Jump to content

[Επίσημο] LG G3 (D855)


mindfield
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 17,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Ολα τελεια στην MM μονο ενα μικρο θεμα εχω. Οταν κανω εκαθαρριση εργασιων παρολο που οριζω επανειλλημενα ως default το 'home' βγαζει συνεχεια το παραθυρο να επιλεξω παλι με ποια εφαρμογη να επιστρεψω στη αρχικη σελιδα... Το κανει σε αλλον;

 

Δεν το καταλαβαίνω όπως το περιγράφεις, επιλέγεις οθόνη για κεντρική τι σημασία έχουν οι εφαρμογές;

Γίνε σαφέστερος για βοήθεια.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έχω σκαλώσει τέρμα τώρα δεν ξέρω τι κόλλημα έχω φάει ποιο κουτάκι στο πρόγραμμα LG Phone from κοιταμε για να δούμε από που είναι το κινητό
Link to comment
Share on other sites

Ναι αλλα δεν εξυπηρετει παρα μονο στο μνμ..αν θελω να κανω κληση;;πως μικραινει η οθονη προς τα δεξια οπως στην 5.0?

 

ΑΠΛΟ ΕΙΝΑΙ!!!!!

Από το τηλέφωνο με το καντράν_ κλήση επιλέγεις το μενού επάνω δεξιά και τσεκάρεις το ένα και μοναδικό κουτάκι.

Δεν θυμάμαι τι λέει!!!

Link to comment
Share on other sites

Δεν το έχω επιλεγμένο λες να πηδάει στο δίκτυο της κινητής ακόμα κι αν είναι κλειστό σαν επιλογή!

Είμαι έξω τώρα το βράδυ με πρόσβαση σε wifi θα το τεστάρω και θα το παστάρω!

 

----- προσθήκη μηνύματος 6 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Google now launcher για αυξομείωση των εικονιδίων αλλά αλλάζει το σκηνικό.

Στο ύψος και διάταξη πληκτρολογίου στις ρυθμίσεις του LG πληκτρολογίου θα βρεις την επιλογή για λειτουργία με το ένα χέρι και το τσεκάρεις.

Να πω ότι άλλαξα πληκτρολόγιο από το Google στο πληκτρολόγιο της LG με βολεύει περισσότερο με αντιγραφή και επικόλληση χάνω βέβαια τον συγχρονισμό Google ε πάντα κάτι χάνεις.

Από όσο είδα δεν το κάνει. Αλλά ποιο το νόημα να υπάρχει αν δεν το ανοίγει μόνο του; Αν τα έχεις και τα δύο ανοικτά και δεν υπάρχει wifi, δεν πηγαίνει αυτόματα στο data....;

 

Live to ride, ride to live

Link to comment
Share on other sites

Από όσο είδα δεν το κάνει. Αλλά ποιο το νόημα να υπάρχει αν δεν το ανοίγει μόνο του; Αν τα έχεις και τα δύο ανοικτά και δεν υπάρχει wifi, δεν πηγαίνει αυτόματα στο data....;

 

Live to ride, ride to live

 

Λογικό αλλά μπορεί να κάνει παρακάμψη όπως στο location όταν έχεις δώσει εξουσιοδότηση στη Google το προσπερνάει. Κάνε μια διερεύνηση στις επιλογές του wifi κάτι μπορείς να καταλάβεις δεν τα θυμάμαι όλα κάτι για σάρωση μετάβαση κτλ.

Link to comment
Share on other sites

Πληκτρολόγησε αυτή τη διεύθυνση:

http://csmg.lgmobile.com:9002/csmg/b2c/client/auth_model_check2.jsp?esn=xxxxx

και όπου x (μετά το =) συμπλήρωσε το imei σου.

Θα σου ανοίξει μια σελίδα, όπου έχει διάφορες πληροφορίες για την συσκευή σου (προέλευση κτλ).

Περίπου 10 γραμμές κάτω (μετά το <sw_url> ) θα υπάρχει ένα Link από όπου θα κατεβάσεις τη rom που προορίζεται για το κινητό σου.

Εγώ πάντα έτσι την κατέβαζα. Ελπίζω να βοήθησα.

