

Ο λογικός άνθρωπος προσαρμόζεται στο κόσμο γύρω του...

Ο παράλογος επιμένει να προσπαθεί να προσαρμόσει τον κόσμο στον εαυτό του...

Γι' αυτό το λόγο κάθε πρόοδος εξαρτάται από τον παράλογο!!!

 

George Bernard Shaw

Link to comment
Share on other sites

Οι 12 ώρες είναι ώρες ομιλίας ενώ οι 36 ώρες είναι διάρκεια του πακέτου.

Δυστυχώς στην Vodafone μόνο με το ίδιο πακέτο γίνεται μεταφορά υπολοίπου ,

Αν δεν σε ενδιαφέρει να έχεις ούτε 1 μήνυμα τότε μπορεις να αγοράζεις το xlusive 6 αλλιώς το 8 είναι μονόδρομος..

 

Μαλιστα... Thank you. Ευτυχως προς το παρον δεν χρειαζομαι sms, αλλα θα ξερω για το μελλον.

 

Μπορείς να στείλεις δωρεάν sms από το site https://www.vodafone.gr

Link to comment
Share on other sites

Πάντως θα είναι χαζομάρα εάν χάνεις και τα λεπτά από το παρε να'χεις κατά την μετάβαση σε special! Εγώ ας πούμε έχω μαζέψει 11GB ! :(
Link to comment
Share on other sites

Τελικα, του special τα πακετα, μεταφερουν υπολοιπο ομιλιας κλπ, ή θα το μαθουμε από Γεναρη, μετα τις αλλαγες του Δεκ.?

 

Μπορείς να στείλεις δωρεάν sms από το site https://www.vodafone.gr

Ωω, ναι, το ειχα ξεχασει αυτο που παλια απο αλλο αριθμο το χρησιμοποιουσα. Thanks για την υπενθυμιση!

Link to comment
Share on other sites

Παντως και οι δικοι μου που εχουν φοιτητικα,εχουν 8.000 λεπτα προς CU...

Παντως αν αρχισουν να κοβουν τα φοιτητικα,θα αρχισουν οι φορητοτητες.

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

πήρα τηλέφωνο στο 13830 και ρώτησα για το κόψιμο στα φοιτητικα και μου είπανε ισχύει για την μετατροπή σε special. και μου είπανε τα νέα πακέτα με μισές ακριβώς παροχές σε ομιλία από κλασικά φοιτητικα και ρώτησα για το εάν θα μπαίνουν κανονικά 600 λεπτά και 600 mb internet και μου είπανε όχι! αφορά μόνον φοιτητικα νούμερα αυτο , θέλω να ρωτήσω κάποιον που έχει γίνει special τελικά τα έκοψαν? . επίσης ρώτησα για το πακέτο με 1 ευρώ 300 μυνηματα προς cu και μου είπανε όχι θα καταργηθεί και αυτό. όσο για φοιτητητικο καρτοιντερνετ ρώτησα και μου είπανε όχι σταματάει και αυτό με τις παροχές 5gb internet με 7 ευρώ και 2GB internet με 5ευρώ τον μήνα , πραγματικά άμα γίνουν αυτά από αρχές Ιανουαρίου με βλέπω Cyta ή κάτι άλλο ακόμα δεν έχω βρει, γιατί να πληρώνουμε 7 ευρώ το μήνα? όταν στην Cyta καρτοκινητη μπορούμε να έχουμε 300 λεπτά προς όλους και 100 mb με 4.45 ευρώ? που τα παίρνει αυτόματα μόλις βάλουμε κάρτα 5 ευρώ? επίσης και μπόνους ανανέωσης 100 λεπτά προς όλους σε κάρτα δέκα ευρώ, ακόμα το ψάχνω το θέμα, διότι δεν έχει πακέτα με πολύ ίντερνετ αλλά ίσως να έχω και δεύτερο νούμερο για μόνο ίντερνετ, από ότι είδα και η taza έχει πακέτο με 2gb internet με 4.44ευρώ ή 5GB internet με 8ευρώ άμα θέλω σήμα Vodafone αλλιώς σε frog με βλέπω έλεγα για q αλλά 1 GB internet έχει με 4 ευρώ! Edited by JOHNMEGARYTHMOS

επιτελους αλλαξαν το ρολοι του ρευματος με ψηφιακο και μπηκαμε στην μηνιαια τηλεμετρηση , παντως 2 λογαριασμοι ρευματος για αλλαγη ρολογιου επανωτοι δεν περιμενα να δω .

