Jump to content

[Επίσημο] LG G3 (D855)


mindfield
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

κι εμένα η 20t πάει όπως και η προηγούμενη, δε παρατήρησα καμιά απολύτως διαφορά

3210/t29/6340/t68/ngage/p910/p1/optimus one/gnex/z1/g3/mi a1/mi a3/poco f3/xperia 5 iv

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 17,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

εγω δεν ειχα κολλημα επανεκκινηση η κατι που κανει μπαμ απλα εχω 32αρι και δεν ειχα το παραμικρο λαγκαρισμα και απεκτεσα κατι μικρα απο εκεινα τα σπαστικα που ρολαρεις το μενου και πριν ρολαρε σφεντοντα ενω μετα εκανε εκεινα στα μικρα αλλα εκνευριστικά αντε σε εφαρμογη παει και ερχεται καθε upadate της καθεμια ειναι και χειροτερο αλλα στο μενου δεν το δεχομαι!!

[sIGPIC][/sIGPIC]

''ΖΗΣΕ ΣΑΝ ΝΑ ΜΗΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΑΥΡΙΟ''

"Οι απόψεις είναι σαν τις κω@@@πίδες. Όλοι έχουν από μία."

smrtphone history:HTC Desire**SONY XPERIA SP**LG G3 32Gb**LG G4**ΧΙΑΟΜΙ ΜΙ 9Τ

Link to comment
Share on other sites

Το g2 εχει πιο γρηγορο μενου απο το g3 φαντασου... Πολυ πιο γρηγορο ομως. Γενικα εινω το κινητο ειναι πααααααρα πολυ καλο το εχει χαντακωσει η lg... Αυτος ειναι ο μονος λογος που νευριαζω και οταν το προτεινω σε καποιον παντα βαζω ενα αλλα απο πισω...ειναι κριμα... Αλλα αν ποτε ερθει εκεινο το update που αρμοζει στο κινητο πολλοι θα αλλαξουν γνωμη για αυτα που ελεγαν.
Link to comment
Share on other sites

Τίποτα το αξιόλογο με τη 20t όπως και πριν.

Σε απείραχτο 16gb κινητό όμως.

Κάτι άλλο θα φταίει.

 

Για το back-up στο android μία ανάγνωση http://www.doctorandroid.gr/2015/09/backup-restore.html καθώς και τι είναι καλό να κάνουμε πριν πουλήσουμε το κινητό μας.

Για να έχουμε το κεφαλάκι μας ήσυχο!

Link to comment
Share on other sites

Κι εγώ με την αναβάθμιση δεν είχα λαγκ σε μαμά κινητό,αλλα έχω άλλο θέμα... Τρεις φορές τις τελευταίες πέντε μέρες ξαφνικά και ενω όλα καλά, πάω να καλέσω κάποιον και μου βγάζει ότι δεν μπορώ να κανω κλήσεις όπως όταν δεν έχω σήμα... Ενώ το εικονίδιο του σήματος δείχνει να έχω κανονικά σήμα. Επανέρχεται μόνο μετά από επανεκκίνηση... Το έχει κανείς άλλος αυτό;;;
Link to comment
Share on other sites

Σήμερα παρατήρησα ότι μπήκε και η χώρα μας στο LG SMARTWORLD ....Ενημερωτικά για όποιον δεν το ήξερε γιατί εγώ σήμερα το έμαθα
Link to comment
Share on other sites

Α)Βασικά πρέπει να είμαι ο πρώτος που δεν έχει την κλασσικη ρωγμή... αλλά έβγαλε παρόμοια ρωγμή στο επάνω μέρος του battery cover (Δε νομίζω απο πέσιμο, γιατί το έχω σε spigen armor) Προφανώς αυτό δεν καλύπτεται απο εγγύηση ..(ρωτάω γιατί ποτέ δεν ξέρεις)

 

Β) Πήγα να βγάλω το τηλ από τη θήκη και κάτω δεξιά ανασηκώθηκε η οθόνη ελάχιστα σαν να ξεκόλλησε (που ξεκόλλησε) απο το πλάι....

