Jump to content

[Επίσημο] LG G3 (D855)


mindfield
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 17,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Μέχρι τώρα δεν είχα ενεργό το διπλό παράθυρο γιατί δεν βόλευε σε 5,5 ίντσες οθόνη. Μόνο στην αρχή το είχα ενεργό για τη γνωριμία!

Όμως η δυνατότητα να παρακολουθώ βίντεο από το YouTube στη τηλεόραση (με ραδιοφωνικό τρόπο) μέσω του chrome cast με έκανε να το επαναφέρω.

Ελαχιστοποιώ το παράθυρο του youtube εύκολα και συνεχίσω άνετα στο σχεδόν ολόκληρο παράθυρο να σερφάρω ρίχνοντας και μια ματιά στην οθόνη της TV.

Απίστευτη ευκολία.

Αρχικά σου ζητά αν θέλεις να ανοίγεις το YouTube σε διπλό παράθυρο, άπαξ και το ρυθμίσεις έτσι ο κόπος είναι πλέον μηδενικός.

Μα αν βάλεις το YouTube στην τηλεόραση μέσω chromecast δεν χρειάζεται να έχεις διπλό παράθυρο. Μπορείς να κάνεις ότι άλλο θες στο κινητό χωρίς να επηρεάζεται το YouTube.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στην παρέα επέστρεψα απο service με αλλαγή πλακέτας και οθόνη με γύρω γύρω λόγω ρωγμής... Η οθόνη όπως είπαν και πολλοί άλλοι απογοητευτική! Πλέον η LG σε καινούρια G3 αυτή βάζει; ή μόνο στις επισκευές;

καλημέρα οπότε εμάς που έχουμε ρωγμές μας παραπέμπεις να μη τις κάνουμε? το μετάνιωσες δλδ?

δεν μπορούμε να αποφασίσουμε τελικά ..κραταμε το κινητό λόγο καλύτερης οθόνης όσοι έχουμε ρωγμές

αν δεν έχουμε άλλο θέμα? μήπως με ρύθμισης μπορείς να το φέρεις στα επίπεδα τις προηγούμενης οθόνης που είχες? πες μας εντυπώσεις.

Link to comment
Share on other sites

Μα αν βάλεις το YouTube στην τηλεόραση μέσω chromecast δεν χρειάζεται να έχεις διπλό παράθυρο. Μπορείς να κάνεις ότι άλλο θες στο κινητό χωρίς να επηρεάζεται το YouTube.

 

Ώπα ναι έχεις δίκιο παρασύρθηκα γιατί μερικές φορές ήθελα να ακούσω ένα σημείο πάλι και βολεύει καλύτερα αυτό στην ίδια οθόνη και έτσι έκανα με κεκτημένη ταχύτητα αυτή τη σύνδεση.

ΛΑΘΟΣ το συμπέρασμα μου στο προηγούμενο σχόλιο μου.

 

----- προσθήκη μηνύματος 6 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

ξαναρωτησα αλλα θα το ξανακανω μπας και βρεθηκε λυση στο εξης προβλημα,οταν εχω συνδεμενα ακουστικα χωρις να το εχω στο αυτι αν εχω κληση δεν ακουγεται ηχος και χανω κλησεις.παιζει κατι για να διορθωθει?

 

Δεν θα υπάρχει ούτε εγώ βρήκα κάτι σχετικό αλλά θα το δω και στο pdf του g3 μήπως και ξεχάστηκε εκεί και θα σου στήλω pm.

Link to comment
Share on other sites

Ώπα ναι έχεις δίκιο παρασύρθηκα γιατί μερικές φορές ήθελα να ακούσω ένα σημείο πάλι και βολεύει καλύτερα αυτό στην ίδια οθόνη και έτσι έκανα με κεκτημένη ταχύτητα αυτή τη σύνδεση.

ΛΑΘΟΣ το συμπέρασμα μου στο προηγούμενο σχόλιο μου.

 

----- προσθήκη μηνύματος 6 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Δεν θα υπάρχει ούτε εγώ βρήκα κάτι σχετικό αλλά θα το δω και στο pdf του g3 μήπως και ξεχάστηκε εκεί και θα σου στήλω pm.

ευχαριστω φιλε

:ninja:
Link to comment
Share on other sites

Οταν πήρα το κινητο δεν έπιανα 4g ποσταρα εδω μου ειπατε για τις ρυθμισεις το εβαλα lte τπτ...παιρνω στην εξυπηρετηση της wind μου λενε να αλλαξω καρτα αλλαζω καρτα παλι τπτ... Καμια ιδεα;;;
Link to comment
Share on other sites

Οταν πήρα το κινητο δεν έπιανα 4g ποσταρα εδω μου ειπατε για τις ρυθμισεις το εβαλα lte τπτ...παιρνω στην εξυπηρετηση της wind μου λενε να αλλαξω καρτα αλλαζω καρτα παλι τπτ... Καμια ιδεα;;;

παντου δεν εχεις 4g η σε μερικα μερη,γιατι και εγω στο σπιτι δεν πιανω 4 αλλα σε αλλα μερη εχω σημα καραμπινατο και εγω wind εχω.

