Jump to content

Xiaomi Mi 4


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 3,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Παιδιά έχω ένα σοβαρό πρόβλημα

Δεν ακούγεται ο ήχος κλήσης παρά μόνο

δόνηση.Ειναι όλα οκ από τις ρυθμίσεις

αλλά χανω τις κλήσεις γιατί δεν κουδουνιζει.Υπαρχει κάποια ιδέα τι μπορεί να συμβαίνει?

Ευχαριστω

 

το ηχειο σου λειτουργει? πχ μπορεις να ακουσεις ενα τραγουδι?

Link to comment
Share on other sites

Απο σημερα το Mi4 μου ειναι μαυρο ... Μετα το σπασιμο της οθονης με κοστος 21ευρω για νεα οθονη , 3 ευρω πισω καπακι μαυρο και 20ευρω εργασια σε μαγαζι στο μαρουσι

 

viber_image1.jpg image.jpg

Xiaomi Mi11 Lite 8/128, Xiaomi Mi11 8/256, Xiaomi Mi11i, Xiaomi Mi10T 8/128, Xiaomi Note 10 Lite, Xiaomi Redmi Note 9 Pro, Xiaomi Mi8 lite, Xiaomi Mi6 6/64, Xiaomi Mi4 3/16, Xiaomi Redmi 4A, Xiaomi Mi MAX 3/32, Xiaomi Mi2A 16gb, Xiaomi Mi2S 32gb,

Link to comment
Share on other sites

Απο σημερα το Mi4 μου ειναι μαυρο ... Μετα το σπασιμο της οθονης με κοστος 21ευρω για νεα οθονη , 3 ευρω πισω καπακι μαυρο και 20ευρω εργασια σε μαγαζι στο μαρουσι

 

viber_image1.jpg image.jpg

Ωραίος ο φίλος, μπράβο σου, τώρα δεν θέλω να σε βάλω σε δεύτερες σκέψεις μπορούσες με χαμηλό κόστος (γνώμη μου) να έβαζες και το μαύρο πλαίσιο ( http://dragon-tt.com/xx.aspx?id=2626) αντί το ασημένιο, και θα ήσουν σούπερ αρχηγόπουλο. Αλλά από την άλλη μεριά ξεχωρίζεις...με την καλή έννοια.

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Kαλησπερα

εχω το κινητό εδω και 2 εβδομαδες ολα καλα μεχρι τωρα

μου λεει διαθεσιμο update σε miui v7.1.2.0

Να το κανω;

Δηλαδή θα αλλάξει κατι;

Link to comment
Share on other sites

Kαλησπερα

εχω το κινητό εδω και 2 εβδομαδες ολα καλα μεχρι τωρα

μου λεει διαθεσιμο update σε miui v7.1.2.0

Να το κανω;

Δηλαδή θα αλλάξει κατι;

 

δεν ξερω τι ρομ φοραει αλλα σιγουρα εισαι πισω αφου εχει ακομα miui7 ... μπες στο Miui.gr στο δες βημα βημα τις οδηγειες να βαλεις μια stable miui ver 8 που ειναι σταθερη, χωρις προβληματα και πολυ πιο καινουργια

Xiaomi Mi11 Lite 8/128, Xiaomi Mi11 8/256, Xiaomi Mi11i, Xiaomi Mi10T 8/128, Xiaomi Note 10 Lite, Xiaomi Redmi Note 9 Pro, Xiaomi Mi8 lite, Xiaomi Mi6 6/64, Xiaomi Mi4 3/16, Xiaomi Redmi 4A, Xiaomi Mi MAX 3/32, Xiaomi Mi2A 16gb, Xiaomi Mi2S 32gb,

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα σας,με google messenger δεν μπορω να στειλω καθολου mms.Εμφανίζει μήνυμα οτι ειναι αδυνατη η αποστολη ενω εχω ηδη τσεκαρει τις ρυθμισεις με τον παροχο(cosmote) και ειναι ενταξει.Δοκιμασα τοσο με δεδομενα οσο και με wifi αλλα το αποτελεσμα το ιδιο.Ξερει κανεις τι μπορει να φταιει;θα δοκιμασω και αλλες εφαρμογες μηνυματων (βλ.textra,hangouts κτλ)να δω αν κανει το ιδιο.Επισης με την 6.9.29 gtv παρατηρω μεγαλη διαφορα στο σημα του 4g σε εσωτερικους χωρους,δυσκολευεται ακομα και να ανοιξει το play store εντος σπιτιου πραγμα που πριν δεν γινοταν.Το εχει παρατηρησει καποιος αλλος αυτο;να σημειωσω οτι εντος του σπιτιου δεν ειχα ποτε προβλημα με σημα κινητης ή σταθερης τηλεφωνιας και η συσκευη εδειχνε παντα full σημα στην cosmote.Eυχαριστω πολυ
Link to comment
Share on other sites