ΥΓ: Αν σου δίνει μόνο LP, τότε δεν έχει βγει ακόμη η ΜΜ για τη συσκευή σου.

 

Ποιός είναι ο καλύτερος τρόπος για να κάνει κάποιος "clean install" την ΜΜ όντας σε stock LP rooted με TWRP? Kατόπιν είναι δυνατό να γίνει root ή πρεπει να γίνει εξαρχής? Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια.Σημερα πηγα και αλλαξα την οθονη στην procordia λογω των γνωσων ρογμων(D855 ασπρο).Το εκαναν επιτοπου και απο το service κατεβηκε ενας τεχνικος και μου ειπε οτι η πλακετα εχει παρει νερο και η προσοψη λιγο(μου εδειξε και τα σημεια στο ανοιχτο κινητο).Οντως οταν το ειχα πρωτοπαρει ειχε πεσει στα χιονια και εκαναν τα ακουστικα κατι τρελα αλλα απο τοτε εφτιαξε και δεν ξανακανε κατι.Μου εκανε βεβαια την αλλαγη ο ανθρωπος δωρεαν αλλα μου πε οτι η πλακετα ειναι εκτος εγγυησης αν παθει κατι...Το θεμα μου τωρα ειναι οτι μετα την αλλαγη,το εχω βαλει να φορτισει τωρα και ανεβαζει θερμοκρασια και παει πολυ αργα η φορτιση οταν το χρησιμοποιω,ενω δεν ειχα πριν καποιο θεμα.Τι λετε να φταιει?Μπορει να ειναι και ιδεα μου και να το εκανε και πριν αυτο και να μην το ειχα παρει χαμπαρι..?

 

*Να σημειωσω οτι δεν εγινε format μετα την αλλαγη...

**Με κλειστη την οθονη,πεφτει η θερμοκρασια και φορτιζει κανονικα

Link to comment
Share on other sites

 

Έχεις λάθος μόνο με root είναι εφικτό εκτός κι αν αλλάξει πολιτική η LG.

Link to comment
Share on other sites

Και μάλλον δεν θα ήταν σοφό να κανείς reset με την αναβάθμιση ανολοκλήρωτη.

Μια μικρή υπομονή και τι έγινε.

Παιδια το πηρα από procordia. Εβαλαν ξανα την 6 αλλα το hard reset δεν το απέφυγα. Τωρα εχω δουλειά ολο το ΣΚ. Παντως το κινητο με πρωτη ματια πεταει, όπως και πριν.

Link to comment
Share on other sites

Nifros μια ερωτηση;ποσες ωρες στο βαστηξαν για να περασουν την 6.0;κ αν σε χρεωσαν;;

 

----- προσθήκη μηνύματος 105 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Το qslide apps εμφανιζεται στο notification bar??υπαρχει ρυθμιση που ενεργοποιηται;

Link to comment
Share on other sites

MM: marshmallow

 

1 ώρα + 24 λεπτά

με δίκτυο κινητής

σερφάρισμα ασταμάτητα

H ένδειξη σε εσωτερικό χώρο

επίτηδες όχι wifi

η μπαταρία κατέβηκε στο 78% από φουλ

οθόνη στο αυτόματο με 35%

 

Τέρμα το διάλειμμα βραδάκι πάλι.

Link to comment
Share on other sites

Μόλις εκανα την αναβάθμιση σε 6 ,εκανε ενημερωση εφαρμογών,τωρα κανω ενημέρωση υπηρεσιών google play και βλέπουμε.Από μια πρώτη εικόνα βλέπω οτι άλλαξε η οθονη του πιν,η οθονη κλειδώματος με νεα εμφάνιση εικονιδίων κλπ.Δεν έκανα hard reset .....βλέποντας και κάνοντας......εντυπώσεις προσεχώς.:lol::lol:
Ζεις μονάχα μια φορά..
Link to comment
Share on other sites

Εγω τα 2 που εχω 32αρια το ενα ειναι Ελληνικο και το αλλο Τσεχικο δεν μου εχει ερθει τπτ ακομα.........
Link to comment
Share on other sites

Εγω τα 2 που εχω 32αρια το ενα ειναι Ελληνικο και το αλλο Τσεχικο δεν μου εχει ερθει τπτ ακομα.........

