Jump to content

[Επίσημο] LG G3 (D855)


mindfield
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

άντε πού είναι η MM? τη θέλω περισσότερο για το ui του g4 και για το ενδεχόμενο της βελτίωσης της αυτονομίας βεβαίως

3210/t29/6340/t68/ngage/p910/p1/optimus one/gnex/z1/g3/mi a1/mi a3/poco f3/xperia 5 iv

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 17,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Αφού θα βγει η 6 μάλλον σύντομα μπορείς να περιμένεις,αλλά η 5 δουλεύει μια χαρά. 10 μήνες που την έχω δεν έχω κάποιο πρόβλημα. Ο καθένας βέβαια έχει τα δικά του κολλήματα. Αν θες δοκιμάζεις αν θες Όχι. Κερδίζεις πάντως και δεν χάνεις.

 

Την έβαλα αλλά αφού έβαλε 2 -3 εκδοσεις στην νέα έκδοση 246,91 ΜΒ μου την κατεβάζει και μετά μου βγάζει το μήνυμα δεν έγινε επικύρωση της εκδοσης

 

τι να κάνω ;

Link to comment
Share on other sites

Με ενδιαφέρει και εμένα να μάθω απόψεις και εμπειρίες για το Dual Sim.

Επίσης, αν καλύπτετε απο την LG Hellas.

 

Υπάρχει ξεχωριστώ νήμα κάνε εκεί την ερώτησή σου.

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=403337

 

----- προσθήκη μηνύματος 6 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Για όποιον ενδιαφέρεται, σχεδόν 2 μήνες μετά, αναγκάστηκα να στείλω το κινητό ταχυδρομικώς Ελλάδα και από εκεί Procordia.

Το πρόβλημα ήταν καμμένη πλακέτα. Αλλάχτηκε και με περιμένει για όταν γυρίσω Ελλάδα σε μερικές μέρες για γιορτές.

 

Το ρεζουμέ της υπόθεσης είναι ότι μπορεί να αφήσεις το κινητό σου στο κομοδίνο ένα βράδυ και να ξυπνήσεις και να το βρεις με καμμένη πλακέτα. Απαράδεκτο κατ' εμέ, ειδικά όταν δεν είναι κάτι που εμφανίζεται εντός πρώτων ημερών (=ελαττωματικό προιόν) αλλά μετά από 5 μήνες (προσεκτικότατης) χρήσης.

 

Ανυπομονώ να ξαναπάρω το κινητάκι μου στα χέρια μου μετά από 2 μήνες αλλά η αλήθεια είναι ότι έχασε κάποια από την αίγλη του στα μάτια μου. (τώρα πάντα θα έχω στο πίσω μέρος του μυαλού μου μη ξυπνήσω καμιά μέρα και το ξαναβρώ καμμένο)

 

 

Σχεδόν κάθε βράδυ το αφήνω με το φορτιστή του και δεν έχει πρόβλημα και νομίζω ότι το android λειτουργικό κάνει και μερικές εργασίες συντήρησης όσο είναι στη πρίζα το είχα διαβάσει παλιότερα και μάλλον αληθεύει αυτό.

Το πιθανότερο να ήταν προβληματική η πλακέτα του δικού σου κινητού συμβαίνουν αυτές οι αστοχίες έτυχε σε εσένα αλλά γιατί δεν το πήγες στην εκεί αντιπροσωπεία - service έτσι μια απόρροια;

 

----- προσθήκη μηνύματος 9 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Την έβαλα αλλά αφού έβαλε 2 -3 εκδοσεις στην νέα έκδοση 246,91 ΜΒ μου την κατεβάζει και μετά μου βγάζει το μήνυμα δεν έγινε επικύρωση της εκδοσης

 

τι να κάνω ;

 

Τι να πω κλείσε το κινητό και αφαίρεσε τη μπαταρία του για 15 -30 δευτερόλεπτα νομίζω θα φτιάξει η κατάσταση του.

Εν ανάγκη κατόπιν κάνεις ένα hard reset γιατί αν δεν ολοκληρώθηκε κανονικά η εγκατάσταση του λειτουργικού νομίζω επιβάλετε κάτι τέτοιο για να προχωρήσεις με την εγκατάσταση.

