Jump to content

[Επίσημο] LG G3 (D855)


mindfield
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Πρόσεχε τι λές φίλε μου

http://www.tovima.gr/society/article/?aid=604051

 

Αυτό το Link δημοσιεύτηκε 6/6/2014... έχεις ακούσει ποτέ κάτι απο φίλους σου ,γνωστούς σου , συγγενείς σου??? εγώ ποτέ! και έχουν περάσει πολλές συσκευές απο τα χέρια μου. Και πάντα ήμουν ακάλυπτος.

 

Μην αγχώνεσαι!

Edited by takaros31

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 17,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Πρόσεχε τι λές φίλε μου

http://www.tovima.gr/society/article/?aid=604051

 

το linux δεν ειναι οπως τα windows στην προσβαση των ιων. κανα malware μπορει να κολλησεις και αυτο δυσκολο ουτε καν θα λειτουργει τις περισσοτερες φορες.

Link to comment
Share on other sites

Οχι δεν βρηκα τετοια ρυθμιση στο κινητο για να επιλεγει το ισχυροτερο δικτυο. Απλα απο οσο θυμαμαι στο iphone αυτο γινοταν αυτοματα και απολυτα ομαλα. Δεν ειχα τετοιο θεμα ποτε μου.

Δυστυχως δεν μπορω να ελλατωσω την ισχυ του ρουτερ του πατερα μου γιατι μετα δεν θα πιανει αυτος στον υπολογιστη του.

 

Αν βάλεις στο off το δικό σου router με το κινητό σου "συνδεδεμένο" πάνω του και πας στο διαμέρισμα του πατέρα σου τι κάνει;

Αυτόματη σύνδεση ή δεν αλλάζει και πρέπει να το κάνεις μόνος σου χειροκίνητα (περίμενε 5 λεπτά μπορεί να καθυστερεί στον έλενχο για να σιγουρευτείς);

Αν κάνει τη μετάβαση αυτόματα μείωσε τη δική σου ισχύ στο wifi για να μην έχεις σήμα στο άλλο διαμέρισμα.

Καλό είναι να έχουν διαφορετική συχνότητα (κανάλι) επικοινωνίας τα κοντινά wifi.

Link to comment
Share on other sites

Μου εχει σπασει τα νευρα το κινητο. Τωρα κανει παραποιηση στον ηχο που βγαινει απο το μεγαφωνο. Ερχεται πχ μηνυμα και αντι για ντιν νταν κανει ντλιιν νταν :angry: :angry: .

Ουτε το 920 δεν ειχα τοσα προβληματα

 

ΥΓ. και οχι δεν εφτιαξε με hardware reset , ουτε με το να βαζω-βγαζω τα ακουστικα στη θυρα του οπως παλια οταν το ειχε ξανακανει :cry:

Edited by morfeas-dsl-
Link to comment
Share on other sites

Μου εχει σπασει τα νευρα το κινητο. Τωρα κανει παραποιηση στον ηχο που βγαινει απο το μεγαφωνο. Ερχεται πχ μηνυμα και αντι για ντιν νταν κανει ντλιιν νταν :angry: :angry: .

Ουτε το 920 δεν ειχα τοσα προβληματα

 

ΥΓ. και οχι δεν εφτιαξε με hardware reset , ουτε με το να βαζω-βγαζω τα ακουστικα στη θυρα του οπως παλια οταν το ειχε ξανακανει :cry:

Καλή Procordia και εσύ.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Μου εχει σπασει τα νευρα το κινητο. Τωρα κανει παραποιηση στον ηχο που βγαινει απο το μεγαφωνο. Ερχεται πχ μηνυμα και αντι για ντιν νταν κανει ντλιιν νταν :angry: :angry: .

Ουτε το 920 δεν ειχα τοσα προβληματα

 

ΥΓ. και οχι δεν εφτιαξε με hardware reset , ουτε με το να βαζω-βγαζω τα ακουστικα στη θυρα του οπως παλια οταν το ειχε ξανακανει :cry:

 

παραμασχαλα και service.δεν υπαρχει λογος να σπανε τα νευρα σου..:wacko:

Link to comment
Share on other sites

Είχα το lolipop και μου έβγαζε ένα μήνυμα <<ρυθμίσεις δυστυχώς έχουν σταματήσει >> πάταγα οκ και εντάξει.Γυρισα σε kitkat κανένα μηνυμα πλέον ..Αν το φτιάξουν τότε μόνο θα την βάλω..

