Jump to content

Xiaomi Mi 4


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Όχι δεν το είδα στο σκρουτζ. Έχεις λινκ?

 

ελεος

ενα xiaomi mi4 skroutz

γκουγκλαρεις και εισαι ΟΚ

 

http://www.skroutz.gr/s/5450546/Xiaomi-Mi-4-16GB.html

κουκουρουκου
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Τελικά λόγω προβλημάτων που βλέπω στα μεγαλύτερα (βλ.υπερθέρμανση κτλ) αποφάσισα να παραγγείλω το mi4. Έπρεπε να πάρει η γυναίκα κινητό οπότε θα πάει εκεί το mi3.

 

Μικρή αναβάθμιση από mi3 αλλά ξέρω πως θα το ευχαριστηθώ (έχω εμπειρία από άλλο mi4). Στην τιμή των 270 και κάτι μάλιστα (4g 16gb) είναι super deal.

Link to comment
Share on other sites

Με EMS εγω πριν 3 μήνες πήρα Car DVD-GPS 2din αξιας 260$ παρελαβα σε μια εβδομαδα

Sorry για το off topic

Σπυρο, android 2din πηρες ?

Δες και εδω να μας πεις την αποψη σου για το δικο σου :)

 

Συνεχιζουμε στα του xiaomi :)

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα αλανια κ εγω μολις εκανα μια παραγγελία απο βικμαλ του μι4 κατοχος μι3 αλλα δεν μπορεσα να αντισταθω σε τετοια τιμη μαλιστα πηρα κ για ενα φιλο κ εβαλα διαφορετικες αποστολες το ενα με sg κ το αλλο με nl ειμαι περιεργος να δω πιο θα ερθει πρωτο..για θηκη κ tempered τι προτεινετε?ειδα μια ξυλινη που μου αρεσε αλλα λιγο ακριβη
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα αλανια κ εγω μολις εκανα μια παραγγελία απο βικμαλ του μι4 κατοχος μι3 αλλα δεν μπορεσα να αντισταθω σε τετοια τιμη μαλιστα πηρα κ για ενα φιλο κ εβαλα διαφορετικες αποστολες το ενα με sg κ το αλλο με nl ειμαι περιεργος να δω πιο θα ερθει πρωτο..για θηκη κ tempered τι προτεινετε?ειδα μια ξυλινη που μου αρεσε αλλα λιγο ακριβη

 

έχει στο ebay πολύ καλές και φθηνές κάθε είδους.

για το mi3 έχω ήδη πάρει 4-5 κι όλες ήταν πολύ καλές.

Link to comment
Share on other sites

και εγώ στο τρένο με τις νέες παραγγελίες.ήταν άριστη τιμή γιαυτό το κινητό.

πιστεύω ότι θα είναι μια μικρή αναβάθμιση από το Lg g2 που έχω τώρα. ειδικά στην κάμερα.

παρήγγειλα vickmall με ems και περιμένω...αν είχαμε προλάβει και το δολλάριο στις καλές εποχές θα το πέρναμε 160 ευρώ!!

http://img24.imageshack.us/img24/8241/image1ph.jpg

 

Κάθε εθνικό οικοδόμημα,κατά συνέπεια και το ελληνικό πρέπει να στηριχθεί σε τρεις στύλους: Τη θρησκεία, την παιδεία και την δικαιοσύνη.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα αλανια κ εγω μολις εκανα μια παραγγελία απο βικμαλ του μι4 κατοχος μι3 αλλα δεν μπορεσα να αντισταθω σε τετοια τιμη μαλιστα πηρα κ για ενα φιλο κ εβαλα διαφορετικες αποστολες το ενα με sg κ το αλλο με nl ειμαι περιεργος να δω πιο θα ερθει πρωτο..για θηκη κ tempered τι προτεινετε?ειδα μια ξυλινη που μου αρεσε αλλα λιγο ακριβη

το φθηνό στα 230$ είναι 3G πάντως.... νομίζω θα το έχεις υπόψιν σου!

Link to comment
Share on other sites

το φθηνό στα 230$ είναι 3G πάντως.... νομίζω θα το έχεις υπόψιν σου!

Ναι το ξερω αν η μονη διαφορα ειναι το δικτυο που υποστηριζουν εμενα δεν με πειραζει καθολου κ νομιζω οτι μονο σε αυτο διαφερουν

 

----- προσθήκη μηνύματος 6 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

http://m.ebay.com/itm/271900612111?nav=SEARCH&varId=570735989368 εχει κανεις αυτη τη θηκη?νομιζω οτι το πισω καπακι αφαιρείται κ μπαινει το ξυλινο ε?

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

και εγώ στο τρένο με τις νέες παραγγελίες.ήταν άριστη τιμή γιαυτό το κινητό.

πιστεύω ότι θα είναι μια μικρή αναβάθμιση από το Lg g2 που έχω τώρα. ειδικά στην κάμερα.

