Jump to content

[Επίσημο] LG G3 (D855)


mindfield
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

νομιζω εχει η lg προγραμμα που ακουμπας τα δυο τηλ.και μεταφερει τα προγραμματα και αρχεια στο νεο.
:ninja:
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 17,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Τελικά βρήκα τι ειναι και χρειάστηκε ολόκληρη επέμβαση ανοίγματος . Δυστυχώς η αναβάθμιση έφερε και υψηλές θερμοκρασίες . Το αποτέλεσμα ειναι να μαλακώνει η μητρική και να ακουμπάει στο μεταλλικό πλαίσιο. Η λύση ηταν να βάλω χαρτί να Καλυψώ όλο το μεταλλικό πλαίσιο ούτως ώστε να μην κάνει επαφή....μέχρι στιγμής και μετα την επέμβαση όλα βαίνουν καλώς

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

Edited by dasimo
Using Tapatalk
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά !

Θέλω να κάνω ένα hard reset να δω αν κινείται καλύτερα το κινητό μετά απο αυτό γιατί μετά την αναβάθμιση σε 6 δεν έχω κάνει hard reset! Οχι ότι είναι απαραίτητο αλλά εντάξει..Ποια η άποψη σας ? αξίζει τον κόπο ? γιατί μετά πρέπει να περάσω καμιά 50αρα επαφές και καμιά 20αρα εφαρμογές......

δώστε μου τα φώτα σας guru :D:D

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά !

Θέλω να κάνω ένα hard reset να δω αν κινείται καλύτερα το κινητό μετά απο αυτό γιατί μετά την αναβάθμιση σε 6 δεν έχω κάνει hard reset! Οχι ότι είναι απαραίτητο αλλά εντάξει..Ποια η άποψη σας ? αξίζει τον κόπο ? γιατί μετά πρέπει να περάσω καμιά 50αρα επαφές και καμιά 20αρα εφαρμογές......

δώστε μου τα φώτα σας guru :D:D

ενα ρεσετ αποσυμφοριζει,αλλα πρεπει να ξαναστησεις το τηλ.απο την αρχη.οι εφαρμογες επανερχονται με τον λογαριασμο σου.

:ninja:
Link to comment
Share on other sites

ενα ρεσετ αποσυμφοριζει,αλλα πρεπει να ξαναστησεις το τηλ.απο την αρχη.οι εφαρμογες επανερχονται με τον λογαριασμο σου.

 

να το ξαναστήσω δηλαδή ? εκτός επαφές και εφαρμογές που λες πως θα έρθουν μόνες τους (ευτυχώς :D:happy: ) τι άλλο να ξαναστήσω ??

Link to comment
Share on other sites

να το ξαναστήσω δηλαδή ? εκτός επαφές και εφαρμογές που λες πως θα έρθουν μόνες τους (ευτυχώς :D:happy: ) τι άλλο να ξαναστήσω ??

κωδικους τυχον ταχειες κλησεις wifi.μια διαδικασια 5-10 λεπττων.

:ninja:
Link to comment
Share on other sites

Ξέρει κάποιος εφαρμογή που να κάνει back up όλο το κιν και να το επαναφέρω σε g4 που θα αγοράσω; Βασικά γίνεται αυτό η πρέπει να το κάνω manual;;;

 

Στάλθηκε από το LG-D855 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Δεν χρειάζεσαι κάποια εφαρμογή πλέον. Έχει μπει στο Android system από την έκδοση 5.0 και μετά.

 

Στο G4 που θα πάρεις, όταν θα το πρώτο ανοίξεις μετά την σύνδεση στο wifi θα σου βγάλει το "Tap & Go". Εκεί ακολουθείς τις οδηγίες και με NFC θα περάσεις ακριβώς ότι έχει το G3 στο G4. Δες και στό βίντεο από το 0:59 μέχρι το 1:40. Δεν λέει πως να το κάνεις, αλλά σου το βάζω για να δεις που θα το βρεις στο G4:

 

 

Και στο παρακάτω βίντεο δείχνει πώς να το κάνεις:

 

https://www.youtube.com/watch?v=F4hfssE5EQU

Link to comment
Share on other sites

Δεν χρειάζεσαι κάποια εφαρμογή πλέον. Έχει μπει στο Android system από την έκδοση 5.0 και μετά.

