Jump to content

Φοιτητικό πακέτο Vodafone CU


zipperant
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Άρα απ ότι φαίνεται πλέον σιγά σιγά έχει αρχίσει την εκκαθάριση ή Vodafone και τους (πλέον) παλιούς τους εντάσει στα special! Τώρα εάν στο special τους αφήνει για πάντα ή στα 2 χρόνια τους ξυλώνει τελείως μένει να το μάθουμε από αναφορές εδώ πέρα....

 

Νωρίς ακόμα να το "μάθουμε" (για το Special) αυτό που λες: Μόλις φέτος ξεκίνησε το "πέρασμα" φοιτητικών σε Special. Και "λέει" 2 χρόνια.

Link to comment
Share on other sites

θεωρητικα δεν μπορει να εχει καποιον ας πουμε αλγοριθμο ο οποιος οταν τελειωσει το ν+2 να πεταει σε σπεσιαλ τον κατοχο ? Εφοσον οι ακαδημαικες ταυτοτητες γραφουν πανω ημερομηνια ληξης !
:superman:
Link to comment
Share on other sites

θεωρητικα δεν μπορει να εχει καποιον ας πουμε αλγοριθμο ο οποιος οταν τελειωσει το ν+2 να πεταει σε σπεσιαλ τον κατοχο ? Εφοσον οι ακαδημαικες ταυτοτητες γραφουν πανω ημερομηνια ληξης !

 

Μόνο ημερομηνία εγγραφής βλέπω πάνω στη δικιά μου.

Link to comment
Share on other sites

Μόνο ημερομηνία εγγραφής βλέπω πάνω στη δικιά μου.

 

Μπροστά δειχνει πότε λήγει . Ισως πει κανεις οτι ειναι για το εισιτηριο στον ΟΑΣΑ . Ναι αλλα εφοσον ληγει η ακαδημαικη ταυτοτητα,δεν χανεις και τα αναλογα προνομια? (Ασχετα αν ειπαν οτι δε θα σβησουν φοιτητες τελικα κ ετσι)

Edited by CHIEF
εβγαλα τις εικονες για να μην βαρυνει το τοπικ
:superman:
Link to comment
Share on other sites

Η ακαδημαϊκή ταυτότητα δεν λήγει.Οσο είσαι φοιτητής έχεις και την ιδιότητα του φοιτητή.Τα προνόμια σίτισης, στέγασης,δωρεάν συγγραμμάτων (να χαμέ να λέγαμε),και μετακίνησης έχουν χρονική διάρκεια τα έτη σπουδών.
Αν δεν κάνεις θυσίες για τις ιδέες σου ή εσύ δεν αξίζεις ή οι ιδέες σου. Έζρα Πάουντ
Link to comment
Share on other sites

Η ακαδημαϊκή ταυτότητα δεν λήγει.Οσο είσαι φοιτητής έχεις και την ιδιότητα του φοιτητή.Τα προνόμια σίτισης, στέγασης,δωρεάν συγγραμμάτων (να χαμέ να λέγαμε),και μετακίνησης έχουν χρονική διάρκεια τα έτη σπουδών.

ακριβώς αυτό, στους φοιτητές του ΕΑΠ που δεν έχουν αυτά τα προνόμια δεν γραφει ημερομηνια... γράφει απλα ΔΕΛΤΊΟ ΕΙΣΙΤΗΡΊΟΥ ΔΕΝ ΙΣΧΎΕΙ

 

Sent from my L200 using Tapatalk

Καλύτερα μιας ώρας ελεύθερη ζωή,
παρά σαράντα χρόνια σκλαβιά και φυλακή.

Link to comment
Share on other sites

Η ακαδημαϊκή ταυτότητα δεν λήγει.Οσο είσαι φοιτητής έχεις και την ιδιότητα του φοιτητή.Τα προνόμια σίτισης, στέγασης,δωρεάν συγγραμμάτων (να χαμέ να λέγαμε),και μετακίνησης έχουν χρονική διάρκεια τα έτη σπουδών.

