Jump to content

[Επίσημο] LG G3 (D855)


mindfield
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Έλα μου ντε, και εγώ αυτό απορώ (βρίσκομαι σε κατάσταση bootloop & blue screen of death).

Αξίζει τα 80€ ή με τα διπλά note 4x?

Και πες ότι αγοράζεις μητρική , πρέπει να πάρεις την ίδια (16) ή αν θες παίρνεις και τα 32gb?

Θεωρώ note 4. Το 16 θα κολλάει ήδη το 32 αρχίζει τα ψιλό κολλήματα οπότε πιστεύω ότι δεν αξίζει.

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 4 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Device : Samsung Galaxy 3 (GT I5801)

Rom : Kyrillos' ROM v10 GWK74 beta

Kernel : CM7-kernel 1.3 H.V.

Min Freq: 83Mhz, Max Freq:1200Mhz

Init.d Scripts: Supercharger Storage Method Used: Hybrid Data2SD

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 17,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Πρόβλημα στο WIFI

 

είχα ένα G3 με σπασμένη οθόνη παρατημένο για περίπου ένα χρόνο. Πρόσφατα αγόρασα μια οθόνη και όλα παίζουν μια χαρά εκτός από το WIFI. Ενώ βλέπει τα δυνατά WIFI δεν συνδέεται σε αυτά και όταν το πατάω συχνά να συνδεθεί για λίγο μου τα βγάζει “Out of range”. Διάβασα ότι στα G3 εμφανίζεται το πρόβλημα να μην ενεργοποιείται το WIFI και το BT, εμένα όμως ενεργοποιείται αλλά δεν συνδέεται. Δοκίμασα factory reset, ξαναπέρασα τη rom (όλες για την ακρίβεια KK,LP,MM) αλλά τίποτα. BT και Radio παίζουν κανονικά. Έχει αντιμετωπίσει κανείς άλλος το ίδιο;

Edited by conan22b
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα σας το g3 κοστιζει οσο το g4 .για ποιο λογο?

 

Επειδή τα περισσότερα G4 παρουσίασαν πρόβλημας μητρικής (Bootloop)...

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Γεια σας και απο μενα. Εχω ενα προβλημα και δεν ξερω ποιον να ρωτησω .Στην προσπαθεια μου να κανω εργοστασιακες ρυθμισεις στο asus toof, κατα την διαρκεια της διαδικασιας (εχοντας στο τηλ. 66% μπαταρια χωρις να ειναι συνδεμενο στο ρευμα) εκλεισε και τωρα μετα απο 2 ωρες στον φορτιστη ΔΕΝ ανοιγει Τι μπορω να κανω? Edited by jasem
Link to comment
Share on other sites

Άρχες Οκτώβρη πήγα το G3 μου στην αντιπροσωπεία για service (εντός εγγύησης) καθώς είχε πρόβλημα στο κουμπί μείωσης της έντασης και στο WiFi...

Σε ενημέρωση μου χθες μου είπαν ότι είναι στα κεντρικά (Αθήνα) και είναι σε αναμονή παράδοσης του ανταλλακτικού της πλακέτας για να γίνει η αντικατάσταση.

Συμπέρασμα; Έχει ήδη κλείσει 1.5 μήνα στο service και πάμε για δίμηνο! :mad:

Τουλάχιστον με παρηγορεί ότι θα είναι άψογο όταν το πάρω..

Link to comment
Share on other sites

Άρχες Οκτώβρη πήγα το G3 μου στην αντιπροσωπεία για service (εντός εγγύησης) καθώς είχε πρόβλημα στο κουμπί μείωσης της έντασης και στο WiFi...

Σε ενημέρωση μου χθες μου είπαν ότι είναι στα κεντρικά (Αθήνα) και είναι σε αναμονή παράδοσης του ανταλλακτικού της πλακέτας για να γίνει η αντικατάσταση.

Συμπέρασμα; Έχει ήδη κλείσει 1.5 μήνα στο service και πάμε για δίμηνο! :mad:

Τουλάχιστον με παρηγορεί ότι θα είναι άψογο όταν το πάρω..

