Jump to content

[Επίσημο] LG G3 (D855)


mindfield
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ωραία άρθρα αυτά αλλά τα κινητά είναι για να τα χρησιμοποιούμε. Άμα είναι να τα φορτίζω κάθε μία δύο ώρες χρήσης για να μην πέσει κάτω σου το 35-45%, καληνύχτα. Νταξ μην φτάσουμε στο άλλο άκρο, αντί για να είναι τα κινητά οι υπηρέτες μας, να γίνουμε εμείς οι δικοί τους.

 

Live to ride, ride to live

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 17,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

προσωπικα το βραδακι που το φορτιζω εχω 60%,με χρηση τηλ,κανενα μισαωρο ιντερνετ,ραδιοφωνο παντα ανοιχτο,χωρις παιχνιδια.
:ninja:
Link to comment
Share on other sites

Αρα που να τον βαλω τον επιλογεα;;σε ποια θεση;;εγω το αυτοματο το εχω τικαρισμενο.

 

Από τη στιγμή που θα βάλεις το αυτόματο στη φωτεινότητα είσαι ok με το αυτόματο, ότι μπορεί να σου δώσει θα το πάρεις.

Όμως αν μεταβάλεις τη θέση της μπάρας χωρίς να βάλεις το αυτόματο στο off είναι σα να κάνεις μικρορύθμιση μικρή διόρθωση, κάπως έτσι είναι αλλά δεν πετυχαίνεις πάντα αυτό που επιθυμείς και σε διάρκεια χρόνου το μεταβάλει κατά το δοκούν και αυτή η ασυνέπεια είναι που σπάζει τα νεύρα και μερικές.στιγμές προτιμώ τη παλιά μέθοδο.

Με μια πρόταση αυτόματο έχεις όταν θέσεις το αυτόματο και δεν πειράξεις έκτοτε τη φωτεινότητα με τη μπάρα!

 

----- προσθήκη μηνύματος 11 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Ωραία άρθρα αυτά αλλά τα κινητά είναι για να τα χρησιμοποιούμε. Άμα είναι να τα φορτίζω κάθε μία δύο ώρες χρήσης για να μην πέσει κάτω σου το 35-45%, καληνύχτα. Νταξ μην φτάσουμε στο άλλο άκρο, αντί για να είναι τα κινητά οι υπηρέτες μας, να γίνουμε εμείς οι δικοί τους.

 

Live to ride, ride to live

 

Όσο χαμηλότερα πέφτει η μπαταρία τόσο γρηγορότερα θα τη φορτίζει στην αρχή ο φορτιστής και κατά συνέπεια έτσι μειώνεται διάρκεια ζωή της αλλά αυτό δεν είναι πρόβλημα στο G3 γιατί αλλάζεις μπαταρία εύκολα.

Μακάρι να είχε ένα σύστημα γρήγορης φόρτισης το κινητό θα είχε βγει εκτός το μόνο μεγάλο πρόβλημά του σήμερα.

Δεν γνωρίζω αν υπάρχει συμβατότητα με γρήγορους φορτιστές, έχει δοκιμάσει κανείς σας;

Link to comment
Share on other sites

Ο επεξεργαστής υποστηρίζει τη γρήγορη φόρτιση όμως η lg προτίμησε να μην δώσει αυτή τη δυνατότητα στο g3.
Link to comment
Share on other sites

Για όλους τους Cosmote Branded Lg G3 Users!

Μετά από επικοινωνία με την Cosmote via FB Chat έλαβα το παρακάτω:

 

Giorgo καλησπέρα. Η αναβάθμιση για τη συσκευή LG G3 θα είναι διαθέσιμη έως αρχές Μαϊου.

