Jump to content

[Επίσημο] LG G3 (D855)


mindfield
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Σε ευχαριστώ, όπως πάντα απαντάς αμέσως. Πάντως έχω πρόσβαση κανονικά στη κάρτα, δηλαδή τις άλλες φωτογραφίες που είναι σωσμενες στην sd μου τις δείχνει κανονικά και άλλα αρχεία όπως μουσική ακούω κανονικά

Το ξέρω φίλος και εμένα έμπαινε κανονικά σε κάποια και σε κάποια άλλα όχι. Δοκίμασε αν θες να την βάλεις και σε κάποιο άλλο τηλέφωνο αν έχεις να δεις που τα ίδια θα σου κάνει

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 17,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Απο σήμερα είμαι κάτοχος και εγώ του g3 32gb για δεύτερη φορά μιας και το καλοκαίρι είχα το 16αρι....ή παρτίδα είναι 501 και τρέχει 4.4.2 ....μια μεγάλη διαφορά που παρατηρώ είναι η θερμοκρασία καμία σχέση....μπαταρία νωρίς είναι να μιλήσω αλλά μου φαίνεται καλύτερα ότι πηγαίνει

Καλορίζικο και απροβληματιστο!!!!

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει θέμα στην λόλιποπ με το save στην sd.το είχα και εγώ με το xcam.
1+6 omnirom - smurfkernel - microG - edxposed
Link to comment
Share on other sites

Το GPS του G2 ήταν ασταθές και προβληματικό τουλάχιστον όσον αφορά την πρώτη παρτίδα που είχα εγώ. Στο G3 από την άλλη δεν αντιμετώπισα μέχρι στιγμής κάποιο πρόβλημα ή αποσύνδεση . Να τονίσω ότι χρησιμοποιώ αγορασμένο Sygic και Here maps.

Εισαι με λολιποπ ή με κιτκατ?

Link to comment
Share on other sites

Απο σήμερα είμαι κάτοχος και εγώ του g3 32gb για δεύτερη φορά μιας και το καλοκαίρι είχα το 16αρι....ή παρτίδα είναι 501 και τρέχει 4.4.2 ....μια μεγάλη διαφορά που παρατηρώ είναι η θερμοκρασία καμία σχέση....μπαταρία νωρίς είναι να μιλήσω αλλά μου φαίνεται καλύτερα ότι πηγαίνει

 

Μπορεί να πάει καλύτερα, αλλά... και η θερμοκρασία περιβάλλοντος είναι χαμηλότερη απ΄ότι το καλοκαίρι.

Link to comment
Share on other sites

Γενικα τα g2 ειχαν 90%προβλημα με το gps..εγω αλλαξα δυο g2,ενας φιλος 4 παιδια....στο g3 ειναι αριστο...αυτο με τις ρωγμες το κοιτα ζω συνεχεια μεχρι στιγμης ολα καλα....
I Want To Believe
Link to comment
Share on other sites

Γενικα τα g2 ειχαν 90%προβλημα με το gps..εγω αλλαξα δυο g2,ενας φιλος 4 παιδια....στο g3 ειναι αριστο...αυτο με τις ρωγμες το κοιτα ζω συνεχεια μεχρι στιγμης ολα καλα....

Τι να πω δεν ξερω. Εμενα με λολιποπ και navigon μου κανει μερικες φορες αποσυνδεσεις. Με κιτκατ δεν ειχα τιποτε. Θα δοκιμασω και το sygic μηπως φταιει το navigon αλλα χλωμο το βλεπω. Να φταινε οι custom roms?

Δεν ξερω διοτι στις περιπτωσεις με λολιποπ ειχα custom ενω δε κιτκατ ειχα στοκ.

Link to comment
Share on other sites

Τι να πω δεν ξερω. Εμενα με λολιποπ και navigon μου κανει μερικες φορες αποσυνδεσεις. Με κιτκατ δεν ειχα τιποτε. Θα δοκιμασω και το sygic μηπως φταιει το navigon αλλα χλωμο το βλεπω. Να φταινε οι custom roms?

Δεν ξερω διοτι στις περιπτωσεις με λολιποπ ειχα custom ενω δε κιτκατ ειχα στοκ.

 

ποια εκδοσή του navigon εχεις;εχεις την τελευταία;;

δοκίμασα με navigon 5.3.2 και android now 9.3 μια διαδρομή 15 χλμ περίπου πριν λίγο και δούλεψε μια χαρά.

