Jump to content

Xiaomi Mi 4


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ποτε επιτέλους θα βγει η LTE να πάρουμε καινούριο τηλέφωνο? :mad:

 

καλημέρα.....

ειναι τοοοοοοσο απαραίτητο κομμάτι το 4g για σένα?

 

αν ναι, τέλος του χρόνου..... too much ,if you ask me!

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Οχι, οσο το χρεωνουν οι παροχοι, δε μου είναι απαραιτητο αλλά έχω σκοπό να το κρατήσω 3 χρόνια... ισος μου χρειαστει στο μελλον.

Και ειναι κριμα τοσα λεφτα συσκευη με τετοια specs να μην εχει 4g. Ολα τα flagship εχουν...

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

αν πας για 3 χρονια, οκ

 

βέβαια, αν κρίνεις απο το πόσα χρόνια κάνανε να φτιαξουν το 3g.... ικανοποιητικο 4g θα δούνε τα παιδια μας, λολ

 

επισης, η κατανάλωση μπαταρίας με 4g αυξάνει εκθετικά.

 

εν ολίγοις, θα περιμένεις κανα 4τραμηνο, θα πληρώσεις +100ευρω, για να αδειάζει η μπαταρία πιο γρήγορα......

 

για μενα, η ταχυτητα που θα κερδισεις στο ανοιγμα σελίδων Internet, δεν αξίζει τα παραπάνω.

Link to comment
Share on other sites

Θα περιμένω τουλάχιστον μέχρι να βγει η μεταφρασμένη 6 stable.

Αν μεχρι τοτε δεν εχει βγει 4G ή αν η τιμή που βγει ειναι οντος ενα κατασταρικο πανω, θα παω για απλο.

Αν και εγω πιστευω θα εχει 40-50ευρω διαφορα.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

το παρηγγειλα για φιλο απο vickmall.

ελπιζω να βγει καλο και να μην με βριζει..δεν εχει ιδιαιτερες απαιτησεις..απλα να ειναι ποιοτικο και γρηγορο!

εχω τσεκαρει να ερθει με multilanguage rom και root.

out of the box θα μπορει να το δουλεψει? ή καλο ειναι να του περασω εγω καποια αλλη ρομ γιατι ο φιλος δεν νιωθει να τα κανει μονος του.

Link to comment
Share on other sites

το παρηγγειλα για φιλο απο vickmall.

ελπιζω να βγει καλο και να μην με βριζει..δεν εχει ιδιαιτερες απαιτησεις..απλα να ειναι ποιοτικο και γρηγορο!

εχω τσεκαρει να ερθει με multilanguage rom και root.

out of the box θα μπορει να το δουλεψει? ή καλο ειναι να του περασω εγω καποια αλλη ρομ γιατι ο φιλος δεν νιωθει να τα κανει μονος του.

 

κατά τη γνώμη μου η καλύτερη λύση είναι η στοκ αγγλοκινέζικη και αν έχει θέμα με τα αγγλικά το φέρνεις με την στοκ που εχει και updater και περνάς εσύ την ελληνική και τέλος .

Link to comment
Share on other sites

κατά τη γνώμη μου η καλύτερη λύση είναι η στοκ αγγλοκινέζικη και αν έχει θέμα με τα αγγλικά το φέρνεις με την στοκ που εχει και updater και περνάς εσύ την ελληνική και τέλος .

Συμφωνώ απόλυτα με τον προλαλήσαντα. Πάντως όσες απαιτήσεις και να έχει, δύσκολα θα μείνει ασυγκίνητος από το μηχάνημα. Άπαιχτο!!!

When the going gets tough,the tough get going...
Link to comment
Share on other sites

ο πιο σωστος τροπος να βαλω την τελευταια ελληνικη ποιος ειναι?υποψη οτι το κινητο θα ερθει με multilinguage rom(δεν ξερω καν ποια θα μου περασει ο κινεζος) και ρουταρισμενο(πρεπει να το ξερουταρω ή δεν παιζει ρολο?)
Link to comment
Share on other sites

ο πιο σωστος τροπος να βαλω την τελευταια ελληνικη ποιος ειναι?υποψη οτι το κινητο θα ερθει με multilinguage rom(δεν ξερω καν ποια θα μου περασει ο κινεζος) και ρουταρισμενο(πρεπει να το ξερουταρω ή δεν παιζει ρολο?)