Σοφία,Customer Care

 

Αν δείτε την αναβάθμιση παρακαλώ ενημερώστε

Link to comment
Share on other sites

Μ εχει βγει εδω κ δυο μερες η εφαρμογη form manager στην εκκαθαριση μνημης οτι βασταει 18.25 mb.δεν σβηνει.δεν καθαριζονται τα δεδομενα.δεν μπορω να καταλαβω..ξερει καποιος την χρηση αυτης της εφαρμογης κ γιατι βασταει τοσο μνημη απο τον εσωτερικο χωρο;;
Link to comment
Share on other sites

Πάντως η m έχει γενικά αποδεδειγμένα ψιλοπροβλήματα.Ας ελπίσουμε να βγεί γρήγορα ενα update,να διορθωθούν αυτά τα προβλήματα.
Ζεις μονάχα μια φορά..
Link to comment
Share on other sites

https://uploads.tapatalk-cdn.com/20160414/0edf2797036de9107781365f4b7abeaf.jpg λετε να εχω πεσει σε προβληματική πατέντα;

 

Στάλθηκε από το LG-D855 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Μ εχει βγει εδω κ δυο μερες η εφαρμογη form manager στην εκκαθαριση μνημης οτι βασταει 18.25 mb.δεν σβηνει.δεν καθαριζονται τα δεδομενα.δεν μπορω να καταλαβω..ξερει καποιος την χρηση αυτης της εφαρμογης κ γιατι βασταει τοσο μνημη απο τον εσωτερικο χωρο;;

 

Ξεχασα να πω οτι το συγκεκριμενο το παθαινα κ στην 5.0.να μην θεωρησουμε οτι εγινε με την 6.0.ξερει καποιος τι ειναι αυτη η εφαρμογη;;την ψαχνω μηνες τωρα...τι ειναι κ γιατι βασταει μνημη..

Link to comment
Share on other sites

Μ εχει βγει εδω κ δυο μερες η εφαρμογη form manager στην εκκαθαριση μνημης οτι βασταει 18.25 mb.δεν σβηνει.δεν καθαριζονται τα δεδομενα.δεν μπορω να καταλαβω..ξερει καποιος την χρηση αυτης της εφαρμογης κ γιατι βασταει τοσο μνημη απο τον εσωτερικο χωρο;;

 

Ξεχασα να πω οτι το συγκεκριμενο το παθαινα κ στην 5.0.να μην θεωρησουμε οτι εγινε με την 6.0.ξερει καποιος τι ειναι αυτη η εφαρμογη;;την ψαχνω μηνες τωρα...τι ειναι κ γιατι βασταει μνημη..

 

Θεωρώ ότι το "ψυρίζεις" πολύ...;)

Τέλος πάντων,το form manager είναι εφαρμογή του συστήματος και είναι υπεύθυνο,με λίγα λόγια,για τις φόρμες που συμπληρωνεις και αποστελεις τα στοιχεία σου πχ την φόρμα όταν προσθέτεις τον λογαριασμό gmail,username και password.

Edited by vortex78
Διόρθωση για το πρωτοσετάρεις

...Xiaomi Mi 8 Lite 4/64...

...LG Gpad 8.3...

Link to comment
Share on other sites

Μ εχει βγει εδω κ δυο μερες η εφαρμογη form manager στην εκκαθαριση μνημης οτι βασταει 18.25 mb.δεν σβηνει.δεν καθαριζονται τα δεδομενα.δεν μπορω να καταλαβω..ξερει καποιος την χρηση αυτης της εφαρμογης κ γιατι βασταει τοσο μνημη απο τον εσωτερικο χωρο;;

Όπως έχω γράψει και στο ανολογο θέμα πως κάνουμε το g3 πιο ελαφρύ ή εφαρμογή αυτή είναι περιττή και προσωπικά την έχω διαγράψει εντελώς άλλοι την έχουν παγώσει και δεν έχουν κάποιο πρόβλημα από αυτή την κίνηση.

 

Στάλθηκε από το LG-D855 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Θεωρώ ότι το "ψυρίζεις" πολύ...;)

Τέλος πάντων,το form manager είναι εφαρμογή του συστήματος και είναι υπεύθυνο,με λίγα λόγια,για τις φόρμες που συμπληρωνεις και αποστελεις τα στοιχεία σου πχ την φόρμα όταν πρωτοσετάρεις το κινητό σου και προσθέτεις τον λογαριασμό gmail,username και password.

Νομίζω ότι το μπερδεύεις με το lg setup wizard το οποίο παγώνει μετά την χρήση του.

 

Στάλθηκε από το LG-D855 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω ότι το μπερδεύεις με το lg setup wizard το οποίο παγώνει μετά την χρήση του.

