Jump to content

Τα άπαντα για καφέ/τσάι (είδη, χαρμάνια, συμβουλές, απορίες)


Arky
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Πως τον πινετε τον φραππε :wacko: παλιοτερα επινα. Αλλα εχω ακουσει και ξερω οτι ειναι ο χειροτερος καφες...

Φερνει ταχυκαρδιες και πολλα αλλα.

Εχω να πιω φραππε 2 χρονια.

Nokia 3310, 3510, 3510i, n81, n82, n95, Lumia 625 | SE T610, K700i, k750i, M600 | Sony Xperia Z1 | Samsung Galaxy S2, Galaxy S Advance, Note 4F | Apple iPhone 4s | Motorola Atrix 4G | HTC Touch HD, HD 2, Desire, Desire HD, Desire S

Current devices: iPhone 6s, Ipad 2

Δημήτρης

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 878
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Πως τον πινετε τον φραππε :wacko: παλιοτερα επινα. Αλλα εχω ακουσει και ξερω οτι ειναι ο χειροτερος καφες...

Φερνει ταχυκαρδιες και πολλα αλλα.

Και προβληματα στο στομαχι. Ουτε εμενα μ'αρεσει.
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

O espresso για μενα ειναι ο ποιο γευστικος - αρωματικος καφες ;)

Ειναι βαρυς ομως! :D

 

Βαρυς ο espresso :blink: :wacko: καποιο λαθος θα κανεις..ολοι οι στραγγιστοι δεν το εχουν αυτο! Επειδη εισαι μικρος σου φαινεται βαρυς ο καφες.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Πως τον πινετε τον φραππε :wacko: παλιοτερα επινα. Αλλα εχω ακουσει και ξερω οτι ειναι ο χειροτερος καφες...

Φερνει ταχυκαρδιες και πολλα αλλα.

Εχω να πιω φραππε 2 χρονια.

 

Και προβληματα στο στομαχι. Ουτε εμενα μ'αρεσει.

 

:lol: :lol: :lol: :lol:

Ταχυκαρδία προκαλεί οτιδήποτε περιέχει καφεϊνη, δηλαδή όλοι ανεξαιρέτως οι καφέδες ακόμα και το τσάι.

Το ίδιο συμβαίνει και με τα "προβλήματα στο στομάχι" που όμως αφορούν μόνο περιπτώσεις ευαισθησίας.

Link to comment
Share on other sites

:lol: :lol: :lol: :lol:

Ταχυκαρδία προκαλεί οτιδήποτε περιέχει καφεϊνη, δηλαδή όλοι ανεξαιρέτως οι καφέδες ακόμα και το τσάι.

Το ίδιο συμβαίνει και με τα "προβλήματα στο στομάχι" που όμως αφορούν μόνο περιπτώσεις ευαισθησίας.

 

πεστα βρε Αντρικο,ταχυκαρδιες εχω και εγω αλλα και χωρις καφε:lol:

αλλα να δεν πιω ενα φραπογαλο στην δουλιτσα δεν ειναι το ιδιο...στο τελος της ημερας παντα λεω:

''ουτε ενα καφε δεν ηπια σημερα''...

:lol: φραπε ολε λοιπον...

αντε και κανεναν νες που και που και ελληνικο σε ειδικες περιπτωσεις...

αυτα...

παντως απο την ΤΥνησια μονο καφε θ αγορασω να το δωρισω εκει που τον λαχταρουνε...

Link to comment
Share on other sites

:lol: :lol: :lol: :lol:

Ταχυκαρδία προκαλεί οτιδήποτε περιέχει καφεϊνη, δηλαδή όλοι ανεξαιρέτως οι καφέδες ακόμα και το τσάι.

Το ίδιο συμβαίνει και με τα "προβλήματα στο στομάχι" που όμως αφορούν μόνο περιπτώσεις ευαισθησίας.

Η αληθεια ειναι οτι ολοι οι καφεδες με πειραζουν στο στομαχι, μιας κι εχω ευαισθησια οπως λες. Εκτος απο τους πολυυυυυ ελαφρους...Και αυτους προτιμω...:happy:

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Εspresso και όλα τα παράγωγά του, κατα προτίμηση Illy. Όπως και αυτόν που φτιάχνουν στα Starbucks, πολύ καλός.
Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
O espresso για μενα ειναι ο ποιο γευστικος - αρωματικος καφες ;)

Ειναι βαρυς ομως! :D

Γαλλικο πινω σε καθημερινη βαση ;) 1-2 καφεδες την ημερα. Αν δεν πιω ενα καφεδακι την ημερα δεν λειτουργω μετα :p

Εχουν υπαρχξει και μερες που εχω πιει και 4 καφεδες σε μια μερα...

Γενικα παντως μου αρεσει :happy:

 

Αληθεια? δοκιμασε να με ξεπερασεις:πινω το λιγοτερο 3 καφεδες τη μερα κ κατα μεσο ορο γυρω στους 5 αλλιως δε μπορω να συναναστραφω κοσμο ή να ζησω ή να αναπνευσω...

