Jump to content

Xiaomi Mi 4


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

στην v6 είναι πρόσθετες ρυθμίσεις-αντίγραφα και επαναφορά-επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων

Να'σαι καλά!ευχαριστώ!

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Ξερει καποιος να μου πει ...

 

για την LTE εκδοση , οταν το δικτυο ειναι 4g+ το υποστηριζει η συσκευη ή μονο 4g ?

Xiaomi Mi11 Lite 8/128, Xiaomi Mi11 8/256, Xiaomi Mi11i, Xiaomi Mi10T 8/128, Xiaomi Note 10 Lite, Xiaomi Redmi Note 9 Pro, Xiaomi Mi8 lite, Xiaomi Mi6 6/64, Xiaomi Mi4 3/16, Xiaomi Redmi 4A, Xiaomi Mi MAX 3/32, Xiaomi Mi2A 16gb, Xiaomi Mi2S 32gb,

Link to comment
Share on other sites

Ξερει καποιος να μου πει ...

 

για την LTE εκδοση , οταν το δικτυο ειναι 4g+ το υποστηριζει η συσκευη ή μονο 4g ?

Μόνο το Xiaomi Note Pro υποστηρίζει 4G+, κανένα άλλο κινητό της Xiaomi.

Link to comment
Share on other sites

Ψάχνω καινούργιο κινητό μιας και έχω το παλιό για 2 χρόνια και τα έχει παίξει. Βρήκα το Mi4 3G με τα 3Gb Ram στο minideal στα 230$...Υπάρχει δυνατότητα αγοράς με paypal και κάρτα από εξωτερικό. Οπότε σκέφτομαι να το τσιμπήσω. Διάβασα τις τελευταίες σελίδες εδώ, αλλά τα περισσότερα σχόλια είναι για τη rom και τις αναβαθμίσεις. Με ενδιαφέρει πάρα πολύ το κομμάτι του browser, skype, mailing για τη δουλειά όσο είμαι στο δρόμο και το κομμάτι τις φωτογραφίες. Όπως επίσης και η μπαταρία. Όταν πρωτοπήρα το Jiayu G4, με πήγαινε 1.5-2 ημέρες με ανοιχτά δεδομένα αεράτα. Τώρα με πάει μισή μέρα με το ζόρι.

 

Κάντε μια σούμα βρε παιδιά και πείτε + και - του κινητού και αν αξίζει από το minideal.

Το μεγαλύτερο online football manager --> εδώ
Link to comment
Share on other sites

Ψάχνω καινούργιο κινητό μιας και έχω το παλιό για 2 χρόνια και τα έχει παίξει. Βρήκα το Mi4 3G με τα 3Gb Ram στο minideal στα 230$...Υπάρχει δυνατότητα αγοράς με paypal και κάρτα από εξωτερικό. Οπότε σκέφτομαι να το τσιμπήσω. Διάβασα τις τελευταίες σελίδες εδώ, αλλά τα περισσότερα σχόλια είναι για τη rom και τις αναβαθμίσεις. Με ενδιαφέρει πάρα πολύ το κομμάτι του browser, skype, mailing για τη δουλειά όσο είμαι στο δρόμο και το κομμάτι τις φωτογραφίες. Όπως επίσης και η μπαταρία. Όταν πρωτοπήρα το Jiayu G4, με πήγαινε 1.5-2 ημέρες με ανοιχτά δεδομένα αεράτα. Τώρα με πάει μισή μέρα με το ζόρι.

 

Κάντε μια σούμα βρε παιδιά και πείτε + και - του κινητού και αν αξίζει από το minideal.

 

Στο θέμα mail, browsing είναι άψογο το χρησιμοποιώ καθημερινά δεδομένα πάντα ανοιχτά και ομιλία γύρω στη 1,5ωρα κάθε μέρα και τελειωνω τη μέρα με 50% μπαταρία. Προσωπικά είμαι πολύ ευχαριστημένος από τις δυνατότητες του κινητού σαν απόδοση κλπ.

nokia 3330 -> nokia 8310 -> nokia 6600 -> nokia n81 -> xperia tipo -> xiaomi mi4
Link to comment
Share on other sites

Αυτήν τη στιγμή εκτός από minideal, που αλλού το έχει φθηνό; Γιατί το βρήκα και σε άλλα αλλά με 280$ αντί 230$.
Το μεγαλύτερο online football manager --> εδώ
Link to comment
Share on other sites

 

Δεν έχει τύχει να ξαναπάρω από το everbuying. Είναι αξιόπιστο; Είναι καλή η διαφορά στη τιμή :)

 

Ευχαριστώ

 

Edit: Επίσης αυτό που είναι το 4G με 3GB Ram, θα δουλεύει Ελλάδα; Γιατί το ένα λέει overseas, ενώ το άλλο τίποτα. http://www.everbuying.net/product815050.html

Edited by dantekavala
Το μεγαλύτερο online football manager --> εδώ
Link to comment
Share on other sites

Δεν έχει τύχει να ξαναπάρω από το everbuying. Είναι αξιόπιστο; Είναι καλή η διαφορά στη τιμή :)

 

Ευχαριστώ

Edit: Επίσης αυτό που είναι το 4G με 3GB Ram, θα δουλεύει Ελλάδα; Γιατί το ένα λέει overseas, ενώ το άλλο τίποτα. http://www.everbuying.net/product815050.html

 

Είναι και τα 2 η WCDMA έκδοση ,δηλαδή χωρίς 4G

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδια αξιζει να τσιμπισω απο δω το mi4? Εχει 1000 κατι θετικα σχολια. http://www.aliexpress.com/store/product/Original-Xiaomi-Mi4-M4-16GB-4G-LTE-Phone-5-0-IPS-1920-1080P-Screen-Qualcomm-Quad/311331_1967664571.html
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδια αξιζει να τσιμπισω απο δω το mi4? Εχει 1000 κατι θετικα σχολια. http://www.aliexpress.com/store/product/Original-Xiaomi-Mi4-M4-16GB-4G-LTE-Phone-5-0-IPS-1920-1080P-Screen-Qualcomm-Quad/311331_1967664571.html

 

και γιατί να μην το πάρεις απο minideal που το εχει κ φθηνοτερα?

