Jump to content

[Επίσημο] LG G3 (D855)


mindfield
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μιας και σε βάθος χρόνου σίγουρα θα αλλάξεις συμπεριφορά γιατί να μη δοκιμάσεις τώρα!

Από το μενού του ήχου επέλεξε μην ενοχλείτε μετά ημέρα και ώρα και δεν θα έχεις κάθε πρωί ενόχληση από τη κάμερα ταυτόχρονα θα μπορείς να χρησιμοποιείς το ξυπνητήρι της συσκευής ή σε συνδιασμό με μια εφαρμογή όπως η tunein για πιο ευχάριστο μουσικό ξεκίνημα.

Δεν πιστεύω να βάζεις και τη TV και λοιπά στο off κάθε βράδυ!!!

 

Εχω αλλο ξυπνητήρι.Μπορεις και σε λειτουργία πτήσης να το βαλεις αν δεν θες να το κλείσεις..Αλλα ειναι τοσο κακό που το κλείνω??

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 17,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Καλημερα κι απο μενα...προσπάθησα να περάσω την Fulmics ROM 3.5 ενω ειχα Crash rom.

 

Ολα φανηκαν να πηγαινουν καλα αλλα μολις εγινε το reboot εχει κολλησει το κινητο μεταξυ του logo lg της crash και του logo του Fulmics.

Ουσιαστικα δεν μπουταρει ποτε απλα ειναι σαν μετα το σημα της LG να κλεινει και να ξανανοιγει με την αλλη rom λες και δε μπορει να αποφασισει.

Εχει κανεις ιδεα πως να διορθωνεται αυτο?

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει πιθανότητα να στείλω το τηλέφωνο στο service και να μου πούνε ότι δεν καλύπτεται από εγγύηση διότι αντικατέστησα την μπαταρία με άλλη ίδιων προδιαγραφών; Βλ. παρακάτω

 

http://www.mobiletrade.gr/images/stories/virtuemart/product/47781-1000.jpg

 

Αν έχεις την μαμά μπαταρία στείλτο με εκείνη, γιατί υπάρχει μεγάλη πιθανότητα να στο βγάλουν εκτός εγγύησης λόγω μπαταρίας.

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα κι απο μενα...προσπάθησα να περάσω την Fulmics ROM 3.5 ενω ειχα Crash rom.

 

Ολα φανηκαν να πηγαινουν καλα αλλα μολις εγινε το reboot εχει κολλησει το κινητο μεταξυ του logo lg της crash και του logo του Fulmics.

Ουσιαστικα δεν μπουταρει ποτε απλα ειναι σαν μετα το σημα της LG να κλεινει και να ξανανοιγει με την αλλη rom λες και δε μπορει να αποφασισει.

Εχει κανεις ιδεα πως να διορθωνεται αυτο?

εκανες ολα τα wipes πριν? αν οχι μπες ρεκοβερυ και ξαναφλασαρε.(twrp 2.8.7) η crashrom τι ειναι 5 η 6mm?ονομα και αυτο.

:ninja:
Link to comment
Share on other sites

εκανες ολα τα wipes πριν? αν οχι μπες ρεκοβερυ και ξαναφλασαρε.(twrp 2.8.7) η crashrom τι ειναι 5 η 6mm?ονομα και αυτο.

 

Η crashrom ειναι 5..Πως μπαινω στο recovery ομως? Ανοιξε το κινητο μετα απο ωρα μονο του ομως οταν το ξαναεκλεισα παλι το ιδιο κανει...ναι ολα τα wipes

Link to comment
Share on other sites

Να επανέλθω με το quickmemo. Οκ ο καθένας έχει τις προτιμήσεις του. Σεβαστό. Αλλά ευτυχώς ή δυστυχώς, για μένα ευτυχώς, στο g3 υπαρχει το quickmemo και μάλιστα υπάρχει και dedicated button στο κάτω μέρος αν το επιλέξει κάποιος. Εγώ δεν βγάζω πλέον screenshots με τον κλασικό τρόπο, πολυ άβολο για μένα, αλλά με ένα απλό κουμπί με το quickmemo. Επιλέγεις όποιο κομμάτι της οθόνης θες, κάνεις μία σημείωση πάνω στο screen κτλ κτλ. Και στο τέλος αποθηκεύεται σαν μία απλή φωτό σε ξεχωριστό φάκελο. Τέτοιες εφαρμογές για μένα δημιουργούν χαρακτήρα για ένα κινητό. Το κάνουν ιδιαίτερο, μοναδικό. Δυστυχώς για μένα η lg ακολουθεί όλους τους άλλους κάνοντας τα κινητά πιο απλά, πιο κοντά στο stock και χάνοντας τον χαρακτήρα τους. Κρίμα.