 

Το τηλέφωνο είναι πειραγμένο;

Εμένα δεν μου έβγαλε ΠΟΤΕ περίεργες προειδοποιήσεις σε kitkat και τώρα σε lollipop.

 

Δεν χρειάζεται το android κανένα antivirus εκτός αν κοιτάς αλλού και όχι στην οθόνη σου και κατεβάζεις ότι κουνιέται.

Περισσότερο για ενημέρωση της βάσης δεδομένων τους υπάρχουν αυτά τα προγράμματα.

Δεν λειτουργούν όπως στους υπολογιστές άλλωστε αν λειτουργούσαν θα είχαν γονατίσει τα κινητά τόσο απλό.

Αρκεί να έχεις επιλεγμένη την δυνατότητα για έλεγχο από τη google του λογισμικού που έχεις εγκαταστημένο στο κινητό σου.

Τώρα αν επιμένεις μπορείς να βάλεις το malwarebytes (καταξιωμένο λογισμικό για malware στους υπολογιστές) δουλεύει και σε πραγματικό χρόνο αλλά και κατά βούληση. Εσύ αποφασίζεις αν επιμένεις η γνώμη μου είναι άστο να κοιμάται και κάνε περιοδικούς εβδομαδιαίους ελέγχους η όποτε το θυμάσαι!!! φτάνει και περισσεύει.

 

Πάντα μου άρεσαν αυτά τα γενικόλογα και ασαφή άρθρα για τόσο εξειδικευμένα ζητήματα όταν είχα χρόνο

Link to comment
Share on other sites

Το τηλέφωνο είναι πειραγμένο;

Εμένα δεν μου έβγαλε ΠΟΤΕ περίεργες προειδοποιήσεις σε kitkat και τώρα σε lollipop.

 

Δεν χρειάζεται το android κανένα antivirus εκτός αν κοιτάς αλλού και όχι στην οθόνη σου και κατεβάζεις ότι κουνιέται.

Περισσότερο για ενημέρωση της βάσης δεδομένων τους υπάρχουν αυτά τα προγράμματα.

Δεν λειτουργούν όπως στους υπολογιστές άλλωστε αν λειτουργούσαν θα είχαν γονατίσει τα κινητά τόσο απλό.

Αρκεί να έχεις επιλεγμένη την δυνατότητα για έλεγχο από τη google του λογισμικού που έχεις εγκαταστημένο στο κινητό σου.

Τώρα αν επιμένεις μπορείς να βάλεις το malwarebytes (καταξιωμένο λογισμικό για malware στους υπολογιστές) δουλεύει και σε πραγματικό χρόνο αλλά και κατά βούληση. Εσύ αποφασίζεις αν επιμένεις η γνώμη μου είναι άστο να κοιμάται και κάνε περιοδικούς εβδομαδιαίους ελέγχους η όποτε το θυμάσαι!!! φτάνει και περισσεύει.

 

 

Πάντα μου άρεσαν αυτά τα γενικόλογα και ασαφή άρθρα για τόσο εξειδικευμένα ζητήματα όταν είχα χρόνο

 

Και το δικό μου που είναι στοκ τελείως και δεν του έχω κάνει ποτέ ούτε root το πετάει αυτό το μήνυμα που και που ¨Δυστυχώς οι ρυθμίσεις έχουν σταματήσει¨συνήθως όταν ανοίγω ή κλείνω το wifi αλλά σπάνια και χωρίς να επηρεάζει το τηλέφωνο σε κάτι άλλο

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Και το δικό μου που είναι στοκ τελείως και δεν του έχω κάνει ποτέ ούτε root το πετάει αυτό το μήνυμα που και που ¨Δυστυχώς οι ρυθμίσεις έχουν σταματήσει¨συνήθως όταν ανοίγω ή κλείνω το wifi αλλά σπάνια και χωρίς να επηρεάζει το τηλέφωνο σε κάτι άλλο

 

Εμένα παλικάρι είναι Σουηδικό 409 sne απείραχτο δεν έχω παρατηρήσει κάτι εκτός από το ότι μερικές φορές ( μία στις δεκαπέντε) δεν βγάζει σύνδεση στο wifi με τη πρώτη και χρειάζεται να το επαναλάβω στο κινητό για να δουλέψει. Μήνυμα δεν μου βγάζει απλά η σύνδεση δεν επιτυγχάνεται.