και το πρόβλημα συνεχιζεται:περάσα μέσω της αναβάθμισης του κινητού την xiaomi-miui GTV 6.10(13),μηπως στρώσει το θέμα με το mms αλλά τίποτα. Και το θέμα είναι ότι τώρα δεν μπορώ να στείλω ούτε sms, πέρα από mms, με το messenger ή οποία άλλη εφαρμογή. Εμφανίζει μήνυμα :πρόβλημα card 1 σφάλμα 50.Τι στο καλό ρύθμιση έχει πειράχτει δεν μπορώ να καταλάβω. Μήπως έχετε καμία ιδέα ρε παιδιά τι γίνεται;
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και προβλημάτων συνεχεια!!!Λοιπόν μη μπορώντας να κάνω κάτι άλλο έκανα τα εξής κατά σειρά: ξανά δόκιμα να περάσω την gtv 6.9.29 με καθαρή εγκατάσταση αλλα ενώ έδειχνε ότι ήταν εντάξει κατά το ανοιγμα της συσκευής έβγαζε σφάλματα και αναφορά προβλήματος συνέχεια.Με δυσκολία έκανα επαναφορά εργοστασιακών ρυθμισεων,ευτυχως επιτυχής,και κατόπιν πέρασα πάλι με καθαρή εγκατάσταση την 6.10.13.Και εκεί που είχα στήσει όλο το κινητό από την αρχή χωρίς καμία επαναφορά από παλαιότερο buck up,εκτος του viber, όλες οι εφαρμογές ξανά κατέβασμα από play store κτλ,δοκιμασα να στείλω sms τόσο με την εφαρμογή του τηλεφώνου όσο και με το google messenger. Το αποτέλεσμα δυστυχώς το ίδιο,εμφανιζει μήνυμα:πρόβλημα card 1 σφάλμα 50.Προσπαθησα να δω στο google τι στο διάολο ειναι αυτό,αλλα δεν μπορώ να βγάλω άκρη.Με την κάρτα sim δεν είχα ποτέ πρόβλημα,ουτε είναι κομμένη,αντιθετως καινούργια από cosmote.Το τηλέφωνο δεν έχει πέσει ποτέ και είναι πάντα σε θήκη προστατευμένο.Πιθανολογω ότι είναι κάποια ρύθμιση,αλλα δεν μπορώ να καταλάβω που!!!Το ίδιο πρόβλημα φυσικά έχω και στα mms καθώς και με οποιαδήποτε εφαρμογή sms κατέβασω από play store.Αντιθετως viber & whatsapp λειτουργούν κανονικά.Εχει κανείς ιδέα ρε παιδιά τι διάολο ρύθμιση μπορεί να είναι γιατί μου έχει σπάσει τα νεύρα,κοντευω να το πετάξω στον τοίχο.Την πολύτιμη βοήθειά σας παρακαλώ αν μπορείτε.Ευχαριστω πολύ.
Link to comment
Share on other sites

Θα σου πρότεινα να δοκιμάσεις με την ίδια κάρτα με άλλη συσκευή πρώτα εκτός αν το έχεις ήδη κάνει και δεν το πρόσεξα.

Κατόπιν προτείνω πέρασμα μέσω miflash την αγγλοκινέζικη δοκιμή πάλι και μετά αν όλα πάνε καλά οποία θέλεις.

Link to comment
Share on other sites

Από αύριο κάτοχος του συγκεκριμένου..θα έρθει με την κινεζική ρομ φαντάζομαι και θέλω αμέσως να το γυρίσω στην τελευταία Ελληνική stable..γενικά θέλει ξεκλείδωμα bootloader, custom recovery κτλπ για να γίνει η όλη διαδικασία;

 

Edit: προσθέτω στην ερώτηση ένα δίλημμα μιας και διαβάζω κι άλλες ενδιαφέρουσες ρομς..

