Jump to content

[Επίσημο] LG G3 (D855)


mindfield
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

και γω πορτογαλλικο εχω και την εχω παρει εδω και 2 βδομαδες πανε κανε χειροκινητα το update....

ξανα βαζω αυτο το μηνυμα γιατι κανενας δεν εδωσε απάντηση.....

 

ευχαριστώ για την απάντηση. χειροκίνητα; από που; με ποιον τρόπο; μέσω lg pc suite?

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 17,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Παιδια πως μπορω να σβησω τα παντα απο το κινητο και να μην μεινει τιποτα; Το factory reset αφηνει σκουπιδια πισω. Πχ στο galaxy nexus ξεκλειδωνα τον bootloader και καθαριζε τα παντα...
Link to comment
Share on other sites

παιδια οταν με παιρνουν τηλεφωνο καμια φορα με το που το πιανω στα χερια μου χαμηλωνει η ενταση του ηχου...ειναι καποιο προβλημα ή γινεται σκοπιμα ? γνωριζει καποιος κατι σχετικα ?
Link to comment
Share on other sites

παιδια οταν με παιρνουν τηλεφωνο καμια φορα με το που το πιανω στα χερια μου χαμηλωνει η ενταση του ηχου...ειναι καποιο προβλημα ή γινεται σκοπιμα ? γνωριζει καποιος κατι σχετικα ?

Ρυθμίσεις- Γενικές- Χειρονομίες και ξετσικάρεις την επιλογή "Ηχος κλησης με εξασθένηση".

Link to comment
Share on other sites

Ρυθμίσεις- Γενικές- Χειρονομίες και ξετσικάρεις την επιλογή "Ηχος κλησης με εξασθένηση".

 

αψογος..να σαι καλα φιλε.

Link to comment
Share on other sites

Παιδια πως μπορω να σβησω τα παντα απο το κινητο και να μην μεινει τιποτα; Το factory reset αφηνει σκουπιδια πισω. Πχ στο galaxy nexus ξεκλειδωνα τον bootloader και καθαριζε τα παντα...

Θες να το δώσεις; Η απλά να το καθαρίσεις εντελώς.

Link to comment
Share on other sites

Παιδια πως μπορω να σβησω τα παντα απο το κινητο και να μην μεινει τιποτα; Το factory reset αφηνει σκουπιδια πισω. Πχ στο galaxy nexus ξεκλειδωνα τον bootloader και καθαριζε τα παντα...

 

Καλύτερη επιλογή είναι το flash tool και πέρασμα oem firmware με αυτό από την αρχή. Είναι η διαδικασία επιστροφής σε στοκ.

Ξεκάθαρα ότι καλύτερο και πιο καθαρό μπορείς να κάνεις. Κάνει format όλη την εσωτερική μνήμη του κινητού, και τα 16 ή 32 gb, και μετά ξανά δημιουργεί τα διάφορα partition που χρειάζονται.

Google Pixel 6 Pro

Link to comment
Share on other sites

Θες να το δώσεις; Η απλά να το καθαρίσεις εντελώς.

Ηξερα οτι θα γινει αυτη η ερωτηση καο επρεπε να την απαντησω στο πρωτο μου ποστ... Θελω απλα να το καθαρισω και δεν με ενδιαφερει εαν θα μπορουν να ανακτηθουν δεδομενα ακομα και μετα τη διαγραφη τους ωστε να παω σε κρυπτογραφηση.

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστώ για την απάντηση. χειροκίνητα; από που; με ποιον τρόπο; μέσω lg pc suite?

 

ρυθμίσεις->γενικες->σχετικα με το τηλ->κεντρο ενημερωσης->ενημερωση λογισμικου->ελενγχος ενημερωσης λογισμικου

[sIGPIC][/sIGPIC]

''ΖΗΣΕ ΣΑΝ ΝΑ ΜΗΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΑΥΡΙΟ''

"Οι απόψεις είναι σαν τις κω@@@πίδες. Όλοι έχουν από μία."

smrtphone history:HTC Desire**SONY XPERIA SP**LG G3 32Gb**LG G4**ΧΙΑΟΜΙ ΜΙ 9Τ

Link to comment
Share on other sites

Μου γράφει ότι χρησιμοποιώ το τελευταίο ενημερωμένο λογισμικό

 

με ποιο προγραμμα τσεκαρες οτι ειναι πορτογαλλικο?

[sIGPIC][/sIGPIC]

''ΖΗΣΕ ΣΑΝ ΝΑ ΜΗΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΑΥΡΙΟ''

"Οι απόψεις είναι σαν τις κω@@@πίδες. Όλοι έχουν από μία."

smrtphone history:HTC Desire**SONY XPERIA SP**LG G3 32Gb**LG G4**ΧΙΑΟΜΙ ΜΙ 9Τ

Link to comment
Share on other sites

με ποιο προγραμμα τσεκαρες οτι ειναι πορτογαλλικο?

