Jump to content

Xiaomi Mi 4


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

καλησπερα , ενδιαφερομαι για αγορα xiaomi mi4 απο τη περασμενη ανοιξη περιπου και εχω καταληξει να θελω εκδοση με 3Gb ram χωρις να με ενδιαφερει τοσο αν θα εχει 3g/4g connectivity, αλλα απο οσο ηξερα η εκδοση 4g εβγαινε με 2Gb ram και η 3g με 3Gb ram. Σημερα ομως μετα απο καιρο ειδα οτι στο minideal πουλανε εκδοση 4g με 3Gb ram κατι το οποιο ειχα απορια γιατι δεν το ειχαν κανει εξ αρχης οταν βγηκε η 4g εκδοση αλλα παραλληλα ειμαι πολυ καχυποπτος λογω του οτι δεν εχω βρει πουθενα απο την επισημη σελιδα της xiaomi μοντελο 4g με 3Gb ram. Ξερει να μου πει καποιος με σιγουρια αν ειναι οντως original η συγκεκριμενη εκδοση και ποτε περιπου βγηκε στην αγορα?

 

Εξ'αρχής υπήρχε, αυτό που δεν υπάρχει με 4G είναι η 64άρα έκδοση.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

ευχαριστω για την αμεση απαντηση, μαλλον δε το ειχα ψαξει καλα.

Σε μαυρο χρωμα παιζει τιποτα φτηνο? οσοι εχουν σε μαυρο βαρανε τιμες στο κεφαλι βλεπω

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω για την αμεση απαντηση, μαλλον δε το ειχα ψαξει καλα.

Σε μαυρο χρωμα παιζει τιποτα φτηνο? οσοι εχουν σε μαυρο βαρανε τιμες στο κεφαλι βλεπω

 

Καλή τιμή μόνο στο fastcardtech

Τώρα για την αξιοπιστία του site οι απόψεις διίστανται, το 16άρι δεν το χω δει πουθενά ακριβά πλέον αλλά το 64άρι σε όλα τα υπόλοιπα sites εκτος απο αυτό παραπάνω, αρχίζει απο τα 280+

Xiaomi Mi4 3GB 64GB

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα!

Σκέπτομαι να φλασάρω το κινητό μου.

Έχω διαβάσει για το MIUI-hellas αλλά δεν ξέρω ποια ROM να κατεβάσω....

Βλέπω 2 MIUI7 αυτή και αυτή.

Ποια να κατεβάσω από τις 2; Τι διαφορές έχουν;

Και κάτι τελευταίο έχω το Mi4 LTE 2GB ram υπάρχει περίπτωση να έχω πρόβλημα;

Ευχαριστώ....

Edited by Ggeorgi0
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα!

Σκέπτομαι να φλασάρω το κινητό μου.

Έχω διαβάσει για το MIUI-hellas αλλά δεν ξέρω ποια ROM να κατεβάσω....

Βλέπω 2 MIUI7 αυτή και αυτή.

Ποια να κατεβάσω από τις 2; Τι διαφορές έχουν;

Και κάτι τελευταίο έχω το Mi4 LTE 2GB ram υπάρχει περίπτωση να έχω πρόβλημα;

Ευχαριστώ....

 

Είναι πολύ σημαντικό να μας πεις ποια rom φοράει τώρα το κινητό σου.

Οι δύο παραπάνω που έστειλες είναι η μία stable και η άλλη developer. Για να καταλάβεις καλά θα πρέπει να διαβάσεις λιγάκι στο miui.gr.

Γενικά οι developer roms ενημερώνονται εβδομαδιαίως με μικρές βελτιώσεις-δοκιμές. Όταν και εφόσον δοκιμαστούν αρκετά κάποιες λύσεις εντάσσονται στην stable η οποία ενημερώνεται περιοδικά (π.χ. 1 φορά στο τρίμηνο).

 

Αν δεν σε πολυενδιαφέρει και δεν ασχολείσαι βάλε stable. Προσοχή οι stable δεν έχουν root.