 

Στάλθηκε από το LG-D855 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Ίσως δεν το έγραψα σωστά.

Δεν εννοώ το αρχικό σεταρισμα όταν πρωτοανοιγεις το κινητό που εδώ μπαίνει το lg setup wizard,όντως.

Αν έχεις πχ κάνει skip το να βάλεις λογαριασμό Google και αφού μπει το κινητό στην αρχική πατήσεις το playstore και τότε σου βγάλει την φόρμα για να συμπληρώσεις email και password.Αυτή την φόρμα εννοώ.

...Xiaomi Mi 8 Lite 4/64...

...LG Gpad 8.3...

Link to comment
Share on other sites

Μα το τρελο ειναι οτι password,username,email κ.τ.λ που λετε τα χρησιμοποιουσα κ πιο παλια στο ιδιο κιν.κ δεν υπηρχε η εφαρμογη αυτη με τοσα mb!!vortex κγω θεωρω οτι καποια που γραφονται εδω μεσα ειναι "ψυρισμα"..ομως γιαυτο το λογο ειναι το φορουμ για να μαθαινεις καποια πραγματακια..αν τα παρακαμπταμε ολα κ θεωρουσαμε τελειο το κιν δεν υπηρχε λογος να ειμαστε εδω μεσα κ να συζηταμε..τελοςπαντων,με εκκαθαριση αρχειων,κωδικων,κ.τ.λ θεωρω οτι θα εξαφανιστει..
Link to comment
Share on other sites

Ίσως δεν το έγραψα σωστά.

Δεν εννοώ το αρχικό σεταρισμα όταν πρωτοανοιγεις το κινητό που εδώ μπαίνει το lg setup wizard,όντως.

Αν έχεις πχ κάνει skip το να βάλεις λογαριασμό Google και αφού μπει το κινητό στην αρχική πατήσεις το playstore και τότε σου βγάλει την φόρμα για να συμπληρώσεις email και password.Αυτή την φόρμα εννοώ.

Eχω την εντυπωση οτι αυτη η φορμα που λες εχει να κανει περισσοτερο με καποια εφαρμογη της google μιας και η form manager απο οσο εχω ψαξει υπαρχει στα G2,G3,G4 και οχι σε αλλες android συσκευες.

Link to comment
Share on other sites

Δεν μπορώ να καταλάβω γιατί κάποιοι ασχολούνται με εφαρμογές του συστήματος, δεν βγάζει πουθενά αυτή η βύθιση δεν μπορείς και δεν υπάρχει λόγος να τα παρακολουθείς αυτά γιατί μερικά αλλάζουν από έκδοση σε έκδοση του Android εκτός κι αν είσαι προγραμματιστής και σε ενδιαφέρουν εκ των έσω!

Στις ρυθμίσεις "προσωπικό" έχει δύο σημεία από όπου ελέγχεις λογαριασμούς συγχρονισμό και το Google λογαριασμό σου

Λογαριασμοί και συγχρονισμός

Google

ειδικότερα το τελευταίο εμφανίστηκε στη marshmallow στη προηγούμενη έκδοση του λειτουργικού ήταν σε εικονίδιο.

Αυτά τα δύο οφείλει κάθε χρήστης του smartphone να τα έχει καταλάβει για να ελέγχει πραγματικά το κινητό του Δηλαδή τις πληροφορίες που μοιράζει πχ. στο

Google

Προσωπικά στοιχεία και απόρρητο

Οι προσωπικές σας πληροφορίες

Τηλέφωνο

εκεί διαβάστε προσεκτικά τι πληροφορίες ανοίγουν αυτά τα δύο κουτάκια.

Σε κάτι τέτοια δώστε τη προσοχή σας γιατί μπορεί να σας ενδιαφέρουν αφήστε τα μικρά ανούσια.

Edited by roll
Link to comment
Share on other sites

Δηλαδη εσενα αν σου τρωει χωρο ξαφνικα μια εφαρμογη απο τον εσωτερικο χωρο δεν θα το ψαξεις;γιατι δεν εχεις δειξει κατι τετοιο εδω μεσα στο φορουμ!!οταν ολα λειτουργουν καλα κ ξαφνικα τρεχει εφαρμογη που τρωει χωρο νομιζω ολοι ψαχνονται..απο οσο τουλαχιστον εχω διαβασει εδω ολες τις σελιδες!!
Link to comment
Share on other sites

καλημέρα ..ΟΤΑ πείρε κανείς ρε παιδιά? πόσο καιρό θα κανει..ιταλικο έχω από pc δεν θέλω να το κάνω ευχαριστώ.

