Jump to content

Xiaomi Mi 4


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

http://www.minideal.net/stock-in-spain-xiaomi-mi4-3g-wcdma-smartphone-snapdragon-801-quad-core-2-5ghz-5-0-inch-13mp-camera-ram-3gb-rom-16gb.html

 

Το "χτύπησα" κι εγώ και έφτασε σήμερα σπίτι ! Σε τρείς μέρες ! :D:D:D

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

παιδια πηγα να το παραγγειλω προχθες...και σημερα μου ηρθε μαιλ που ελεγε οτι εξαντηληθηκε και αμα θελω να μου στειλουν το Mi4i ...και πρφανως τους απαντησα ΟΧΙ! καλα εκανα?
Link to comment
Share on other sites

Παρελαβα και εγω παιδια πριν 3 μερες και το κινητο ειναι απλα ΑΠΙΣΤΕΥΤΟ. Η καμερα δε ειναι απλα επικη και η μπροστα και η πισω και γενικοτερα το κινητο ειναι μακραν καλυτερο απο οτι περιμενα!!
Link to comment
Share on other sites

σκεφτόμουν να άλλαζα το MI4 4G μου με το MI4c αλλά τελικά δεν αξίζει.

Ποιότητα σαν το MI4 δεν έχω βρει σε πολλές συσκευές κάτω των 400€

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον... Το καλυτερο κινητο που είχα ποτε αλλα το gps του δεν με είχε αφήσει ικανοποιημένο. 15 με 25 snr στην καλύτερη και 3-6 δορυφόροι στην καλύτερη. Το σήμα το έχανε συχνα στο δρόμο ειδικά στα στενά με αποτέλεσμα να είναι αδύνατη η οδήγηση στη μηχανη με ακουστικά αλλα και στο τιμόνι καμιά φορά έχανες στροφή. Το έψαξα και πηγα σε ένα παλικάρι ηλεκτρονικό κάναμε πειράματα και το αποτέλεσα ήταν αυτό

 

https://drive.google.com/folderview?id=0B2OHo9qZW-fLeXYyRjNqd3VSU1E&usp=sharing

 

snr εως 35(!) και εως 17 δορυφόροι με το μαμα gps.conf.

 

Αν ενδιαφέρεστε να μάθετε που το έκανα στειλτε μου pm

Edited by orlox
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Λοιπον... Το καλυτερο κινητο που είχα ποτε αλλα το gps του δεν με είχε αφήσει ικανοποιημένο. 15 με 25 snr στην καλύτερη και 3-6 δορυφόροι στην καλύτερη. Το σήμα το έχανε συχνα στο δρόμο ειδικά στα στενά με αποτέλεσμα να είναι αδύνατη η οδήγηση στη μηχανη με ακουστικά αλλα και στο τιμόνι καμιά φορά έχανες στροφή. Το έψαξα και πηγα σε ένα παλικάρι ηλεκτρονικό κάναμε πειράματα και το αποτέλεσα ήταν αυτό

 

https://drive.google.com/folderview?id=0B2OHo9qZW-fLeXYyRjNqd3VSU1E&usp=sharing

 

snr εως 35(!) και εως 17 δορυφόροι με το μαμα gps.conf.

 

Αν ενδιαφέρεστε να ανεβάσω τι διαδικασία στειλτε μου pm

 

πες εδώ την διαδικασία, φαντάζομαι αρκετοί θα ενδιαφέρονται.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά, θέλω να αγοράσω το κινητό. Σήμερα στο Minideal βγήκε out of stock και το είχε 195€. Έχετε να μου προτείνεται κάποιο άλλο αξιόπιστο κατάστημα? Ευχαριστώ
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά, θέλω να αγοράσω το κινητό. Σήμερα στο Minideal βγήκε out of stock και το είχε 195€. Έχετε να μου προτείνεται κάποιο άλλο αξιόπιστο κατάστημα? Ευχαριστώ

 

καλησπέρα. εγώ έκανα παραγγελία τη έκδοση με τα 3GB και 4G από εδώ

http://www.vickmall.com/original-xiaomi-mi4-4g-fdd-lte-smartphone-snapdragon-801-quad-core-5-0-inch3quad-hd-13mp-camera-ram-3gb-rom-16gb-white.html

