Jump to content

[Επίσημο] LG G3 (D855)


mindfield
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλημέρα καλή χρονιά σε όλους κ όλες.Για όποιον τον ενδιαφέρει κ έχει θέμα με την οθόνη του οσον αφορά την ισορροπία του λευκού (φετινά μοντέλα ως επί το πλείστον ή από αλλαγή αντικατάσταση οθόνης) προτείνω την εφαρμογή screen balance δωρεάν από το play store.Το κινητό μου είναι παρτίδα 510 κι ενώ είναι εξαιρετικο σε όλα η οθόνη του δεν είχε το λευκό του παλιού μου g2 κ αρχικά είχα απογοητευτεί.Ενώ σε εξωτερικούς χώρους την θεωρώ αρκετά καλή έχανε με το κίτρινο πράσινο ζεστό της χρώμα σε θέμα εντυπωσιασμού πρώτης εικόνας κ ιδιαίτερα δίπλα δίπλα σε άλλα σειράς 4χχ g3.Το έψαξα λιγάκι παραπάνω λοιπόν και μέσα από την παραπάνω εφαρμογή βρήκα κ πήρα το αποτέλεσμα που επιδιωκα και που μου αρέσει σε συνδυασμό με καλύτερο κοντράστ από τις ρυθμίσεις που έχει το κινητό όσον αφορά το χρώμα ( ρυθμίσεις-γενικές-προσβασιμότητα-ρύθμιση χρώματος).....επιτέλους το απολαμβάνω τώρα και στο λευκό του αυτην την χορταστική 5μισαρα οθόνη.Μια χαρά μπήκε το 2016... :)

Καλημέρα καλή χρονιά κ πάλι....επομενη κίνηση η ΜΜ εφόσον λειτουργεί ομαλά διαβάζοντας τις απόψεις κριτικές όσον αφορά την 6.

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=6048996#post6048996.com

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 17,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

εριξα την 6.0 στο LG G3 16GB και φαινεται να πηγαινει οκ, δε βλεπω κολληματα (προς το παρον)
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα καλή χρονιά σε όλους κ όλες.Για όποιον τον ενδιαφέρει κ έχει θέμα με την οθόνη του οσον αφορά την ισορροπία του λευκού (φετινά μοντέλα ως επί το πλείστον ή από αλλαγή αντικατάσταση οθόνης) προτείνω την εφαρμογή screen balance δωρεάν από το play store.Το κινητό μου είναι παρτίδα 510 κι ενώ είναι εξαιρετικο σε όλα η οθόνη του δεν είχε το λευκό του παλιού μου g2 κ αρχικά είχα απογοητευτεί.Ενώ σε εξωτερικούς χώρους την θεωρώ αρκετά καλή έχανε με το κίτρινο πράσινο ζεστό της χρώμα σε θέμα εντυπωσιασμού πρώτης εικόνας κ ιδιαίτερα δίπλα δίπλα σε άλλα σειράς 4χχ g3.Το έψαξα λιγάκι παραπάνω λοιπόν και μέσα από την παραπάνω εφαρμογή βρήκα κ πήρα το αποτέλεσμα που επιδιωκα και που μου αρέσει σε συνδυασμό με καλύτερο κοντράστ από τις ρυθμίσεις που έχει το κινητό όσον αφορά το χρώμα ( ρυθμίσεις-γενικές-προσβασιμότητα-ρύθμιση χρώματος).....επιτέλους το απολαμβάνω τώρα και στο λευκό του αυτην την χορταστική 5μισαρα οθόνη.Μια χαρά μπήκε το 2016... :)

Καλημέρα καλή χρονιά κ πάλι....επομενη κίνηση η ΜΜ εφόσον λειτουργεί ομαλά διαβάζοντας τις απόψεις κριτικές όσον αφορά την 6.

Καλη Χρονια!

 

Μπορεις με ενα screenshot να μας στειλεις τις ρυθμισεις σου?

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα χρόνια πολλά και καλά με υγεία σε όλους. Έχω την μαμά ρομ και θέλω να κατεβάσω τραγούδια με το tubemate αλλά θέλω να πηγαίνουν κατευθείαν στην κάρτα μνήμης. Τι κινήσεις πρέπει να κάνω;

 

επιλογες/και κατεβα εκι που λεει αποθηκευση και διαλεξε που θςς να πηγαινουν τα download οταν ανοιξεις το καθενα ξεχωριστα πανω δεξια γραφει ενα μεγαλο κουμπι ΑΠΟΘΗΚΕΥΣΗ πατα το και σους βγαζει να διαλεξεις την καρτα και σε ποιο φακελο

Edited by KIRIS

[sIGPIC][/sIGPIC]

''ΖΗΣΕ ΣΑΝ ΝΑ ΜΗΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΑΥΡΙΟ''

"Οι απόψεις είναι σαν τις κω@@@πίδες. Όλοι έχουν από μία."

