Jump to content

[Επίσημο] LG G3 (D855)


mindfield
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

καλησπερα!εχω στην κατοχη μου ενα G3 32GB τελευταιων παρτιδων(αγορασμενο τον Αυγουστο) και εχω το εξης θεμα:καποιες φορες(οχι παντα) δεν ανταποκρινετε το touch σε καποια σημεια της οθονης,το παρατηρω συνηθως οταν γραφω sms,χρειαζετε 2 κ 3 φορες να πατησεις για να ανταποκριθει,η εντυπωση που μου δινει ειναι σαν να λαγκαρει.Πιστευετε οτι θα διορθωνοτανε αν αλλαζα launcher,π.χ nova?Εχω δοκιμασει εφαρμογη καλυμπραρισματος και δουλεψε σωστα.Εχει κανεις εμπειρια απο αναλογο προβλημα?Ευχαριστω...

Εγώ προσωπικά δεν το έχω δει αυτό ούτε με τον μαμά launcher ούτε με τον nova που έχω. Αλλά αν θυμάμαι καλά είχε αναφερθεί παλιότερα από ένα άλλο παιδί το ίδιο θέμα.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 17,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Προσπαθω να καταχωρήσω στο, ενσωματωμένο πρόγραμμα email, καινούργιο λογαριασμό και δεν τον δέχεται. Βγάζει μυνημα για λάθος στοιχεια Ενώ είναι σωστά. Όταν μπήκα απο web μου αναφέρει ότι έγινε προσπάθεια εισόδου απο μη αξιόπιστη εφαρμογή. Έχω προσθέσει τόσους λογαριασμούς. Τι έγινε ξαφνικά και δεν ειναι πια αξιόπιστη η εφαρμογή μέιλ του τηλεφώνου μας; Edited by agiosg
Link to comment
Share on other sites

Μήπως άλλαξες κωδικό πρόσφατα?...εγώ όταν αλλάζω κάθε 6 μήνες στο myaccaount δεν μου το περνάει στο κινητό άμεσα...ενώ στον υπολογιστή είναι όλα Οκ...θέλει κάποιες προσπάθειες ,κάποιες μέρες ...τι να πω...
Konakis.
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα!εχω στην κατοχη μου ενα G3 32GB τελευταιων παρτιδων(αγορασμενο τον Αυγουστο) και εχω το εξης θεμα:καποιες φορες(οχι παντα) δεν ανταποκρινετε το touch σε καποια σημεια της οθονης,το παρατηρω συνηθως οταν γραφω sms,χρειαζετε 2 κ 3 φορες να πατησεις για να ανταποκριθει,η εντυπωση που μου δινει ειναι σαν να λαγκαρει.Πιστευετε οτι θα διορθωνοτανε αν αλλαζα launcher,π.χ nova?Εχω δοκιμασει εφαρμογη καλυμπραρισματος και δουλεψε σωστα.Εχει κανεις εμπειρια απο αναλογο προβλημα?Ευχαριστω...

αλλαξε keyboard.κατεβασε απο το store to swiftkey.

adok13
Link to comment
Share on other sites

Προσπαθω να καταχωρήσω στο, ενσωματωμένο πρόγραμμα email, καινούργιο λογαριασμό και δεν τον δέχεται. Βγάζει μυνημα για λάθος στοιχεια Ενώ είναι σωστά. Όταν μπήκα απο web μου αναφέρει ότι έγινε προσπάθεια εισόδου απο μη αξιόπιστη εφαρμογή. Έχω προσθέσει τόσους λογαριασμούς. Τι έγινε ξαφνικά και δεν ειναι πια αξιόπιστη η εφαρμογή μέιλ του τηλεφώνου μας;

 

Εγω ειχα αντιστοιχο προβλημα με ενα hotmail ειχα κατεβασει μια οφισιαλ εφαρμογη του outlook απο το store και δουλευε κομπλε. Μετα καποια στιγμη που το εψαξα λοιπον εφταιγε οτι ειχα βαλει διπλη επαληθευση λογικα το ιδιο θα εχεις κανει αν μπεις απο νεα συσκευη σου ζηταει και εναν αλλο κωδικο που δε φαινεται απο την εφαρμογη του mail της lg οποτε απενεργοποιησε το επαληθευση σε δυο βηματα και θα σαι μια χαρα λογικα.