Link to comment
Share on other sites

πήρα τηλέφωνο στο 13830 και ρώτησα για το κόψιμο στα φοιτητικα και μου είπανε ισχύει για την μετατροπή σε special. και μου είπανε τα νέα πακέτα με μισές ακριβώς παροχές σε ομιλία από κλασικά φοιτητικα και ρώτησα για το εάν θα μπαίνουν κανονικά 600 λεπτά και 600 mb internet και μου είπανε όχι! αφορά μόνον φοιτητικα νούμερα αυτο , θέλω να ρωτήσω κάποιον που έχει γίνει special τελικά τα έκοψαν? . επίσης ρώτησα για το πακέτο με 1 ευρώ 300 μυνηματα προς cu και μου είπανε όχι θα καταργηθεί και αυτό. όσο για φοιτητητικο καρτοιντερνετ ρώτησα και μου είπανε όχι σταματάει και αυτό με τις παροχές 5gb internet με 7 ευρώ και 2GB internet με 5ευρώ τον μήνα , πραγματικά άμα γίνουν αυτά από αρχές Ιανουαρίου με βλέπω Cyta ή κάτι άλλο ακόμα δεν έχω βρει, γιατί να πληρώνουμε 7 ευρώ το μήνα? όταν στην Cyta καρτοκινητη μπορούμε να έχουμε 300 λεπτά προς όλους και 100 mb με 4.45 ευρώ? που τα παίρνει αυτόματα μόλις βάλουμε κάρτα 5 ευρώ? επίσης και μπόνους ανανέωσης 100 λεπτά προς όλους σε κάρτα δέκα ευρώ, ακόμα το ψάχνω το θέμα, διότι δεν έχει πακέτα με πολύ ίντερνετ αλλά ίσως να έχω και δεύτερο νούμερο για μόνο ίντερνετ, από ότι είδα και η taza έχει πακέτο με 2gb internet με 4.44ευρώ ή 5GB internet με 8ευρώ άμα θέλω σήμα Vodafone αλλιώς σε frog με βλέπω έλεγα για q αλλά 1 GB internet έχει με 4 ευρώ!

 

Εγω θα βγαλω απο το συρταρι το Whats up μου παλι...το CU θα το κανω 2ο μονο για τα 1+1 δωρο.

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

Ε ναι το ξεφτιλίσαν εκεί στην voda με 7 ευρώ το φτηνότερο φοιτητικό....

Μάλλον θα πάω προς what's up ειδικά αν μου το κάνουν special έφυγα χθες.

Link to comment
Share on other sites

ενημερωτικα για οσους λενε για whats up κτλ το ιδιο θα κανει και η κοτε σιγουρα!υπολογιστε για να φυγετε οτι θελετε και 30 ευρω εκτος αν πατε σε νεο αριθμο!εγω γιαυτο τον λογο πηρα προνομιακα πακετα καβατζα για να μπορεσω να την βγαλω στην χειροτερη...

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

τι είναι το προνομιακό?

 

εχει βγαλει και η βοντα η κοτε(προσφατα) και γουιντ!

Link to comment
Share on other sites

ενημερωτικα για οσους λενε για whats up κτλ το ιδιο θα κανει και η κοτε σιγουρα!υπολογιστε για να φυγετε οτι θελετε και 30 ευρω εκτος αν πατε σε νεο αριθμο!εγω γιαυτο τον λογο πηρα προνομιακα πακετα καβατζα για να μπορεσω να την βγαλω στην χειροτερη...

 

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

εχει βγαλει και η βοντα η κοτε(προσφατα) και γουιντ!

 

οσο για την whats up ναι εχει βγαλει δελτιο τυπου απο την Δευτερα 13/11 κοβονται τα φοιτητικα σε οσους εχει ληξει το πασο! ακριβως τις ιδιες παροχες με το special θα δινει και η whats up δινει μονο η wind δεν εχει βγαλει δελτιο τυπου να μεταβαλει το δικο της φοιτητικο καρτοκινητο..

η φορητοτητα παντως σε cyta καρτοκινητη ειναι δωρεαν!! δεν εχει αυτα τα 30 ευρω , μετα αμα τυχει και θελεις να φυγεις και να πας πισω τι κανεις; αναγκαστηκα πληρωνεις το χαρατσι αυτο! αυτο σκεφτομαι τωρα.. , επισης σκεφτομαι και την taza καρτοκινητη λεει οτι μονο νεο νουμερο μπορει να παρει καποιος και οτι δεν γινεται φορητοτητα αλλα δινει 100 λεπτα προς ολους και 500 mb internet καθε μηνα για τους 6 μηνες τους πρωτους με ανανεωση , μου ειπανε οτι δεν γινεται online ανανεωση και μονο 10 ευρω μπορει να βαλει καποιος..

οσο για τα προνομιακα πακετα δινουνε σε ολα τα δικτυα 1500 λεπτα προς ολους και 500 mb ή 1gb για 1 χρονο; . με 10 ευρω ; .

επιτελους αλλαξαν το ρολοι του ρευματος με ψηφιακο και μπηκαμε στην μηνιαια τηλεμετρηση , παντως 2 λογαριασμοι ρευματος για αλλαγη ρολογιου επανωτοι δεν περιμενα να δω .

Link to comment
Share on other sites

Το θέμα είναι , αν είναι σε θέση να το κάνουν σε όλους μαζί , ή αν έχουν μαζέψει μερικούς και σταδιακά θα το κάνουν και σε άλλους...Άρα όσοι σας έχει λήξει το πάσο, δείτε το αν θα σας κοπεί τη μέρα που έχουν πει και ενημερώστε μας, έτσι για να γίνεται κουβέντα! Edited by XP130TD

COSMOTE VDSL 100/10, COSMOTE TV FULL PACK, COSMOTE GIGAMAX UNLIMITED, COSMOTE INTERNET ON THE GO με κάρτα (εξοχικό), F2G (για δοκιμές), EON TV FULL PACK.

