Jump to content

Xiaomi Mi 4


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπέρα παιδιά,

Υπάρχει κάποιος οδηγός για firmware update διότι δεν βγαζει αυτοματη αναβαθμιση το κινητο;

 

ασε τις αναβαθμισεις και βαλε την καλυτερη ρομ που βγηκε γι'αυτο το κινητο , 8.0.2.0 STABLE

Xiaomi Mi11 Lite 8/128, Xiaomi Mi11 8/256, Xiaomi Mi11i, Xiaomi Mi10T 8/128, Xiaomi Note 10 Lite, Xiaomi Redmi Note 9 Pro, Xiaomi Mi8 lite, Xiaomi Mi6 6/64, Xiaomi Mi4 3/16, Xiaomi Redmi 4A, Xiaomi Mi MAX 3/32, Xiaomi Mi2A 16gb, Xiaomi Mi2S 32gb,

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Καλησπέρα στην παρέα.

 

Μου έχει κάτσει ευκαιρία να το αγοράσω από αδερφού φίλου μου το μοντέλο με lte,2gb ram στα 100 ευρώ και το κινητό είναι ενός χρόνου και δύο μήνες.

 

Μετά από τόσο καιρό η συσκευή πως συμπεριφέρεται με βάση τις γνώμες σας;

 

Και τέλος android 6 είδα ότι Έχει πάρει επίσημα.

 

Πάει μπάλα ή σκαλώνει γιατί είναι και μοντέλο που βγήκε Δεκέμβριο του 14.

Sony Xperia x10 mini->Jiayu G4S->Microsoft Lumia 640 DS->Xiaomi Mi4->Xiaomi Redmi Note 5 AI
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στην παρέα.

 

Μου έχει κάτσει ευκαιρία να το αγοράσω από αδερφού φίλου μου το μοντέλο με lte,2gb ram στα 100 ευρώ και το κινητό είναι ενός χρόνου και δύο μήνες.

 

Μετά από τόσο καιρό η συσκευή πως συμπεριφέρεται με βάση τις γνώμες σας;

 

Και τέλος android 6 είδα ότι Έχει πάρει επίσημα.

 

Πάει μπάλα ή σκαλώνει γιατί είναι και μοντέλο που βγήκε Δεκέμβριο του 14.

 

Εγω εχω το 3gb το εχω 2 χρονια και το κινητο πεταει ακομα!!! παρτο αφοβα!Απλα με 10-20 ευρω παραπανω νομιζω το παιρνεις και καινουριο...

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στην παρέα.

 

Μου έχει κάτσει ευκαιρία να το αγοράσω από αδερφού φίλου μου το μοντέλο με lte,2gb ram στα 100 ευρώ και το κινητό είναι ενός χρόνου και δύο μήνες.

 

Μετά από τόσο καιρό η συσκευή πως συμπεριφέρεται με βάση τις γνώμες σας;

 

Και τέλος android 6 είδα ότι Έχει πάρει επίσημα.

 

Πάει μπάλα ή σκαλώνει γιατί είναι και μοντέλο που βγήκε Δεκέμβριο του 14.

 

Αναβαθμισεις λογικα καπου εδω θα σταματησουν , τα 100ευρω θεωρω οτι ειναι πολλα πλεον ειδικα για την εκδοση 2gb

Xiaomi Mi11 Lite 8/128, Xiaomi Mi11 8/256, Xiaomi Mi11i, Xiaomi Mi10T 8/128, Xiaomi Note 10 Lite, Xiaomi Redmi Note 9 Pro, Xiaomi Mi8 lite, Xiaomi Mi6 6/64, Xiaomi Mi4 3/16, Xiaomi Redmi 4A, Xiaomi Mi MAX 3/32, Xiaomi Mi2A 16gb, Xiaomi Mi2S 32gb,

Link to comment
Share on other sites

To εχω βρει στα 70 το 2gb

Nα το τσιμπισω?

Βεβαια στα 60 εχω βρει huawei 4c με 15 μηνες εγγυση,επισης με 2gb ram.

huawei p8,nexus 5x,xiaomi note 4x 4/64

[sIGPIC][/sIGPIC] ΑΕΚ!