Καμία ιδέα κανείς τι να κάνω να το αφήσω έτσι??? κολλάει με κάποιο τρόπο???

(Realme X2 pro)Mi 9,Mi Max 3,Mi A2,LG V10 H901,Mi Note 2,Samsung Galaxy S7 Edge, LG V10 , LG G Flex 2 ,Lenovo Vibe Z2 Pro, LG G3,Lenovo Vibe X2, Coolpad F1, Samsung Galaxy S4, Samsung Galaxy S3,

(Samsung Galaxy Tab Pro 8,4)

Link to comment
Share on other sites

Α)Βασικά πρέπει να είμαι ο πρώτος που δεν έχει την κλασσικη ρωγμή... αλλά έβγαλε παρόμοια ρωγμή στο επάνω μέρος του battery cover (Δε νομίζω απο πέσιμο, γιατί το έχω σε spigen armor) Προφανώς αυτό δεν καλύπτεται απο εγγύηση ..(ρωτάω γιατί ποτέ δεν ξέρεις)

 

Β) Πήγα να βγάλω το τηλ από τη θήκη και κάτω δεξιά ανασηκώθηκε η οθόνη ελάχιστα σαν να ξεκόλλησε (που ξεκόλλησε) απο το πλάι....

Καμία ιδέα κανείς τι να κάνω να το αφήσω έτσι??? κολλάει με κάποιο τρόπο???

 

A) Και εγώ ρωγμή δεν έχω πουθενά μην το ματιάσω. 10 μήνες τηλέφωνο και είναι άριστο!!!

 

Β) Το πας service για αλλαγή πάνελ. Τό είχα πάθει στο G2 και για κάποιο λόγο όχι μόνο μου άλλαξαν πάνελ αλλά και μητρική(άλλο ΙΜΕΙ) χαχαχα. Τους λέω και γιατί δεν μου δίνατε καινούρια συσκευή!

Google Pixel 6 Pro

Link to comment
Share on other sites

Ρε παληκαρακια,εχω στειλει το g3 για ρωγμη στο επανω μικροφωνακι και μου λενε απο lg και procordia οτι δεν καλυπτει η εγγυηση ρωγμη στο πανω μικροφωνακι παραμ ονο στο κατω.εχουν αρχισει τις λαλακιες κι αυτοι? Ειχε παρομοιο προβλημα κανεις? ξερει κανεις κατι? Edited by ADAN
LG G3 32+64GB
Link to comment
Share on other sites

Όντως το σήμα στην συσκευή εχει κυρίως πρόβλημα στα μέρη που η wind δεν έχει καλό σήμα.Εκεί τα μπαζοκινητά μπορούν να μιλήσουν ενώ το G3 ακόμα ψάχνει σήμα.Δυστυχώς στο σπίτι μου δεν έχω καλό σήμα και όλο ψάχνει και ψάχνει σε αντιθεση με αλλα κινητά(που έχουν και αυτά wind) όπου μιλάνε κανονικά.

Δυστυχώς κατεβασα μια εφαρμογή και το σύγκρινα με g3 φίλου και βγάζουμε το ίδιο σήμα που σημαίνει πως το κινητό μου είναι σαν όλων των άλλων.Αρα πρόκειται για πρόβλημα του συγκεκριμένου μοντέλου.

Και με 300+ ευρώ(32άρι) κατάφερα να μην μπορώ να μιλήσω στο σπίτι μου

Link to comment
Share on other sites

Ρε παληκαρακια,εχω στειλει το g3 για ρωγμη στο επανω μικροφωνακι και μου λενε απο lg και procordia οτι δεν καλυπτει η εγγυηση ρωγμη στο πανω μικροφωνακι παραμ ονο στο κατω.εχουν αρχισει τις λαλακιες κι αυτοι? Ειχε παρομοιο προβλημα κανεις? ξερει κανεις κατι?