 

τοτε γιατι δεν την παραδιδεις με την ορκoμωσια σου ? :P

:superman:
Link to comment
Share on other sites

ποιος σου είπε ότι δεν τη παραδίδεις;και μάλιστα αν είναι σωστή η γραμματεία αν τους πεις την παπατζο ότι την έχασες οφείλει να σου ζητήσει έγγραφο της αστυνομίας μιας και πρόκειται για ταυτότητα.συν του οτι με το που ορκιστείς σε ένα μήνα το πολύ σου έρχεται μήνυμα ότι πλέον είναι άκυρη.
Αν δεν κάνεις θυσίες για τις ιδέες σου ή εσύ δεν αξίζεις ή οι ιδέες σου. Έζρα Πάουντ
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, προσπαθώ από το πρωί να βάλω 10€ στο CU μου και μου βγάζει συνεχώς σφάλμα, είτε από paypal είτε από χρεωστική. Έχει συμβεί σε κανέναν άλλο; Από την συνομιλία του CU μου είπαν να βάλω από κανένα περίπτερο αν θέλω άμεσα, αλλιώς θέλουν 5 μέρες για να κάνουν τεχνικό έλεγχο στο λογαριασμό μου.
Link to comment
Share on other sites

Εγώ δε μπόρεσα ποτέ να ανανεώσω από την εφαρμογή με MasterCard
Εγώ από εφαρμογή my Vodafone και κάρτα mastercard eurobank είχα ανανεώσει κανονικά.
Link to comment
Share on other sites

ποιος σου είπε ότι δεν τη παραδίδεις;και μάλιστα αν είναι σωστή η γραμματεία αν τους πεις την παπατζο ότι την έχασες οφείλει να σου ζητήσει έγγραφο της αστυνομίας μιας και πρόκειται για ταυτότητα.συν του οτι με το που ορκιστείς σε ένα μήνα το πολύ σου έρχεται μήνυμα ότι πλέον είναι άκυρη.

 

εχω συμφοιτητες απο το δικο μου τει και 2 αλλους γειτονες που ημαστε συμμαθητες στο λυκειο (σπουδασαν σε αλλο τει αυτοι )που εχουν ακομα τις ακαδημαικες τους ταυτοτητες και εχουν ορκιστει :) (εννοειται τις εχω δει ,δεν μου το πανε απλα :P )

:superman:
Link to comment
Share on other sites

εχω συμφοιτητες απο το δικο μου τει και 2 αλλους γειτονες που ημαστε συμμαθητες στο λυκειο (σπουδασαν σε αλλο τει αυτοι )που εχουν ακομα τις ακαδημαικες τους ταυτοτητες και εχουν ορκιστει :) (εννοειται τις εχω δει ,δεν μου το πανε απλα :P )

 

Εννοείται ότι τα ΤΕΙ (και όχι μόνο) στην Ελλάδα, "βγάζουν" τα καλύτερα "παιδιά".

Ακόμα και όταν η ανακοίνωση της σχολής τους για ορκωμοσία απαιτεί ή την ακαδημαϊκή ταυτότητά τους ή υπεύθυνη δήλωση απώλειάς της από αστυνομία.

 

Τα ίδια και για τις γραμματείες των σχολών (στην Ελλάδα, πάντα, έτσι;).....:lol:

Link to comment
Share on other sites

εχω συμφοιτητες απο το δικο μου τει και 2 αλλους γειτονες που ημαστε συμμαθητες στο λυκειο (σπουδασαν σε αλλο τει αυτοι )που εχουν ακομα τις ακαδημαικες τους ταυτοτητες και εχουν ορκιστει :) (εννοειται τις εχω δει ,δεν μου το πανε απλα :P )

και εγω την έχω ρε μιναρα :P

Αν δεν κάνεις θυσίες για τις ιδέες σου ή εσύ δεν αξίζεις ή οι ιδέες σου. Έζρα Πάουντ
Link to comment
Share on other sites

Σήμερα παρέλαβα την κάρτα. Εκεί που το βάζω, λέει"Μόνο κλήσεις έκτακτης ανάγκης" . Έχω ένα Nexus 5X. Δεν έχω μέχρι στιγμής σήμα.