Apple :rocket:
Link to comment
Share on other sites

παρτο απο το vickmall να εχεις το κεφαλακι σου ησυχο..

Έχει μόνο την έκδοση με 4G/3GB και την έκδοση με 4G/2GB,ενημερωτικά εαν τύχει και θέλει το wcdma

Link to comment
Share on other sites

και γιατί να μην το πάρεις απο minideal που το εχει κ φθηνοτερα?

 

 

Πάρτο απο amazon.uk . Πήρα το 4G 2GB Ram σήμερα εγώ, δεν έχει σχεδόν καμία διαφορά στις ταχύτητες και είναι 30€ κάτω. 230€ και πληρώνεις σε GBP όχι σε EUR

Edited by Xasta11
Apple :rocket:
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδια αξιζει να τσιμπισω απο δω το mi4? Εχει 1000 κατι θετικα σχολια. http://www.aliexpress.com/store/product/Original-Xiaomi-Mi4-M4-16GB-4G-LTE-Phone-5-0-IPS-1920-1080P-Screen-Qualcomm-Quad/311331_1967664571.html

 

Ποτέ από το aliexpress θα κλαις τα λεφτά σου...

[sIGPIC][/sIGPIC]

https://xiaomi-miui.gr/

 

Xiaomi Mi5s plus (natrium)...by Octaviastikos ®

Link to comment
Share on other sites

Θέλω να ρωτήσω ξέρουμε πότε θα γίνει διαθέσιμο το mi5; Το περιμένω καιρό τώρα και θέλω να μάθω αν αξίζει να περιμένω μέχρι τότε. Επίσης, σχετικά με το mx5 ποιο θεωρείτε ότι αξίζει περισσότερο;
Ένδοξο ιστορικό : Sony Ericsson W600 , Sony Ericsson K810i , Nokia N78 , LG GT505 , Samsung i5800, Alcatel OT-918D , Sony Xperia Sole , Samsung Galaxy S3 4G, iPhone 5, LG G2, Xiaomi Redmi Note 3, LG V10, Samsung Galaxy S7 Edge, iPhone X
Link to comment
Share on other sites

Θέλω να ρωτήσω ξέρουμε πότε θα γίνει διαθέσιμο το mi5; Το περιμένω καιρό τώρα και θέλω να μάθω αν αξίζει να περιμένω μέχρι τότε. Επίσης, σχετικά με το mx5 ποιο θεωρείτε ότι αξίζει περισσότερο;

 

Το χρονοδιάγραμμα τις εταιρίας είπε μετά της 15 Νοεμβρίου 2015...

[sIGPIC][/sIGPIC]

https://xiaomi-miui.gr/

 

Xiaomi Mi5s plus (natrium)...by Octaviastikos ®

Link to comment
Share on other sites

Το χρονοδιάγραμμα τις εταιρίας είπε μετά της 15 Νοεμβρίου 2015...

 

Η αναμονή αξίζει;

Ένδοξο ιστορικό : Sony Ericsson W600 , Sony Ericsson K810i , Nokia N78 , LG GT505 , Samsung i5800, Alcatel OT-918D , Sony Xperia Sole , Samsung Galaxy S3 4G, iPhone 5, LG G2, Xiaomi Redmi Note 3, LG V10, Samsung Galaxy S7 Edge, iPhone X
Link to comment
Share on other sites

Που να ξέρουμε ρε φιλέ;;

Ρωτάτε πράματα που δεν τα ξέρει ούτε ο ίδιος ο μπάρα και ρωτάτε πάλι αλλά τα οποία έχουν απαντηθεί σε προηγ. σελίδες... Ελεος

Link to comment
Share on other sites

Επίσης, σχετικά με το mx5 ποιο θεωρείτε ότι αξίζει περισσότερο;

 

Το MX5 έχει κυκλοφορήσει,τα χαρακτηριστικά του mi5 είναι ακόμα μόνο σε ''φήμες'' μιας και θέλει ακόμα μήνες να κυκλοφορήσει.

Αρά το πιο αξίζει περισσότερο θα το κρίνουμε απτου χρόνου εμείς στην Ελλάδα.

Τώρα με βάση της φήμες αντικειμενική κριτική δεν μπορείς να κάνεις αλλά θα έλεγα αν σου αρέσει το mi4,αξίζει να περιμένεις και να μη πάρεις το mx5 αν δεν το βιάζεσαι.

Edited by adversus
Link to comment
Share on other sites

Αν βγει miui7 greek , ριξτε μια ενημερωση

Xiaomi Mi11 Lite 8/128, Xiaomi Mi11 8/256, Xiaomi Mi11i, Xiaomi Mi10T 8/128, Xiaomi Note 10 Lite, Xiaomi Redmi Note 9 Pro, Xiaomi Mi8 lite, Xiaomi Mi6 6/64, Xiaomi Mi4 3/16, Xiaomi Redmi 4A, Xiaomi Mi MAX 3/32, Xiaomi Mi2A 16gb, Xiaomi Mi2S 32gb,

Link to comment
Share on other sites

Αν βγει miui7 greek , ριξτε μια ενημερωση

 

Αν είναι να εχουμε ελληνική 7, θα βγει 21/08, παρασκευή. Ελπίζω να βγει.....

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...