καλά μην παίρνεις και όρκο. Εμένα εφαγε bootloop και όταν το πηρα από το courrier μου το φέρανε με σπασμένη οθόνη και τους πάτησα καταγγελεία στην προστασεία του καταναλωτή. ποτε ξανά απλα lg είναι προτιμότερο να είσαι με ένα κινητο του 90 με ασπρόμαυρη οθόνη παρά lg. αναξιόπιστη εταιρεία μέχρι αιδίας. στα ξαφνικά μπορεί να μείνεις χωρίς κινητό. bootloop θα λέγεται? δεν θα ανταποκρίνεται η οθόνη ? κατι θα πάθει τέλος πάντων . και το γελείο της υπόδεσης είναι ότι μετά από 1 μήνα από την καταγγελεία που έκανα, μου είπαν ότι το κινητό τους το πήγα έτσι. Προφανός και θα μου λέγανε αυτό το πράγμα έχοντας άγνοια εκεί κάτω στην procordia. 2 μήνες service και σε παρηγορεί ότι θα στο φέρουν και τσίλικο ? κανονικά πρέπει να σου φέρουν καινούργιο κινητό διότι αργούνε σημαντικά. δεύτερον στην τιμή που πληρώνουμε αγοράζουμε και το απαιτούμενο service. Που ειδικά στην lg δεν υπάρχει service. καλή τύχη σ εύχομαι φιλε μ
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Ενώ το είχα στο ρεύμα να φορτίζει έκανε ένα soft reset που δεν ζήτησε ούτε pin .

Παρατήρησα όμως μετά την φόρτιση ότι το wifi δεν λειτουργεί πλέον ...

Θα στρώσει λέτε με επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων ;

Η εγγύηση έχει λήξει οπότε αν δεν στρώσει μάλλον πάω για άλλο .... :wacko:

 

Τό΄χει ρίξει στις επανεκκινήσεις τώρα. Μάλλον πάω για άλλο. Κρίμα και νόμιζα που θα έβγαζα άλλο ένα χρόνο.

 

Edit No2

Έχω την εντύπωση ότι δεν έχουμε μείνει ούτε οι μισοί εδώ με αυτό το κινητό εεε ; !!!!

Edited by kail
http://img19.imageshack.us/img19/126/nokialumia710.jpg
Link to comment
Share on other sites

Εγω το δουλευω καθημερινά σαν κυρια συσκευή και δεν εχει κανει κιχ. Εκδοση με 3gb ram και πηρα και μια νεα μπαταρία και μια χαρα!

 

Στάλθηκε από το LG-V500 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

tsak8 - Χρήστος

LG G6 / LG G Pad 8,3"

Link to comment
Share on other sites

Edit No2

Έχω την εντύπωση ότι δεν έχουμε μείνει ούτε οι μισοί εδώ με αυτό το κινητό εεε ; !!!!

 

Yeap (δυστυχώς)

Καλή τύχη σε όσους δουλεύουν ακόμα. Αν βρω σε καλή τιμή καμία μητρική σκέφτομαι να το ξαναζωντανέψω.

Link to comment
Share on other sites

Ενώ το είχα στο ρεύμα να φορτίζει έκανε ένα soft reset που δεν ζήτησε ούτε pin .

Παρατήρησα όμως μετά την φόρτιση ότι το wifi δεν λειτουργεί πλέον ...

Θα στρώσει λέτε με επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων ;

Η εγγύηση έχει λήξει οπότε αν δεν στρώσει μάλλον πάω για άλλο .... :wacko:

 

Τό΄χει ρίξει στις επανεκκινήσεις τώρα. Μάλλον πάω για άλλο. Κρίμα και νόμιζα που θα έβγαζα άλλο ένα χρόνο.

 

Edit No2

Έχω την εντύπωση ότι δεν έχουμε μείνει ούτε οι μισοί εδώ με αυτό το κινητό εεε ; !!!!

 

Κανε πρωτα επαναφορα αλλιως αλλαξε μπαταρια. Οταν αρχιζει και κανει restarts μονο του κατα 90% αυτο φταιει. Εγω το εχω απο οταν βγηκε και επειδει του εχω κανει τα πανδεινα τοσα χρονια με τo root αρχεισε να κανει restarts λόγω ότι η μπαταρία αρχισε να τα παιζει. Παρε μια απο την procordia και λογικα θα σταματησουν και τα restarts. Το παθαινει πολυς κοσμος αυτο ειναι συχνο φαινομενο στα G3.

