Jump to content

[Επίσημο] LG G3 (D855)


mindfield
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εφοσον δεν έχεις πειραγμένη συσκευή, θα σου έρθει ειδοποίηση.

 

νορμάλ είναι,δεν κάνω ''επεμβάσεις" στα κινητά.

Ζεις μονάχα μια φορά..
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 17,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Καλησπέρα νέος κάτοχος μόλις αγόρασα ένα 16αρι από φίλο. Εχει περασμένη την Πολωνική όλα καλά δείχνουν προς το παρών. Το καλό μου g2 μετακόμισε στα χέρια της γυναίκας μου όπου θα πάψει να ταλαιπωρεί τε
Link to comment
Share on other sites

Καλώς τον κι εγώ από g2 ήρθα πριν κάνα μήνα περίπου. ..το κινητό μου είναι το 32αρι και είμαι πολύ ευχαριστημενος πια. ..θα χάσεις λίγο έως πολύ σε μπαταρία όμως σε οθόνη ειδικά για ανάγνωση σερφαρισμα και βίντεο είναι πολύ χορταστική. ..από περιέργεια χτες διαπίστωσα πως σε κανονική λειτουργία και με 3,4 εφαρμογές να τρέχουν στο παρασκήνιο είχε ελεύθερη ράμ πάνω από 1,5 γιγα. ..τι άλλο να ζητήσεις?
Konakis.
Link to comment
Share on other sites

Πρώτη παρατήρηση ότι αργεί πολύ να γεμίσει η μπαταρία του.. Το είχα σχεδόν 3 ώρες και κάτι στην πρίζα.

Τώρα θα αρχίζω το σκαλισμα οπότε πάλι θα αδειάσει γρήγορα...

Link to comment
Share on other sites

Παράξενο, εμένα που είναι με στοκ λολιποπ από 10, 12 περίπου τοις εκατό μέχρι τέρμα κάνει περίπου 90 λεπτά!
Konakis.
Link to comment
Share on other sites

Πρώτη παρατήρηση ότι αργεί πολύ να γεμίσει η μπαταρία του.. Το είχα σχεδόν 3 ώρες και κάτι στην πρίζα.

Τώρα θα αρχίζω το σκαλισμα οπότε πάλι θα αδειάσει γρήγορα...

σε μενα ο φορτιστης του G3 ηταν ελατωωματικος δοκιμασε να φορτσεις με το καλωδιο που εχει η συσκευη
υπογραφή εκτός ορίων
Link to comment
Share on other sites

σε μενα ο φορτιστης του G3 ηταν ελατωωματικος δοκιμασε να φορτσεις με το καλωδιο που εχει η συσκευη

Το παιδί που μου το έδωσε το άλλαξε μου είπε γιατί είχε θέμα.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Είμαι ανάμεσα στο LG G3 Dual LTE (32GB) και στο Sony Xperia C5 Ultra Dual (16GB). Δεν ξέρω τίποτα ούτε από lg ούτε από sony. Μονό το samsung i8262 έχει περάσει από τα χεριά μου. (OTG υποστηρίζει το lg g3)?

Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Είμαι ανάμεσα στο LG G3 Dual LTE (32GB) και στο Sony Xperia C5 Ultra Dual (16GB). Δεν ξέρω τίποτα ούτε από lg ούτε από sony. Μονό το samsung i8262 έχει περάσει από τα χεριά μου. (OTG υποστηρίζει το lg g3)?

Ευχαριστώ.

Υποστηρίζει OTG

Link to comment
Share on other sites

Του g2 ίδιος δεν είναι ο φορτιστής;; θα δοκιμάσω με εκείνον

Ναι ίδια Amper 1.8A ;)

Konakis.
Link to comment
Share on other sites

Θα ηθελα να κάνω 2 ερωτησεις.

Αρχικά είναι φυσιολογικό η μπαταρία να κρατάει μισή μέρα μόνο; Με φυσιολογική χρήση κ με δεδομενα αλλα το κινητό το έχω μια βδομάδα.

Επίσης επειδή πολλοί λέτε για την προέλευση του κινητού , πως μπορώ να μάθω και γω ;

:w00t:
Link to comment
Share on other sites

Θα ηθελα να κάνω 2 ερωτησεις.

Αρχικά είναι φυσιολογικό η μπαταρία να κρατάει μισή μέρα μόνο; Με φυσιολογική χρήση κ με δεδομενα αλλα το κινητό το έχω μια βδομάδα.

Επίσης επειδή πολλοί λέτε για την προέλευση του κινητού , πως μπορώ να μάθω και γω ;

Καταρχήν το μισή μέρα δεν είναι και πολύ φυσιολογικό αν και όλα εξαρτώνται από την χρήση. Για την προέλευση κατέβασε το LG home from απο το play store.

Sony Ericsson k700, samsung wave GT8500

samsung galaxy s3 GTi9300, LG G3 32gb 3gb Ram

LeEco le max 2 x820 6/64gb

Xiaomi mi mix 2s 6/64

Xiaomi mi 9t pro 6/128

Poco F4 8/256

Vivo x80 Pro

Link to comment
Share on other sites

Θα ηθελα να κάνω 2 ερωτησεις.

Αρχικά είναι φυσιολογικό η μπαταρία να κρατάει μισή μέρα μόνο; Με φυσιολογική χρήση κ με δεδομενα αλλα το κινητό το έχω μια βδομάδα.

Επίσης επειδή πολλοί λέτε για την προέλευση του κινητού , πως μπορώ να μάθω και γω ;

Το δικό μου που ακόμα δεν την έστρωσε και

το σκαλίζω συνέχεια τόσο πάει. Δεν νομίζω να πάει καλύτερα η μπαταρία λόγο και οθόνης.