Link to comment
Share on other sites

Εάν βάλω την stable μπορώ να αποκτήσω δικαιώματα root με κάποιο τρόπο;

Ρωτάω γιατί εάν και γενικά δεν ασχολούμαι ιδιαίτερα με το κινητό, λόγο δουλειάς (web developer) πολλές φορές χρειάζεται το κάτι παραπάνω π.χ. να ορίσω host server για domain, πράγμα που δεν γίνεται χωρίς root.

 

Τώρα φοράω "MIUI 66.33.99.00(KXDCNBL) | Stable"

Link to comment
Share on other sites

Εάν βάλω την stable μπορώ να αποκτήσω δικαιώματα root με κάποιο τρόπο;

Ρωτάω γιατί εάν και γενικά δεν ασχολούμαι ιδιαίτερα με το κινητό, λόγο δουλειάς (web developer) πολλές φορές χρειάζεται το κάτι παραπάνω π.χ. να ορίσω host server για domain, πράγμα που δεν γίνεται χωρίς root.

 

Τώρα φοράω "MIUI 66.33.99.00(KXDCNBL) | Stable"

 

βαλε τη developer, ειναι σταθεροτατη χωρις προβληματα με root και ολα οκ

αφου πρωτα καθαρισεις πληρως το κινητο με wipe

Xiaomi Mi11 Lite 8/128, Xiaomi Mi11 8/256, Xiaomi Mi11i, Xiaomi Mi10T 8/128, Xiaomi Note 10 Lite, Xiaomi Redmi Note 9 Pro, Xiaomi Mi8 lite, Xiaomi Mi6 6/64, Xiaomi Mi4 3/16, Xiaomi Redmi 4A, Xiaomi Mi MAX 3/32, Xiaomi Mi2A 16gb, Xiaomi Mi2S 32gb,

Link to comment
Share on other sites

βαλε τη developer, ειναι σταθεροτατη χωρις προβληματα με root και ολα οκ

αφου πρωτα καθαρισεις πληρως το κινητο με wipe

 

Όπα τι είναι το wipe;

Link to comment
Share on other sites

Όπα τι είναι το wipe;

 

Καθαρισμος που σβηνει τα παντα απο την συσκευη. Μιλαμε για wipe all data.

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

αν σου ερθει με stable ειναι απαραιτητο να γινει για να βαλεις τη developer

Xiaomi Mi11 Lite 8/128, Xiaomi Mi11 8/256, Xiaomi Mi11i, Xiaomi Mi10T 8/128, Xiaomi Note 10 Lite, Xiaomi Redmi Note 9 Pro, Xiaomi Mi8 lite, Xiaomi Mi6 6/64, Xiaomi Mi4 3/16, Xiaomi Redmi 4A, Xiaomi Mi MAX 3/32, Xiaomi Mi2A 16gb, Xiaomi Mi2S 32gb,

Link to comment
Share on other sites

Απο αυριο διαβασα θα ειναι διαθεσιμα και τα windows 10 για εμας τους κατοχους Mi4?

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα,

Θελει ο αδερφος μου να αγορασει το mi4 και συγκεκριμενα αυτο:

http://www.vickmall.com/original-xiaomi-mi4-4g-fdd-lte-smartphone-snapdragon-801-quad-core-5-0-inch3quad-hd-13mp-camera-ram-3gb-rom-16gb-white.html

 

Τι γνωμη εχετε για αυτη την εκδοση?Αξιζει?

Link to comment
Share on other sites

παιδια ξερει καποιος να με διαφωτισει γιατι τα εχει λιγο μπερδεμενα εδω. Παω να κανω αγορα απο το https://www.fastcardtech.com/Xiaomi-MI4-on-sale.html για το mi4 αλλα κατω εχει 2 επιλογες:

version: 3GB RAM 16GB ROM

4G Network 3GB RAM 16GB rom

3GB RAM 64 ROM

 

model: 3G WCDMA

 

,εγω επιλεγω πανω το 4G και κατω δεν εχει αλλη δυνατοτητα και αφου προχωραω στη πληρωμη το συνολικο κοστος απο 175ευρω περιπου παει στα 185 και εχει σημειωση +10 ευρω για την επιλογη 4G. Παιζει να φαω φολα και να μου ερθει το 3G ενω εχω πληρωσει τα +10 ευρω της επιλογης 4G?