Καταλαβαίνω βέβαια πως αυτά είναι τα δικα μου θέλω.

Με βλέπω λοιπόν να πηγαίνω για note 6 με το καλό αν δεν το μεγαλώσουν και άλλο.

Link to comment
Share on other sites

Η ισορροπία μεγέθους τόσο στο g2 όσο φυσικά και στο g3 είναι εξαιρετικη. ..το G3 είναι το κινητό που κράτησα λιγότερο από οποιοδήποτε άλλο στην κατοχή μου εξαιτίας της ραγδαίας πτώσης τιμής του g4 και επομένως το επέλεξα κατευθείαν. Μπορεί να είναι πιο γρήγορο πιο smooth πιο καλή κάμερα πιο πιο πιο. ...όμως εμφανισιακά με την Quick circle θήκη το g3 είναι και δείχνει πολύ πιο κινητό πιο μαζεμένο και πιο στιλάτο πλην του πίσω μέρους όπου το g4 λόγω δέρματος σε κερδίζει.Γέμισε και έξω όλο μεγάλες συσκευές. ...με βλέπω να κάνω την κίνηση προς s6 edge κάποια στιγμή μιας και κάρτες κ τέτοια που του λείπουν δεν τα πολύ χρησιμοποιώ. ...εμφανισιακά σε μεγάλη συσκευή μόνο s6 edge plus θα πήγαινα μετά το g4 ...ενώ σε πιο ισορροπημένη διάσταση το Ζ5 και δύσκολα σε Ζ5c.
Konakis.
Link to comment
Share on other sites

επειδή δεν υπάρχει σοβαρό 5.5 κινητό, όλα είναι παντόφλες, εγώ μάλλον θα πάω σε mi5.το g4 όπως και το v10 έχουν χειρότερη μπαταρία από το g3 οπότε δεν τα πλησιάζω.απογοήτευση σκέτη είσαι lg, από το κακό στο χειρότερο
1+6 omnirom - smurfkernel - microG - edxposed
Link to comment
Share on other sites

Να επανέλθω με το quickmemo. Οκ ο καθένας έχει τις προτιμήσεις του. Σεβαστό. Αλλά ευτυχώς ή δυστυχώς, για μένα ευτυχώς, στο g3 υπαρχει το quickmemo και μάλιστα υπάρχει και dedicated button στο κάτω μέρος αν το επιλέξει κάποιος. Εγώ δεν βγάζω πλέον screenshots με τον κλασικό τρόπο, πολυ άβολο για μένα, αλλά με ένα απλό κουμπί με το quickmemo. Επιλέγεις όποιο κομμάτι της οθόνης θες, κάνεις μία σημείωση πάνω στο screen κτλ κτλ. Και στο τέλος αποθηκεύεται σαν μία απλή φωτό σε ξεχωριστό φάκελο. Τέτοιες εφαρμογές για μένα δημιουργούν χαρακτήρα για ένα κινητό. Το κάνουν ιδιαίτερο, μοναδικό. Δυστυχώς για μένα η lg ακολουθεί όλους τους άλλους κάνοντας τα κινητά πιο απλά, πιο κοντά στο stock και χάνοντας τον χαρακτήρα τους. Κρίμα.

Καταλαβαίνω βέβαια πως αυτά είναι τα δικα μου θέλω.

Με βλέπω λοιπόν να πηγαίνω για note 6 με το καλό αν δεν το μεγαλώσουν και άλλο.

Ίσως να το βγάλει σε εφαρμογή το quick memo.

Link to comment
Share on other sites

Ίσως να το βγάλει σε εφαρμογή το quick memo.

Σωστη σκέψη ;)

 

----- προσθήκη μηνύματος 68 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

επειδή δεν υπάρχει σοβαρό 5.5 κινητό, όλα είναι παντόφλες, εγώ μάλλον θα πάω σε mi5.το g4 όπως και το v10 έχουν χειρότερη μπαταρία από το g3 οπότε δεν τα πλησιάζω.απογοήτευση σκέτη είσαι lg, από το κακό στο χειρότερο

Φαίνεται ότι πρόκειται για εξαιρετική υλοποίηση ;)

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Πάντως το g4 έχει αρκετά πιο καλή μπαταρία έλεγα σε σχέση με το g3 ....συγκρίνοντάς τα όμως το μεν g4 με official MM το δε g3 με official 5.0

Konakis.
Link to comment
Share on other sites

Η crashrom ειναι 5..Πως μπαινω στο recovery ομως? Ανοιξε το κινητο μετα απο ωρα μονο του ομως οταν το ξαναεκλεισα παλι το ιδιο κανει...ναι ολα τα wipes

Θα σου προτεινα να βαλεις με flashtool την επισημη 6αρα(kdz αρχειο) και μετα ρουτ(xda) και μετα βαλε οποια 6αρα θες γιατι φανταζομαι οτι απο 5 σε 6 εστω αν εισαι ρουτ δημιουργει αντιπαραθεσεις.