παρήγγειλα vickmall με ems και περιμένω...αν είχαμε προλάβει και το δολλάριο στις καλές εποχές θα το πέρναμε 160 ευρώ!!

Εγω θα πω οτι ειναι μεγαλη αναβαθμιση το κινητο κ γενικα τα χιαομι ειναι απιστευτα αξιοπιστα κ το μιουι απλα τελειο θα το λατρεψεις σιγουρα

Edited by tom222
Link to comment
Share on other sites

[/color]http://m.ebay.com/itm/271900612111?nav=SEARCH&varId=570735989368 εχει κανεις αυτη τη θηκη?νομιζω οτι το πισω καπακι αφαιρείται κ μπαινει το ξυλινο ε?

 

Ναι,αλλά καταρχάς υπάρχει και πιο φθηνή ή από πιο αξιόπιστους sellers.

Link to comment
Share on other sites

Για εναν που ειναι επαρχια οπως εγω και το 4g ειναι απιαστο ονειρο το απλο μοντελο 3g μια χαρα ειναι αν δεν εχει αλλες διαφορες.
Link to comment
Share on other sites

Για εναν που ειναι επαρχια οπως εγω και το 4g ειναι απιαστο ονειρο το απλο μοντελο 3g μια χαρα ειναι αν δεν εχει αλλες διαφορες.

 

Συμφωνώ 100%

Link to comment
Share on other sites

Τι εννοεις?

 

Ότι αυτή που θες υπάρχει και πιο φθηνή ή μπορείς να τη βρεις στα ίδια λεφτά αλλά σε πιο έμπιστους πωλητές του ebay.

Κοιτά να έχει πολλές κριτικές ο πωλητής σου και να είναι Top-rated,αλλιώς πολύ πιθανό να μη σου έρθει και ποτέ ή να σου έρθει κανα κομμάτι ξύλο αντί για θήκη.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά! Παρατήρησα το εξής: Στέλνω σε κάποια επαφή μήνυμα και όταν μου στέλνει απάντηση δεν αναγνωρίζει το όνομα της επαφής και εμφανίζει μόνο το τηλέφωνο του! Με αποτέλεσμα να μην κάνει τα μηνύματα να φαίνονται σαν συνομιλίες! Τι να κάνω; Έχω την τελευταία έκδοση περασμένη..
Link to comment
Share on other sites

Ότι αυτή που θες υπάρχει και πιο φθηνή ή μπορείς να τη βρεις στα ίδια λεφτά αλλά σε πιο έμπιστους πωλητές του ebay.

Κοιτά να έχει πολλές κριτικές ο πωλητής σου και να είναι Top-rated,αλλιώς πολύ πιθανό να μη σου έρθει και ποτέ ή να σου έρθει κανα κομμάτι ξύλο αντί για θήκη.

 

Νομιζω για την γνησια ξυλινη δεν εχει πιο φτηνη

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά! Παρατήρησα το εξής: Στέλνω σε κάποια επαφή μήνυμα και όταν μου στέλνει απάντηση δεν αναγνωρίζει το όνομα της επαφής και εμφανίζει μόνο το τηλέφωνο του! Με αποτέλεσμα να μην κάνει τα μηνύματα να φαίνονται σαν συνομιλίες! Τι να κάνω; Έχω την τελευταία έκδοση περασμένη..

 

Αυτο γίνεται γιατί έχεις αποθηκευμενους τους αριθμούς χωρίς το πρόθεμα +30 από μπροστά. Εχει μια εφαρμογή μέσα το κινητο που λέγεται number fixer το οποίο θα σου διορθώσει όλες τις επαφές βάζοντας το πρόθεμα αυτό από μπροστά.

nokia 3330 -> nokia 8310 -> nokia 6600 -> nokia n81 -> xperia tipo -> xiaomi mi4
Link to comment
Share on other sites

Για εναν που ειναι επαρχια οπως εγω και το 4g ειναι απιαστο ονειρο το απλο μοντελο 3g μια χαρα ειναι αν δεν εχει αλλες διαφορες.

 

Έχεις απόλυτο δίκιο φίλε. Εγώ στην Ξάνθη θα δω 4g σε 5 χρόνια. Αλλά και πάλι δεν έχει νόημα. Όταν πιάνω H+ με το mi3 η εμπειρία χρήσης είναι τέλεια. Θα μου πείτε δεν δοκίμασα και 4g αλλά δεν χρειάζομαι άλλη ταχύτητα.

Το θέμα είναι καθαρά ψυχολογικό. Εγώ παρήγγειλα 2 κομμάτια, ένα για έναν φίλο που έχει πάθει πλάκα με το mi3 μου, ο οποίος μου λέει "Θα πάρω τέτοια συσκευή το 2015 και δεν θα έχει 4g;;;". Έτσι πας και δίνεις 70 δολάρια παραπάνω αδίκως.

 

Πάντως στα 230 δολάρια η επιλογή είναι πολύ εύκολη.........