 

Κοροϊδία.

 

Όντως το σήμα στην συσκευή εχει κυρίως πρόβλημα στα μέρη που η wind δεν έχει καλό σήμα.Εκεί τα μπαζοκινητά μπορούν να μιλήσουν ενώ το G3 ακόμα ψάχνει σήμα.Δυστυχώς στο σπίτι μου δεν έχω καλό σήμα και όλο ψάχνει και ψάχνει σε αντιθεση με αλλα κινητά(που έχουν και αυτά wind) όπου μιλάνε κανονικά.

Δυστυχώς κατεβασα μια εφαρμογή και το σύγκρινα με g3 φίλου και βγάζουμε το ίδιο σήμα που σημαίνει πως το κινητό μου είναι σαν όλων των άλλων.Αρα πρόκειται για πρόβλημα του συγκεκριμένου μοντέλου.

Και με 300+ ευρώ(32άρι) κατάφερα να μην μπορώ να μιλήσω στο σπίτι μου

 

Δόκιμασες να το γυρίσεις σε GSM only;

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Ρε παληκαρακια,εχω στειλει το g3 για ρωγμη στο επανω μικροφωνακι και μου λενε απο lg και procordia οτι δεν καλυπτει η εγγυηση ρωγμη στο πανω μικροφωνακι παραμ ονο στο κατω.εχουν αρχισει τις λαλακιες κι αυτοι? Ειχε παρομοιο προβλημα κανεις? ξερει κανεις κατι?

 

Τι κουλό είναι αυτο? :mad: το κατω εγινε απο κατασκευαστικο λαθος και η πανω ρογμη την εκανες μονος σου ενα πράμα? γιατί εχει αλλο υλικο η πανω πλευρα της συσκευης και αλλο υλικο η κατω πλευρα τις συσκευής δηλαδή :mad:

εγώ έχω πάντως και στα 2 και πάνω και κάτω αλλα δε το εχω πάει ακόμα γιατι μου λένε δεν έχουν ανταλακτηκα και θα κάνει πάνω απο βδομάδα..

Link to comment
Share on other sites

Με αυτά που διαβάσω τον τελευταίο καιρό για την procordia έχω αρχίσει να αναθεωρω την άποψή μου... Και μετά λέμε για την αρβατο η οποία παραδόξως από όσο διαβάζω έχει διορθώσει πολλά πράγματα.

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

αδιανόητα πράγματα, ο λόγος που χρυσοπληρώνουμε τα επώνυμα κινητά είναι για την ευρωπαϊκή εγγύηση, αλλιώς θα παίρναμε κινέζικα με τα μισά λεφτά.
1+6 omnirom - smurfkernel - microG - edxposed
Link to comment
Share on other sites

αδιανόητα πράγματα, ο λόγος που χρυσοπληρώνουμε τα επώνυμα κινητά είναι για την ευρωπαϊκή εγγύηση, αλλιώς θα παίρναμε κινέζικα με τα μισά λεφτά.

Αυτό σκεφτόμουν χθες σε μια συζήτηση που είχα με φίλους περί εγγύησης και Κινέζικων.

 

Μάλλον επειδή μαζεύτηκαν πολλά G3 στην Procordia και αφενός δεν προλαβαίνουν αφετέρου μπορεί να μην έχουν ανταλλακτικά, έσκασε οδηγία από την LG για να λιγοστεύουν οι επισκευές.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

A) Και εγώ ρωγμή δεν έχω πουθενά μην το ματιάσω. 10 μήνες τηλέφωνο και είναι άριστο!!!