 

Στο G4 που θα πάρεις, όταν θα το πρώτο ανοίξεις μετά την σύνδεση στο wifi θα σου βγάλει το "Tap & Go". Εκεί ακολουθείς τις οδηγίες και με NFC θα περάσεις ακριβώς ότι έχει το G3 στο G4. Δες και στό βίντεο από το 0:59 μέχρι το 1:40. Δεν λέει πως να το κάνεις, αλλά σου το βάζω για να δεις που θα το βρεις στο G4:

 

 

Και στο παρακάτω βίντεο δείχνει πώς να το κάνεις:

 

https://www.youtube.com/watch?v=F4hfssE5EQU

Ευχαριστώ πολυ

 

Στάλθηκε από το LG-D855 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Τελικά βρήκα τι ειναι και χρειάστηκε ολόκληρη επέμβαση ανοίγματος . Δυστυχώς η αναβάθμιση έφερε και υψηλές θερμοκρασίες . Το αποτέλεσμα ειναι να μαλακώνει η μητρική και να ακουμπάει στο μεταλλικό πλαίσιο. Η λύση ηταν να βάλω χαρτί να Καλυψώ όλο το μεταλλικό πλαίσιο ούτως ώστε να μην κάνει επαφή....μέχρι στιγμής και μετα την επέμβαση όλα βαίνουν καλώς

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

Μονο στο δικο σου έφερε τόσο καταστρεπτικές θερμοκρασίες η αναβάθμισή? Μήπως του έχεις ειδικές παρεμβάσεις και χρήσεις? Να τα λέμε και αυτά.

Link to comment
Share on other sites

έκανα χθες το πρώτο hard reset και βλέπω αρνητικά αποτελέσματα στο κινητό και θα εξηγήσω τι εννοώ.

Στην εφαρμογή του facebook πολλές φορές πατάω για να γράψω στην μπαρίτσα αναζήτησης ας πούμε, και δεν μου εμφανίζει τα πλήκτρα για να γράψωω !!Είτε στο messenger πολλές φορές μπορεί να γράφω και το εικονίδιο με την συνομιλία να κλείνει απο μόνο του....

Έκανα hard reset με σκοπό να ''πατήσει'' το κινητό καλύτερο ,και αντί να γίνει αυτό έγινε χειρότερο...Μπορεί αν μου πει κάποιος τι φταίει και τι να κάνω ?

Link to comment
Share on other sites

έκανα χθες το πρώτο hard reset και βλέπω αρνητικά αποτελέσματα στο κινητό και θα εξηγήσω τι εννοώ.

Στην εφαρμογή του facebook πολλές φορές πατάω για να γράψω στην μπαρίτσα αναζήτησης ας πούμε, και δεν μου εμφανίζει τα πλήκτρα για να γράψωω !!Είτε στο messenger πολλές φορές μπορεί να γράφω και το εικονίδιο με την συνομιλία να κλείνει απο μόνο του....

Έκανα hard reset με σκοπό να ''πατήσει'' το κινητό καλύτερο ,και αντί να γίνει αυτό έγινε χειρότερο...Μπορεί αν μου πει κάποιος τι φταίει και τι να κάνω ?

Ξανα εγκατασταση την ρομ.προφανως υπηρξε προβλημα εξ αρχης οποτε και με χαρντ ρεσετ εξακολουθει να υπαρχει.η ξαναβαλε τις εφαρμογες.

:ninja:
Link to comment
Share on other sites

Με γρατζουνίσματα πλαϊνά απο πτώση ξέρω τι θα μου λέγαν

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

Παντως κινητα με ρωγμη και χτυληματα στην οθονη, αλλαξαν οθονη χωρις να πουν κατι.

Επισης τωρα εχασες εντελως την εγγυηση. Δεν θα εχανες τιποτα εαν τι εστελνες στο σερβις.

 

Γενικα η 6 εχει προβληματακια...

Link to comment
Share on other sites

Ξανα εγκατασταση την ρομ.προφανως υπηρξε προβλημα εξ αρχης οποτε και με χαρντ ρεσετ εξακολουθει να υπαρχει.η ξαναβαλε τις εφαρμογες.