βαλτο στο pc suite πρεπει να υπαρχει ..

:ninja:
Link to comment
Share on other sites

βαλτο στο pc suite πρεπει να υπαρχει ..

 

Εδωσα απο ενα στις αδερφες μου και δεν τα εχω τωρα ευκαιρα το Πασχα θα τα ξανα εχω..... ηρθε δλδ και για τα Τσεχικα και για τα Ελληνικα απλος οχι ΟΤΑ ακομα ;

Link to comment
Share on other sites

για τα ελληνικα σιγουρα.επισης διαβασα αυτο update 28/3/2016: Το πρόβλημα με τα boot loop δημιουργήται όταν οι χρήστες κατά τη διάρκεια της αναβάθμισης μέσω του LG PC Suite επιλέγουν να γίνει αυτόματα το backup των αρχείων. Πολλοί χρήστες αυτή τη στιγμή στην Ελλάδα δεν ξέρουν τι να κάνουν για να σώσουν τα αρχεία τους αφού το LG G3 δεν σταματά τις επανεκκινήσεις.ελπιζω να βοηθαει.και επισης εδω οι επισημες ρομ http://lg-phone-firmware.com/index.php?id_mod=41
:ninja:
Link to comment
Share on other sites

για τα ελληνικα σιγουρα.επισης διαβασα αυτο update 28/3/2016: Το πρόβλημα με τα boot loop δημιουργήται όταν οι χρήστες κατά τη διάρκεια της αναβάθμισης μέσω του LG PC Suite επιλέγουν να γίνει αυτόματα το backup των αρχείων. Πολλοί χρήστες αυτή τη στιγμή στην Ελλάδα δεν ξέρουν τι να κάνουν για να σώσουν τα αρχεία τους αφού το LG G3 δεν σταματά τις επανεκκινήσεις.ελπιζω να βοηθαει.και επισης εδω οι επισημες ρομ http://lg-phone-firmware.com/index.php?id_mod=41

 

Κατά την αναβάθμιση μέσω LG PC suite (το είχα αναφέρει 24/3) υπήρχε επιλογή για το backup, όσες φορές προσπάθησα να κάνω την αναβάθμιση με το backup πάνω από 3 μαζί δεν ολοκληρωνόταν σταματούσε στο backup.

Έτσι αναγκάστηκα να το κάνω κατευθείαν χωρίς το backup. Το κινητό δεν είναι Ελληνικό.

Μπορεί κάποιος να κάνει το backup αυτόνομα αν το επιθυμεί και μετά προβαίνει στην αναβάθμιση.

Link to comment
Share on other sites

Κάποιος που να έβαλε την 6.0 σε πορτογαλικό τηλέφωνο ?

 

ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ ηρθε κ στο πορτογαλικο η αναβαθμιση ! D85530D-M :D

 

Που την βρήκες εγώ δεν έχω πάρει τίποτα ακόμα !

Μέω ΟΤΑ ή Pc suite την πήρες εσυ ?

Edited by kokos_nikos
Link to comment
Share on other sites

απο οτι βλεπω λειπει κ η απενεργοποιηση οθονης ρετρο που υπηρχε σαν επιλογη στην 5.0..πολλα λειπουν βρε παιδια..πολλα τα εχει αλλαξει αλλα λειπουν κ πολλα..
Link to comment
Share on other sites

απο οτι βλεπω λειπει κ η απενεργοποιηση οθονης ρετρο που υπηρχε σαν επιλογη στην 5.0..πολλα λειπουν βρε παιδια..πολλα τα εχει αλλαξει αλλα λειπουν κ πολλα..

Για μένα, καλύτερα.

 

Live to ride, ride to live

Link to comment
Share on other sites

Κάποιος που να έβαλε την 6.0 σε πορτογαλικό τηλέφωνο ?

 

 

 

Που την βρήκες εγώ δεν έχω πάρει τίποτα ακόμα !

Μέω ΟΤΑ ή Pc suite την πήρες εσυ ?

Μέσω pc suite !

:w00t:
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...