Link to comment
Share on other sites

Εγω εχω το 3gb το εχω 2 χρονια και το κινητο πεταει ακομα!!! παρτο αφοβα!Απλα με 10-20 ευρω παραπανω νομιζω το παιρνεις και καινουριο...

 

Ναι το εχω δει απλα με αυτά που διαβάζω στο φόρουμ δε νομίζω να μην περάσει τελωνείο και άρα θα φύγει μετά η τιμή

Sony Xperia x10 mini->Jiayu G4S->Microsoft Lumia 640 DS->Xiaomi Mi4->Xiaomi Redmi Note 5 AI
Link to comment
Share on other sites

Ναι το εχω δει απλα με αυτά που διαβάζω στο φόρουμ δε νομίζω να μην περάσει τελωνείο και άρα θα φύγει μετά η τιμή
μην φοβασαι προχορατο απεξω απλα με μεταφορικη china post ή Singapore Post και low price να τους πεις να σου γραψουν ..προτείνω vickmall και gearbeast!
Link to comment
Share on other sites

ασε τις αναβαθμισεις και βαλε την καλυτερη ρομ που βγηκε γι'αυτο το κινητο , 8.0.2.0 STABLE

Εβαλα την V8.2.1.0 την τελευταια stable και βλεπω οτι ολα πανε καλα.

Ευχαριστημενος δηλαδη

Sony Xperia x10 mini->Jiayu G4S->Microsoft Lumia 640 DS->Xiaomi Mi4->Xiaomi Redmi Note 5 AI
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας, απο χθές το τηλεφωνό μου έχει αρχίσει να μην ενεργοποιεί τα δεδομένα κινητής τηλεφωνίας και δουλεύει κανονικά το wifi. Ημουν στην εκδοση stable v8.1.3. οταν ξεκινησε να εμφανίζει το προβλημα ξαφνικά. Κανοντας μεσω recovery διαγραφη davlik cache,cache and data,διοτι καθως δεν δουλευαν τα δεδομενα viber,whatsapp,messenger κτλ δεν εμφάνιζαν καθόλου μηνύματα, περασα εκνεου την fastboot rom stable v 7.2.8.0 και μετα την V8.2.1.zip stable αλλα το προβλημα εξακολουθει και παραμενει. Εχει κανείς ιδέα τι μπορεί να φταίει ή τι μπορεί να έχω κάνει εγω λάθος;ειλικρινά τα δεδομένα κινητής για εμένα ειναι σωτηρια καθως ειμαι τις περισσοτερες ωρες της ημερας εκτος γραφειου και καποιου wifi δικτυου. Επισης την sim την δοκιμασα σε αλλη συσκευη και δουλεψε κανονικα. Ευχαριστω πολυ
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας, απο χθές το τηλεφωνό μου έχει αρχίσει να μην ενεργοποιεί τα δεδομένα κινητής τηλεφωνίας και δουλεύει κανονικά το wifi. Ημουν στην εκδοση stable v8.1.3. οταν ξεκινησε να εμφανίζει το προβλημα ξαφνικά. Κανοντας μεσω recovery διαγραφη davlik cache,cache and data,διοτι καθως δεν δουλευαν τα δεδομενα viber,whatsapp,messenger κτλ δεν εμφάνιζαν καθόλου μηνύματα, περασα εκνεου την fastboot rom stable v 7.2.8.0 και μετα την V8.2.1.zip stable αλλα το προβλημα εξακολουθει και παραμενει. Εχει κανείς ιδέα τι μπορεί να φταίει ή τι μπορεί να έχω κάνει εγω λάθος;ειλικρινά τα δεδομένα κινητής για εμένα ειναι σωτηρια καθως ειμαι τις περισσοτερες ωρες της ημερας εκτος γραφειου και καποιου wifi δικτυου. Επισης την sim την δοκιμασα σε αλλη συσκευη και δουλεψε κανονικα. Ευχαριστω πολυ

Θα πας ρυθμίσεις, δίκτυα κινητής τηλεφωνίας και μετά επειδή δε ξέρω αν θα στα μεταφράσω σωστά

Θα πας Τρίτη επιλογή από το τέλος,

Μετά επέλεξε την επιλογή για το ίντερνετ και κατέβα κάτω κάτω και τις δύο επιλογές που λένε apn καντες έτσι

468b651f16506544d4937cbab776526f.jpg

 

Sent from my MI 4LTE using Tapatalk

Sony Xperia x10 mini->Jiayu G4S->Microsoft Lumia 640 DS->Xiaomi Mi4->Xiaomi Redmi Note 5 AI
Link to comment
Share on other sites

Εβαλα την V8.2.1.0 την τελευταια stable και βλεπω οτι ολα πανε καλα.