Link to comment
Share on other sites

Λοιπών παιδιά με ενημέρωσαν από το vickmall ότι θα στείλουν την παραγγελία από την ευρωπαϊκή αποθήκη γιατί έγινε ενα λάθος (όπως και να έχει εμένα μου βγήκε σε καλό) :) .. Αυτό σημαίνει μέχρι την άλλη βδομάδα θα το έχω..

 

Μόλις το παραλάβω ποια ρομ να βάλω? Την τελευταία stable ή την developer??

 

Ακόμα υπάρχει τρόπος από το MI2 που έχω τώρα να μεταφέρω όλες τις εφαρμογές, ρυθμίσεις, κτλ στο ΜΙ4??

Link to comment
Share on other sites

Έχεις απόλυτο δίκιο φίλε. Εγώ στην Ξάνθη θα δω 4g σε 5 χρόνια. Αλλά και πάλι δεν έχει νόημα. Όταν πιάνω H+ με το mi3 η εμπειρία χρήσης είναι τέλεια. Θα μου πείτε δεν δοκίμασα και 4g αλλά δεν χρειάζομαι άλλη ταχύτητα.

Το θέμα είναι καθαρά ψυχολογικό. Εγώ παρήγγειλα 2 κομμάτια, ένα για έναν φίλο που έχει πάθει πλάκα με το mi3 μου, ο οποίος μου λέει "Θα πάρω τέτοια συσκευή το 2015 και δεν θα έχει 4g;;;". Έτσι πας και δίνεις 70 δολάρια παραπάνω αδίκως.

Πάντως στα 230 δολάρια η επιλογή είναι πολύ εύκολη.........

 

Καλά και για μένα που είμαι στην αθήνα,σε κεντρική περιοχή το 4G παίζει να το δω κατα το 2020 που λένε ότι θα τελειώσει η κρίση :lol:

Γενικά συμφέρει αυτή η επιλογή με ελάχιστες εξαιρέσεις για κάποιους που όντος βρίσκουν και όντος τους είναι πολύ αναγκαίο.( ελάχιστους δηλαδή )

Link to comment
Share on other sites

Καλά και για μένα που είμαι στην αθήνα,σε κεντρική περιοχή το 4G παίζει να το δω κατα το 2020 που λένε ότι θα τελειώσει η κρίση :lol:

Γενικά συμφέρει αυτή η επιλογή με ελάχιστες εξαιρέσεις για κάποιους που όντος βρίσκουν και όντος τους είναι πολύ αναγκαίο.( ελάχιστους δηλαδή )

 

Στην Αθηνα σπανια να ΜΗΝ εχω 4G με cosmote ... Οπου παω με 4g ειμαι

ακομα και στο σπιτι που εχω κακο σημα ... 4G ειναι

 

http://s23.postimg.org/nhu793mln/Screenshot_2015_06_18_15_29_46.png

Edited by MAFIA

Xiaomi Mi11 Lite 8/128, Xiaomi Mi11 8/256, Xiaomi Mi11i, Xiaomi Mi10T 8/128, Xiaomi Note 10 Lite, Xiaomi Redmi Note 9 Pro, Xiaomi Mi8 lite, Xiaomi Mi6 6/64, Xiaomi Mi4 3/16, Xiaomi Redmi 4A, Xiaomi Mi MAX 3/32, Xiaomi Mi2A 16gb, Xiaomi Mi2S 32gb,

Link to comment
Share on other sites

Στην Αθηνα σπανια να ΜΗΝ εχω 4G με cosmote ... Οπου παω με 4g ειμαι

ακομα και στο σπιτι που εχω κακο σημα ... 4G ειναι

 

 

Εγώ με το ζόρι έχω 3G πάντως και καλλιθέα που μένω και στο κέντρο που δουλεύω

Βλέπω έχουμε άλλον πάροχο ( έχω vodafone ) μπορεί να φταίει κι αυτό,πάντως γενικά έχουμε μέλλον σαν ελλάδα για την ποιότητα του 4G

Link to comment
Share on other sites

Εγώ με το ζόρι έχω 3G πάντως και καλλιθέα που μένω και στο κέντρο που δουλεύω

Βλέπω έχουμε άλλον πάροχο ( έχω vodafone ) μπορεί να φταίει κι αυτό,πάντως γενικά έχουμε μέλλον σαν ελλάδα για την ποιότητα του 4G

 

απεναντι σου μενω .. απο τη καλλιθεα , και στη περιοχη σου και παντου 4g εχω με cosmote

Xiaomi Mi11 Lite 8/128, Xiaomi Mi11 8/256, Xiaomi Mi11i, Xiaomi Mi10T 8/128, Xiaomi Note 10 Lite, Xiaomi Redmi Note 9 Pro, Xiaomi Mi8 lite, Xiaomi Mi6 6/64, Xiaomi Mi4 3/16, Xiaomi Redmi 4A, Xiaomi Mi MAX 3/32, Xiaomi Mi2A 16gb, Xiaomi Mi2S 32gb,

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...