Link to comment
Share on other sites

ποια εκδοσή του navigon εχεις;εχεις την τελευταία;;

δοκίμασα με navigon 5.3.2 και android now 9.3 μια διαδρομή 15 χλμ περίπου πριν λίγο και δούλεψε μια χαρά.

 

Ναι την τελευταια. Πραγματικα ειμαι λιγο προβληματισμενος διοτι με lolipop δεν μου δουλευει σωστα. Εχω αποσυνδεσεις Με κιτκατ δεν ειχα κανενα προβλημα. Κοιτα και εδω τι βρηκα και πες μου.

https://code.google.com/p/android/issues/detail?id=81140

Edited by cocous
Link to comment
Share on other sites

Εισαι με λολιποπ ή με κιτκατ?

 

Τώρα με lollipop. Ούτε με Kit Kat είχα θέμα.

Samsung Galaxy S7 Edge 32GB Titanium Silver

Φιλικά, Σταύρος :)

Link to comment
Share on other sites

Μόλις βρήκα τις πρώτες ρωγμές..στο μικρόφωνο και στις υπέρυθρες.το θέμα είναι το εξής:το τηλέφωνο είναι ρουταρισμενο. Αν το στείλω στην procordia πρέπει να το επαναφέρω στην αρχική του κατάσταση?Και αν ναι πως?δεν εχω πειράξει ρομ μόνο ρουτ εχω.ευχαριστώ..

Κάποιος να απαντήσει ρε Παιδιά!!!

Link to comment
Share on other sites

Το λευκό εχω..

 

Να βγάλεις το root και να το στείλεις στην Procordia. Θα σου αλλάξουν εντός εγγύησης όλα τα πλαστικά και θα γίνει καινούριο.

Ρωγμές παρουσίασαν τα λευκά G3 και το σέρβις είναι ενήμερο.

Samsung Galaxy S7 Edge 32GB Titanium Silver

Φιλικά, Σταύρος :)

Link to comment
Share on other sites

Μόλις βρήκα τις πρώτες ρωγμές..στο μικρόφωνο και στις υπέρυθρες.το θέμα είναι το εξής:το τηλέφωνο είναι ρουταρισμενο. Αν το στείλω στην procordia πρέπει να το επαναφέρω στην αρχική του κατάσταση?Και αν ναι πως?δεν εχω πειράξει ρομ μόνο ρουτ εχω.ευχαριστώ..

Για να είσαι σίγουρος οτι δε θα σου κάνουν καμμία "μανούρα" στο service, καλύτερα να φλασάρεις τη "μαμά" rom!! Θα τη βρεις βάζοντας το ΙΜΕΙ σου εδώ:

http://lg-phone-firmware.com/index.php?firmware=1

Κατεβάζεις το kdz αρχείο και το περνάς έτσι:

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2797190

Link to comment
Share on other sites

γεια σας δεν ειμαι κατοχος του κινητου αλλα θα γινω το πασχα και θα ηθελα να σας ρωτησω αμα μεσα στο κουτι υπαρχουν 2 μπαταριες?? μηπως μπορειτε να μου πειτε τι παρεχει το κουτι εκτος απο τα ακουστικα ?
Link to comment
Share on other sites

γεια σας δεν ειμαι κατοχος του κινητου αλλα θα γινω το πασχα και θα ηθελα να σας ρωτησω αμα μεσα στο κουτι υπαρχουν 2 μπαταριες?? μηπως μπορειτε να μου πειτε τι παρεχει το κουτι εκτος απο τα ακουστικα ?

Μια μπαταρία, φορτιστής, το καλώδιο φόρτισης και τα ακουστικά! Αυτά περιέχει φίλε μου

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

εχω chupa chups 4.2 και δεν εχω πληκτρο για βιντεο κληση ειναι φυσιολογικο τι παιζει?
υπογραφή εκτός ορίων
Link to comment
Share on other sites

εχω chupa chups 4.2 και δεν εχω πληκτρο για βιντεο κληση ειναι φυσιολογικο τι παιζει?

Ούτε η stock έχει πλήκτρο για βιντεοκληση. Μόνο η Samsung βάζει στον dialer καμία άλλη εταιρία . Τώρα με τις custom δεν ξέρω αν παίζει κάτι άλλο.

Το θεωρούν περιττό μάλλον λόγω hangouts κτλ... Εγώ προσωπικά θα ήθελα να υπάρχει και στον dialer δεν έχουν όλοι smartphone με hangouts και τα συναφή...