 

πριν το κάνω χαρντ ρεσετ δεν είχε κανενα πρόβλημα στο facebook.Το χαρντ ρεσετ το έκανα μπας και γίνει ακόμα καλύτερο το κινητό χωρίς να έχω ουσιαστικό πρόβλημα παρα μόνο κάτι λαγκαρίσματα όταν ανοίγω τις κλήσεις και τα μηνύματα. Ρομ και τέτοια δεν έχω αλλάξει δεν τα ξέρω αυτά.. Το έκανα απεγκατάσταση και εγκατάσταση ( το φειςμπουκ) πάνω απο 3-4 φόρες...:(:(:(:(

Τι άλλο να κάνω ? :(:worry::cry::cry:

Link to comment
Share on other sites

Έχει με την mm κάποιος πρόβλημα με την απόκριση του power/sleep button; Και σε κλήσεις Αλλά και με το κιν κλειστο ή ανοιχτό απλα, κάποιες φορές δεν δουλεύει. Το μπορώ να κάνω γι αυτό;

 

Στάλθηκε από το LG-D855 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Έχει με την mm κάποιος πρόβλημα με την απόκριση του power/sleep button; Και σε κλήσεις Αλλά και με το κιν κλειστο ή ανοιχτό απλα, κάποιες φορές δεν δουλεύει. Το μπορώ να κάνω γι αυτό;

 

Στάλθηκε από το LG-D855 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Προσεχε μηπως σκεπαζεις με το χερι σου το πανω αριστερα μερος της οθονης οταν το ξεκλειδωνεις. Αλλιως μπορει ο αισθητηρας εκει να εχει αρχισει να χαλαει ... Δεν ξερω αν ειναι καποιο αλλο κολλημα του software αλλα απο hardware αυτο ειναι το πιο πιθανο.

Link to comment
Share on other sites

πριν το κάνω χαρντ ρεσετ δεν είχε κανενα πρόβλημα στο facebook.Το χαρντ ρεσετ το έκανα μπας και γίνει ακόμα καλύτερο το κινητό χωρίς να έχω ουσιαστικό πρόβλημα παρα μόνο κάτι λαγκαρίσματα όταν ανοίγω τις κλήσεις και τα μηνύματα. Ρομ και τέτοια δεν έχω αλλάξει δεν τα ξέρω αυτά.. Το έκανα απεγκατάσταση και εγκατάσταση ( το φειςμπουκ) πάνω απο 3-4 φόρες...:(:(:(:(

Τι άλλο να κάνω ? :(:worry::cry::cry:

Μήπως δεν είναι πρόβλημα των εφαρμογών facebook αλλά του πληκτρολογίου; Μου έκανε κι εμένα κάτι κόλπα. Όπως, ενώ είχα Ελληνική γραμματοσειρά, αυτό έγραφε με αγγλικούς χαρακτήρες. Το έλυσα αλλάζοντας προσωρινά πληκτρολόγιο. Γράφω κάτι για μερικά δευτερόλεπτα και μετά ξαναβαζω το πρώτο και δουλεύει κανονικά.

Προτείνω να πας στις ρυθμίσεις του πληκτρολογίου, να τις αλλάξεις λίγο να δεις αν λειτουργεί, να γράψεις ένα δύο μηνύματα, και μετά να ξαναβάλεις τις ρυθμίσεις όπως ήταν πριν.

Link to comment
Share on other sites

Προσεχε μηπως σκεπαζεις με το χερι σου το πανω αριστερα μερος της οθονης οταν το ξεκλειδωνεις. Αλλιως μπορει ο αισθητηρας εκει να εχει αρχισει να χαλαει ... Δεν ξερω αν ειναι καποιο αλλο κολλημα του software αλλα απο hardware αυτο ειναι το πιο πιθανο.

Ευχαριστώ για την απάντηση,Αλλά εννοώ το κουμπί στο πίσω μέρος του κινητού.Εκτός κι αν κι εσύ αναφέρεσαι στην λειτουργία αυτού και δεν το κατάλαβα εγώ :) :)

 

Στάλθηκε από το LG-D855 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά με την ΜΜ όσον αφορά τη διάρκεια μπαταρίας είστε ικανοποιημένοι? Εγώ παρατηρώ μεγάλο battery drain σε σχέση με lollipop. Ειδικά με screen off η κατανάλωση είναι μεγάλη, περίπου από το 100% στο 80% μέσα σε 5 ώρες περίπου.