 

Δεν διαφέρει η αναβάθμιση μέσω suite από την ota ίδιο κινητό θα έχεις μετά, μενού, ρυθμίσεις κτλ..

Απλά μην επιλέξεις backup κατά τη διαδικασία της αναβάθμισης και θα είσαι μια χαρά.

Κανένα λόγος να περιμένεις εφόσον σου ήρθε από το LG PC suite.

Προχώρα!!!

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδη εσενα αν σου τρωει χωρο ξαφνικα μια εφαρμογη απο τον εσωτερικο χωρο δεν θα το ψαξεις;γιατι δεν εχεις δειξει κατι τετοιο εδω μεσα στο φορουμ!!οταν ολα λειτουργουν καλα κ ξαφνικα τρεχει εφαρμογη που τρωει χωρο νομιζω ολοι ψαχνονται..απο οσο τουλαχιστον εχω διαβασει εδω ολες τις σελιδες!!

 

Σωστός ως προς αυτά που έχω δείξει με τα σχόλιά μου.

Σε μερικές εφαρμογές δεν επιτρέπετε να καθαρίσεις τα δεδομένα τους γιατί τότε θα γίνουν μπάχαλο λογαριασμοί, συγχρονισμοί προπάντων η ασφάλεια των δεδομένων του κινητού και πάει λέγοντας. Άρα δεν υφίσταται κέρδος από χώρο στο κινητό.

Στο δικό μου light user που είμαι η χρήση μνήμης είναι στο 1.5gb με 1.8gb και έχω το 16gb το μικρό.

Κάτι άλλο γενικότερου ενδιαφέροντος όσοι κλείνουν το κινητό τους power off το σπρώχνουν σε επιπλέον εργασία αλλά με μηδαμινό κέρδος, άλλο να το κάνουν κάθε μήνα για παράδειγμα και εγκληματικό κάθε μέρα, αν κολλούσε θα υπήρχε αιτία με το G3 τώρα καμία.

Link to comment
Share on other sites

Ειναι αναλογα η καθημερινοτητα του καθενος..εγω ας πουμε το κιν.δεν το χρησιμοποιω σαν ξυπνητηρι κ γιαυτο το λογο το κλεινω καθε βραδυ.δεν βρισκω το λογο να καταναλωνει μπαταρια αφου κοιμαμαι.το μεσημερι επισης επειδη δεν πιανει σημα εκει που βρισκομαι το ξανακλεινω..ξερω πολυ κοσμο που γενικα το χει κλειστο κατα τη διαρκεια της μερας..
Link to comment
Share on other sites

Σωστός ως προς αυτά που έχω δείξει με τα σχόλιά μου.

Κάτι άλλο γενικότερου ενδιαφέροντος όσοι κλείνουν το κινητό τους power off το σπρώχνουν σε επιπλέον εργασία αλλά με μηδαμινό κέρδος, άλλο να το κάνουν κάθε μήνα για παράδειγμα και εγκληματικό κάθε μέρα, αν κολλούσε θα υπήρχε αιτία με το G3 τώρα καμία.

Τι εννοείς;

....γιατί και εγώ το κλείνω κάθε βράδυ και το ανοίγω το πρωί,εφόσον δεν το χρησιμοποιείται.Γιατί να μένει ανοιχτό άσκοπα;

Ζεις μονάχα μια φορά..
Link to comment
Share on other sites

πεφτουμε ολοι στην παγιδα των giga ram,ακομα και 2.5 giga να τρεχουν τα υπολοιπα ειναι υπεραρκετα για το τηλ.(καλα οχι για παιχνιδια).το θεμα ειναι αν καποια εφαρμογη ζηταει συνχρονισμο και καταναλωνει περισσοτερη ραμ πχ facebook και εκει μπορει να γονατισει το τηλεφωνο.
:ninja:
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...