Jump to content

[Επίσημο] LG G3 (D855)


mindfield
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Τα μεγάλα καταστήματα πουλάνε πάντα ακριβότερα.

Μπορείς με μια αναζήτηση στο skroutz να το πάρεις και πιο φτηνά από την τιμή που ειπες

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 17,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

καλημερα παιδες θελω να ρωτησω κατι θελω να παρω το 32g με 3g ram και το μεγαλα τα καταστηματα το δινουν 399 ευρο εκανα μια ερευνα στο και το βρηκα απο 286 σε διαφορα δικα μας site μηπως δεν πουλαν το γνησιο και ειναι κλονος.....π.χ http://www.cityshop.gr/index.php?target=products&product_id=38375

 

Πριν από μία ώρα έκανα μία παραγγελία από το open365 στα 280. Το έχει πάρει ακόμα ένα παιδί από εκεί και γενικά το κατάστημα έχει μόνο αξιολογήσεις των 5 αστέρων. Περιμένω το κινητό σε κανα δυο μέρες το πολύ, θα σου πω εντυπώσεις

Link to comment
Share on other sites

Πριν από μία ώρα έκανα μία παραγγελία από το open365 στα 280. Το έχει πάρει ακόμα ένα παιδί από εκεί και γενικά το κατάστημα έχει μόνο αξιολογήσεις των 5 αστέρων. Περιμένω το κινητό σε κανα δυο μέρες το πολύ, θα σου πω εντυπώσεις

Από το σκρουτζ γενικά από όσα καταστήματα ψώνισα δεν είχα κανένα πρόβλημα. Πάνε άφοβα.

Link to comment
Share on other sites

καλημερα παιδες θελω να ρωτησω κατι θελω να παρω το 32g με 3g ram και το μεγαλα τα καταστηματα το δινουν 399 ευρο εκανα μια ερευνα στο και το βρηκα απο 286 σε διαφορα δικα μας site μηπως δεν πουλαν το γνησιο και ειναι κλονος.....π.χ http://www.cityshop.gr/index.php?target=products&product_id=38375

βασικα τα 399 ειναι η τιμη που αξιζει,αλλα τα σκρουτζομαγαζα σε καμια περιπτωση δεν εχουν τα εξοδα ενος πολυκαταστηματος και ετσι ειναι ποιο φθηνα(ενας απο τους λογους) προ οφελος δικο μας;)

:ninja:
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στην παρέα επέστρεψα απο service με αλλαγή πλακέτας και οθόνη με γύρω γύρω λόγω ρωγμής... Η οθόνη όπως είπαν και πολλοί άλλοι απογοητευτική! Πλέον η LG σε καινούρια G3 αυτή βάζει; ή μόνο στις επισκευές;
Link to comment
Share on other sites

Συγνώμη που επεμβαινω αλλά θα πω απλά την γνώμη μου..... Στο σκρουτζομαγαζα υπάρχει πιο φθηνό μαγαζί στα 280,επίσης με τις δόσεις βγαίνει 330,με άλλα 30 ευρώ παίρνεις το G4... Απλά λέω

 

Link to comment
Share on other sites

Μέχρι τώρα δεν είχα ενεργό το διπλό παράθυρο γιατί δεν βόλευε σε 5,5 ίντσες οθόνη. Μόνο στην αρχή το είχα ενεργό για τη γνωριμία!

Όμως η δυνατότητα να παρακολουθώ βίντεο από το YouTube στη τηλεόραση (με ραδιοφωνικό τρόπο) μέσω του chrome cast με έκανε να το επαναφέρω.

Ελαχιστοποιώ το παράθυρο του youtube εύκολα και συνεχίσω άνετα στο σχεδόν ολόκληρο παράθυρο να σερφάρω ρίχνοντας και μια ματιά στην οθόνη της TV.

Απίστευτη ευκολία.

Αρχικά σου ζητά αν θέλεις να ανοίγεις το YouTube σε διπλό παράθυρο, άπαξ και το ρυθμίσεις έτσι ο κόπος είναι πλέον μηδενικός.

Link to comment
Share on other sites

ξαναρωτησα αλλα θα το ξανακανω μπας και βρεθηκε λυση στο εξης προβλημα,οταν εχω συνδεμενα ακουστικα χωρις να το εχω στο αυτι αν εχω κληση δεν ακουγεται ηχος και χανω κλησεις.παιζει κατι για να διορθωθει?
:ninja:
Link to comment
Share on other sites

παιδια λιγο βοηθεια αμεση επεδει καταφερα και εσπασα την οθονη και βλεπω 130 με 150 πειτε μου ποσο εχει στην επισημη αντιπρωσοπεια η αν εχετε βρει καπου πιο φτηνα αλιως ειδα απο ebay παει κανα 50 ευρω.
Την βρήκα και θα την παντρευτώ :X ..................
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στην παρέα επέστρεψα απο service με αλλαγή πλακέτας και οθόνη με γύρω γύρω λόγω ρωγμής... Η οθόνη όπως είπαν και πολλοί άλλοι απογοητευτική! Πλέον η LG σε καινούρια G3 αυτή βάζει; ή μόνο στις επισκευές;

 

Πόσο σου κόστισε και σε πιο service το πήγες?