Τώρα τελευταία μου το κάνει και δεν έχω περισσότερες συσκευές πάνω στο wifi να πω ότι το πρόβλημα είναι στο φόρτο του router.

Edited by roll
Link to comment
Share on other sites

παραμασχαλα και service.δεν υπαρχει λογος να σπανε τα νευρα σου..:wacko:

 

Αν σκεφτεις οτι το ξαναστειλα για παρασιτα στα ακουστικα και ναι μεν βελτιωθηκε αλλα δε λυθηκε και σκεφτομαι πως πρεπει αλλες 10 μερες χωρις κινητο (smartphone) , υπαρχει :(

Edited by morfeas-dsl-
Link to comment
Share on other sites

Μου εχει σπασει τα νευρα το κινητο. Τωρα κανει παραποιηση στον ηχο που βγαινει απο το μεγαφωνο. Ερχεται πχ μηνυμα και αντι για ντιν νταν κανει ντλιιν νταν :angry: :angry: .

Ουτε το 920 δεν ειχα τοσα προβληματα

 

ΥΓ. και οχι δεν εφτιαξε με hardware reset , ουτε με το να βαζω-βγαζω τα ακουστικα στη θυρα του οπως παλια οταν το ειχε ξανακανει :cry:

 

Μπορείς να αναφέρεις παρτίδα/χρώμα ; Ευχαριστώ!

Link to comment
Share on other sites

Αν σκεφτεις οτι το ξαναστειλα για παρασιτα στα ακουστικα και ναι μεν βελτιωθηκε αλλα δε λυθηκε και σκεφτομαι πως πρεπει αλλες 10 μερες χωρις κινητο (smartphone) , υπαρχει :(

 

κανει τοσο η Procordia ..?

Link to comment
Share on other sites

Αυτό το Link δημοσιεύτηκε 6/6/2014... έχεις ακούσει ποτέ κάτι απο φίλους σου ,γνωστούς σου , συγγενείς σου??? εγώ ποτέ! και έχουν περάσει πολλές συσκευές απο τα χέρια μου. Και πάντα ήμουν ακάλυπτος.

 

Μην αγχώνεσαι!

 

Ναι αυτό σε πείραξε διάβασε το όμως να δείς τι λέει τι σχέσει έχει το 6/6/2014; Αν το διάβαζες θα έβλεπες

 

Σημειώνεται ότι μέχρι και σήμερα το προαναφερόμενο λογισμικό έχει εμφανιστεί σε χώρες όπως η Ρωσία και η Ουκρανία.

 

Δύσκολο είναι να εμφανιστεί και εδώ; Λάθος να είσαι ακάλυπτος ειδικά όταν είσαι και root. Προσωπικά εγώ βάζω και ψάχνω κάτι καλό. Το lookout ας πούμε που είναι κορυφή έχει 25 ευρώ το χρόνο! Λες να ψάχνουν για χαζούς;

Edited by morcheeba
Link to comment
Share on other sites

Εμενα σπανια πλεον μου πεταει αυτο για τις ρυθμισεις... Τωρα μου πεταει για την αρχικη οθονη...

Τι ηθελα και το μελετουσαα

 

[ATTACH]60823[/ATTACH]

Link to comment
Share on other sites

το linux δεν ειναι οπως τα windows στην προσβαση των ιων. κανα malware μπορει να κολλησεις και αυτο δυσκολο ουτε καν θα λειτουργει τις περισσοτερες φορες.

 

Αν δεν ξέρεις μην μιλάς λέω εγώ.Δώσε εσύ acces σε μια κακή εφαρμογή και ελα πες μου μετά.Το οτι δεν σου έτυχε δεν σημαίνει ότι δεν γίνεται ειδικά σε root συσκευές που θα κάνεις εσύ το λάθος να δώσεις χορήγηση...

Link to comment
Share on other sites

Αν δεν ξέρεις μην μιλάς λέω εγώ.Δώσε εσύ acces σε μια κακή εφαρμογή και ελα πες μου μετά.Το οτι δεν σου έτυχε δεν σημαίνει ότι δεν γίνεται ειδικά σε root συσκευές που θα κάνεις εσύ το λάθος να δώσεις χορήγηση...