 

Β) Το πας service για αλλαγή πάνελ. Τό είχα πάθει στο G2 και για κάποιο λόγο όχι μόνο μου άλλαξαν πάνελ αλλά και μητρική(άλλο ΙΜΕΙ) χαχαχα. Τους λέω και γιατί δεν μου δίνατε καινούρια συσκευή!

Αντε να ξερουτάρω κλπ.... :( Κάνω ότι λέει στο πρώτο ποστ του νήματος με τις τροποιήσεις και είμαι οκ????

 

 

Σε περίπτωση που το αφήσω έτσι ποιο είναι το χειρότερο που μπορεί να πάθω??? σε βάθος χρόνου???

Το λέω γιατί σε περίπτωση που μου αλλάξουν πάνελ, και πέσω σε κανενα ψυχρό.... δεν θα την παλεύω καθόλου....

(Realme X2 pro)Mi 9,Mi Max 3,Mi A2,LG V10 H901,Mi Note 2,Samsung Galaxy S7 Edge, LG V10 , LG G Flex 2 ,Lenovo Vibe Z2 Pro, LG G3,Lenovo Vibe X2, Coolpad F1, Samsung Galaxy S4, Samsung Galaxy S3,

(Samsung Galaxy Tab Pro 8,4)

Link to comment
Share on other sites

Αντε να ξερουτάρω κλπ.... :( Κάνω ότι λέει στο πρώτο ποστ του νήματος με τις τροποιήσεις και είμαι οκ????

 

 

Σε περίπτωση που το αφήσω έτσι ποιο είναι το χειρότερο που μπορεί να πάθω??? σε βάθος χρόνου???

Το λέω γιατί σε περίπτωση που μου αλλάξουν πάνελ, και πέσω σε κανενα ψυχρό.... δεν θα την παλεύω καθόλου....

 

Flash Tool και βάζεις στοκ firmware. Ο μόνος τρόπος για ασφαλές ξερουτάρισμα χωρίς κανένα πρόβλημα να σου πουν κάτι.

Google Pixel 6 Pro

Link to comment
Share on other sites

Αυτό σκεφτόμουν χθες σε μια συζήτηση που είχα με φίλους περί εγγύησης και Κινέζικων.

 

Μάλλον επειδή μαζεύτηκαν πολλά G3 στην Procordia και αφενός δεν προλαβαίνουν αφετέρου μπορεί να μην έχουν ανταλλακτικά, έσκασε οδηγία από την LG για να λιγοστεύουν οι επισκευές.

 

χάνει όμως έτσι

1+6 omnirom - smurfkernel - microG - edxposed
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους.

Εδω και μια βδομάδα αντιμετωπίζω πρόβλημα και θέλω τη βοήθειά σας.

Προφανώς πρέπει να έχω κολλήσει κάποιον ιό, γιατί πολλές φορές μου πετάει παράθυρο που και καλά μου δείχει ότι έχω κερδίσει κάτι... ότι το lg g3 απαιτεί αναβάθμιση, ενώ δείχει ότι κάνει downloading κάποια εφαρμογή με κατάληξη .apk

Αν και έχω το McAfee στη συσκευή, δεν εντοπίζει κάτι "ύποπτο".

Όλα τα παραπάνω εμφανίζονται όταν έχω τη συσκευή σε αδράνεια και πάω να ανοίξω κάποια εφαρμογή, όπως πχ το fb, το ξυπνητήρι, τα μηνύματα κα....

Αν κάποιος γνωρίζει κάτι, παρακαλώ όπως με ενημερώσει.

 

Ευχαριστώ για το χρόνο σας.

Link to comment
Share on other sites

Τι κουλό είναι αυτο? :mad: το κατω εγινε απο κατασκευαστικο λαθος και η πανω ρογμη την εκανες μονος σου ενα πράμα? γιατί εχει αλλο υλικο η πανω πλευρα της συσκευης και αλλο υλικο η κατω πλευρα τις συσκευής δηλαδή :mad:

εγώ έχω πάντως και στα 2 και πάνω και κάτω αλλα δε το εχω πάει ακόμα γιατι μου λένε δεν έχουν ανταλακτηκα και θα κάνει πάνω απο βδομάδα..