Το LG Phone from δίνει πληροφορίες για την συσκευή

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Το LG Phone from δίνει πληροφορίες για την συσκευή

 

Εγω το ξερω αυτο ηθελα να του πω γιατι κυκλοφορούσε ενα site που εβγαζε οτι να ναι αποτελεσματα.....

[sIGPIC][/sIGPIC]

''ΖΗΣΕ ΣΑΝ ΝΑ ΜΗΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΑΥΡΙΟ''

"Οι απόψεις είναι σαν τις κω@@@πίδες. Όλοι έχουν από μία."

smrtphone history:HTC Desire**SONY XPERIA SP**LG G3 32Gb**LG G4**ΧΙΑΟΜΙ ΜΙ 9Τ

Link to comment
Share on other sites

το είχα γράψει πριν λίγο καιρό αυτό για ένα site που έχει στον οδηγό του φορουμ και βγάζει ότι να ναι.ο σωστός τρόπος είναι με το lg phone from, μόνο αυτό βγάζει σωστά
1+6 omnirom - smurfkernel - microG - edxposed
Link to comment
Share on other sites

Το κινητό είναι οκ σε όλα εκτός από κάποιες αποσυνδέσεις του GPS. Έχω μείνει στην 20h (πορτογαλικο κινητό) μπορώ να flashαρω την 21a μπας και στρώσει το GPS ή θα έχω κάποιο θέμα; (το κινητό είναι unrooted, λέω να παίξω μαζί του μετά το update σε marshmallow)

 

Με την 21Α μου έστρωσε το GPS!!!

Link to comment
Share on other sites

το lg phone from μου δίνει provider 6MP και provider name TMN που είναι πορτογαλικα. Όπως και το link με βγάζει στην πορτογαλική ROM 20h

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Με την 21Α μου έστρωσε το GPS!!!

Για αυτό και θέλω να το κάνω βασικά πριν πάρει την 6.0

Link to comment
Share on other sites

το lg phone from μου δίνει provider 6MP και provider name TMN που είναι πορτογαλικα. Όπως και το link με βγάζει στην πορτογαλική ROM 20h

 

 

πανε εδω http://devtester.ro/projects/lg-firmwares/country.php?country=Portugal βαλε το ΙΜΕΙ σου και δες ποια ειναι η τελευταια εκδοση που εχει βγει για σενα λογικα δεν εχεις το D855 οπως εγω

[sIGPIC][/sIGPIC]

''ΖΗΣΕ ΣΑΝ ΝΑ ΜΗΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΑΥΡΙΟ''

"Οι απόψεις είναι σαν τις κω@@@πίδες. Όλοι έχουν από μία."

smrtphone history:HTC Desire**SONY XPERIA SP**LG G3 32Gb**LG G4**ΧΙΑΟΜΙ ΜΙ 9Τ

Link to comment
Share on other sites

Τελευταία έκδοση η 20h. Αν κατεβάσω την 21a από το link (εννοείται διαλεγοντας κάποια πορτογαλική ή άλλης χώρας με το update 21a) θα μπορέσω να την βάλω χωρίς πρόβλημα;
Link to comment
Share on other sites

Τελευταία έκδοση η 20h. Αν κατεβάσω την 21a από το link (εννοείται διαλεγοντας κάποια πορτογαλική ή άλλης χώρας με το update 21a) θα μπορέσω να την βάλω χωρίς πρόβλημα;

αυτο εκανα εγω,σε αρχειο kdz+flashtool περασα 21.α,αλλα μαλλον δεν ρουταρεται.κατα τα αλλα ολλα ειναι οκ.

Edited by stauros2653
:ninja:
Link to comment
Share on other sites

Τελευταία έκδοση η 20h. Αν κατεβάσω την 21a από το link (εννοείται διαλεγοντας κάποια πορτογαλική ή άλλης χώρας με το update 21a) θα μπορέσω να την βάλω χωρίς πρόβλημα;

 

δεν νομιζω να γινεται.....κανε λιγο υπομονη αδερφε μην τρελενεσαι.... ερχεται η 6.....

[sIGPIC][/sIGPIC]

''ΖΗΣΕ ΣΑΝ ΝΑ ΜΗΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΑΥΡΙΟ''

"Οι απόψεις είναι σαν τις κω@@@πίδες. Όλοι έχουν από μία."

smrtphone history:HTC Desire**SONY XPERIA SP**LG G3 32Gb**LG G4**ΧΙΑΟΜΙ ΜΙ 9Τ

Link to comment
Share on other sites

δεν νομιζω να γινεται.....κανε λιγο υπομονη αδερφε μην τρελενεσαι.... ερχεται η 6.....

 

Εννοείται πως γίνεται. Όποιας χώρας θες βάζεις. Δεν έχει σημασία αρκεί να είναι για D855 μοντέλο και αναλόγως τι έχεις 32 ή 16.

Google Pixel 6 Pro

Link to comment
Share on other sites

Τι είναι αυτά τα δύο βελάκια ?http://i1323.photobucket.com/albums/u595/arrigo_corso/Mobile%20Uploads/QuickMemo_2015-11-20-16-59-24_zpssqmikq47.png Edited by arrigo
φωτο.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...