α)mookee β) Windows 10 γ) miui 8 stable Ελληνική

Ποια να προτιμήσω;

Edited by aggeloszog
Link to comment
Share on other sites

Από αύριο κάτοχος του συγκεκριμένου..θα έρθει με την κινεζική ρομ φαντάζομαι και θέλω αμέσως να το γυρίσω στην τελευταία Ελληνική stable..γενικά θέλει ξεκλείδωμα bootloader, custom recovery κτλπ για να γίνει η όλη διαδικασία;

 

Edit: προσθέτω στην ερώτηση ένα δίλημμα μιας και διαβάζω κι άλλες ενδιαφέρουσες ρομς..

α)mookee β) Windows 10 γ) miui 8 stable Ελληνική

Ποια να προτιμήσω;

 

δεν ειναι κλειδωμενα τα mi4 (απο οσο ξερω)

 

φυσικα miui 8 , τι windows κτλ ... δεν το συζηταω

Xiaomi Mi11 Lite 8/128, Xiaomi Mi11 8/256, Xiaomi Mi11i, Xiaomi Mi10T 8/128, Xiaomi Note 10 Lite, Xiaomi Redmi Note 9 Pro, Xiaomi Mi8 lite, Xiaomi Mi6 6/64, Xiaomi Mi4 3/16, Xiaomi Redmi 4A, Xiaomi Mi MAX 3/32, Xiaomi Mi2A 16gb, Xiaomi Mi2S 32gb,

Link to comment
Share on other sites

Έχω το MI4 εδω και μια βδομάδα.στην αρχή του περασα την ελληνικη τελευταια stable, μετά την gkalen stable.. Το θέμα μου είναι με το σήμα, μπορεί μια δυο φορες μεσα στη μέρα να χαθέι και να γράφει "μόνο κλήσεις έκτακτης ανάγκης". Το θέμα είναι οτι δεν επανέρχεται με τίποτα (ουτε με λειτουργια πτήσης on-off) παρά μόνο με restart της συσκευής. Ελπίζω να είναι κι αυτό ένα bug (απο τα πολλα που εχω ακουσει οτι υπαρχουν) της Android 6 στο MI4 και να μην φταίει η sim tray..Το πρόβλημα πάντως είναι πολύ σπαστικό γιατί χάνεις συνεχώς κλήσεις (για παράδειγμα συνέβη στον ύπνο μου και κατάλαβα οτι το κινητό ήταν σε αυτή την κατάσταση για 6 ώρες).

 

Καμία ιδέα?

Link to comment
Share on other sites

Έχω το MI4 εδω και μια βδομάδα.στην αρχή του περασα την ελληνικη τελευταια stable, μετά την gkalen stable.. Το θέμα μου είναι με το σήμα, μπορεί μια δυο φορες μεσα στη μέρα να χαθέι και να γράφει "μόνο κλήσεις έκτακτης ανάγκης". Το θέμα είναι οτι δεν επανέρχεται με τίποτα (ουτε με λειτουργια πτήσης on-off) παρά μόνο με restart της συσκευής. Ελπίζω να είναι κι αυτό ένα bug (απο τα πολλα που εχω ακουσει οτι υπαρχουν) της Android 6 στο MI4 και να μην φταίει η sim tray..Το πρόβλημα πάντως είναι πολύ σπαστικό γιατί χάνεις συνεχώς κλήσεις (για παράδειγμα συνέβη στον ύπνο μου και κατάλαβα οτι το κινητό ήταν σε αυτή την κατάσταση για 6 ώρες).

 

Καμία ιδέα?

