Jump to content

[Επίσημο] LG G3 (D855)


mindfield
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Θεωρητικά το serial number να ξεκινά από 408 και πάνω, αν και νομίζω πως περισσότερο έχει να κάνει με το ότι τα πρώτα τηλέφωνα είχαν παιδικές ασθένειες που λύθηκαν με τις αναβαθμίσεις για αυτό και δεν παρουσιάζονται πλέον στις νεότερες. Την δεδομένη στιγμή πάντως η τιμή του τηλεφώνου στο σκρουτζ είναι ΧΩΜΑ. 311Ε!

 

Δλδ πια η διαφορά στο 406 408 411 και 412?

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 17,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Καμια διαφορα δεν υπαρχει..εγω εχω 406 6ro και δεν εχει κανει το παραμικρο...εχουν διορθωθει ολα με τα τελευταια update!!προχωρα αφοβα στην αγορα,με το καλο να το παρεις
I Want To Believe
Link to comment
Share on other sites

Δλδ πια η διαφορά στο 406 408 411 και 412?

406= Το 4 δηλωνει το ετος παραγωγης και το 06 το μηνα παραγωγης....Αρα 406 σημαινει: η παραγωγη εγινε τον 6ο μηνα του 2014...Ελπιζω να σε καλυψα....Θεωρητικά οσο πιο καινουργια παρτιδα τοσο το καλυτερο ... για μενα προσωπικα δεν ισχυει αυτο στην προκειμενη φαση... 411 παρτιδα εχω και εκλεισε ηδη μια φορα μονο του 20 ημερων κινητο....

Edited by razorkop
Never give up
Link to comment
Share on other sites

Δλδ πια η διαφορά στο 406 408 411 και 412?

 

Καμια διαφορα δεν υπαρχει..εγω εχω 406 6ro και δεν εχει κανει το παραμικρο...εχουν διορθωθει ολα με τα τελευταια update!!προχωρα αφοβα στην αγορα,με το καλο να το παρεις

 

406= Το 4 δηλωνει το ετος παραγωγης και το 06 το μηνα παραγωγης....Αρα 406 σημαινει: η παραγωγη εγινε τον 6ο μηνα του 2014...Ελπιζω να σε καλυψα....Θεωρητικά οσο πιο καινουργια παρτιδα τοσο το καλυτερο ... για μενα προσωπικα δεν ισχυει αυτο στην προκειμενη φαση... 411 παρτιδα εχω και εκλεισε ηδη μια φορα μονο του 20 ημερων κινητο....

Παιδιά θέμα τύχης είναι όλα... Βασικά θέμα ατυχιας... Αν σου κάτσει ελλατωματικο ότι παρτίδα και να είναι... Εγώ έχω 411 και είναι απροβληματιστο δύο φίλες μου έχουν 406 και είναι επίσης απροβληματιστα! Κάνε την αγορά άφοβα και κοίτα να το χαρείς! Τα κινητό είναι πάρα πολύ καλό και τα update έχουν διορθώσει τις περισσότερες από τις παιδικές αρρώστιες! Όσες δεν διορθώθηκαν θα διορθωθούν και όσες δεν διορθωθούν να είναι καλά οι εγγυήσεις! ;);)

 

----- προσθήκη μηνύματος 14 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Ανεβάστε resolution στα 1440p και την φωτεινότητα στο 100% και απολαύστε τις οθόνες σας

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά θέμα τύχης είναι όλα... Βασικά θέμα ατυχιας... Αν σου κάτσει ελλατωματικο ότι παρτίδα και να είναι... Εγώ έχω 411 και είναι απροβληματιστο δύο φίλες μου έχουν 406 και είναι επίσης απροβληματιστα! Κάνε την αγορά άφοβα και κοίτα να το χαρείς! Τα κινητό είναι πάρα πολύ καλό και τα update έχουν διορθώσει τις περισσότερες από τις παιδικές αρρώστιες! Όσες δεν διορθώθηκαν θα διορθωθούν και όσες δεν διορθωθούν να είναι καλά οι εγγυήσεις! ;);)

 

----- προσθήκη μηνύματος 14 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Ανεβάστε resolution στα 1440p και την φωτεινότητα στο 100% και απολαύστε τις οθόνες σας

Ναι συμφωνω κατα καποιο τροπο για την τυχη που μιλας αλλα καταναλωτες ειμαστε οχι πειραματοζωα..... Κορονα γραμματα εχει καταντησει το ολο θεμα ....350 ευρω δεν ειναι λιγα φιλε μου για να βγαζει τετοιου ειδους προβληματα η συσκευη ....