Link to comment
Share on other sites

Το θέμα είναι , αν είναι σε θέση να το κάνουν σε όλους μαζί , ή αν έχουν μαζέψει μερικούς και σταδιακά θα το κάνουν και σε άλλους...Άρα όσοι σας έχει λήξει το πάσο, δείτε το αν θα σας κοπεί τη μέρα που έχουν πει και ενημερώστε μας, έτσι για να γίνεται κουβέντα!
Μακάρι να μην το κάνουν ... Αλλά φαντάζομαι ότι θα γίνει μαζικά ... Εύχομαι απλά η Cosmote να ανακοίνωσε τα δικά της special και να μην κόψει κάτι .

 

Sent from my VTR-L29 using Tapatalk

Edited by XP130TD
Link to comment
Share on other sites

Μακάρι να μην το κάνουν ... Αλλά φαντάζομαι ότι θα γίνει μαζικά ... Εύχομαι απλά η Cosmote να ανακοίνωσε τα δικά της special και να μην κόψει κάτι .

 

Sent from my VTR-L29 using Tapatalk

εδώ η cosmote δεν σε αφήνει να βγάλεις φοιτητικό αν έχεις περάσει το 4ο έτος πλέον... χειρότερη θα ναι ένα ξερό what's up θα δώσει.
Αν δεν κάνεις θυσίες για τις ιδέες σου ή εσύ δεν αξίζεις ή οι ιδέες σου. Έζρα Πάουντ
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα

Μόλις μπήκα στην εφαρμογή του cu για να κάνω ανανέωση στο πρώην φοιτητικό και νυν cu special αριθμό μου αλλά βλέπω πως cu special 6 δεν υπάρχει .το έκαναν 7ευρω;

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα

Μόλις μπήκα στην εφαρμογή του cu για να κάνω ανανέωση στο πρώην φοιτητικό και νυν cu special αριθμό μου αλλά βλέπω πως cu special 6 δεν υπάρχει .το έκαναν 7ευρω;

 

Από 7 Νοεμβρίου 2017 μεταβάλλονται τα παρακάτω εμπορικά διαθέσιμα πακέτα για τους συνδρομητές Vodafone CU που είναι εγγεγραμμένοι στην προσφορά CU Special, (προσφορά για συνδρομητές CU που έχουν ολοκληρώσει τις σπουδές τους και δεν είναι πλέον φοιτητές), ως εξής :

Το πακέτο CU Special 6 μετονομάζεται σε CU Special 7 και η χρέωσή του μεταβάλλεται από 6€ σε 7€. Τα λοιπά χαρακτηριστικά του πακέτου παραμένουν αμετάβλητα.

Η χρέωση του πακέτου CU Special 8 μεταβάλλεται από 8€ σε 8,5€. Τα λοιπά χαρακτηριστικά του πακέτου παραμένουν αμετάβλητα.

 

YΓ: φίλε μου εσύ που είσαι με παλιό cu special τα 600 λεπτά και 600 mb κάθε 1η του μήνα τα παίρνεις; η έχει κοπεί αυτό;

Ο λογικός άνθρωπος προσαρμόζεται στο κόσμο γύρω του...

Ο παράλογος επιμένει να προσπαθεί να προσαρμόσει τον κόσμο στον εαυτό του...

Γι' αυτό το λόγο κάθε πρόοδος εξαρτάται από τον παράλογο!!!

 

George Bernard Shaw

Link to comment
Share on other sites

Από 7 Νοεμβρίου 2017 μεταβάλλονται τα παρακάτω εμπορικά διαθέσιμα πακέτα για τους συνδρομητές Vodafone CU που είναι εγγεγραμμένοι στην προσφορά CU Special, (προσφορά για συνδρομητές CU που έχουν ολοκληρώσει τις σπουδές τους και δεν είναι πλέον φοιτητές), ως εξής :

Το πακέτο CU Special 6 μετονομάζεται σε CU Special 7 και η χρέωσή του μεταβάλλεται από 6€ σε 7€. Τα λοιπά χαρακτηριστικά του πακέτου παραμένουν αμετάβλητα.

Η χρέωση του πακέτου CU Special 8 μεταβάλλεται από 8€ σε 8,5€. Τα λοιπά χαρακτηριστικά του πακέτου παραμένουν αμετάβλητα.

 

YΓ: φίλε μου εσύ που είσαι με παλιό cu special τα 600 λεπτά και 600 mb κάθε 1η του μήνα τα παίρνεις; η έχει κοπεί αυτό;

Πριν δύο μήνες άλλαξε ο αριθμός σε σπέσιαλ και για την ώρα τα παίρνω κανονικά.Απλα οταν εγινε η αλλαγή μηδενιστηκαν όλα τα υπόλοιπα σε λεπτά/μηνύματα/mb.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...