:ninja:
Link to comment
Share on other sites

Δεν πιστεύω να έχει θέμα το g3 ή το λειτουργικό όσο αναφορά τις αλλεπάλληλες αναβαθμίσεις μερικών εφαρμογών μάλλον της ίδιας της εφαρμογής θέμα είναι, κάποιο πρόβλημά της πάει να λύσει και δεν το επιτυγχάνει η αναβάθμισή τους.

Το NetGuard ίσως έχει την απόλυτη πρωτοκαθεδρία.

 

----- προσθήκη μηνύματος 12 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Οταν πήρα το κινητο δεν έπιανα 4g ποσταρα εδω μου ειπατε για τις ρυθμισεις το εβαλα lte τπτ...παιρνω στην εξυπηρετηση της wind μου λενε να αλλαξω καρτα αλλαζω καρτα παλι τπτ... Καμια ιδεα;;;

 

ΠΑΝΤΑ και ΠΑΝΤΟΥ δεν έχεις σήμα LTE;

Στα δίκτυα κινητής τηλεφωνίας έχεις επιλεγμένο το gsm/wcdma/lte;

Στις ενημερώσεις εφαρμογής υπάρχει το

LteConfigs πια έκδοση έχεις;

Το LG G3 σου είναι ευρωπαϊκό μοντέλο γιατί αν πήρες αμερικανικό προφανώς υπάρχει θέμα με τις μπάντες.

...

Ιδιαίτερα στο tethering και δίκτυα ... δίκτυα κινητής τηλεφωνίας... εταιρείες δικτύων... αναζήτηση δικτύων

μετά από αυτά τα μενού στα αποτελέσματα δεν σου βγάζει τίποτα με LTE;

Αλλά κίνητα τριγύρω πιάνουν LTE σήμα επιβεβαιωμένα;

Edited by roll
Link to comment
Share on other sites

Έχεις ενεργοποιήσει το 4g για την κάρτα σου? Δεν αρκεί μόνο να έχει το κινητό 4g και να πάρεις καινούρια κάρτα, πρέπει να το ενεργοποιήσεις κιόλας..

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Ώπα ναι έχεις δίκιο παρασύρθηκα γιατί μερικές φορές ήθελα να ακούσω ένα σημείο πάλι και βολεύει καλύτερα αυτό στην ίδια οθόνη και έτσι έκανα με κεκτημένη ταχύτητα αυτή τη σύνδεση.

ΛΑΘΟΣ το συμπέρασμα μου στο προηγούμενο σχόλιο μου.

 

----- προσθήκη μηνύματος 6 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Δεν θα υπάρχει ούτε εγώ βρήκα κάτι σχετικό αλλά θα το δω και στο pdf του g3 μήπως και ξεχάστηκε εκεί και θα σου στήλω pm.

 

Κατεβάστε την εφαρμογή Screen balance και θα φτιάξουν τα χρώματα της οθόνης..

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδες.Έχω την πολωνική mm και εχθές παρατήρησα ότι στο κλείδωμα οθόνης έχει απενεργοποιηθεί το σύρετε και το κανένα.Το παράξενο είναι ότι το αναβάθμισα πριν από ένα μήνα και μέχρι χθες το ξεκλειδωνα με το σύρετε και μόλις έβαλα για ξεκλείδωμα οθόνης το knock code απενεργοποιηθηκε, ξέρει κανένας κάτι;
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδες.Έχω την πολωνική mm και εχθές παρατήρησα ότι στο κλείδωμα οθόνης έχει απενεργοποιηθεί το σύρετε και το κανένα.Το παράξενο είναι ότι το αναβάθμισα πριν από ένα μήνα και μέχρι χθες το ξεκλειδωνα με το σύρετε και μόλις έβαλα για ξεκλείδωμα οθόνης το knock code απενεργοποιηθηκε, ξέρει κανένας κάτι;

Κατι παιζει με αυτο. Σε αλλους το εχει και σε αλλους οχι. Το ειχα παθει και εγω με λολιποπ. Εξαφανιστηκε το "κανενα". Εκανα επαναφορα εργοστασιακων ρυθμισεων και επανηλθε...

Link to comment
Share on other sites

Πόσο σου κόστισε και σε πιο service το πήγες?

 

Procordia φίλε ήταν μες την εγγύηση έσβηνε μόνο του και έκανε επανεκκίνησεις και έγινε αλλαγή πλακέτας και οι ρωγμές της κάλυψε και αυτές η εγγύηση. Αν δεν τις κάλυπτε μου είχαν πει το κόστος είναι 120 για χρυσό 130 για άσπρο και 135 για μαύρο νομίζω! Αυτά απο μένα!