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα ενδιαφερομαι για το συγκεκριμενο μοντελο..http://www.vickmall.com/or...6gb-white.html

ωστωσο επειδη δεν ειμαι πολυ σχετικος με το τι συμβαινει με τα capital controls,οι αγορες απο vickmall γινονται μονο με money request?

και επισης ποιος θα ηταν ο καλυτερος τροπος αποστολης του κινητου,για να αποφυγει το τελωνειο?

Edited by ChrisPliakos
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα ενδιαφερομαι για το συγκεκριμενο μοντελο..http://www.vickmall.com/or...6gb-white.html

ωστωσο επειδη δεν ειμαι πολυ σχετικος με το τι συμβαινει με τα capital controls,οι αγορες απο vickmall γινονται μονο με money request?

και επισης ποιος θα ηταν ο καλυτερος τροπος αποστολης του κινητου,για να αποφυγει το τελωνειο?

 

Οι αγορές από vickmall γίνονται κανονικά χωρίς προβλήματα.

Οι συζητήσεις περί αποφυγής τελωνείου απογορευονται . Πες να στο στείλουν με SG και θα είναι μια χαρά.

Link to comment
Share on other sites

Απο αυριο διαβασα θα ειναι διαθεσιμα και τα windows 10 για εμας τους κατοχους Mi4?

 

Πράγματι ανέβηκε σήμερα η Rom αλλά είναι μόνο για την LTE έκδοση του μοντέλου.

Link to comment
Share on other sites

Πράγματι ανέβηκε σήμερα η Rom αλλά είναι μόνο για την LTE έκδοση του μοντέλου.

Που την πέτυχες?

Άκυρο...

Για όποιον ενδιαφέρεται

http://en.miui.com/forum.php?mod=viewthread&tid=189556&highlight=Windows%2B10&mobile=2

Edited by kiriakosk
Link to comment
Share on other sites

Οδηγός εγκατάστασης των Windows 10 σε Mi4 LTE (4G)

 

Το παραπάνω link σας δίνει όλες τις απαραίτητες πληροφορίες για την εγκατάσταση των Windows 10 στο κινητό σας. :O

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα,

Θελει ο αδερφος μου να αγορασει το mi4 και συγκεκριμενα αυτο:

http://www.vickmall.com/original-xiaomi-mi4-4g-fdd-lte-smartphone-snapdragon-801-quad-core-5-0-inch3quad-hd-13mp-camera-ram-3gb-rom-16gb-white.html

 

Τι γνωμη εχετε για αυτη την εκδοση?Αξιζει?

 

Καποιος να βοηθήσει?

Link to comment
Share on other sites

Yeserday Xiaomi and Microsoft released Windows 10 for MI 4, now there is one more Surprise by Xiaomi, that is 'MI 4 will be getting Android 6.0 (Android M) by next week'. Yes you read it right Android M for MI 4 is comming by next week but currently the china ROM will get it first .

Xiaomi Mi11 Lite 8/128, Xiaomi Mi11 8/256, Xiaomi Mi11i, Xiaomi Mi10T 8/128, Xiaomi Note 10 Lite, Xiaomi Redmi Note 9 Pro, Xiaomi Mi8 lite, Xiaomi Mi6 6/64, Xiaomi Mi4 3/16, Xiaomi Redmi 4A, Xiaomi Mi MAX 3/32, Xiaomi Mi2A 16gb, Xiaomi Mi2S 32gb,

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας, να ρωτήσω κι εγώ: Το ραδιόφωνο που έχει είναι κανονικό; (Εννοώ δε χρειάζεται να κατεβάσεις κανένα app ή θέλει wifi/gprs για να λειτουργήσει.) Γιατί έτσι μόνο μπορείς να έχεις ράδιο στο xiami mi 4c...
"The only people we can think of as normal are those we don't yet know very well." Alain de Botton
Link to comment
Share on other sites

Φίλε mafia από που η είδηση για marshmellow;

 

http://en.miui.com/thread-189548-1-1.html

 

It's been almost four months since the launching of MIUI 7. During this time, MIUI devs have been working to bring the new Android versions to our devices.

 

Here're some good news: Mi 3 W/C, Mi 4 and Mi Note will be the first ones to get Android M (6.0)! The beta updates will roll out for them soon. From next week, these three devices will no longer get updates based on Android Kitkat (4.4).

 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...