Jump to content

[Επίσημο] LG G3 (D855)


mindfield
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδιά πρωτάρης μερικές ερωτήσεις:

 

Πάω γενικές μετά ασφάλεια κατόπιν υπάρχει μια επιλογή επαλήθευση εφαρμογών αυτό το κουτάκι πρέπει να είναι τικαρισμένο γιατί δεν θυμάμαι αν το άλλαξα;

Μόνο από το google store κατεβάζω πάντως.

 

Τι κάνει η επιλογή smart cleaning - διαφέρει σε κάτι από τα προγράμματα που καθαρίζουν τη ram;

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 17,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Παιδιά πρωτάρης μερικές ερωτήσεις:

 

Πάω γενικές μετά ασφάλεια κατόπιν υπάρχει μια επιλογή επαλήθευση εφαρμογών αυτό το κουτάκι πρέπει να είναι τικαρισμένο γιατί δεν θυμάμαι αν το άλλαξα;

Μόνο από το google store κατεβάζω πάντως.

 

Τι κάνει η επιλογή smart cleaning - διαφέρει σε κάτι από τα προγράμματα που καθαρίζουν τη ram;

Άστο επιλεγμένο. Αυτό είναι κυρίως για να ελέγχει εφαρμογές που βάζουμε εκτός επίσημου μάρκετ.

Όσο για προγράμματα καθαρισμού ram. Καλύτερα να τα αποφεύγεις. Αυτά που προσφέρουν είναι λιγότερα από τα προβλήματα που δημιουργούν. Αν προσφέρουν και κάτι τελικά...

You should never argue with idiots because they will just drag you down to their level... then beat you with experience
Link to comment
Share on other sites

εγω που εστειλα το δικο μου πισω στην lg μου το στειλανε με αλλη οθονη καθως ειχε lag, και προβλημα αφης. μου φαινεται οτι εχει διαφορα και στα χρωματα. πριν ηταν αρκετα over saturated και washed out colors. τώρα μου φαινεται καλυτερη. συγκριτικα παντα με ενα lg g2(το οποιο εχει χρωματα σαν amoled)

 

κανενα προβλημα ευτυχως ουτε με lag ουτε με γραμμες στην οθονη, ούτε στο ακουστικο παρασιτα, ουτε κατι αλλο που να εχω καταλαβει και τα κινητα τα λιωνω γενικως.... ειμαι χωρις root με official rom. παρτιδα 407 ιταλικο...

http://i59.tinypic.com/300d1nd.jpg

Edited by hackfree
technoholic maniac reviewer
Link to comment
Share on other sites

Άστο επιλεγμένο. Αυτό είναι κυρίως για να ελέγχει εφαρμογές που βάζουμε εκτός επίσημου μάρκετ.

Όσο για προγράμματα καθαρισμού ram. Καλύτερα να τα αποφεύγεις. Αυτά που προσφέρουν είναι λιγότερα από τα προβλήματα που δημιουργούν. Αν προσφέρουν και κάτι τελικά...

 

Ευχαριστώ για την απάντηση. Φιλαράκι τα ίδια μου είπε είχε το https://play.google.com/store/apps/details?id=com.cleanmaster.mguard σε παλιό κινητό 2.3.4 και κατάλαβε διαφορά όταν το αφαίρεσε από το κινητό.

Link to comment
Share on other sites

 

Την πέρασες??

Εμένα δεν flashaρετε με τίποτα...βγάζει

E:Unable to open zip file.

Error flashing zip ' /sdcard/Download/AndroidNow_HD_3.3_Lollipop-2.zip'

Updating partition details...

Link to comment
Share on other sites

Την πέρασες??

Εμένα δεν flashaρετε με τίποτα...βγάζει

E:Unable to open zip file.

Error flashing zip ' /sdcard/Download/AndroidNow_HD_3.3_Lollipop-2.zip'

Updating partition details...