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

άντε πού είναι η MM? τη θέλω περισσότερο για το ui του g4 και για το ενδεχόμενο της βελτίωσης της αυτονομίας βεβαίως

 

Μόλις τώρα έκανα χειροκίνητα την έρευνα και δεν είδα κάτι εις αύριο τα σπουδαία.

Κάτι μου λέει ότι αυτή η εβδομάδα κυοφορεί κάτι πραγματικά σπουδαίο.

Αρκεί να μην είναι βαρύτερο της lollipop και μόνο.

Link to comment
Share on other sites

Το θέμα είναι να έχουν εισάγει το Doze το οποίο στα nexus όντως φαίνεται να κάνει δουλειά

Google Pixel 6 Pro

Link to comment
Share on other sites

παιδια ο φορτιστης απο το lg g3 παρεδωσε πνευμα...συνδεεω το κινητο και ενω δειχνει οτι φορτιζει δεν ανεβαινει το % φορτισης...το εβαλα στο λαπτοπ και φορτιζει (εστω και πιο αργα)...η procordia θα αλλαξει τον φορτιστη η να το ξεχασω;
Link to comment
Share on other sites

παιδια ο φορτιστης απο το lg g3 παρεδωσε πνευμα...συνδεεω το κινητο και ενω δειχνει οτι φορτιζει δεν ανεβαινει το % φορτισης...το εβαλα στο λαπτοπ και φορτιζει (εστω και πιο αργα)...η procordia θα αλλαξει τον φορτιστη η να το ξεχασω;

 

μπρει ναι, μπορει οχι.. αλλα οπως και να εχει βρισκεις με 10Ε φορτιστη..

εγω εχω αυτον για 2ο και δουλευει αψογα.

Edited by emperor4her
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Το θέμα είναι να έχουν εισάγει το Doze το οποίο στα nexus όντως φαίνεται να κάνει δουλειά

Τι ειναι το Doze;

Link to comment
Share on other sites

Τι ειναι το Doze;

 

Είναι ενσωματωμένο στο λειτουργικό για να σου προσφέρει καλύτερη αυτονομία όταν το έχεις standby κι εκτός πρίζας.

 

myName: Γιαννης

Link to comment
Share on other sites

μπρει ναι, μπορει οχι.. αλλα οπως και να εχει βρισκεις με 10Ε φορτιστη..

εγω εχω αυτον για 2ο και δουλευει αψογα.

 

εχω ηδη παραγγειλει απο το αμαζον και θα ερθει φορτιστης 3πλος με 10 ευρω απλα για το ****το...θα παρω αυριο τηλ και θα ρωτησω να δω τι θα μου πουν και θα ενημερωσω σχετικα

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, dual window έχει ;

πατωντας το πληκτρο επιστροφης σταθερα εμφανιζει εφαρμογες για διπλο παραθυρο.

:ninja:
Link to comment
Share on other sites

Το θέμα είναι να έχουν εισάγει το Doze το οποίο στα nexus όντως φαίνεται να κάνει δουλειά

 

Υπάρχει λόγος να μην είναι μέσα στην αναβάθμιση αυτή κάτι είχα διαβάσει για ενεργοποίηση σε 64bit επεξεργαστή αλλά δεν έδωσα προσοχή στα χαρακτηριστικά που αναφερόταν το άρθρο.

Μακάρι να πιάσουμε μία ώρα επιπλέον παραπάνω δύσκολο το βλέπω, είναι η οθόνη που τραβάει στο g3 δυστυχώς.

Link to comment
Share on other sites

το MM Android 6.0 Marshmallow ποτε βγαίνει;

 

Διάβασα εδώ στο νήμα από μεθαύριο 16 έως 18 θα ξεδιπλώνεται για το G3 τίποτα επίσημο όμως από όσο κατάλαβα.