 

εχεις δοκιμασει την [stable V8.0.2.0] ;

εγω αυτη εχω και δεν εχω τετοια προβληματα

Xiaomi Mi11 Lite 8/128, Xiaomi Mi11 8/256, Xiaomi Mi11i, Xiaomi Mi10T 8/128, Xiaomi Note 10 Lite, Xiaomi Redmi Note 9 Pro, Xiaomi Mi8 lite, Xiaomi Mi6 6/64, Xiaomi Mi4 3/16, Xiaomi Redmi 4A, Xiaomi Mi MAX 3/32, Xiaomi Mi2A 16gb, Xiaomi Mi2S 32gb,

Link to comment
Share on other sites

εχεις δοκιμασει την [stable V8.0.2.0] ;

εγω αυτη εχω και δεν εχω τετοια προβληματα

πολυ στα8ερη και εγω αυτην εχω !
Link to comment
Share on other sites

Και εγώ την 8.0.2.0 έχω, όλα καλά, αλλά από την ώρα που πέρασα από 4.4 στην συγκεκριμένη που είναι 6.0.1 έχω παράπονα από συνομιλητές για διακοπές στις κλήσεις.της γυναίκας μου που το άφησα όπως είναι δεν έχει πρόβλημα. Όσες φορές ρώτησα στο xiaomi-miui.gr απάντηση δεν πήρα, ούτε οι άλλοι που είχαν το ίδιο πρόβλημα δεν νομίζω να βρήκαν λύση, οπότε ελπίζω να μην την πάθεις και εσύ.. Εγώ σκέφτομαι να γυρίσω σε 4.4 μπας και... Αλλιώς το πουλάω όποιος έχει όρεξη για πείραγμα το κινητό είναι τζιτζι..
Link to comment
Share on other sites

Και εγώ την 8.0.2.0 έχω, όλα καλά, αλλά από την ώρα που πέρασα από 4.4 στην συγκεκριμένη που είναι 6.0.1 έχω παράπονα από συνομιλητές για διακοπές στις κλήσεις.της γυναίκας μου που το άφησα όπως είναι δεν έχει πρόβλημα. Όσες φορές ρώτησα στο xiaomi-miui.gr απάντηση δεν πήρα, ούτε οι άλλοι που είχαν το ίδιο πρόβλημα δεν νομίζω να βρήκαν λύση, οπότε ελπίζω να μην την πάθεις και εσύ.. Εγώ σκέφτομαι να γυρίσω σε 4.4 μπας και... Αλλιώς το πουλάω όποιος έχει όρεξη για πείραγμα το κινητό είναι τζιτζι..

Το κινητό έχει θέμα με το 2g στην ομιλία.Και σε μένα έχω παράπονα από συνομιλητές όταν δεν το έχω στην επιλογή μόνο 3g. Το κακό είναι ότι στην Αλεξανδρουπολη που ειμαι τώρα συχνά πυκνά δεν έχω 3g οπότε ουσιαστικά δεν έχω σήμα. Στα Χάνια που ήμουν πριν δεν είχα παράπονο...

Εγώ δεν το έχω δοκιμάσει με 4.4 καθώς από την πρώτη μέρα έβαλα το 6 οπότε δεν ξερω αν ισχύει αυτό που λένε όλοι ότι στο 4.4 δεν υπήρχε πρόβλημα. Αν όντως ισχύει θα ήθελα οδηγίες πως να το γυρίσω και εγώ...Γνωρίζει κανείς αν είναι εύκολο;

Link to comment
Share on other sites

Το κινητό έχει θέμα με το 2g στην ομιλία.Και σε μένα έχω παράπονα από συνομιλητές όταν δεν το έχω στην επιλογή μόνο 3g. Το κακό είναι ότι στην Αλεξανδρουπολη που ειμαι τώρα συχνά πυκνά δεν έχω 3g οπότε ουσιαστικά δεν έχω σήμα. Στα Χάνια που ήμουν πριν δεν είχα παράπονο...

Εγώ δεν το έχω δοκιμάσει με 4.4 καθώς από την πρώτη μέρα έβαλα το 6 οπότε δεν ξερω αν ισχύει αυτό που λένε όλοι ότι στο 4.4 δεν υπήρχε πρόβλημα. Αν όντως ισχύει θα ήθελα οδηγίες πως να το γυρίσω και εγώ...Γνωρίζει κανείς αν είναι εύκολο;

 

Από ότι είδα πρέπει να προηγηθεί factory reset το οποίο σημαίνει ότι χάνονται όλα, άρα κάνεις back up πρώτα και μετά την περνάς. Έχει οδηγίες στο ελληνικό φόρουμ της xiaomi-miui.gr. Ίσως το δοκιμάσω και εγώ όταν βρω χρόνο.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα. Αγόρασα τον Ιούνη από coolicool Ευρώπης το Xiaomi mi4. Τώρα ξαφνικά έσβησε και δεν ανάβει με τίποτα. Δεν έχει χτυπήσει ποτέ,είναι με screen protector και θήκη από την αρχή και τη stable 8.0.2 από miui.gr.