 

Δες μηπως εγινε καποιο σφαλμα κατα το κατεβασμα το αρχειο AndroidNow_HD_3.3_Lollipop.zip ποσα MB ειναι?

Xperiaλόγος

Optimuλόγος

Motoλόγος

Μηλοφωνολόγος

Ascendολόγος

Link to comment
Share on other sites

Την πέρασες??

Εμένα δεν flashaρετε με τίποτα...βγάζει

E:Unable to open zip file.

Error flashing zip ' /sdcard/Download/AndroidNow_HD_3.3_Lollipop-2.zip'

Updating partition details...

 

ναι φιλε μου την εβαλα.. σε 2 συσκευες κιολας.! 1,3 gb ειναι.!! την περασα με φουλ wipe mesa apo recovery!

..ΙΣΩΣ ΝΑ ΦΤΑΝΕΙ ΜΟΝΟ ΑΥΤΟ.... ΜΙΑ ΜΑΤΙΑ ΣΑΝ ΒΡΟΧΗ..ΜΙΑ ΤΕΛΕΤΑΙΑ ΠΡΟΣΕΥΧΗ...!!

Link to comment
Share on other sites

Δες μηπως εγινε καποιο σφαλμα κατα το κατεβασμα το αρχειο AndroidNow_HD_3.3_Lollipop.zip ποσα MB ειναι?

 

1,29gb...

την Chupa Chups την πήρε κανονικά.:O

Edited by Tsarli
Link to comment
Share on other sites

1,29gb...

την Cpupa Cpups την πήρε κανονικά.:O

 

Κατεβασε ξανα τ ρομ (καλου κακου) γυρνα πισω στην στοκ 10L με full wipe για καθαρη εγκατασταση.

Xperiaλόγος

Optimuλόγος

Motoλόγος

Μηλοφωνολόγος

Ascendολόγος

Link to comment
Share on other sites

οι τολμηροί που έβαλαν την lolilop μπορούν να μου απαντήσουν αν η lg έβαλε plug and pop στα ακουστικά και εαν άλλαξε η διαχείριση στην sd όπως έλεγαν (δηλαδή να μπορούν app να γράφουν απευθείας χωρίς root)
Link to comment
Share on other sites

Όσο για προγράμματα καθαρισμού ram. Καλύτερα να τα αποφεύγεις. Αυτά που προσφέρουν είναι λιγότερα από τα προβλήματα που δημιουργούν. Αν προσφέρουν και κάτι τελικά...

ΣΩΣΤΟΣ.Ετσι ακριβως φιλε.Αυτα τα προγράμματα σβήνουν και πραγματα λειτουργικά τις συσκευής και σβήσε σβήσε καποτε θα αρχίσει να μπλοκερνει το ατιμο

Link to comment
Share on other sites

οι τολμηροί που έβαλαν την lolilop μπορούν να μου απαντήσουν αν η lg έβαλε plug and pop στα ακουστικά και εαν άλλαξε η διαχείριση στην sd όπως έλεγαν (δηλαδή να μπορούν app να γράφουν απευθείας χωρίς root)

 

Ναι έβαλε το plug and pop, μπορείς να κάνεις μετακίνηση στη κάρτα αλλά όχι ολες πχ Viber , sygic και κάτι αλλες γίνετε αλλα τ what's up οχι που δοκιμασα μάλλον εξαρτάται απ την εφαρμογη

Xperiaλόγος

Optimuλόγος

Motoλόγος

Μηλοφωνολόγος

Ascendολόγος

Link to comment
Share on other sites

Ναι έβαλε το plug and pop

 

επιτέλους !!!! :clap:

 

βασικά για την sd αυτό που με ενδιαφέρει είναι αν μπορείς να δίνεις access σε app. Πχ χρησιμοποιώ συνεχώς τον es explorer γιατί με βολεύει πάρα πολύ να μεταφέρω με αυτόν αρχεία από το pc με wifi μέσω lan. Με την kit kat ο es δεν μπορεί να γράψει στην sd :blink: (και έτσι τα μεταφέρω πρώτα στην internal και μετά κάνω copy μέσω του stock explorer). Κάπου είχα διαβάσει ότι θα μπορούσες να δώσεις access σε συγκεκριμένα app για να μπορούν να γράφουν απευθείας.