Edited by asdfaster
Link to comment
Share on other sites

Κανε πρωτα επαναφορα αλλιως αλλαξε μπαταρια. Οταν αρχιζει και κανει restarts μονο του κατα 90% αυτο φταιει. Εγω το εχω απο οταν βγηκε και επειδει του εχω κανει τα πανδεινα τοσα χρονια με τo root αρχεισε να κανει restarts λόγω ότι η μπαταρία αρχισε να τα παιζει. Παρε μια απο την procordia και λογικα θα σταματησουν και τα restarts. Το παθαινει πολυς κοσμος αυτο ειναι συχνο φαινομενο στα G3.

 

Εγώ είχα πάρει μπαταρία από ebay και για 3 μέρες έστρωσε αλλά μετά πάλι τα ίδια και πήγα για αλλαγή πλακέτας.

Η μπαταρία πρέπει να ήταν αυθεντική γιατί μετά την αλλαγή πλακέτας πήρα μια άλλης μάρκας από ένα μαγαζί της Θεσσαλονίκης και μου έβγαζε μήνυμα ότι δεν έχω αυθεντική μπαταρία, άρα το κινητό το καταλαβαίνει και δεν θα άνοιγε αλλιώς. Εν τέλει πήρα και μια από procordia. Πολύ φοβάμαι ότι υπάρχει και εδώ θέμα πλακέτας!

My History:

Nokia 3330, Panasonic GD67, Nokia 7650, Sony Ericsson Z800i, Sony Ericsson W850i, Alcatel OT-E101A, HTC Magic, Sony Ericsson T650i, Sony XPERIA S, LG G3, Chuwi Hi8

Now:

Samsung Galaxy S8

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Εμενα παντως αυτο με το φουρνο επιασε και ανοιξε το κινητο κανονικα

Μου ειχε απο καιρο προβλημα με αποσυνδεσεις wifi, μετα μου ειχε λιγες μερες προβλημα με flickering και fading η οθονη

Εβγαλε μια μερα τη μπλε οθονη και λεω παει σκουπιδια το κινητο......

...Ε ενα βραδυ βημα βημα με βιντεο youtube που εδειχνε τη διαδικασια "φουρνισα" την μητρικη και το δουλευω τωρα καμια εβδομαδα

Εφτιαξε και το wifi και ολα!!!!

Εχω ξεκινησει να ψαχνω ηδη ποιο κινητο θα αγορασω βεβαια αλλα μπορω να κανω μια πιο καλη ερευνα αγορας τωρα

Link to comment
Share on other sites

Άρχες Οκτώβρη πήγα το G3 μου στην αντιπροσωπεία για service (εντός εγγύησης) καθώς είχε πρόβλημα στο κουμπί μείωσης της έντασης και στο WiFi...

Σε ενημέρωση μου χθες μου είπαν ότι είναι στα κεντρικά (Αθήνα) και είναι σε αναμονή παράδοσης του ανταλλακτικού της πλακέτας για να γίνει η αντικατάσταση.

Συμπέρασμα; Έχει ήδη κλείσει 1.5 μήνα στο service και πάμε για δίμηνο! :mad:

Τουλάχιστον με παρηγορεί ότι θα είναι άψογο όταν το πάρω..

 

Σχεδόν 3 μήνες μετά, παρέλαβα σήμερα το κινητό, έχοντας αλλαγμένη πλακέτα (εντός εγγύησης) και αλλαγμένη μπαταρία.

Ευτυχώς παρόλη την καθυστέρηση το τηλέφωνο είναι και πάλι σαν καινούριο!

Τι να πω, το πνεύμα των Χριστουγέννων.. :p

 

Από σήμερα ξανά σε χρήση ως κύρια συσκευή! :love:

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Καλη χρονια στο forum

Σιγουρα εχει αναφερθει αυτο που παρακατω θα γραψω αλλα στις τοσες σελιδες ΔΕΝ μπορω να το βρω

Μετα την τελευταια αναβαθμιση οταν ανοιγω ή κανω επανακινηση του τλφ μου γραφει

ΚΑΡΤΑ SD

Διαθεσιμο για την μεταφορα εικονων και αλλων αρχειων πολυμεσων.

Αυτο το ενοχλητικο "πραγματακι¨ πως μπορω να το εξαληψω ?

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μόλις σήμερα εμφανίστηκε πρόβλημα. Το μοναδικό εδω και ενάμιση χρόνο. Στο πλαϊνό μέρος η οθόνη φαίνεται να έχει ξεκολλήσει από το πλαίσιο. Ξέρει κανείς τι παίζει έχει συμβεί σε κάποιον?