:ninja:
Link to comment
Share on other sites

δεν υπάρχει θέμα να πας από 5 σε 6 και το αντίστροφο, το έχω κάνει άπειρες φορές
1+6 omnirom - smurfkernel - microG - edxposed
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει πιθανότητα να στείλω το τηλέφωνο στο service και να μου πούνε ότι δεν καλύπτεται από εγγύηση διότι αντικατέστησα την μπαταρία με άλλη ίδιων προδιαγραφών; Βλ. παρακάτω

 

http://www.mobiletrade.gr/images/stories/virtuemart/product/47781-1000.jpg

 

Στειλτο με τη μαμα καλύτερα δεν υπάρχει λογος να το ρισκάρεις..

Link to comment
Share on other sites

επειδή δεν υπάρχει σοβαρό 5.5 κινητό, όλα είναι παντόφλες, εγώ μάλλον θα πάω σε mi5.το g4 όπως και το v10 έχουν χειρότερη μπαταρία από το g3 οπότε δεν τα πλησιάζω.απογοήτευση σκέτη είσαι lg, από το κακό στο χειρότερο

Θα σε στεναχωρησω αλλα εχεις το v10? Και ειδες χειροτερη μπαταρια απο το τζι3;Το v10 λοιπον σε ενημερωνω οτι εχει ναι μεν ιδια χωρητικοτητα αλλα καλυτερη διαχειριση απο το τζι3 και φυσικα το προσον της ταχυφορτισης.Με συγχωρειται για το οφτοπικ

LG G2. +huawei p9 lite +samsung e590+motorola moto g2.Sony xa2 ultra
Link to comment
Share on other sites

Βρε παιδια συγνωμη και φιλικα αλλα εχει αναλογο φορουμ για επιλογη συσκευης.αφηστε το φορουμ του g3 να ειναι για g3.
:ninja:
Link to comment
Share on other sites

Μακάρι να βγάλει το quickmemo σαν εφαρμογή, αλλά δεν το βλέπω να έχει την ίδια λειτουργικότητα όπως στα δικά μας. Και να πω την αλήθεια εμένα με κρατάει αυτό στο g3.

Είναι από τους σοβαρούς λόγους που το επέλεξα.

Τεσπα. And of story.

Υγ: Επίσης να πω τη αλήθεια, και πάλι, πρέπει να είμαι από τους λίγους που εκτιμάω τόσο το quickmemo. Οπότε αν δεν έχει καθολικη αποδοχή κάτι, μας αφήνει. Έτσι είναι το λογικό.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ δεν βγάζω πλέον screenshots με τον κλασικό τρόπο, πολυ άβολο για μένα, αλλά με ένα απλό κουμπί με το quickmemo. Επιλέγεις όποιο κομμάτι της οθόνης θες, κάνεις μία σημείωση πάνω στο screen κτλ κτλ. Και στο τέλος αποθηκεύεται σαν μία απλή φωτό σε ξεχωριστό φάκελο.

Αυτο παλι δεν το καταλαβα. Για παμε αλλη μια.

Εγω μεχρι σημερα ηξερα power button και κατω πληκτο εντασης. Οντως αβολο ετσι οπως εχει τα πληκρα η lg.

Αυτο που ειπες πως γινεται; Πως κανεις σημειωση πανω σε οποιαδηποτε οθονη;

Υπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.
Link to comment
Share on other sites

Αυτο παλι δεν το καταλαβα. Για παμε αλλη μια.

Εγω μεχρι σημερα ηξερα power button και κατω πληκτο εντασης. Οντως αβολο ετσι οπως εχει τα πληκρα η lg.

