Jump to content

[Επίσημο] LG G3 (D855)


mindfield
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Κάτι παίζει.. Τσέκαρε το, είναι πολύ λίγο.

Πάντως και άλλα παιδιά μου έχουν πει αυτό που πιστεύω, ότι μεν η αναμονή με το dose είναι φοβερή αλλά η mm τρώει πολλή μπαταρία και ψεύδεται κιόλας... Μακάρι να βγούμε λάθος αλλά δεν μου αρέσει αυτό...

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 17,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Κάτι παίζει.. Τσέκαρε το, είναι πολύ λίγο.

 

Αυτό συμπεραίνω κι εγώ.

3½ φορές κάτω τη βγάζω πρόχειρα.

Γιατί δεν μας λέει και σε μας είναι μυστικό;

Link to comment
Share on other sites

ήρθε η αυθεντική θήκη του g3 μου.Δεν ξέρω αν συμβαίνει μόνο σε μένα αλλα οταν το βάζω στην τσέπη μου και το ξανα βγάζω λόγο του μαγνήτη της θήκης ,τραβάει όλη την σκόνη. Είναι κουραστικό να το καθαρίσω κάθε φορά που το βγάζω απο την τσέπη,δεν έχει απλά σκουνούλα,ΤΡΑΒΑΕΙ την σκόνη. Να σημειώσω πως δεν έχω ούτε προστατευτικό τζαμάκι,αλλα ούτε και ζελατίνα.
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά τι θα γίνει με τα ελληνικά τηλέφωνα; Ή αντιπροσωπεία κάνει ότι μπορεί για να σπρώχνει τον κόσμο στις παράλληλες εισαγωγές .
Using Tapatalk
Link to comment
Share on other sites

δεν υπάρχει ελληνικό γαλλικό γερμανικό και δεν ξέρω και εγώ τι.όλα τα ευρωπαϊκά είναι ίδια και κακώς διαχωρίζονται με την χώρα προέλευσης.ένα EU όπως σε τόσα άλλα προϊόντα θα ήταν αρκετό.επίσης τραγικό αυτό με τις ενημερώσεις, θα έπρεπε μια ενημέρωση για όλη την ευρώπη και σταδιακά να την παίρνουν όλοι.

 

και σιγά την αναβάθμιση που έδωσε η lg.να λέει ο άλλος να κοίτα πήρα καινούρια bug στο κινητό μου, δεν είναι πιο γαμάτα από τα προηγούμενα?ότι να ναι.προτιμούσα να έχω την 5 και να μου έδινε κάθε βδομάδα updates με σοβαρές αλλαγές, παρά να μου δώσει την 6 με security patch από την εποχή των σπηλαίων.

 

android = nexus.-

1+6 omnirom - smurfkernel - microG - edxposed
Link to comment
Share on other sites

Τελικά το πρόβλημα που είχα με την εισαγωγή φωτογραφιών της κάμερας στο Google photos λύθηκε, είχα πειράξει τα δικαιώματα πρόσβασης της εφαρμογής στη κάμερα, αυτή ήταν η αιτία για το εμπάργκο στη κάμερα.

Ελπίζω να μην έκανα άλλη πατάτα με τα δικαιώματα, ντεντέκτιβ δεν είμαι.

Link to comment
Share on other sites

Αυτό συμπεραίνω κι εγώ.

3½ φορές κάτω τη βγάζω πρόχειρα.

Γιατί δεν μας λέει και σε μας είναι μυστικό;

Σε μένα αναφέρεσαι; Δεν κατάλαβα τι λες.

Link to comment
Share on other sites

Πως θα πάμε στην 6 σε αυτους που το lg pc πρόγραμμα δεν βγάζει αναβάθμιση;επισης από μεγαλες μπαταρίες με αλλαγη πλάτης έχετε κάτι να προτείνετε; Edited by soulfree
wifi planet
Link to comment
Share on other sites

εκτος απο smooth και ισως καλυτερη διαχειριση μπαταριας εφαρμογων... αλλη διαφορα ειδατε?

 

Παραδειγμα καμερα-- φωτογραφιες πρωι βραδυ βιντεο?

ειναι καλυτερα?

iPhone 11

Apple Watch Series 5

iPad Air 3 (2019)

Link to comment
Share on other sites

Σε μένα αναφέρεσαι; Δεν κατάλαβα τι λες.

 

Για τη μπαταρία θεωρώ ότι τα στοιχεία είναι εκτός πραγματικότητας αισιόδοξα τουλάχιστον στο δικό μου κινητό και αν κατάλαβα καλώς κι εσύ την ίδια άποψη έχεις από την απάντηση σου.

Τώρα αν παρανόησα το screenshot ok

Link to comment
Share on other sites

εκτος απο smooth και ισως καλυτερη διαχειριση μπαταριας εφαρμογων... αλλη διαφορα ειδατε?

 

Παραδειγμα καμερα-- φωτογραφιες πρωι βραδυ βιντεο?

ειναι καλυτερα?

 

Δεν έχω καταλάβει διάφορα στη κάμερα.