Αλλά το ήξερα ότι δε θα αντέχει από τη αρχή.

Επίσης σίγουρα ρόλο παίζει εάν το έχεις ρουτ.. Εγώ δεν το έχω.

Link to comment
Share on other sites

Μηπως την τρωτε την μπαταρια μεσα σε μια μερα επειδη τα δεδομενα ειναι ανοιχτα?Εγώ πραγματικα βγαζω δυο μερες με ανοιχτο wifi αυτοματη φωτεινότητα με 2,5-3 ωρες ανοιχτη οθονη απο τις οποιες 40 λεπτα ειναι browsing και 40 λεπτα βιντεο youtube . Μονο με gps ανοιχτο 1 ωρα καταφερα να τελειωσω μπαταρια σε μισή μέρα...βέβαια χρησιμοποιώ το κινητο περισσότερο σε κλειστο χωρο οποτε η φωτεινοτητα ειναι παντα σε χαμηλα επιπεδα,νομιζω αυτο ειναι και το πιο βασικο στην καταναλωση.
Link to comment
Share on other sites

Ε προφανώς άμα το κινητό δεν έχει δεδομένα καταλανωνει λιγότερο. Αν από την μισή μέρα, το κινητό δεν έχει ίντερνετ άρα δεν χρησιμοποιεί συγχρονισμό και άρα ούτε push notifications από mail και άλλες εφαρμογές, καθώς και άλλα διάφορα wakelocks report τότε λογικό είναι να βγάζει όχι 2 αλλά και 4-5 ημέρες.

Google Pixel 6 Pro

Link to comment
Share on other sites

Αυτό με την αυτόματη φωτεινότητα δεν το έχω καταλάβει.Το λένε και παραπάνω κάτι φίλοι,αλλά για μένα είναι τραγικό,εκτός αν δεν ξέρω πως λειτουργεί.:worry:

Σε όποια θέση τις % και να τη βάλω,αμα τικάρω την αυτόματη,η οθόνη σκοτεινιάζει και δεν βλέπω τίποτα.Είναι σαν την εξοικονόμηση μπαταρίας,όταν πέφτει στο 15%.

Ζεις μονάχα μια φορά..
Link to comment
Share on other sites

Αυτό με την αυτόματη φωτεινότητα δεν το έχω καταλάβει.Το λένε και παραπάνω κάτι φίλοι,αλλά για μένα είναι τραγικό,εκτός αν δεν ξέρω πως λειτουργεί.:worry:

Σε όποια θέση τις % και να τη βάλω,αμα τικάρω την αυτόματη,η οθόνη σκοτεινιάζει και δεν βλέπω τίποτα.Είναι σαν την εξοικονόμηση μπαταρίας,όταν πέφτει στο 15%.

Ναι και εγώ προσπαθώ να το καταλάβω οπότε το έβαλα σε ένα σταθερό χαμηλά και το άφησα εκεί.

Ούτως ή άλλως έχει πολύ φωτεινή οθόνη.

Επίσης ζεσταίνεται πολύ εύκολα αν αρχίσει να κατεβάζει προγράμματα. Μου έκανε εντύπωση αλλά όχι άσχημη. Θα το παρατηρήσω και το καλοκαίρι να δω.

Link to comment
Share on other sites

Αυτό με την αυτόματη φωτεινότητα δεν το έχω καταλάβει.Το λένε και παραπάνω κάτι φίλοι,αλλά για μένα είναι τραγικό,εκτός αν δεν ξέρω πως λειτουργεί.:worry:

Σε όποια θέση τις % και να τη βάλω,αμα τικάρω την αυτόματη,η οθόνη σκοτεινιάζει και δεν βλέπω τίποτα.Είναι σαν την εξοικονόμηση μπαταρίας,όταν πέφτει στο 15%.

Συμφωνώ μαζί σου 100%

Αν είναι να αγοράσω συσκευή με QHD οθόνη και να βλέπω στο youtube ένα σκοτεινό video με την αυτόματη φωτεινότητα τότε κάπου είμαι λάθος.

Δεν θα κάνω έκπτωση στις δυνατότητες που μου προσφέρει για χάρη της μπαταρίας.

Εκτός από περιπτώσεις ανάγκης φυσικά.

Link to comment
Share on other sites

Πως είναι δυνατόν να ανεβάζει Φωτεινότητα μόνο του; το βάζω στο 30 και μετά από λίγο πάει 49.παντα σε αυτοματο
Link to comment
Share on other sites

Πως είναι δυνατόν να ανεβάζει Φωτεινότητα μόνο του; το βάζω στο 30 και μετά από λίγο πάει 49.παντα σε αυτοματο

 

Νομίζω αυτό είναι το νόημα της αυτόματης φωτεινότητας... Αναλόγως των εξωτερικών συνθηκών να προσαρμόζεται... Έχεις την δυνατότητα για στιγμιαία manual ρύθμιση αλλά μόλις κλείσεις την οθόνη και την ξανανοίξεις ο αισθητήρας θα έχει αλλάξει την ρύθμιση.

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά!και καλή χρονια!μια ερώτηση σύντομη πήρε κανείς τα android 6.0?αν ναι να μας πει εντυπώσεις αξίζει η μετάβαση? και αν τα πηρε καποιος με 16αρι ακομη καλύτερα:lol:...το λέω λογο 2 gb ram!
Link to comment
Share on other sites

πόσο μέγεθος έχει η 6.0 ΜΜ ?? :rolleyes:

περίπου 1giga,ίσως και ελάχιστα παραπάνω

Ζεις μονάχα μια φορά..
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...