 

Αδερφε εχω το ιδιο πρόβλημα..Σε σκοτεινο δωμάτιο βγαινει φως αναμεσα στην οθονη και το πλαίσιο..Ειμαι σε φαση να το στειλω η οχι..Δυσκολα θα το εντοπίσουν στο service..

Τι εκανες τότε;;

Link to comment
Share on other sites

Το δικό μου G3 παρέδωσε πνεύμα πριν από μερικές μέρες, ένα μήνα μετά τη λήξη της εγγύησης. Ένα βράδυ μαύρισε η οθόνη και δεν άνοιξε ποτέ ξανά. Το ίδιο είχα πάθει και με το Optimus G, χάλασε λίγο αφού είχε λήξει η εγγύηση. Αυτή τη φορά είπα να κάνω ένα διάλειμμα από LG... Καλή συνέχεια σε όλους τους κατόχους.

 

Sent from my ONEPLUS A5010 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Κρίμα... για ψαξτο πάντως λιγάκι μην είναι καμιά περίπτωση μπαταρίας ;)
Konakis.
Link to comment
Share on other sites

Κρίμα... για ψαξτο πάντως λιγάκι μην είναι καμιά περίπτωση μπαταρίας ;)
Σε ευχαριστώ για την απάντηση. Ίσως είναι και μπαταρία, το τελευταίο διάστημα το φόρτιζα τουλάχιστον δύο φορές τη μέρα, η ταχύτητά του είχε πέσει δραματικά και ανέβαζε πολύ ψηλή θερμοκρασία. Anyway, πλέον είμαι με oneplus, θα δείξει αν έκανα καλή επιλογή.

 

Sent from my ONEPLUS A5010 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, Θα μαι για λίγο καιρό με το LG g3 μέχρι να μου έρθει το mi max 2.

Ποια ρομ θεωρείται ποιο λειτουργική; να μην κολλάει και να έχει μαι αξιοπρεεστατη μπαταρία;

Είμαι με την v30n stock.

Διαβασα ότι θέλει downgrade και μετά root, twrp, custom rom.

Οπότε έχει κανείς άποψη;

 

Στάλθηκε από το LG-D855 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

zaf_4 σημαίνει ΖΑΦΕΙΡΑ!

Xiaomi Pocophone F1

Link to comment
Share on other sites

Έχει τύχει σε κανένα όταν σε παίρνουν τηλέφωνο , να μην ανταποκρίνεται η οθόνη , οπότε δεν μπορώ να απαντήσω? Μήπως να περάσω custom rom?
Link to comment
Share on other sites

καλημέρα. μετά από τρία χρονιά δουλειάς εφ όσων άλλαξα πριν δυο μήνες μπαταρία το κινητό δούλευε σαν καινούριο. την τελευταία εβδομάδα διαπίστωσα ότι ενώ συνδέεται με το καλώδιο δεδομένων στον υπολογιστή βρίσκει το κινητό και στο παράθυρο που ανοίγει είναι κενό δεν βγάζει τίποτα ούτε από την μνήμη του κινητού ούτε από την κάρτα μνήμης. υπ’ όψει ότι στην διαχείριση αρχείων του κινητού τα βγάζει όλα κανονικά. καμία βοήθεια;
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα καταρχην εχεις την εφαρμογη της Lg στο pc;ξερεις.αυτη που ειναι για διαχειριση της συσκευης.Μετα κοιτα μολις το συνδεεις στο pc πιανεις το κινητο,σε ρωταει ποια ενεργεια θα γινετε.Πατας ανταλαγη πολυμεσων η κατι τετοιο!Αλλιως δεν μπορει.ουτε να φορτισει!Αυτα ελπιζω να ειναι :)
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα καταρχην εχεις την εφαρμογη της Lg στο pc;ξερεις.αυτη που ειναι για διαχειριση της συσκευης.Μετα κοιτα μολις το συνδεεις στο pc πιανεις το κινητο,σε ρωταει ποια ενεργεια θα γινετε.Πατας ανταλαγη πολυμεσων η κατι τετοιο!Αλλιως δεν μπορει.ουτε να φορτισει!Αυτα ελπιζω να ειναι :)

 

Φίλε σε ευχαριστώ το είχα παλιά το πρόγραμμα αυτό αλλά μετα από φορματ το έχασα θα καθίσω το βράδυ να το βρω και θα προσπαθήσω , να δω τι ψάρια θα πιάσω.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...