Δεν με ικανοποιεί η αυτόματη φωτεινότητα όπως την έκανε τώρα.

Όσο αναφορά τη διαχείρηση της μπαταρίας προς το χειρότερο τη βλέπω, ok σε αναμονή τα πηγαίνει καλύτερα αλλά εκεί δεν είναι το ζήτημα και η μεγάλη κατανάλωση.

Θα ήθελα στις εξουσιοδοτήσεις να είχα και τη πρόσβαση στο διαδίκτυο σαν επιλογή.

Το Hard reset βλέπω να μη το γλιτώνω αυτό από το πρόβλημα συγχρονισμού με Google photos κάνει συνεχώς ενημέρωση κατάστασης... κι ας του έκανα επανεγκατάσταση.

Link to comment
Share on other sites

Σου προτείνω να κάνεις μία επαναφορά στις εργοστασιακές ρυθμίσεις του κινητού για να ελέγξεις τη συμπεριφορά που σε απασχολεί.

Πρώτα αν δεν το έχεις ήδη, κάνε ένα backup τα δεδομένα σου στη microsd από το μενού "δημιουργία αντιγράφου ασφαλείας και επαναφοράς" LG backup για να είσαι καλυμμένος με τα δεδομένα σου (όχι στα δεδομένα της microsd backup).

Πιο κάτω έχει το αντίγραφο ασφαλείας google να είναι ενεργό και η αυτόματη επαναφορά.

ΑΛΛΑ πριν όλα αυτά παρακάτω έχει τώρα το βλέπω! το επαναφορά των ρυθμίσεων δικτύου θα έλεγα να έκανες αυτό πρωτίστως.

Δεν αλλαξε τιποτα, δεν διορθωθηκε!

Link to comment
Share on other sites

ήρθε η αυθεντική θήκη του g3 μου.Δεν ξέρω αν συμβαίνει μόνο σε μένα αλλα οταν το βάζω στην τσέπη μου και το ξανα βγάζω λόγο του μαγνήτη της θήκης ,τραβάει όλη την σκόνη. Είναι κουραστικό να το καθαρίσω κάθε φορά που το βγάζω απο την τσέπη,δεν έχει απλά σκουνούλα,ΤΡΑΒΑΕΙ την σκόνη. Να σημειώσω πως δεν έχω ούτε προστατευτικό τζαμάκι,αλλα ούτε και ζελατίνα.

τα τελευταια χρονια οι τσεπες μας εχουν πολυ σκονη :lol:

:ninja:
Link to comment
Share on other sites

Δεν αλλαξε τιποτα, δεν διορθωθηκε!

 

Μήπως έχεις κατάβαση εφαρμογή που ελέγχει το δίκτυο κινητής μετράει κτλ και δημιουργεί το πρόβλημα ίσως να μην είναι συμβατή χρειάζεται αναβάθμιση με τη νέα έκδοση του Android, μία ιδέα ρίχνω για σκέψη.

 

Τώρα αν άλλαξες κάτι στα permissions ίσως να δημιούργησε αυτό το bug μία πρόταση να επαναφέρεις τις εξουσιοδοτήσεις στη πρότερη κατάστασή, εγώ μόλις πριν λίγα λεπτά πήγα από το YouTube όπου έβλεπα ένα βίντεο μέσω chromecast στη TV να το κάνω σημείωση στο keep και μου πετάει ότι το υπηρεσία Google play θέλει εξουσιοδότηση σε αισθητήρες σώματος για να κάνει αυτή την επικοινωνία μεταξύ των εφαρμογών και θα συμβαίνει και με πολλές άλλες υποθέτω!

 

Τι άλλο δεν θυμάμαι hard reset έκανες;

Μετά τι μένει να φλασάρεις τη rom για καθαρή εγκατάσταση αλλά αυτά δεν τα γνωρίζω, υπάρχουν άτομα στο φόρουμ για να σε καθοδηγήσουν κατάλληλα.

 

Το LG PC Suite έχει μία επιλογή επαλήθευσης όμως δεν γνωρίζω σε τι ακριβώς αναφέρεται και αν δουλεύει με τη 6η έκδοση του Android, εάν κάποιος άλλος γνωρίζει σχετικά ας μας διαφωτίσει σε αυτό.

Ενημέρωσε για τη πορεία κάτι μπορεί να σκεφτούμε.

 

----- προσθήκη μηνύματος 10 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

τα τελευταια χρονια οι τσεπες μας εχουν πολυ σκονη :lol:

 

Μαζί σου κι εγώ προτιμώ τη καθαρότητα των bucks!

Link to comment
Share on other sites

Έφτιαξα το Google photos, στην οθόνη του βοηθού εκεί που λέει για τη δημιουργία αντιγράφων ασφαλείας εμφάνιζε το γρανάζι και δεν αντιδρούσε σε καμία επιλογή του, τώρα κάνει το συγχρονισμό κανονικά και εμφανίζει το μπλε σύννεφο.