Never give up
Link to comment
Share on other sites

Ναι συμφωνω κατα καποιο τροπο για την τυχη που μιλας αλλα καταναλωτες ειμαστε οχι πειραματοζωα..... Κορονα γραμματα εχει καταντησει το ολο θεμα ....350 ευρω δεν ειναι λιγα φιλε μου για να βγαζει τετοιου ειδους προβληματα η συσκευη ....

Σε αυτό συμφωνώ αλλά σε όλα τα πράγματα υπάρχει μια πιθανότητα στις τόσες να σου πέσει ελλατωματικο... Δεν τους δικαιολογω σε καμία περίπτωση απλά έτσι είναι τα πράγματα. Άσχετα με lg, Samsung κτλ ότι και αν πάρεις μπορεί να σου κάτσει η στραβή ακόμα και εκτός προϊόντων κινητής εννοείται

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Σε αυτό συμφωνώ αλλά σε όλα τα πράγματα υπάρχει μια πιθανότητα στις τόσες να σου πέσει ελλατωματικο... Δεν τους δικαιολογω σε καμία περίπτωση απλά έτσι είναι τα πράγματα. Άσχετα με lg, Samsung κτλ ότι και αν πάρεις μπορεί να σου κάτσει η στραβή ακόμα και εκτός προϊόντων κινητής εννοείται

Απλα στο G3 οι πιθανoτητες ειναι περισσοτερες να πεσεις σε σκαρτη συσκευη..:)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Καλό είναι να αποφεύγονται οι πρώτες παρτίδες μέχρι και 407.

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά ευχαριστω πολυ απο Δευτέρα θα κάνω αγορά 2 κινητών γιατί θέλει και το αίσθημα μέσα στο σκ θα κάνω φύλο και φτερό να δω πιο είναι το πιο αξιόπιστο μαγαζί σε θέματα εγγύησης γιατί 600 και ευρώ στις μέρες μας δεν τα δίνεις και να έχεις τον φόβο μην την πατήσεις. (Αν θέλετε μου λέτε καταστήματα που ξέρετε που είνα πιο αξιόπιστα αυτά που εμπιστεύεται με pm) και πάλι σας ευχαριστω πολυ! Καλό σας βράδυ!
Link to comment
Share on other sites

Kaiser και τα 2 με κλειστά μάτια.απλά δες να είναι παρτίδα τουλάχιστον 410 κι έπειτα και φυσικά unbranded.

Από phonegallery μείνε μακριά.κι από birdphone.

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Καλό είναι να αποφεύγονται οι πρώτες παρτίδες μέχρι και 407.

δεν ειναι αυτο κανονας .μαλλον η εξαιρεση.εχω το κινητο απο τις πρωτες παρτιδες(ιουλιο γαρ) και το κινητο σκοτωνει .

iphone 6s plus 64,xiaomi A1M1

teclast t10,Cube iWork10

COOLEME MB3,KII PRO

Link to comment
Share on other sites

Kaiser και τα 2 με κλειστά μάτια.απλά δες να είναι παρτίδα τουλάχιστον 410 κι έπειτα και φυσικά unbranded.

Από phonegallery μείνε μακριά.κι από birdphone.

 

Αυτό με το branded unbranded δεν το έχω καταλάβει καθόλου γιατί είναι πρόβλημα. Είναι ξεκλείδωτο το τηλ; αυτό νομίζω έχει σημασία. Αν κάποιος έχει καλούς λόγους ας μας τους πει, ρωτάω χωρίς ειρωνική διάθεση.

Link to comment
Share on other sites

Αυτό με το branded unbranded δεν το έχω καταλάβει καθόλου γιατί είναι πρόβλημα. Είναι ξεκλείδωτο το τηλ; αυτό νομίζω έχει σημασία. Αν κάποιος έχει καλούς λόγους ας μας τους πει, ρωτάω χωρίς ειρωνική διάθεση.

 

Ξεκλείδωτο ναι αλλά έχει εφαρμογές του παρόχου(πχ.Vodafone,Wind Italy κλπ) και αργεί να πάρει αναβάθμισεις σε σχέση με τα unbranded.

Link to comment
Share on other sites

Ξεκλείδωτο ναι αλλά έχει εφαρμογές του παρόχου(πχ.Vodafone,Wind Italy κλπ) και αργεί να πάρει αναβάθμισεις σε σχέση με τα unbranded.