 

παρεμπιπτόντως σήμερα έφαγε το λευκό μου 407 την πρώτη μεγαλειώδη σούπα. Έπεσε από το 1 μέτρο περίπου, έσκασε με την πλάτη και σύρθηκε καναδυό μέτρα ακόμα. Ευτυχώς η spigen έκανε δουλεία (ήταν το πρώτο κινητό μου που το σκεφτόμουν σοβαρά να μην του βάλω θήκη, τελικά επικράτησε η αυτογνωσία :) ). Άντε και με είχατε αγχώσει με τις ρωγμές ...

Edited by a8e
Link to comment
Share on other sites

λογικα αν η εφαρμογη ειναι στη καρτα εκει θα γραφει κ τα δεδομενα της

Xperiaλόγος

Optimuλόγος

Motoλόγος

Μηλοφωνολόγος

Ascendολόγος

Link to comment
Share on other sites

Για δώστε ρε παιδιά μια βοήθεια στη σκέψη μου.....

Ετοιμάζομαι να κάνω την μετάβαση από το S3 (i9305 2GB) στο G3, το δίλημμα είναι να πάω στο 2GB ή στο 3GB ? To σκεπτικό είναι ότι έτσι και αλλιώς θα παίξει Greenify (που στο S3 έκανε θαυμάσια δουλειά) όχι για λόγους μνήμης αλλά για λόγους μπαταρίας περισσότερο, οπότε έτσι και αλλιώς μάλλον δεν θα τρέχουν άχρηστες εφαρμογές στη μνήμη, μήπως τα 2GB τελικά υπ' αυτή τη συνθήκη είναι αρκετά ??

Γρηγόρης Δάρης
Link to comment
Share on other sites

Κατεβασε ξανα τ ρομ (καλου κακου) γυρνα πισω στην στοκ 10L με full wipe για καθαρη εγκατασταση.

 

Έτοιμη και η AndroidNow_HD_3.3_Lollipop.

Πέρασε κανονικά...θα σας πω εντυπώσεις σε λίγες μέρες!!

Link to comment
Share on other sites

το τηλέφωνο δεν μπορεί να κανει μπουτ ξαφνικά και γράφει secure booting error και μετα αναβοσβήνει μπλε και κόκκινο λαμπάκι , κάνοντας χαρντ ρεσετ δεν επανέρχεστε και δεν μπορώ να μπω ουτε σε download mode .. ξέρει κάνεις τι να κάνω?
Link to comment
Share on other sites

Για δώστε ρε παιδιά μια βοήθεια στη σκέψη μου.....

Ετοιμάζομαι να κάνω την μετάβαση από το S3 (i9305 2GB) στο G3, το δίλημμα είναι να πάω στο 2GB ή στο 3GB ? To σκεπτικό είναι ότι έτσι και αλλιώς θα παίξει Greenify (που στο S3 έκανε θαυμάσια δουλειά) όχι για λόγους μνήμης αλλά για λόγους μπαταρίας περισσότερο, οπότε έτσι και αλλιώς μάλλον δεν θα τρέχουν άχρηστες εφαρμογές στη μνήμη, μήπως τα 2GB τελικά υπ' αυτή τη συνθήκη είναι αρκετά ??

 

Το μικρό λογικα θα έχει και μικρότερη κατανάλωση γιατί θα τρέχει λιγότερες εφαρμογές στο προσκήνιο και θα διαβάζει λιγότερη μνήμη. Από s3 σε g3 ακόμα και με 2G θα δεις τεράστια διαφορά προ το καλυτερο σε όλα φαντάσου εγώ που προέρχομαι από z ultra και πραγματικά ενθουσιάστηκα με το LG.