Αυτο που ειπες πως γινεται; Πως κανεις σημειωση πανω σε οποιαδηποτε οθονη;

Κατεβάζεις την μπάρα ειδοποιήσεων και κάνεις κλικ στο quick memo. Ανοίγει η εφαρμογή και έτοιμο το screenshot. Αν θέλεις την επεξεργάζεσαι με τα εργαλεία της εφαρμογής. Πατάς μετά το εικονίδιο της αποθήκευσης και την αποθηκεύεις στις φωτό ή στο quick memo.

Link to comment
Share on other sites

Θα σε στεναχωρησω αλλα εχεις το v10? Και ειδες χειροτερη μπαταρια απο το τζι3;Το v10 λοιπον σε ενημερωνω οτι εχει ναι μεν ιδια χωρητικοτητα αλλα καλυτερη διαχειριση απο το τζι3 και φυσικα το προσον της ταχυφορτισης.Με συγχωρειται για το οφτοπικ

 

το είδα ναι, είναι ένα λίγο βελτιωμένο g4.ίδια cpu, ίδια κάμερα, ίδια gpu, ίδια μπαταρία, ίδιο sw, το μόνο που αλλάζει είναι η ραμ που οκ και 3gb είναι μια χαρά και η 2η οθόνη always on.

 

δεν νομίζω ότι η μπαταρία του v10 βγάζει 5 ώρες οθόνη με δεδομένα ανοιχτά σε καμία περίπτωση.

 

ο κύριος λόγος που προσπέρασα το v10 είναι ότι δεν έχει υποστήριξη από την κοινότητα.είναι πολύ σημαντικό για μένα αυτό.

 

άσε που το να πάω από τον 801 στον 808 κλάιν, ο 820 είναι πραγματική αλλαγή.

1+6 omnirom - smurfkernel - microG - edxposed
Link to comment
Share on other sites

Καλή φάση μόλις το έκανα...συνήθως κι εγώ χρησιμοποιούσα power button συν volume down...thanks for the info ;)
Konakis.
Link to comment
Share on other sites

Αυτο παλι δεν το καταλαβα. Για παμε αλλη μια.

Εγω μεχρι σημερα ηξερα power button και κατω πληκτο εντασης. Οντως αβολο ετσι οπως εχει τα πληκρα η lg.

Αυτο που ειπες πως γινεται; Πως κανεις σημειωση πανω σε οποιαδηποτε οθονη;

Μπορεις επισης να το βαλεις σαν κουμπι μαζι με τα αλλα στο κατω μερος της οθονης, μαζι με το multitasking, back, home κτλ.

Εγω ετσι το χρησιμοποιω εξ αρχης και με εχει σωσει.

Edited by rtifosi
Link to comment
Share on other sites

Πέρασα εδώ και μια μέρα τη mm γιατί βαριόμουν να περιμένω άλλο και δε το μετάνιωσα, με εξαίρεση ότι χάλασαν το knock code πρόκειται για ο,τι καλύτερο θα μπορούσαν να κάνουν για αυτή τη συσκευή.

 

Μάλιστα δεν την έκανα καν καθαρή εγκατάσταση για να μη στήνω ξανά τη συσκευή και όλα δουλεύουν άψογα.

 

Μόνο μια ερώτηση θέλω να κάνω παρόλο που μπορεί να έχει ήδη απαντηθεί, αν χρειαστεί να πάω τη συσκευή service θα πρέπει να της περάσω ελληνικη rom (ελληνικό είναι το τηλέφωνο) ή πάει και με αυτή από τη στιγμή που είναι επίσημη και δεν έχω ξεκλειδώσει bootloader ή δεν έχω κάνει root τη συγκεκριμένη συσκευή;

3210/t29/6340/t68/ngage/p910/p1/optimus one/gnex/z1/g3/mi a1/mi a3/poco f3/xperia 5 iv

Link to comment
Share on other sites

πρέπει να πάει με την μαμα ρομ από την χώρα που είναι το τηλέφωνό σου.καλά αυτό με το knock code η lg τα κανε μαντάρα, πρέπει να κάνουμε χορευτικά με τα δάχτυλα για να ανοίξουμε το τηλέφωνο.
1+6 omnirom - smurfkernel - microG - edxposed
Link to comment
Share on other sites

ευχαριστώ για την απάντηση, πέρα από το knock code πάντως η rom είναι πολύ καλή και αρκετά γρήγορη

 

Είχα πάρει μια ιδέα από το g4 και μου άρεσε και ευτυχώς η υλοποίηση ήταν πολύ καλή και στο δικό μας, σίγουρα αρκετά καλύτερη από τη ll

3210/t29/6340/t68/ngage/p910/p1/optimus one/gnex/z1/g3/mi a1/mi a3/poco f3/xperia 5 iv

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...