Link to comment
Share on other sites

Αυτό υποτίθεται θα περάσουμε και με το FOTA ή είναι σε δοκιμαστικό στάδιο ο κώδικας. Το δεύτερο για πιθανότερο το βλέπω γιατί να τη δώσει νωρίτερα έτσι έκανε θυμάται κανείς;
Link to comment
Share on other sites

ελεγα τοσο καιρο δεν μου ετυχε καμια περίεργη στραβή αλλα να που ετυχε αλλαξα καρτα μνημης εδω και λιγο καιρο και εβαλα αυτη

http://www.e-shop.gr/kingston-sdca3-32gb-32gb-micro-sdhc-uhs-i-u3-with-adapter-p-PER.555753

απο τοτε τυχαίνει συχνα να βγαζω φωτο και οταν παω στο αλμπουμ να κρασαρει η φωτο και να γινεται γκρι ανα κομματι την χωριζει δηλαδη σε 9 τετράγωνα και γινονται γκρι το ενα πισω απο το αλλο και ολόκληρη στο τελος οταν ειναι το μενου ομως που τις δειχνει ολες φαινεται κανονικα περιεργο δεν ειναι???εχει τυχει σε κανενα??ειναι θεμα καρτας η θεμα λογισμικού??δοκιμασα να την ανοιξω με το ES απο τον φακελο που βρισκεται και ανοιγει με γκρι την αριστερη κάθετη πλευρα μονο γκρι....

[sIGPIC][/sIGPIC]

''ΖΗΣΕ ΣΑΝ ΝΑ ΜΗΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΑΥΡΙΟ''

"Οι απόψεις είναι σαν τις κω@@@πίδες. Όλοι έχουν από μία."

smrtphone history:HTC Desire**SONY XPERIA SP**LG G3 32Gb**LG G4**ΧΙΑΟΜΙ ΜΙ 9Τ

Link to comment
Share on other sites

ελεγα τοσο καιρο δεν μου ετυχε καμια περίεργη στραβή αλλα να που ετυχε αλλαξα καρτα μνημης εδω και λιγο καιρο και εβαλα αυτη

http://www.e-shop.gr/kingston-sdca3-32gb-32gb-micro-sdhc-uhs-i-u3-with-adapter-p-PER.555753

απο τοτε τυχαίνει συχνα να βγαζω φωτο και οταν παω στο αλμπουμ να κρασαρει η φωτο και να γινεται γκρι ανα κομματι την χωριζει δηλαδη σε 9 τετράγωνα και γινονται γκρι το ενα πισω απο το αλλο και ολόκληρη στο τελος οταν ειναι το μενου ομως που τις δειχνει ολες φαινεται κανονικα περιεργο δεν ειναι???εχει τυχει σε κανενα??ειναι θεμα καρτας η θεμα λογισμικού??δοκιμασα να την ανοιξω με το ES απο τον φακελο που βρισκεται και ανοιγει με γκρι την αριστερη κάθετη πλευρα μονο γκρι....

Όσες φορές μου έχει τύχει κάτι ανάλογο μου είχε καεί η κάρτα μνήμης και το έχω πάθει σε αρκετά κινητά. Δοκίμασε να βάλεις μια αλλη. Πιστεύω παρέδωσε πνεύμα η καρτουλα

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Όσες φορές μου έχει τύχει κάτι ανάλογο μου είχε καεί η κάρτα μνήμης και το έχω πάθει σε αρκετά κινητά. Δοκίμασε να βάλεις μια αλλη. Πιστεύω παρέδωσε πνεύμα η καρτουλα

 

ρε αδερφε 10 μερες την εχω!!!καινουρια την πηρα.....

[sIGPIC][/sIGPIC]

''ΖΗΣΕ ΣΑΝ ΝΑ ΜΗΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΑΥΡΙΟ''

"Οι απόψεις είναι σαν τις κω@@@πίδες. Όλοι έχουν από μία."

smrtphone history:HTC Desire**SONY XPERIA SP**LG G3 32Gb**LG G4**ΧΙΑΟΜΙ ΜΙ 9Τ

Link to comment
Share on other sites

ρε αδερφε 10 μερες την εχω!!!καινουρια την πηρα.....

Κοίτα αν έχει καεί έχει εγγύηση. Δοκίμασε να βάλεις μια αλλη να σιγουρευτεις ότι δεν φταίει κάτι άλλο και στείλτει πίσω

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Είναι αναγκαίο το U3 στο LG G3 αμφιβάλλω δεν εξάγει raw ούτε 4k με υψηλό ρυθμό ροής βίντεο.