Link to comment
Share on other sites

παιδια λιγο βοηθεια αμεση επεδει καταφερα και εσπασα την οθονη και βλεπω 130 με 150 πειτε μου ποσο εχει στην επισημη αντιπρωσοπεια η αν εχετε βρει καπου πιο φτηνα αλιως ειδα απο ebay παει κανα 50 ευρω.

 

Δεν σε συμφέρει να το πας στην Procordia(επίσημο σέρβις της Lg στην Ελλάδα), γιατί θα σου ζητήσουν για την επισκευή τα μισά χρήματα από αυτά που κάνει η συσκευή καινούρια! Εμένα μου ζητούσαν 70 ευρώ για αλλαγή της πίσω κάμερας.. Δηλαδή έλεος. Τελικά αγόρασα καινούρια και την πέρασα μόνος στο κινητό. Η φάση μου στοίχισε 25 ευρώ(από τα 70 που ζητούσαν..φαντάσου αισχροκέρδεια!!) Λοιπόν, θα σου έλεγα να παραγγείλεις από e-bay και να το πας σε κάποιον τεχνικό υπολογιστών που ασχολείται και με σέρβις κινητών που θα σου πάρει το πολύ 20 άντε 30 ευρώ σου λέω για να είμαι μέσα και με λιγότερο από 100 ευρώ ξεμπέρδεψες και όχι τουλάχιστον 150 που θα σου ζητήσουν αυτοί οι ηλίθιοι στην αντιπροσωπεία!!

 

----- προσθήκη μηνύματος 14 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

παιδια λιγο βοηθεια αμεση επεδει καταφερα και εσπασα την οθονη και βλεπω 130 με 150 πειτε μου ποσο εχει στην επισημη αντιπρωσοπεια η αν εχετε βρει καπου πιο φτηνα αλιως ειδα απο ebay παει κανα 50 ευρω.

 

Λίγο που το έψαξα βλέπω ότι η αλλαγή της οθόνης για κάποιον που δεν έχει τα εργαλεία και δεν ασχολείται δεν μπορει να γίνει(λογικό μου φαίνεται :P ), όμως φίλε μου, βρήκα αυτό εδώ στο e-bay http://www.ebay.com/itm/LCD-DIGITIZER-TOUCH-SCREEN-DISPLAY-LENS-BLACK-REPLACEMENT-FOR-LG-G3-D855-D850-UK-/221764917788?hash=item33a2381a1c:g:jcoAAOSwAYtWISSO . Θα σου έλεγα να πάρεις κάτι τέτοιο, το οποίο είναι πακέτο που περιλαμβάνει και την οθόνη, αλλά και το σασί ,να το πω απλά, του κινητού. Πράγμα που σημαίνει ότι, μπορείς να επισκευάσεις το κινητό μόνος σου χωρίς να έχεις ασχοληθεί ποτέ με κάτι παρόμοιο απλά και μόνο βλέποντας 2-3 βίντεο στο youtube για το πως να το κάνεις. Η φάση ποια είναι εδώ? Απλά θα ανοίξεις το κινητό σου και θα πάρεις την μητρική και θα την βάλεις στο καινούριο σασί του κινητού που θα αγοράσεις από το e-bay, έπειτα θα βάλεις τα πλαστικά, θα βιδώσεις και τέλος! μισή ώρα δουλειά είναι..

Link to comment
Share on other sites

ναι φιλε μου ευχαριστω που εψαξες ειδα και εγω εδω απλα ελεγα αν εχει κανεις εδω να δωσω καω απο 100 να ξεμπερδευω

http://www.ebay.com/itm/GENUINE-LG-G3-LCD-SCREEN-DIGITIZER-TOUCH-SCREEN-FRAME-WHITE-D855-D850-/291671117225?hash=item43e8f40da9:g:r2oAAOSwBmZWCnDq

 

Δεν σε συμφέρει να το πας στην Procordia(επίσημο σέρβις της Lg στην Ελλάδα), γιατί θα σου ζητήσουν για την επισκευή τα μισά χρήματα από αυτά που κάνει η συσκευή καινούρια! Εμένα μου ζητούσαν 70 ευρώ για αλλαγή της πίσω κάμερας.. Δηλαδή έλεος. Τελικά αγόρασα καινούρια και την πέρασα μόνος στο κινητό. Η φάση μου στοίχισε 25 ευρώ(από τα 70 που ζητούσαν..φαντάσου αισχροκέρδεια!!) Λοιπόν, θα σου έλεγα να παραγγείλεις από e-bay και να το πας σε κάποιον τεχνικό υπολογιστών που ασχολείται και με σέρβις κινητών που θα σου πάρει το πολύ 20 άντε 30 ευρώ σου λέω για να είμαι μέσα και με λιγότερο από 100 ευρώ ξεμπέρδεψες και όχι τουλάχιστον 150 που θα σου ζητήσουν αυτοί οι ηλίθιοι στην αντιπροσωπεία!!