smrtphone history:HTC Desire**SONY XPERIA SP**LG G3 32Gb**LG G4**ΧΙΑΟΜΙ ΜΙ 9Τ

Link to comment
Share on other sites

@Spiros79 και για όποιο άλλο παιδί ενδιαφέρεται...προσωπική φυσικά επιλογή...μεταμορφώθηκε όλη η οθόνη
Konakis.
Link to comment
Share on other sites

Τραβηγμένη σε φωτεινότητα 40 % όσο αυξάνεις την τιμή του strength γίνεται και πιο έντονος ο τόνος που θες για τον οπίσθιο φωτισμό
Konakis.
Link to comment
Share on other sites

επιλογες/και κατεβα εκι που λεει αποθηκευση και διαλεξε που θςς να πηγαινουν τα download οταν ανοιξεις το καθενα ξεχωριστα πανω δεξια γραφει ενα μεγαλο κουμπι ΑΠΟΘΗΚΕΥΣΗ πατα το και σους βγαζει να διαλεξεις την καρτα και σε ποιο φακελο

 

Φίλε καλή χρονιά. Πήγα γενικές, αποθήκευση, με βγάζει την εσωτερική μνήμη και την κάρτα SD συνολικός χώρος και διαθέσιμο αλλά δεν βγάζει τίποτα άλλο. Τι δεν κάνω σωστά;

Link to comment
Share on other sites

Φίλε καλή χρονιά. Πήγα γενικές, αποθήκευση, με βγάζει την εσωτερική μνήμη και την κάρτα SD συνολικός χώρος και διαθέσιμο αλλά δεν βγάζει τίποτα άλλο. Τι δεν κάνω σωστά;

 

αδερφε ποντιος εισαι???στις επιλογες της εφαρμογης οχι της συσκευης!!!καλη χρονια με υγεια πανω απολα!!

[sIGPIC][/sIGPIC]

''ΖΗΣΕ ΣΑΝ ΝΑ ΜΗΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΑΥΡΙΟ''

"Οι απόψεις είναι σαν τις κω@@@πίδες. Όλοι έχουν από μία."

smrtphone history:HTC Desire**SONY XPERIA SP**LG G3 32Gb**LG G4**ΧΙΑΟΜΙ ΜΙ 9Τ

Link to comment
Share on other sites

@Spiros79 και για όποιο άλλο παιδί ενδιαφέρεται...προσωπική φυσικά επιλογή...μεταμορφώθηκε όλη η οθόνη

Να γνωριζεις ομως οτι οσο μεγαλυτερη τιμη στο κοντραστ μειωνει την ζωη της οθονης λογω κοπωσης.

:ninja:
Link to comment
Share on other sites

Φίλε καλή χρονιά. Πήγα γενικές, αποθήκευση, με βγάζει την εσωτερική μνήμη και την κάρτα SD συνολικός χώρος και διαθέσιμο αλλά δεν βγάζει τίποτα άλλο. Τι δεν κάνω σωστά;

 

Ανοίγεις εφαρμογή/τικάρεις τις τρεις τελίτσες πάνω δεξιά/ πατάς επιλογές

Σου βγάζει μενού και κάπου μέση λέει φάκελος για βίντεο και φάκελος για μουσική

Τικάρεις φάκελος για μουσική και ορίζεις εσύ το path

 

Πατώντας την κάθετο με τίς δύο τελείες πάει πίσω

Άρα πατάς δύο φορές την κάθετο με τις δύο τελείες --->> ( /.. ) <--- ώστε να πάει στην επιλογή Storage και επιλέγεις την external sd

Link to comment
Share on other sites

Φίλε καλή χρονιά. Πήγα γενικές, αποθήκευση, με βγάζει την εσωτερική μνήμη και την κάρτα SD συνολικός χώρος και διαθέσιμο αλλά δεν βγάζει τίποτα άλλο. Τι δεν κάνω σωστά;

Οπως προεγραψε ο kiris στις ρυθμισεις της εφαρμογης...

:ninja:
Link to comment
Share on other sites

πορτογαλικό τηλ και ακομα τιποτα κουρασε η φαση...........

[sIGPIC][/sIGPIC]

''ΖΗΣΕ ΣΑΝ ΝΑ ΜΗΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΑΥΡΙΟ''

"Οι απόψεις είναι σαν τις κω@@@πίδες. Όλοι έχουν από μία."

smrtphone history:HTC Desire**SONY XPERIA SP**LG G3 32Gb**LG G4**ΧΙΑΟΜΙ ΜΙ 9Τ

Link to comment
Share on other sites

@Spiros79 και για όποιο άλλο παιδί ενδιαφέρεται...προσωπική φυσικά επιλογή...μεταμορφώθηκε όλη η οθόνη

Thanks για την γρηγορη απαντηση!