 

Χτες μιλησα με LG ... δεν ηξερε τι να πει για τα ανταλακτικα που περιμενω να ερθουν απο Μαιο...του λεω πως επι 3 μηνες συνεχεια τρωω ακυρο και ηθελε να στειλει κουριερ να μου παρει την συσκευη και να το στειλει procordia.Ρωταω αμα εχει ερθει το ανταλακτικο

και μου λεει προς μεσα Οκτωμβρη."Δλδ 1 μηνα χωρις κινητο ρε παιδια ? με τηλεκαρτα θα παιζω μπαλα?'' ..και καταλαβε οτι μου ειπε

πατατα.Εντελως τυχαια του ηρθε ενημερωση του υπαλληλου οτι πως εντος 20 μερων θα λυθει το θεμα με τα ανταλακτικα.Διαβαζω και τωρα πως λαμβανουν εθυνη για την κατω ρωγμη μονο.(και πανω και κατω παιζει σε εμενα) ...Με λιγα λογια.ΠΟΤΕ ΞΑΝΑ LG ...το κινητο μολις επισκευαστει εχει φυγει και παμε σε MOTO X...

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Με αυτά που διαβάσω τον τελευταίο καιρό για την procordia έχω αρχίσει να αναθεωρω την άποψή μου... Και μετά λέμε για την αρβατο η οποία παραδόξως από όσο διαβάζω έχει διορθώσει πολλά πράγματα.

 

καλα η αβαρτο πιο παλια ενα galaxy tab που εστειλα για αλλαγη οθονης.Αρχαιο μου το εκαναν.Απο προσωπικη εμπειρια την οργανωση και την ευγενεια της Smartec δεν την εχω βρει πουθενα.Παλι με κινητο απο αμαζον και σε μια ωρα με ειχαν ετοιμο . Φταιει η lg φταει η procordia ? με το διδυμο αυτο εχω απογοητευτει

Xiaomi Mi10T

Amazfit T-Tex

Sony a6000

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους.

Εδω και μια βδομάδα αντιμετωπίζω πρόβλημα και θέλω τη βοήθειά σας.

Προφανώς πρέπει να έχω κολλήσει κάποιον ιό, γιατί πολλές φορές μου πετάει παράθυρο που και καλά μου δείχει ότι έχω κερδίσει κάτι... ότι το lg g3 απαιτεί αναβάθμιση, ενώ δείχει ότι κάνει downloading κάποια εφαρμογή με κατάληξη .apk

Αν και έχω το McAfee στη συσκευή, δεν εντοπίζει κάτι "ύποπτο".

Όλα τα παραπάνω εμφανίζονται όταν έχω τη συσκευή σε αδράνεια και πάω να ανοίξω κάποια εφαρμογή, όπως πχ το fb, το ξυπνητήρι, τα μηνύματα κα....

Αν κάποιος γνωρίζει κάτι, παρακαλώ όπως με ενημερώσει.

 

Ευχαριστώ για το χρόνο σας.

 

Kάποια εφαρμογή στο κάνει. Κατέβασες κάτι τελευταία όταν άρχισαν τα προβλήματα; Κατεβάζεις "σπασμένες" εφαρμογές;

Πιθανόν να χρειαστείς hard reset.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Kάποια εφαρμογή στο κάνει. Κατέβασες κάτι τελευταία όταν άρχισαν τα προβλήματα; Κατεβάζεις "σπασμένες" εφαρμογές;

Πιθανόν να χρειαστείς hard reset.

και γω αυτό υποψιάστηκα. Hard reset πώς κάνω, δεν έχω ξαναδοκιμάσει στη συγκεκριμένη συσκευή?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...