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον... Το καλυτερο κινητο που είχα ποτε αλλα το gps του δεν με είχε αφήσει ικανοποιημένο. 15 με 25 snr στην καλύτερη και 3-6 δορυφόροι στην καλύτερη. Το σήμα το έχανε συχνα στο δρόμο ειδικά στα στενά με αποτέλεσμα να είναι αδύνατη η οδήγηση στη μηχανη με ακουστικά αλλα και στο τιμόνι καμιά φορά έχανες στροφή. Το έψαξα και πηγα σε ένα παλικάρι ηλεκτρονικό κάναμε πειράματα και το αποτέλεσα ήταν αυτό

 

Αν και δεν τσέκαρα ποτέ το σήμα του με το here είχα πολύ καλή εμπειρία. Άμεσο lock και ποτέ δεν θυμάμαι να έχασα πληροφορία κλπ.

Πάντως στα πλαίσια βελτίωσης της συσκευής ίσως θα έπρεπε να αναφέρεις την πρότασή σου εδώ.

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
παιδια με singapore post, ποσες μερες σας εκανε να ερθει ελλαδα απο τη στιγμη που εφυγε απο κινα(despatched)?

 

Ρωτάς σε λάθος μέρος. Διάβασε εδώ... http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=375316

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Προς στον φίλο με το mi4 απ'το fastcard,μπορείς να ξύσεις το αυτοκολλητάκι απο πίσω στο κουτί και να βάλεις τον κωδικό που σου δείχνει εκεί στο παρακάτω site..

Xiaomi Verify

Link to comment
Share on other sites

Προς στον φίλο με το mi4 απ'το fastcard,μπορείς να ξύσεις το αυτοκολλητάκι απο πίσω στο κουτί και να βάλεις τον κωδικό που σου δείχνει εκεί στο παρακάτω site..

Xiaomi Verify

 

Εγώ που δεν βρήκα authentication label από mi4 που αγόρασα από το minideal να αρχίσω να ανησυχώ;

Link to comment
Share on other sites

Εγώ που δεν βρήκα authentication label από mi4 που αγόρασα από το minideal να αρχίσω να ανησυχώ;

Θα σε γελάσω,στο miui το διάβαζα χθες και έλεγε διάφορους τρόπους να καταλάβεις εαν το xiaomi προιόν σου είναι αυθεντικό ή όχι.

Link to comment
Share on other sites

Το έχεις στο φορτιστη και ξεφορτιζει;

Όχι. Το έβαλα να φωρτιζει από 1% και μου έδειξε πως θέλει τόσες ώρες. Δεν είναι δραματικά πολλές;;;

Link to comment
Share on other sites

Έχω περάσει την τελευταία ελληνική stable, αλλά βλέπω ότι δεν είμαι root τώρα που εγκαθιστώ το xposed για το greenify..

 

Τι χρειάζεται να κάνω? Θυμάμαι ότι το ίδιο θέμα είχα και τότε με το mi3 μου..

Edited by dkmtb
Link to comment
Share on other sites

Είσαι root, διακαιώματα root σε μια εφαρμογή δίνεις μέσα από το κέντρο ασφαλείας. Πήγαινε στο κέντρο πατα δικαιώματα-> προνόμια root

 

----- προσθήκη μηνύματος 45 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Όχι. Το έβαλα να φωρτιζει από 1% και μου έδειξε πως θέλει τόσες ώρες. Δεν είναι δραματικά πολλές;;;

 

Δε θα κάνει τόσο.

nokia 3330 -> nokia 8310 -> nokia 6600 -> nokia n81 -> xperia tipo -> xiaomi mi4
Link to comment
Share on other sites

[ATTACH]64282[/ATTACH]

Κάπως πολύ χειρότερα εδώ.

 

τι γραμματοσειρα ειναι αυτη ;; τι εκδοση εχεις βαλει ;

Xiaomi Mi11 Lite 8/128, Xiaomi Mi11 8/256, Xiaomi Mi11i, Xiaomi Mi10T 8/128, Xiaomi Note 10 Lite, Xiaomi Redmi Note 9 Pro, Xiaomi Mi8 lite, Xiaomi Mi6 6/64, Xiaomi Mi4 3/16, Xiaomi Redmi 4A, Xiaomi Mi MAX 3/32, Xiaomi Mi2A 16gb, Xiaomi Mi2S 32gb,

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...