 

Το δικό μου είναι branded από πάροχο της Ελβετίας, δεν είχε ΚΑΜΙΑ εφαρμογή του, το μόνο που θυμίζει πάροχο βασικά είναι ο κωδικός στο κουτί και πήρε από τα πρώτα αναβαθμίσεις, πιο γρήγορα από τα Ελληνικά.

Link to comment
Share on other sites

Το δικό μου είναι branded από πάροχο της Ελβετίας, δεν είχε ΚΑΜΙΑ εφαρμογή του, το μόνο που θυμίζει πάροχο βασικά είναι ο κωδικός στο κουτί και πήρε από τα πρώτα αναβαθμίσεις, πιο γρήγορα από τα Ελληνικά.

 

Και σε μένα ελβετικό ήταν το note 3 και έπαιρνε αναβαθμίσεις πρωτο.

Link to comment
Share on other sites

Και σε μένα ελβετικό ήταν το note 3 και έπαιρνε αναβαθμίσεις πρωτο.

 

Άρα είναι λίγο μύθος τα περί branded?

Link to comment
Share on other sites

ε τι είναι, αφού μπορείς να βάλεις ότι θες χωρίς κανένα πρόβλημα
1+6 omnirom - smurfkernel - microG - edxposed
Link to comment
Share on other sites

Καλό είναι να αποφεύγονται οι πρώτες παρτίδες μέχρι και 407.

 

Εγω παλι θα απεφευγα οτι ειναι κατασκευασμενο πριν τον νοεμβριο, γιατι δεν ειναι φυσιολογικο να ειναι απουλητο απο τον εκτο και τον εβδομο, παιζουν μετα και περιπτωσεις να ειναι επιστροφες, δευτερες διαλογες, εκθεσιακα, επισκευασμενα κτλ.

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια μην τον ισοπεδονουμε το κινητο.εμενα ειναι ειναι 16αρι 408 γαλλικο και δεν εχω κανενα προβλημα ειναι κορυφαιο το κινητο.τωρα για μετρησεις an tu tu και λοιπα δεν τις δινω βαση γιατι το galaxy alpha με σ3 οθωνη βγαζει 51000 τι να λεμε τωρα.χαρειτε τα κινητα και μην ανχωνεστε οχι εχει λιγο lag και διαφορα αλλα.δεν υπαρχει κινητο τελειο ολα εχουν τα θεματακια τους
Link to comment
Share on other sites

Το αυτό ότι αφορα παρτίδες και προβλήματα. Το πρωτο g3 μου παρτίδας 405 δεν έκανε το παραμικρό 2 μήνες που το είχα. Το δεύτερο παρτίδας 410 τουλάχιστον 2-3 φορές την εβδομάδα το εβρισκα με reboot στην εισαγωγή pin. Έγινε αντικατάσταση συσκευής με παρτίδα 406 σφραγισμένο και δούλεψε υποδειγματικά μέχρι να το δώσω 3 μήνες μετά. Με βλέπω να ξαναγυρναω σύντομα παλι στη παρέα με 32αρι αυτή τη φορά μιας και όταν επαιξα με ενα πρόσφατα, είδα ενα άλλο τηλέφωνο.
Link to comment
Share on other sites

Το αυτό ότι αφορα παρτίδες και προβλήματα. Το πρωτο g3 μου παρτίδας 405 δεν έκανε το παραμικρό 2 μήνες που το είχα. Το δεύτερο παρτίδας 410 τουλάχιστον 2-3 φορές την εβδομάδα το εβρισκα με reboot στην εισαγωγή pin. Έγινε αντικατάσταση συσκευής με παρτίδα 406 σφραγισμένο και δούλεψε υποδειγματικά μέχρι να το δώσω 3 μήνες μετά. Με βλέπω να ξαναγυρναω σύντομα παλι στη παρέα με 32αρι αυτή τη φορά μιας και όταν επαιξα με ενα πρόσφατα, είδα ενα άλλο τηλέφωνο.

Φιλε σκεφτεσε αλλαγη απο 1+1 σε G3?

Lg G pad 8.3 -> Running : 6.0.1 aosp

Lg G3 32gb -> Running : 6.0.1 Ressurection remix

Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλημερα. Σημερα μου πεταξε ενα update ota v20f-dec-22-2014 .

Το εχει κανεις να μου πει τι αλλαγες εχει?

ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλημερα. Σημερα μου πεταξε ενα update ota v20f-dec-22-2014 .

Το εχει κανεις να μου πει τι αλλαγες εχει?

ευχαριστω

Την έχω κάνει. Διορθώσεις Google λέει δεν είναι κάτι που θα σου φανεί στο μάτι μάλλον bug και απόδοση αφορά

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...