Ευχαριστημενος δηλαδη

απο μπαταρια πως παει? σου εχει παρουσιαση καποιο προβλημα?
Link to comment
Share on other sites

απο μπαταρια πως παει? σου εχει παρουσιαση καποιο προβλημα?

Καμιά φορά κολλάει ας πούμε στο 75% ενώ το χρησιμοποιώ για ώρα και μετά θα πέσει Τσακ στο 72% ας πούμε.

Έκανα καλιμπραρισμα στη μπαταρία και έστρωσε κάπως αλλά όχι κάτι ιδιαίτερο.

Αλλά βαριέμαι να το πάω σε παλιά και περιμένω αναβάθμιση σε καινούργια έκδοση μπας και αλλάξει κάτι.

 

Sent from my MI 4LTE using Tapatalk

Sony Xperia x10 mini->Jiayu G4S->Microsoft Lumia 640 DS->Xiaomi Mi4->Xiaomi Redmi Note 5 AI
Link to comment
Share on other sites

Έχει κανείς παράπονα ότι δεν τον ακούν καλά στις κλήσεις;

Miui 8 πάντα.

 

Sent from my MI 4LTE using Tapatalk

Sony Xperia x10 mini->Jiayu G4S->Microsoft Lumia 640 DS->Xiaomi Mi4->Xiaomi Redmi Note 5 AI
Link to comment
Share on other sites

Απο τις ρομ της αρχης 2017 και μετα εχει λυθει αυτο..

Τι προτείνετε (εσείς); Τι πιστεύετε; Τι γίνεται; Οκτώμβρης το Μ να τονίζεται!

Μια πλήρης φόρτιση.

Link to comment
Share on other sites

ασε τις αναβαθμισεις και βαλε την καλυτερη ρομ που βγηκε γι'αυτο το κινητο , 8.0.2.0 STABLE

 

Κανένα Λίνκ για τη Ρομ αυτή υπάρχει; γιατί η 8.2.1.0 δεν μου άρεσε πολύ.

Link to comment
Share on other sites

Απο τις ρομ της αρχης 2017 και μετα εχει λυθει αυτο..

Με οποιαδήποτε Miui 8 ή με την συγκεκριμένη 8.0.2.0 που αναφέρεται συχνά;

 

Sent from my MI 4LTE using Tapatalk

 

----- προσθήκη μηνύματος 9 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Κανένα Λίνκ για τη Ρομ αυτή υπάρχει; γιατί η 8.2.1.0 δεν μου άρεσε πολύ.

Θες από xiaomi.eu ή από την ελληνική κοινότητα;

 

Sent from my MI 4LTE using Tapatalk

Sony Xperia x10 mini->Jiayu G4S->Microsoft Lumia 640 DS->Xiaomi Mi4->Xiaomi Redmi Note 5 AI
Link to comment
Share on other sites

Εγω δεν εχω βαλει ποτε stable. Με xtrv 7.2.9 πχ που ειμαι τωρα δεν εχω προβλημα.

Τι προτείνετε (εσείς); Τι πιστεύετε; Τι γίνεται; Οκτώμβρης το Μ να τονίζεται!

Μια πλήρης φόρτιση.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ έχω xtrv 6.11.17 και είμαι πολύ ικανοποιημένος, θαρρω πως είναι η πρώτη xtrv. Με αυτή λύθηκαν τα παράπονα που είχα ΚΑΙ εγώ από τους συνομιλητές. Να πάω στην τελευταία xtrv η παίζει να γινει το γνωστό ρητό " το πειράξεις? Το χάλασες!"???
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά, έσπσε η οθόνη του μι4 της κοπέλας μου, και δε δουλεύει πια το κάτω μισό της οθόνης αφής.