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδες.Έχω την πολωνική mm και εχθές παρατήρησα ότι στο κλείδωμα οθόνης έχει απενεργοποιηθεί το σύρετε και το κανένα.Το παράξενο είναι ότι το αναβάθμισα πριν από ένα μήνα και μέχρι χθες το ξεκλειδωνα με το σύρετε και μόλις έβαλα για ξεκλείδωμα οθόνης το knock code απενεργοποιηθηκε, ξέρει κανένας κάτι;

Δοκίμασε να κάνεις εκκαθάριση διαπιστευτηρίων.

Ρυθμίσεις - Γενικές - Ασφάλεια - Διαγραφή διαπιστευτηρίων

Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασε να κάνεις εκκαθάριση διαπιστευτηρίων.

Ρυθμίσεις - Γενικές - Ασφάλεια - Διαγραφή διαπιστευτηρίων

Το ειχα κανει και εγω αυτο αλλα δεν εστρωσε. Μονο με το reset διορθωθηκε...

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά είναι πρόβλημα του κινητού ή του Android;

Πολλές φορά αναβαθμίζω μία εφαρμογή και τσουπ μετά απο 1-2-6 ώρες μου ξαναπετάει την ίδια αναβάθμιση...

Πρόσφατο παράδειγμα το gmail.

 

Πανε διαχείριση εφαρμογων και κανε μια εκκαθαριση δεδομενων και cashe στο playstore.Μπορει και να λυθεί αλλα κ γενικα ειναι καλο.

Link to comment
Share on other sites

Οταν πήρα το κινητο δεν έπιανα 4g ποσταρα εδω μου ειπατε για τις ρυθμισεις το εβαλα lte τπτ...παιρνω στην εξυπηρετηση της wind μου λενε να αλλαξω καρτα αλλαζω καρτα παλι τπτ... Καμια ιδεα;;;

 

Βαλε αλλη καρτα απο φιλο με αλλη εταιρεια που εχει 4τζι και δοκιμασετο αν δουλεψει αλλαξε εταιρεια. ΕΛΠΙΖΩ να εχεις το ευρωπαικο μοντελο.

LG G2. +huawei p9 lite +samsung e590+motorola moto g2.Sony xa2 ultra
Link to comment
Share on other sites

Antivirus χρησιμοποιείτε στη συσκευή σας?

Δεν χρειάζεσαι.

Sony Ericsson k700, samsung wave GT8500

samsung galaxy s3 GTi9300, LG G3 32gb 3gb Ram

LeEco le max 2 x820 6/64gb

Xiaomi mi mix 2s 6/64

Xiaomi mi 9t pro 6/128

Poco F4 8/256

Vivo x80 Pro

Link to comment
Share on other sites

Δεν χρειάζεσαι.

 

Κι εγώ έτσι πιστεύω, παρόλο που το android δεν σου παρέχει την ασφάλεια που παρέχει το ios, όχι ότι έχω τα τρελά εμπιστευτικά αρχεία, απλά κουβέντα να γίνεται.. Άσε κιόλας που τρέχει στο background συνέχεια το antivirus και καταναλώνει μπαταρία.

Link to comment
Share on other sites

Επίσης, μου ήρθε η αναβάθμιση για 21C, ξέρετε τι καινούριο φέρνει? Να την κάνω?

καποιες διορθωσεις που δεν ειναι ορατες απο τον χρηστη,κανε την.

:ninja:
Link to comment
Share on other sites

Μήπως είναι http://www.gsmarena.com/lg_fixes_vulnerability_that_affected_millions_of_g3_devices-news-16333.php.

Σε μένα δεν λέει να παρουσιαστεί το άτιμο!

Αλλά αυτό είναι μια εφαρμογή μόνο δεν πρέπει να έχει σχέση.

Edited by roll
Link to comment
Share on other sites

Μήπως είναι http://www.gsmarena.com/lg_fixes_vulnerability_that_affected_millions_of_g3_devices-news-16333.php.

Σε μένα δεν λέει να παρουσιαστεί το άτιμο!

Αλλά αυτό είναι μια εφαρμογή μόνο δεν πρέπει να έχει σχέση.

αυτο ακριβως αν και εγω δεν κρατηθηκα και εχω περασει σε mm πολωνικη.

:ninja:
Link to comment
Share on other sites

Στην εφαρμογή με τα διπλά παράθυρα για να προσθέσουμε άλλες εφαρμογές πρέπει να είμαστε ρουτ;
Link to comment
Share on other sites

Πανε διαχείριση εφαρμογων και κανε μια εκκαθαριση δεδομενων και cashe στο playstore.Μπορει και να λυθεί αλλα κ γενικα ειναι καλο.

απο που γινεται η διαχειριση εφαρμογων; για δωσε βήματα....

Ζεις μονάχα μια φορά..
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...