 

----- προσθήκη μηνύματος 14 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

 

 

Λίγο που το έψαξα βλέπω ότι η αλλαγή της οθόνης για κάποιον που δεν έχει τα εργαλεία και δεν ασχολείται δεν μπορει να γίνει(λογικό μου φαίνεται :P ), όμως φίλε μου, βρήκα αυτό εδώ στο e-bay http://www.ebay.com/itm/LCD-DIGITIZER-TOUCH-SCREEN-DISPLAY-LENS-BLACK-REPLACEMENT-FOR-LG-G3-D855-D850-UK-/221764917788?hash=item33a2381a1c:g:jcoAAOSwAYtWISSO . Θα σου έλεγα να πάρεις κάτι τέτοιο, το οποίο είναι πακέτο που περιλαμβάνει και την οθόνη, αλλά και το σασί ,να το πω απλά, του κινητού. Πράγμα που σημαίνει ότι, μπορείς να επισκευάσεις το κινητό μόνος σου χωρίς να έχεις ασχοληθεί ποτέ με κάτι παρόμοιο απλά και μόνο βλέποντας 2-3 βίντεο στο youtube για το πως να το κάνεις. Η φάση ποια είναι εδώ? Απλά θα ανοίξεις το κινητό σου και θα πάρεις την μητρική και θα την βάλεις στο καινούριο σασί του κινητού που θα αγοράσεις από το e-bay, έπειτα θα βάλεις τα πλαστικά, θα βιδώσεις και τέλος! μισή ώρα δουλειά είναι..

Την βρήκα και θα την παντρευτώ :X ..................
Link to comment
Share on other sites

ναι φιλε μου ευχαριστω που εψαξες ειδα και εγω εδω απλα ελεγα αν εχει κανεις εδω να δωσω καω απο 100 να ξεμπερδευω

http://www.ebay.com/itm/GENUINE-LG-G3-LCD-SCREEN-DIGITIZER-TOUCH-SCREEN-FRAME-WHITE-D855-D850-/291671117225?hash=item43e8f40da9:g:r2oAAOSwBmZWCnDq

Αυτά όμως παιδιά είναι σαν τα γνήσια; Ή σε λίγο καιρό θ' αρχίσουν να ξεφλουδίζουν ή να ξεβαφουν;

Και το θέμα επίσης είναι πως αν έχεις εγγύηση στη συσκευή, μετά απ' αυτή τη επέμβαση, την έχασες!

Link to comment
Share on other sites

Αν εχει καποιος βρει κατι αξιολογο και φτηνο ας μας πει για αλλαγη οθονης
Την βρήκα και θα την παντρευτώ :X ..................
Link to comment
Share on other sites

130 καλα θα ναι να μην χασω και εγγυηση εχω να φτιξω και τις ρωγμες αλιως θα την αλλαζα μονος μου. Και οτι σκοπευα να το παω ατυχια
Την βρήκα και θα την παντρευτώ :X ..................
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά είναι πρόβλημα του κινητού ή του Android;

Πολλές φορά αναβαθμίζω μία εφαρμογή και τσουπ μετά απο 1-2-6 ώρες μου ξαναπετάει την ίδια αναβάθμιση...

Πρόσφατο παράδειγμα το gmail.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά είναι πρόβλημα του κινητού ή του Android;

Πολλές φορά αναβαθμίζω μία εφαρμογή και τσουπ μετά απο 1-2-6 ώρες μου ξαναπετάει την ίδια αναβάθμιση...

Πρόσφατο παράδειγμα το gmail.

Σήμερα το Gmail έκανε δύο αναβαθμίσεις.. Βασικά τις τελευταίες μέρες νομίζω έχει κάνει 3-4 σύνολο οπότε δεν νομίζω να έχει σχέση το κινητό σου... Μάλλον ανεβάζουν κάποια αναβάθμιση κάτι δεν πάει καλά και πετάνε κανένα bug fix μετά

 

----- προσθήκη μηνύματος 103 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

130 καλα θα ναι να μην χασω και εγγυηση εχω να φτιξω και τις ρωγμες αλιως θα την αλλαζα μονος μου. Και οτι σκοπευα να το παω ατυχια

Ατυχία φίλε μου... Έχεις σπασίματα η οθόνη ή δεν φαίνεται κάτι?

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Εχει απο ολα τα καλα και σπασιματα και εσπσε και η οθονη
Την βρήκα και θα την παντρευτώ :X ..................
Link to comment
Share on other sites

Σίγουρα; Γιατί γίνεται και με άλλες εφαρμογές που και που. Λες να είναι αυτό;

Τουλάχιστον για το Gmail επειδή θα κι εγώ αναρωτήθηκα έχει κάνει αρκετά τις τελευταίες μέρες. Πάντως δεν νομίζω να είναι κάτι άλλο γιατί γενικά το play store χαιδευεται τις τελευταίες μέρες

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...