Έσβησε ενώ το είχα στο μπουφάν με 70% μπαταρία. Έκτοτε δεν ξανά άναψε. Δεν μπαίνει twrp ούτε fastboot mode. Δοκίμασα άλλους φορτιστές και καλώδια ,ανάβει λίγο το κόκκινο λεντακι,ή αναβοσβήνει για κανα μισάωρο και τέλος. Ούτε υπολογιστής το αναγνωρίζει. :X

Φίλος στο miui.gr πιθανολογεί να χάλασε το USB charging port. Τι λέτε; ξέρετε κανέναν Αθήνα να το φτιάχνει. ;

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα. Αγόρασα τον Ιούνη από coolicool Ευρώπης το Xiaomi mi4. Τώρα ξαφνικά έσβησε και δεν ανάβει με τίποτα. Δεν έχει χτυπήσει ποτέ,είναι με screen protector και θήκη από την αρχή και τη stable 8.0.2 από miui.gr.

Έσβησε ενώ το είχα στο μπουφάν με 70% μπαταρία. Έκτοτε δεν ξανά άναψε. Δεν μπαίνει twrp ούτε fastboot mode. Δοκίμασα άλλους φορτιστές και καλώδια ,ανάβει λίγο το κόκκινο λεντακι,ή αναβοσβήνει για κανα μισάωρο και τέλος. Ούτε υπολογιστής το αναγνωρίζει. :X

Φίλος στο miui.gr πιθανολογεί να χάλασε το USB charging port. Τι λέτε; ξέρετε κανέναν Αθήνα να το φτιάχνει. ;

 

φυσικα και υπαρχει μαγαζι που να το επισκευαζει, εγω ειχα αλλαξει την οθονη στο μαρουσι

απλα να σιγουρευτεις τι φταιει και δεν αναβει. μπορει να ειναι και η μπαταρια ;

Xiaomi Mi11 Lite 8/128, Xiaomi Mi11 8/256, Xiaomi Mi11i, Xiaomi Mi10T 8/128, Xiaomi Note 10 Lite, Xiaomi Redmi Note 9 Pro, Xiaomi Mi8 lite, Xiaomi Mi6 6/64, Xiaomi Mi4 3/16, Xiaomi Redmi 4A, Xiaomi Mi MAX 3/32, Xiaomi Mi2A 16gb, Xiaomi Mi2S 32gb,

Link to comment
Share on other sites

φυσικα και υπαρχει μαγαζι που να το επισκευαζει, εγω ειχα αλλαξει την οθονη στο μαρουσι

 

απλα να σιγουρευτεις τι φταιει και δεν αναβει. μπορει να ειναι και η μπαταρια ;

 

 

 

Ποιο μαγαζί στο Μαρούσι ;

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ποιο μαγαζί στο Μαρούσι ;

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

 

http://www.ebw.gr

 

αγορασα οθονη απο το aliexpress τους την πηγα και μου την αλλαξαν

Xiaomi Mi11 Lite 8/128, Xiaomi Mi11 8/256, Xiaomi Mi11i, Xiaomi Mi10T 8/128, Xiaomi Note 10 Lite, Xiaomi Redmi Note 9 Pro, Xiaomi Mi8 lite, Xiaomi Mi6 6/64, Xiaomi Mi4 3/16, Xiaomi Redmi 4A, Xiaomi Mi MAX 3/32, Xiaomi Mi2A 16gb, Xiaomi Mi2S 32gb,

Link to comment
Share on other sites

Xiaomi Mi11 Lite 8/128, Xiaomi Mi11 8/256, Xiaomi Mi11i, Xiaomi Mi10T 8/128, Xiaomi Note 10 Lite, Xiaomi Redmi Note 9 Pro, Xiaomi Mi8 lite, Xiaomi Mi6 6/64, Xiaomi Mi4 3/16, Xiaomi Redmi 4A, Xiaomi Mi MAX 3/32, Xiaomi Mi2A 16gb, Xiaomi Mi2S 32gb,

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...