Οντως, αυτο το λευκο στο g3 λες και του εχεις ριξει χλωρινη ειναι.:lol:

Link to comment
Share on other sites

Kleenex αδελφέ χαχαχα :)

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Συμφωνώ Σταύρο σε ευχαριστώ πολύ.

Konakis.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα καλή χρονιά.!! Όχι την 5 έχει όμως εδώ και μερικές μέρες έχει ξεκινήσει η 6 ;)
Konakis.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και καλή χρονιά! Το g3 έχει πάρει official την 5.1 lolipop?

Όχι. Ήδη είναι στην 6, στο πολωνεζικο καταρχήν.

Sony Ericsson k700, samsung wave GT8500

samsung galaxy s3 GTi9300, LG G3 32gb 3gb Ram

LeEco le max 2 x820 6/64gb

Xiaomi mi mix 2s 6/64

Xiaomi mi 9t pro 6/128

Poco F4 8/256

Vivo x80 Pro

Link to comment
Share on other sites

Ξερει κανεις αν υπαρχει καμια εφαρμογη που να λειτουργει σωστα και να κατεβαζει σε mp3 απο youtube?
Link to comment
Share on other sites

Ξερει κανεις αν υπαρχει καμια εφαρμογη που να λειτουργει σωστα και να κατεβαζει σε mp3 απο youtube?

Πας στο google και κατεβαζεις το peggo

LG G2. +huawei p9 lite +samsung e590+motorola moto g2.Sony xa2 ultra
Link to comment
Share on other sites

Πας στο google και κατεβαζεις το peggo

 

εγω με tubemate ειμαι καταευχαριστημενος παντως

[sIGPIC][/sIGPIC]

''ΖΗΣΕ ΣΑΝ ΝΑ ΜΗΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΑΥΡΙΟ''

"Οι απόψεις είναι σαν τις κω@@@πίδες. Όλοι έχουν από μία."

smrtphone history:HTC Desire**SONY XPERIA SP**LG G3 32Gb**LG G4**ΧΙΑΟΜΙ ΜΙ 9Τ

Link to comment
Share on other sites

Ξερει κανεις αν υπαρχει καμια εφαρμογη που να λειτουργει σωστα και να κατεβαζει σε mp3 απο youtube?

 

Πας στο google και κατεβαζεις το peggo

 

εγω με tubemate ειμαι καταευχαριστημενος παντως

 

Ευχαριστώ!

 

Αξιόπιστη και αναβαθμίζεται συνεχώς Dentex YouTube Downloader for Android

http://dentex.github.io/apps/youtubedownloader/

Άσκηση & Τρόπος Ζωής

Όσα θέλετε να μάθετε για την άσκηση...!

http://askisitroposzwis.blogspot.gr/

Link to comment
Share on other sites

Καλή χρονιά πρώτα από όλα! Πήρα στα χέρια μου το lg g3 και ενώ όλα δουλεύουν μια χαρά έχω θέμα με τις κλήσεις. Όταν κάνω ένα τηλεφώνημα ή όταν μου κάνουν και απαντήσω η οθόνη γίνεται μαύρη. Δεν μπορώ να κάνω τίποτα για να την ανοίξω κατά τη διάρκεια της κλίσης. Πρέπει να περιμένω ο άλλος να τερματίσει την κλίση και έπειτα εγώ να πατήσω το πίσω στρογκιλό κουμπί και να ανοίξει η οθόνη. Να σας πω το εξής παράδοξο, όταν χρησιμοποιώ τη θήκη που καλύπτει την οθόνη(quick circle) μπορώ να τερματίσω την κλήση. Σήμερα όμως δοκίμασα να πιέσω τον αισθητήρα και λίγη δύναμη και δούλεψε, αλλά μόλις το πλησιάζω στο αυτί εν ώρα κλήσης πάλι μαυρίζει η οθόνη μόνιμα. Δοκίμασα και calibration του τηλεφώνου, τίποτα. Ωστόσο, εντελώς τυχαία, χρησιμοποιούσα απλά ακουστικά(όχι hands free) για να μιλήσω στο τηλέφωνο και ο proximity sensor ήταν σαν να μην λειτουργούσε, πιο συγκεκριμένα, κάνω κλήση και αντί να μαυρίσει η οθόνη, μπήκε κανονικά στο μενού της κλήσης και όλα δούλευαν κανονικά, μόνο που όταν έβαλα το κινητό κοντά στο αυτί μου η οθόνη συνέχιζε να είναι ανοιχτή..

Είχατε παρόμοια εμπειρία? Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα παιδια!εχει κανενας προβλήματα με τη 6αρα?στο δικο μου οταν τικαρω την αυτόματη φωτεινότητα παιρνει τη ρυθμιση αλλα οταν ξετικαρω δεν επανέρχεται κ μενει στο 0%.το εχει παρατηρήσει κανεις?
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...