 

Πως το κατάφερα απλά επαναφέροντας τα δικαιώματα των εφαρμογών ( όλων γιατί δεν θυμώνουν πια είχα μεταβάλει) στην αρχική τους κατάσταση. Αυτά παθαίνεις όταν πειράζεις κάτι που δεν γνωρίζεις.

Μετα όταν ξεκίνησα το Google photos μου ζήτησε να εκχωρήσω κάποια δικαιώματα.

 

Αυτά τα γράφω για κάποιους που μπορεί να αντιμετωπίζουν δυσλειτουργίες στο κινητό τους από λάθος επέμβαση στα δικαιώματα να ξέρουν ότι εκεί είναι το πρόβλημα και η λύση είναι απλή.

 

----- προσθήκη μηνύματος 20 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Παρατηρώντας την οθόνη με την αλλαγή στους χρωματισμούς της μου πέρασε από το μυαλό ότι η μεγαλύτερη κατανάλωση ίσως να προέρχεται από τη προσπάθεια της LG να της δώσει ένα περίπου amoled look και όσο το σκέφτομαι τόσο λογικό μου ακούγεται.

Έχει πλάκα να μας σκότωσε έτσι τη μπαταρία ενώ με το dose θα μπορούσε και καλύτερα.

Να ονειρεύομαι;

(τέτοια ώρα)

Link to comment
Share on other sites

Στην MM υπαρχει ελλειψη της ενδειξης της ποιοτητας του σηματος (Η,3G,4G) οταν ανοιγεις τα δεδομενα.

 

Ουτε σε μένα δείχνει πλέον τη ποιοτητα του σήματος με τα δεδομένα... πολυ σπαστικό αυτό αν βρει κανεις καμια λύση ας πει παιδιά.

Link to comment
Share on other sites

Ουτε σε μένα δείχνει πλέον τη ποιοτητα του σήματος με τα δεδομένα... πολυ σπαστικό αυτό αν βρει κανεις καμια λύση ας πει παιδιά.

Μήπως φταίει κάποια εφαρμογή πού έχεις μεσα

Και εγω τα βλέπω κανονικά και με την 30c και με την 30b που ειχα

Link to comment
Share on other sites

Ουτε σε μένα δείχνει πλέον τη ποιοτητα του σήματος με τα δεδομένα... πολυ σπαστικό αυτό αν βρει κανεις καμια λύση ας πει παιδιά.

 

Για εσάς που έχετε θέμα με την ένδειξη ποιότητας σήματος η γνώμη μου είναι ότι θα πρέπει να φλασάρετε με το lg flashtool και με καθαρή εγκατάσταση την ρομ.Όταν αυτή γίνει διαθέσιμη για download.

Έχει γίνει τέτοια αναφορά εδώ,ότι το pc suite σε κάποιες περιπτώσεις κάνει "νερά".Δείτε εδώ http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=406940

Κι αν δε καταλάβετε τη διαδικασία υπάρχουν άπειρα βίντεο στο you tube.

...Xiaomi Mi 8 Lite 4/64...

...LG Gpad 8.3...

Link to comment
Share on other sites

Είναι πραγματικα εκνευριστικο αυτό που κάνει η LG...... Εδώ και δύο μήνες κάποιοι ιδιοκτήτες απλά κοιταζομαστε.

 

Σε λιγο καιρο οταν θα θελουμε να παρουμε κινητο θα επιλεγουμε και χωρα προελευσης!!

Link to comment
Share on other sites

Ουτε σε μένα δείχνει πλέον τη ποιοτητα του σήματος με τα δεδομένα... πολυ σπαστικό αυτό αν βρει κανεις καμια λύση ας πει παιδιά.

 

Μήπως εντωμεταξύ άλλαξες δικαιώματα ιδιαίτερα του συστήματος και προέκυψε το πρόβλημα προβολής της ποιότητας στα δεδομένα κινητής;

Link to comment
Share on other sites

Έχετε πάρει όλοι την αναβάθμιση; Εγώ ελέγχω κάθε μέρα στο lg suite αλλά δε λέει να την εμφανίσει... PL είναι η χώρα προέλευσης.. Edited by JimZe
Link to comment
Share on other sites

Έχετε πάρει όλοι την αναβάθμιση; Εγώ ελέγχω κάθε μέρα στο lg suite αλλά δε λέει να την εμφανίσει... PL είναι η χώρα προέλευσης..

PL είναι Πολωνίας; Νόμιζα ότι θα γράφει POL.

Πάντως αν είναι Πολωνίας θα έπρεπε να την έχει πάρει εδώ και 2 μήνες σχεδόν.

Link to comment
Share on other sites

PL είναι Πολωνίας; Νόμιζα ότι θα γράφει POL.

Πάντως αν είναι Πολωνίας θα έπρεπε να την έχει πάρει εδώ και 2 μήνες σχεδόν.

 

Μόλις κοίταξα το κουτί, LG Electronics Polska, Poland αναφέρει... Περιμένω αναγκαστικά δε μπορώ να κάνω κάτι άλλο, αλλά δε καταλαβαίνω το λόγο που δε μου την εμφανίζει

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...