Έψαξα στο νήμα αλλά και στο youtube και δεν έχω βγάλει άκρη... Βλέπω στο γιουτούμπ ότι χρησιμοποιούν για την αλλαγή και ένα περίεργο μηχάνημα που δεν ξέρω καν τι είναι..

Τι θα προτείνατε να κάνουμε? Αν παραγγείλω πχ αυτό εδώ ή κάποιο ακόμα πιο οικονομικό από ebay πχ αυτό εδώ , θα μπορέσω να το αλλάξω μόνος μου?Υπάρχει κάποιος οδηγός που έχετε χρησιμοποιήσει?

 

Εναλλακτικά, ξέρετε κανένα μαγαζί που να το αναλαμβάνει (+κόστος) ? Αθήνα βρίσκομαι, βόρεια προάστια.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά, έσπσε η οθόνη του μι4 της κοπέλας μου, και δε δουλεύει πια το κάτω μισό της οθόνης αφής.

Έψαξα στο νήμα αλλά και στο youtube και δεν έχω βγάλει άκρη... Βλέπω στο γιουτούμπ ότι χρησιμοποιούν για την αλλαγή και ένα περίεργο μηχάνημα που δεν ξέρω καν τι είναι..

Τι θα προτείνατε να κάνουμε? Αν παραγγείλω πχ αυτό εδώ ή κάποιο ακόμα πιο οικονομικό από ebay πχ αυτό εδώ , θα μπορέσω να το αλλάξω μόνος μου?Υπάρχει κάποιος οδηγός που έχετε χρησιμοποιήσει?

 

Εναλλακτικά, ξέρετε κανένα μαγαζί που να το αναλαμβάνει (+κόστος) ? Αθήνα βρίσκομαι, βόρεια προάστια.

 

θα σου προτεινα να μην αγορασεις απο ebay ή aliexpress

η καλυτερη οθονη με διαφορα απο αυτες του ebay κτλ ειναι εδω ... http://vifocal.com/lcd-display-touch-screen-digitizer-glass-for-xiaomi-mi4-m4.html

δεν εχει καμια διαφορα με την Original και εχει αντοχη σε βαθος χρονου

στο site την αναφερει οτι ειναι original και μετα απο τοσους μηνες εχω αρχησει να το πιστευω .. στειλτο μετα στο http://www.ebw.gr με ενα 20αρικακι και καθαρησες

Edited by MAFIA

Xiaomi Mi11 Lite 8/128, Xiaomi Mi11 8/256, Xiaomi Mi11i, Xiaomi Mi10T 8/128, Xiaomi Note 10 Lite, Xiaomi Redmi Note 9 Pro, Xiaomi Mi8 lite, Xiaomi Mi6 6/64, Xiaomi Mi4 3/16, Xiaomi Redmi 4A, Xiaomi Mi MAX 3/32, Xiaomi Mi2A 16gb, Xiaomi Mi2S 32gb,

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για την απάντηση!

Πιθανότητα να το φτιάξω μόνος μου χωρίς ειδικά εργαλεία παίζει, μπας και γλιτώσω το ebw?

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για την απάντηση!

Πιθανότητα να το φτιάξω μόνος μου χωρίς ειδικά εργαλεία παίζει, μπας και γλιτώσω το ebw?

Ούτε να το σκεφτείς. Δεν είναι εύκολη υπόθεση, επίσης να τους πεις να τραβήξουν φωτό της συσκευασίας, unboxing video, video κατά την εγκατάσταση, γιατί πολλές οθόνες έρχονται με ελλατωμματα και θα χρειαστείτε πειστήρια για το refund!

Link to comment
Share on other sites

Πρόσφατα αγόρασα ένα mi4 international. To παρέλαβα με την 7.5 και το αναβάθμισα στν 8.2. Όλα καλά αλλά έχω πρόβλημα με το GPS. Είναι πολύ αργό στο κλείδωμα. Είναι φυσιολογικό η έχει το τηλ πρόβλημα;
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...