 

----- προσθήκη μηνύματος 6 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

το τηλέφωνο δεν μπορεί να κανει μπουτ ξαφνικά και γράφει secure booting error και μετα αναβοσβήνει μπλε και κόκκινο λαμπάκι , κάνοντας χαρντ ρεσετ δεν επανέρχεστε και δεν μπορώ να μπω ουτε σε download mode .. ξέρει κάνεις τι να κάνω?

 

Τι έχεις κάνει έτσι στα καλά καθούμενα έγινε?

 

----- προσθήκη μηνύματος 51 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Εχει παρει καμια αλλη χωρα εκτος της Πολωνιας, το γλυφιτζουρι;

 

Νομίζω πως οχι

 

----- προσθήκη μηνύματος 55 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Έτοιμη και η AndroidNow_HD_3.3_Lollipop.

Πέρασε κανονικά...θα σας πω εντυπώσεις σε λίγες μέρες!!

 

Τλκ την πέρασες με τον τρόπο που σ πα ή έκανες κάτι αλλο;

Xperiaλόγος

Optimuλόγος

Motoλόγος

Μηλοφωνολόγος

Ascendολόγος

Link to comment
Share on other sites

----- προσθήκη μηνύματος 6 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

[/color]

 

Τι έχεις κάνει έτσι στα καλά καθούμενα έγινε?

 

----- προσθήκη μηνύματος 51 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Νομίζω πως οχι

ειχα κανει επανεκκίνηση μετα απο φλασαρισμα της λολιποπ και κανει οτι κανει τωρα ..:confused:

Link to comment
Share on other sites

Με ποιο τρόπο έκανες φλασαρισμα; μέσω recovery ή flashtool;

Xperiaλόγος

Optimuλόγος

Motoλόγος

Μηλοφωνολόγος

Ascendολόγος

Link to comment
Share on other sites

Τλκ την πέρασες με τον τρόπο που σ πα ή έκανες κάτι άλλο;

Κανονικά την πέρασα, απλά είχε bug η recovery και δεν αναγνώριζε το otg.

Ξαναπέρασα την recovery και όλα καλά.

Πάντως από μπαταρία,στην πρὠτη της φὀρτιση με στημένο κινητό κανονικά), μέσα σε 6 ώρες χωρίς καθόλου χρήση δεν έπεσε ούτε 1%....θετικό θα έλεγα.

Η εμπειρία χρήσης πάντως είναι πολύ smooth και lag free.

 

----- προσθήκη μηνύματος 113 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Εχει παρει καμια αλλη χωρα εκτος της Πολωνιας, το γλυφιτζουρι;

Εδώ θα τα βλέπεις όλα ;)

http://www.mylgphones.com/lg-g3-firmware-checking-the-software-version-and-update-history

Edited by Tsarli
Link to comment
Share on other sites

Με ποιο τρόπο έκανες φλασαρισμα; μέσω recovery ή flashtool;

 

με flashtool την εκανα , υπαρχει τροπος να σωθει?

Link to comment
Share on other sites

Και βέβαια υπάρχει αλλα έπρεπε να χεις κάνει back up αν όχι τοτε μονο στην LG. Απορώ πως τα καταφερες να μην μπαίνει στο download mode και να μην κάνει hard reset ταυτόχρονα. Τραβήξες τπτ καλώδιο πρώτου τελείωσε το φλασαρισμα το flashtool?

Xperiaλόγος

Optimuλόγος

Motoλόγος

Μηλοφωνολόγος

Ascendολόγος

Link to comment
Share on other sites

back up εχω κανει απο το recovery ,πως μπορω να το επαναφέρω ? το εκανα σε μακ με εικονικα windows και απο οτι καταλαβα κατι δεν εγινε σωστα στην διαδικασία
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...