 

Γ'αυτό σου είπα την στοκ ρομ της εταιρίας . Αν δεν ξέρεις τι θα φοράει το κινητό (το κάθε κατάστημα βάζει ότι θέλει ) δεν έχει νόημα να σου απαντήσει κανείς πριν το πιάσεις στα χέρια σου . Διαφορετικά αν είχε τη στοκ κατέβαζες το ζιπ αρχείο της ρομ όπου εσύ ήθελες και μέσα από το μενου του τηλ έκανες εγκατάσταση του αρχείου και τέλος .

Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

οκ οποτε θα περιμενω.ευχαριστω!

 

Στην Ελληνική κοινότητα της miui θα βρεις τα πάντα από ρομ και οδηγούς, θα λύσεις όλες τις απορίες που έχεις ή που θα προκύψουν στο μέλλον! Άμεση υποστήριξη και συνεχής

Link to comment
Share on other sites

παρελήφθει επίσης

απίστευτο το τηλέφωνο πραγματικά

ψάχνομαι πως θα γίνει να βολευτώ με μια σιμ για να το κρατήσω..

Link to comment
Share on other sites

κανα νεο ποτε θα βγει σε μαυρο ;

Xiaomi 13 Lite 8/256, Xiaomi Mi11 Lite 8/128, Xiaomi Mi11 8/256, Xiaomi Mi11i, Xiaomi Mi10T 8/128, Xiaomi Note 10 Lite, Xiaomi Redmi Note 9 Pro, Xiaomi Mi8 lite, Xiaomi Mi6 6/64, Xiaomi Mi4 3/16, Xiaomi Redmi 4A, Xiaomi Mi MAX 3/32, Xiaomi Mi2A 16gb, Xiaomi Mi2S 32gb,

Link to comment
Share on other sites

επειδή το έψαχνα και εγώ και ρώτησα σε όλες τις γνωστές σελίδες, η απάντηση τους ήταν, το περιμένουμε... αυτό σημαίνει ότι θα αργήσει κανένα μήνα τουλάχιστον, αλλιώς λογικά θα το ήξεραν.
Link to comment
Share on other sites

Το χει στο vickmall αλλά είναι πιο ακριβό από το άσπρο

 

Availability: Out of stock

 

Ετσι λεει στο Vickmall ... Αλλωστε οι κλεφτες λογω χρωματος το εχουν 70$ πανω ! χαχαχα

Xiaomi 13 Lite 8/256, Xiaomi Mi11 Lite 8/128, Xiaomi Mi11 8/256, Xiaomi Mi11i, Xiaomi Mi10T 8/128, Xiaomi Note 10 Lite, Xiaomi Redmi Note 9 Pro, Xiaomi Mi8 lite, Xiaomi Mi6 6/64, Xiaomi Mi4 3/16, Xiaomi Redmi 4A, Xiaomi Mi MAX 3/32, Xiaomi Mi2A 16gb, Xiaomi Mi2S 32gb,

Link to comment
Share on other sites

δεν νομίζω ότι το έχουν πάνω λόγο χρώματος, μάλλον επειδή είναι Out of stock είναι πάνω σε τιμή. Λογικά μόλις το έχουν οι τιμές θα είναι οι ίδιες.
Link to comment
Share on other sites

Παιδια μια απορια αν μπορειτε να με βοηθησετε..σε κανενα μηνα παει ενας φιλος Κινα και θελω σαν τρελος το mi4.Αν μου το φερει απο Κινα θα δουλευει κανονικα σε Κυπρο και Ελλαδα το σημα?Και δευτερον, τα google apps θα ειναι πανω?

Ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Ναι θα δουλεύει (εκτός του 4G στην Ελλάδα εκτός και αν βρεις FDD-LTE έκδοση). Όσον αφορά τα gapps, και να μην έχει, υπάρχει τρόπος να φορτωθούν όλα αυτά κανονικά.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Τι θέμα όταν πας να πάρεις κινητό ναυαρχίδα είναι να έχει ένα continuity στις εξελίξεις 18-24 μηνών

Για μένα είναι μεγάλη αστοχία να λανσαρεις το καλοκαίρι του 2014 κινητό με 4 πυρήνες, 3gb ram, δύο δυνατές κάμερες, 5 inch κτλ και να μην υποστηρίζει 4g όταν είναι αναμενόμενο πως εκεί οδηγούμαστε με πτώση των τιμών κ βελτίωση των υπηρεσιών από τους παρόχους τηλ υπηρεσιών

Ακόμη και αν είχε 30-40 ευρώ παραπάνω είναι αστοχία

Link to comment
Share on other sites

μόλις το παρέλαβα το κινητό και εγώ (από το vickmall για όποιον ενδιαφέρετε), πανέμορφο, δεν πλήρωσα τελωνείο (μένω στην Κύπρο, επέλεξα αποστολή με το ταχυδρομείο της Ολλανδίας). έχω μόνο μια απορία για τα παιδιά που το πήραν ήδη. τώρα που το άνοιξα πρώτη φορά δεν μου ζήτησε να δώσω μαιλ κτλ όπως τα προηγούμενα android που είχα. άνοιξε αυτόματα, είχα ζητήσει μόνο αγγλικά και κινέζικα στο κινητό, άρα δεν έγινε root. είναι φυσιολογικό αυτό;
Link to comment
Share on other sites

μόλις το παρέλαβα το κινητό και εγώ (από το vickmall για όποιον ενδιαφέρετε), πανέμορφο, δεν πλήρωσα τελωνείο (μένω στην Κύπρο, επέλεξα αποστολή με το ταχυδρομείο της Ολλανδίας). έχω μόνο μια απορία για τα παιδιά που το πήραν ήδη. τώρα που το άνοιξα πρώτη φορά δεν μου ζήτησε να δώσω μαιλ κτλ όπως τα προηγούμενα android που είχα. άνοιξε αυτόματα, είχα ζητήσει μόνο αγγλικά και κινέζικα στο κινητό, άρα δεν έγινε root. είναι φυσιολογικό αυτό;

Στη μορφη αυτη τα xiaomi δεν εχουν gapps -εφαρμογες της google. Οποτε και το σεταρισμα του κινητου δεν βασιζεται στο gmail σου για συγχρονισμο backup κλπ. Εχει αντιστοιχα λογαριασμο και το cloud της xiaomi. Οταν προσθεσεις playstore gmail και τα λοιπα, τοτε θα το χρειαστεις. Οι rom που θα βαλεις πιθανοτατα θα ειναι ηδη ρουτ, οπως του Ελληνικου φορουμ.

 

Οσο για το 4G, δεχομαι το ψυχολογικο πσραγοντα αφου μιλαμε για ναυαρχιδα, αλλα προσωπικα με 3G ειμαι καλυμενος πιστευω. Και μαλιστα γυριζω σε 2G οποτε δε χρειαζεται για οικονομια στη μπαταρια

Edited by Costas_v
Link to comment
Share on other sites

Και γω Κύπρο είμαι, τι αναμονή είχες;

Προτίθεμαι να επιλέξω να έρθει με εγκατεστημένο playstore και ας βάλουν κ μια Multilanguage

Γενικότερα τα δίκτυα 4g βελτιώνουν το επίπεδο των υπηρεσιών, στην Αθήνα κ Θεσσαλονίκη φίλοι μου είναι εντυπωσιασμένοι

Μιλάμε με viber με φίλο που χει μερικά gb πακέτο και η ποιότητα είναι τρομερή

Θα το βγάλουν σίγουρα αλλά έχω την εντύπωση θα πάρει κάνα 3 μηνο ακόμη...

Σαν Mi4s; Δεν ξέρω

Πάντως το άσπρο φαίνεται ομορφότερο λόγω πλαισίου που είναι πιο ανοιχτόχρωμο αν δεν βάλεις θήκη

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...