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Παιδια ξερει κανεις πως ρυθμιζεις το email που εχει στην κεντρικη οθονη;Δηλαδη πατωντας σε αυτο βγαζει την επιλογη microsoft exchange ή αλλο.Πατωντας στο αλλο και δηλωνοντας ας πουμε ενα λογαριασμο yahoo σου ζηταει στην συνεχεια καποια πρωτοκολλα pop3 ή κατι αλλο.εκει εχω κολλησει.πως γινεται να δηλωσω τα υπολοιπα στοιχεια και να συνεχισω;
Χαλεπόν Εαυτόν Γνώναι
Link to comment
Share on other sites

Λοιπον παιδια πληροφοριακα θα πω οτι για ακομα μια φορα με λολιποπ ChupaChup το gps μου εκανε αποσυνδεσεις ενω γυρνωντας παλι σε κιτκατ δεν εκανε το παραμικρο. Βαζοντας ενα προγραμμα gps plus και κοιτωντας τι ακριβως κανει φαινεται εκει που εχει δορυφορους κολλαει για δευτερολεπτα και 0νιζει και μετα τους ξαναπιανει. Δεν εχει να κανει με ασθενες σημα. Αλλα σαν κατι να τερματιζει την λειτουργια.

Μετα απο αυτο το μονο συμπερασμα που βγαζω και εφοσον υπαρχει κοσμος που δοκιμασε λολιποπ και δουλευει το gps καλα ειναι οτι ισως καποια εφαρμογη που βαζω εγω το επηρεαζει διοτι στην κιτκατ το δοκιμασα με στοκ. Αλλα και παλι μου φαινεται καπως.

Ποια εφαρμογη να το επηρεαζει. Το μονο προγραμμα που μπορει να σκαλισει λιγο τα πραγματα ειναι το 3C Toolbox. Θα δοκιμασω να το βγαλω αλλα και παλι κουλο το βλεπω.

Και κολλαω με την λολιποπ διοτι οπως εγραψα και πανω διαβασα και εδω το ιδιο θεμα.

https://code.google.com/p/android/issues/detail?id=81140

Link to comment
Share on other sites

Ούτε η stock έχει πλήκτρο για βιντεοκληση. Μόνο η Samsung βάζει στον dialer καμία άλλη εταιρία . Τώρα με τις custom δεν ξέρω αν παίζει κάτι άλλο.

Το θεωρούν περιττό μάλλον λόγω hangouts κτλ... Εγώ προσωπικά θα ήθελα να υπάρχει και στον dialer δεν έχουν όλοι smartphone με hangouts και τα συναφή...

εγω θυμαμαι στο N82 που ειχα εκανα βιντεοκλησεις το βιρσκω τελειως χαζο
υπογραφή εκτός ορίων
Link to comment
Share on other sites

εγω θυμαμαι στο N82 που ειχα εκανα βιντεοκλησεις το βιρσκω τελειως χαζο

I know my friend δεν ξέρω για ποιον λόγο δεν το βάζουν αλλά δεν είναι μόνο η lg. Μόνο η Sammy το βάζει και βλέπω σταδιακά να το καταργεί και αυτή

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Παιδια ξερει κανεις πως ρυθμιζεις το email που εχει στην κεντρικη οθονη;Δηλαδη πατωντας σε αυτο βγαζει την επιλογη microsoft exchange ή αλλο.Πατωντας στο αλλο και δηλωνοντας ας πουμε ενα λογαριασμο yahoo σου ζηταει στην συνεχεια καποια πρωτοκολλα pop3 ή κατι αλλο.εκει εχω κολλησει.πως γινεται να δηλωσω τα υπολοιπα στοιχεια και να συνεχισω;

 

Για την ρύθμιση του Yahoo διάβασε εδώ: https://help.yahoo.com/kb/mobile/set-yahoo-mail-mobile-device-pop-imap-sln3697.html

Samsung Galaxy S7 Edge 32GB Titanium Silver

Φιλικά, Σταύρος :)

Link to comment
Share on other sites

Για να είσαι σίγουρος οτι δε θα σου κάνουν καμμία "μανούρα" στο service, καλύτερα να φλασάρεις τη "μαμά" rom!! Θα τη βρεις βάζοντας το ΙΜΕΙ σου εδώ:

http://lg-phone-firmware.com/index.php?firmware=1

Κατεβάζεις το kdz αρχείο και το περνάς έτσι:

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2797190

Ευχαριστώ Παιδιά!Οδηγός στα ελληνικά υπάρχει για να κάνω ευκολότερα τη δουλειά?

Edited by panosz1
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...