Αν έχει κάποιος U1 και U3 ας δοκιμάσει συνεχόμενη φωτογράφιση με ίδιο θέμα και να μας γράψει αν διαφέρει ο ρυθμός, προσωπικά αμφιβάλλω.

Πάντως το class 10 δεν είναι ίδιο σε διαχείριση μνήμης με το U1 μήπως υπάρχει θέμα συμβατότητας, σε μερικές DSLR τριετίας υπάρχει ασυμβατότητα ή στη πράξη δυσλειτουργία.

Link to comment
Share on other sites

Είναι αναγκαίο το U3 στο LG G3 αμφιβάλλω δεν εξάγει raw ούτε 4k με υψηλό ρυθμό ροής βίντεο.

Αν έχει κάποιος U1 και U3 ας δοκιμάσει συνεχόμενη φωτογράφιση με ίδιο θέμα και να μας γράψει αν διαφέρει ο ρυθμός, προσωπικά αμφιβάλλω.

Πάντως το class 10 δεν είναι ίδιο σε διαχείριση μνήμης με το U1 μήπως υπάρχει θέμα συμβατότητας, σε μερικές DSLR τριετίας υπάρχει ασυμβατότητα ή στη πράξη δυσλειτουργία.

 

τα μισα που εγραψες αδερφε νομιζω ειναι κινεζικα για μενα!!!εγω την πηρα για καλυτερη επειδη την ειχε προσφορα και επειδη ειχα class 4 και μου ειπαν πως το τηλ θελει καλυτερη καρτα και θα δω διαφορα οσον αφορα το ανοιγμα των εφαρμογων που ειναι στην καρτα την πηρα......εγγύηση εχει αλλα ειπα πριν παω και ζητήσω αλλη να δω αν εχτυχε σε κανενα αυτο το προβλημα.....

 

----- προσθήκη μηνύματος 116 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Κοίτα αν έχει καεί έχει εγγύηση. Δοκίμασε να βάλεις μια αλλη να σιγουρευτεις ότι δεν φταίει κάτι άλλο και στείλτει πίσω

 

τι να δοκιμασω αδερφε μου βαρια 15 μερες την εχω και μου ετυχε αυτο πριν με την αλλη ΠΟΤΕ....δεν νομιζω να χρειαζεται δοκιμες....εχει κανενα πρόγραμμα που κανει τεστ τις καρτες??στο pc εννοω....

[sIGPIC][/sIGPIC]

''ΖΗΣΕ ΣΑΝ ΝΑ ΜΗΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΑΥΡΙΟ''

"Οι απόψεις είναι σαν τις κω@@@πίδες. Όλοι έχουν από μία."

smrtphone history:HTC Desire**SONY XPERIA SP**LG G3 32Gb**LG G4**ΧΙΑΟΜΙ ΜΙ 9Τ

Link to comment
Share on other sites

τα μισα που εγραψες αδερφε νομιζω ειναι κινεζικα για μενα!!!εγω την πηρα για καλυτερη επειδη την ειχε προσφορα και επειδη ειχα class 4 και μου ειπαν πως το τηλ θελει καλυτερη καρτα και θα δω διαφορα οσον αφορα το ανοιγμα των εφαρμογων που ειναι στην καρτα την πηρα......εγγύηση εχει αλλα ειπα πριν παω και ζητήσω αλλη να δω αν εχτυχε σε κανενα αυτο το προβλημα.....

 

----- προσθήκη μηνύματος 116 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

τι να δοκιμασω αδερφε μου βαρια 15 μερες την εχω και μου ετυχε αυτο πριν με την αλλη ΠΟΤΕ....δεν νομιζω να χρειαζεται δοκιμες....εχει κανενα πρόγραμμα που κανει τεστ τις καρτες??στο pc εννοω....

 

Βάλε μια άλλη κάρτα μνήμης (την παλιά σου πχ) στο κινητό να σιγουρευτεις ότι δεν φταίει κάτι στο card slot αρχικά. Μετά μπορείς να βάλεις την κάρτα σου μέσω ενός card reader στο pc να δεις αν την διαβάζει. Μην τρελενεσαι οι κάρτες δεν είναι δύσκολο να καουν και όπως σου είπα έχει εγγύηση και σου την αλλάζουν

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...