Πινω κυριως γαλλικους,νες ή φραππε κ σπανια ελληνικο.Ποτε ομως εσπρεσσο ή καπουτσινο,δε μου αρεσει η γευση τους.Επισης μισω το τσαι.

Υπηρξε μια μερα πριν 3 χρονια που ηπια 8 φραπεδες κ φυσικα χρειαστηκαν καμποσα maalox για να συνελθει το στομαχι μου.

Α!κ πριν λιγο καιρο μεσα σε μια μερα 12 γαλλικους!!!!

Κ σημειωτεον δε με κραταει ξυπνια ο καφε,τον πινω απλως γιατι μου αρεσει κ γιατι δε μπορω να μην πιω...

Link to comment
Share on other sites

Αληθεια? δοκιμασε να με ξεπερασεις:πινω το λιγοτερο 3 καφεδες τη μερα κ κατα μεσο ορο γυρω στους 5 αλλιως δε μπορω να συναναστραφω κοσμο ή να ζησω ή να αναπνευσω...

Πινω κυριως γαλλικους,νες ή φραππε κ σπανια ελληνικο.Ποτε ομως εσπρεσσο ή καπουτσινο,δε μου αρεσει η γευση τους.Επισης μισω το τσαι.

Υπηρξε μια μερα πριν 3 χρονια που ηπια 8 φραπεδες κ φυσικα χρειαστηκαν καμποσα maalox για να συνελθει το στομαχι μου.

Α!κ πριν λιγο καιρο μεσα σε μια μερα 12 γαλλικους!!!!

Κ σημειωτεον δε με κραταει ξυπνια ο καφε,τον πινω απλως γιατι μου αρεσει κ γιατι δε μπορω να μην πιω...

απο νευρα πως παμε??

Never Give Up:!:

Join friend!

Link to comment
Share on other sites

Τσιτα φανταζομαι, με τοσους καφεδες θα τρεμει η κοπελα.:p

 

Εγω με το ζορι να πιω εναν την βδομαδα.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Τσιτα φανταζομαι, με τοσους καφεδες θα τρεμει η κοπελα.:p

 

Εγω με το ζορι να πιω εναν την βδομαδα.

τι με λες ρε Σοφι τωρα? εναν ε?

εγω παλι 2-3 την μερα πινω.

πρωι νες στο σπιτι και στην δουλεια 1ή2 φραπεδακια

Never Give Up:!:

Join friend!

Link to comment
Share on other sites

Τσιτα φανταζομαι, με τοσους καφεδες θα τρεμει η κοπελα.:p

 

Εγω με το ζορι να πιω εναν την βδομαδα.

 

Απο νευρα μια χαρα,κανενα προβλημα,ισα-ισα που ειμαι κ σχετικα νωχελικη

Link to comment
Share on other sites

freddo , αλλα με λιγο αφρογαλα

 

Γενικως οτιδηποτε ειναι παραγωγο εσπρεσσο μιας και ΝΕς , φραπε κτλ δε μπορω να πιω. Με ενοχλει η γευση τους

 

Το χειμωνα αγαπω και τον Γαλλικο και ενιοτε τον ελληνικο.

 

Το ζητημα ειναι το εξης. Οτι ενω δεν επινα καφεδες, τωρα 1-2 τους εχω σιγουρους και αν δεν πιω εστω μια γουλια , το ματι δεν ανοιγει. Κρεμεται. Μπορει να ειναι και 8 το βραδυ και αν δε πιω , να παραπαταω!

:X
Link to comment
Share on other sites

φραπεδια μετρια ΜΟΝΟ K σαν δημ.υπαλληλος πινω 4 την ημερα:blink: :blink:

[sIGPIC][/sIGPIC]

 

 

Follow me on Twitter

Link to comment
Share on other sites

Αν παω starbucks frapuccino caramel ;)

Αν πηγαινω για καφε καπου αλλου, αν ειναι χειμωνας ή εχει κρυο πινω γαλλικο αλλιως freddo ή espresso freddo.

Nokia 3310, 3510, 3510i, n81, n82, n95, Lumia 625 | SE T610, K700i, k750i, M600 | Sony Xperia Z1 | Samsung Galaxy S2, Galaxy S Advance, Note 4F | Apple iPhone 4s | Motorola Atrix 4G | HTC Touch HD, HD 2, Desire, Desire HD, Desire S

Current devices: iPhone 6s, Ipad 2

Δημήτρης

Link to comment
Share on other sites

εγω πινω μερικους φραπεδες. εξαρταται την ημερα βασικα.

 

μαλιστα επειδη δουλευω στο εξωτερικο εφερα τη μοδα αυτη στο γραφειο και εχουν κολλησει και αλλοι :)

 

αααααα, και banana java chip Frapuccino apo starbucks......KORYFAIO!

Link to comment
Share on other sites

Φραπε γλυκο με γαλα...
Fiat Coupe:Διαχρονικός έρωτας Η αλλιώς Ferrari του λαού,ετσι χαρακτηριστικε απο τους Ιταλους...:cool:
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...