 

Sent from my Huawei Mate S using Tapatalk

The day is my enemy, the night my friend
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά με την ΜΜ όσον αφορά τη διάρκεια μπαταρίας είστε ικανοποιημένοι? Εγώ παρατηρώ μεγάλο battery drain σε σχέση με lollipop. Ειδικά με screen off η κατανάλωση είναι μεγάλη, περίπου από το 100% στο 80% μέσα σε 5 ώρες περίπου.

 

Sent from my Huawei Mate S using Tapatalk

Με οθόνη σβηστη πρέπει να παραμένει σταθερό στο ποσοστό που το άφησες. Δεν πρέπει να χάνει καθόλου. Προφανώς όμως δεν 3κατσε καλά η αναβάθμιση η έχεις κάποιες εφαρμογές που σε τρώνε μπαταρία με διεργασίες. Είναι κανονικά η συσκευή η ρουτ;

 

Στάλθηκε από το LG-D855 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Το έχω από την αρχή αυτό το θέμα. Απλά το συνηθιζεις και προσαρμόζεις αναλόγως την πίεση που ασκείς στην οθόνη.

 

Sent from my LG-D855 using Tapatalk

Μα μου έχει συμβεί 2 φορές σε ενάμιση χρόνο. Δεν συμβαίνει κάθε μέρα...

Επίσης Όσοι έχουν θέμα με το fb και τον φίλο του με τα μνμ, 95% φταίνε οι εφαρμογές. Έχω και εγώ αυτό που πάω να γράψω και μου κλείνει την εφαρμογή των μηνυμάτων και άλλοι φίλοι με αλλά κινητά. Είναι προβληματικές εφαρμογές.

 

Live to ride, ride to live

Edited by rtifosi
Link to comment
Share on other sites

Μα μου έχει συμβεί 2 φορές σε ενάμιση χρόνο. Δεν συμβαίνει κάθε μέρα...

 

Live to ride, ride to live

Μου συνεβει και εμένα πριν κάνα μήνα. Σε μια εφαρμογή μου το έκανε νομίζω μια για το φειςμπουκ όχι όμως την γνωστή κακή οριτζιναλ εφαρμογή.

Δεν μπορούσα να κάνω κυλιση κάτω η επάνω ότι ακουμπούσα το άνοιγε. Πέρασε με επανεκκίνηση και απεγκατσατση της εφαρμογής. Από τότε ξανά δεν το έκανε.

 

Στάλθηκε από το LG-D855 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Τελικά βρήκα τι ειναι και χρειάστηκε ολόκληρη επέμβαση ανοίγματος . Δυστυχώς η αναβάθμιση έφερε και υψηλές θερμοκρασίες . Το αποτέλεσμα ειναι να μαλακώνει η μητρική και να ακουμπάει στο μεταλλικό πλαίσιο. Η λύση ηταν να βάλω χαρτί να Καλυψώ όλο το μεταλλικό πλαίσιο ούτως ώστε να μην κάνει επαφή....μέχρι στιγμής και μετα την επέμβαση όλα βαίνουν καλώς

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

 

Κ σε μενα συνεβη αυτο...μετα την αναβαθμιση με την ΜΜ το κινητο ανεβαζε απιστευτες θερμοκρασιες...κ σιγα σιγα το G3 τα παιξε

εμφανισε το φαινομενο flickering...η οθονη αρχιζει να παγωνει κ μετα σβηνει...οταν κρυωσει ξανανοιγει αλλα σε λιγο τα ιδια....

στο internet ειδα καποιος να βαζει χαρτι ανοιγοντας το κινητο διπλα απ την καμερα.....αλλα δεν ειναι δυνατον να επιλεγουμε τετοιες λυσεις το εστειλα κ μετα απο 10 μερες μου ειπαν αντικατασταση...περιμενω τωρα την πιστοποιηση απ την lg για να μπορω να το αλλαξω...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...