 

Στάλθηκε από το Nexus 5X μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

[img]http://mowned.com/sig/zurabi.smart.jpg[/img]

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα παρέλαβα την κάρτα. Εκεί που το βάζω, λέει"Μόνο κλήσεις έκτακτης ανάγκης" . Έχω ένα Nexus 5X. Δεν έχω μέχρι στιγμής σήμα.

.

 

Στάλθηκε από το Nexus 5X μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Αν το πήρες με κούριερ, Πρέπει να πάνε τα χαρτιά σου πίσω στην εταιρεία για να ενεργοποιηθεί

Σχετικά με roaming σε ΕΕ

Ισχύει ότι "παιρνει" κανονικα τα MB αλλα όχι τον χρόνο ομιλιας από το πακέτο?

Βρίσκομαι σε χώρα της Ε.Ε.

Δουλευουν όλα κανονικά. Δεν δουλευουν τα λεπτά ομιλίας προς CU, αλλά μόνο τα λεπτά ομιλίας προς όλους. Έχω φοιτητικό πακέτο. Επιπλέον εφόσον βρίσκεσαι στην Ε.Ε. μπορείς να τηλεφωνάς και να στέλενεις SMS προς την χώρα που βρίσκεσαι αλλά και προς όλη την Ε.Ε. με χρέωση των λεπτών ομιλίας ή μηνυμάτων προς όλους.

Edited by Vasileios
Link to comment
Share on other sites

Σήμερα παρέλαβα την κάρτα. Εκεί που το βάζω, λέει"Μόνο κλήσεις έκτακτης ανάγκης" . Έχω ένα Nexus 5X. Δεν έχω μέχρι στιγμής σήμα.

 

Στάλθηκε από το Nexus 5X μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Το διόρθωσα

 

Στάλθηκε από το Nexus 5X μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

[img]http://mowned.com/sig/zurabi.smart.jpg[/img]

Link to comment
Share on other sites

και εγω την έχω ρε μιναρα :P

 

Πανταβός είσαι να την παραδώσεις? (Αν σου μενει κανα χρονο περιθωριο ακομη τη χρησιμοποιεις yolo :P )

:superman:
Link to comment
Share on other sites

Πανταβός είσαι να την παραδώσεις? (Αν σου μενει κανα χρονο περιθωριο ακομη τη χρησιμοποιεις yolo :P )

 

πατριώτης μου είσαι εσύ :p:p:lol:

Link to comment
Share on other sites

Πανταβός είσαι να την παραδώσεις? (Αν σου μενει κανα χρονο περιθωριο ακομη τη χρησιμοποιεις yolo :P )
έχει λήξει από το 2015 και το παίζω ακόμα φοιτητής όπου με παίρνει :P

 

Στάλθηκε από το ALE-L21 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Αν δεν κάνεις θυσίες για τις ιδέες σου ή εσύ δεν αξίζεις ή οι ιδέες σου. Έζρα Πάουντ
Link to comment
Share on other sites

Έχω ενεργοποιήσει το φοιτητικό πακέτο με τα 1000 λεπτά. Μπορώ να καλέσω Γερμανία η πρέπει να ενεργοποιηθεί άλλο πακέτο προς όλους? Η βονταφον λέει ότι τα φοιτητικά δεν ισχύουν για περιαγωγή αλλά κάπου διάβασα ότι κάποιοι το χρησιμοποίησαν κανονικά για εξωτερικό.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...