 

Εδω ρε παιδια εφαρμογες ΦΑΚΟΥ ηθελαμ permission για location.. O πολυ "καλος" esfile xplorer ζηταει το id της συσκευης.... Μιλαμε για εφαρμογες εκατομμυρίων ληψεων...

Lg G pad 8.3 -> Running : 6.0.1 aosp

Lg G3 32gb -> Running : 6.0.1 Ressurection remix

Link to comment
Share on other sites

Ναι αυτό σε πείραξε διάβασε το όμως να δείς τι λέει τι σχέσει έχει το 6/6/2014; Αν το διάβαζες θα έβλεπες

 

Σημειώνεται ότι μέχρι και σήμερα το προαναφερόμενο λογισμικό έχει εμφανιστεί σε χώρες όπως η Ρωσία και η Ουκρανία.

 

Δύσκολο είναι να εμφανιστεί και εδώ; Λάθος να είσαι ακάλυπτος ειδικά όταν είσαι και root. Προσωπικά εγώ βάζω και ψάχνω κάτι καλό. Το lookout ας πούμε που είναι κορυφή έχει 25 ευρώ το χρόνο! Λες να ψάχνουν για χαζούς;

 

Αν δεν ξέρεις μην μιλάς λέω εγώ.Δώσε εσύ acces σε μια κακή εφαρμογή και ελα πες μου μετά.Το οτι δεν σου έτυχε δεν σημαίνει ότι δεν γίνεται ειδικά σε root συσκευές που θα κάνεις εσύ το λάθος να δώσεις χορήγηση...

 

Βασικά για ποίο λόγο είσαι ειρωνικός? Έκανες μια ερώτηση και κάποιοι άνθρωποι καλώς ή κακώς ( μάλλον κακώς) μπήκαν στην διαδικασία να σου πουν την γνώμη τους...Αφού ξέρεις λοιπόν οτι πρέπει να έχεις antivirus και όλοι οι άλλοι κάνουμε λάθος γιατί ρωτάς για να μας τσεκάρεις να δείς αν τα ξέρουμε καλά? Δεν είδα κανέναν να σε ειρωνεύεται και δεν είδα κανέναν να σου απαντάει επιθετικά.

 

Υ.Γ. Προφανώς και το διάβασα το άρθρο και το έχω διαβάσει απο τότε που κυκλοφορεί πολύ πριν το 2014

Edited by takaros31

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

ναι και θα σε σώσει το AV από τα κακά permissions μιας εφαρμογής που εσύ ο ίδιος πατάς δέχομαι...

 

ότι να ναι

1+6 omnirom - smurfkernel - microG - edxposed
Link to comment
Share on other sites

Βασικά για ποίο λόγο είσαι ειρωνικός? Έκανες μια ερώτηση και κάποιοι άνθρωποι καλώς ή κακώς ( μάλλον κακώς) μπήκαν στην διαδικασία να σου πουν την γνώμη τους...Αφού ξέρεις λοιπόν οτι πρέπει να έχεις antivirus και όλοι οι άλλοι κάνουμε λάθος γιατί ρωτάς για να μας τσεκάρεις να δείς αν τα ξέρουμε καλά? Δεν είδα κανέναν να σε ειρωνεύεται και δεν είδα κανέναν να σου απαντάει επιθετικά.

 

Υ.Γ. Προφανώς και το διάβασα το άρθρο και το έχω διαβάσει απο τότε που κυκλοφορεί πολύ πριν το 2014

Με προλαβες.... ;-)

Lg G pad 8.3 -> Running : 6.0.1 aosp

Lg G3 32gb -> Running : 6.0.1 Ressurection remix

Link to comment
Share on other sites

Παιδια, μου εχει χαλασει το sim tray.

 

Ξερει κανεις που μπορω να το παω για φτιαξιμο εδω Αθηνα;

 

Επισημο σερβις LG.Procordia Κριμαίας 7, Αθήνα 115 26

21 0699 7060

Poco X3 nfc 6/128
Link to comment
Share on other sites

Επισημο σερβις LG.Procordia Κριμαίας 7, Αθήνα 115 26

21 0699 7060

 

Aυτοι θα μου αλλαξουν ολοκληρη την πλακετα, καλυτερα να παρω καινουργιο, που λεει ο λογος.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...