Την βρήκα και θα την παντρευτώ :X ..................
Link to comment
Share on other sites

Μετα απο 3 αλαγμενες οθονες στο ιδιο κινητο μπορω να πω πως καθε οθονη εχει και τα δικα της χρωματα αλλα και τα δικα της κουσουρια.Οποιος παει το κινητο για αλαγη οθονης ομως αναγκαστικα με το που το παρει πισω να του βαλει ζελατινα αν αυτο ειναι gorila glass εγω ειμαι αστροναυτης...

 

εννοείς ότι στο service δε βάζουν αυθεντικό ανταλλακτικό με gorilla glass;

3210/t29/6340/t68/ngage/p910/p1/optimus one/gnex/z1/g3/mi a1/mi a3/poco f3/xperia 5 iv

Link to comment
Share on other sites

εννοείς ότι στο service δε βάζουν αυθεντικό ανταλλακτικό με gorilla glass;

 

δε γνωριζω εαν εχει δικιο ο φιλος απλα να πω οτι ειχα διαβασει οτι τα g3 που πωλουνται απο την at&t δεν εχουν gorilla για να μειωθει το κοστος. Τωρα ουτε αυτο ξερω αν ισχυει ουτε το αλλο.

Link to comment
Share on other sites

εννοείς ότι στο service δε βάζουν αυθεντικό ανταλλακτικό με gorilla glass;

 

Δεν ξερω τι κανουν. Η δευτερη οθονη μεσα σε 3 μηνες είχε υπερβολικά πολλες γρατζουνιες και πιστεψε με το κινητο το προσεχω πολυ ,αλλα το βαζω και στην τσεπη .Μονο στο υφασμα και στα μουσια μου ακουμπαει η οθονη...

Link to comment
Share on other sites

Παιδια,καμια προταση για αντικατασταση μπαταριας έχετε?

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=401632

:ninja:
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά θυμιστε μου λίγο πως ενεργοποιώ το double tap σε nova launcher prime

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά θυμιστε μου λίγο πως ενεργοποιώ το double tap σε nova launcher prime

Τακαρε κατεβαζεις μια εφαρμογη screen off και αφου εχεις prime διαλεγεις χειρονομιεε/gestures και εκει που γραφει διπλό χτύπημα περνας ως shortcut εφαρμογη αυτην που εχεις κατεβασει ex. Screen off

...

Lg G pad 8.3 -> Running : 6.0.1 aosp

Lg G3 32gb -> Running : 6.0.1 Ressurection remix

Link to comment
Share on other sites

Τακαρε κατεβαζεις μια εφαρμογη screen off και αφου εχεις prime διαλεγεις χειρονομιεε/gestures και εκει που γραφει διπλό χτύπημα περνας ως shortcut εφαρμογη αυτην που εχεις κατεβασει ex. Screen off

...

Ευχαριστώ πολύ αγορίνα!

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

παιδια να ρωτησω μιας και το κινητο το εχω στην οικογενεια εχει βγει τελικα επισημα MM τωρα αυτον τον μηνα; επισης επι την ευκαιρια που μιλατε για NOVA PRIME τρεξτε τωρα ειναι σε τρελη προσφορα στα 0.50 λεπτα οσοι δεν τον εχουν
Link to comment
Share on other sites

Εγω ειχα αντιστοιχο προβλημα με ενα hotmail ειχα κατεβασει μια οφισιαλ εφαρμογη του outlook απο το store και δουλευε κομπλε. Μετα καποια στιγμη που το εψαξα λοιπον εφταιγε οτι ειχα βαλει διπλη επαληθευση λογικα το ιδιο θα εχεις κανει αν μπεις απο νεα συσκευη σου ζηταει και εναν αλλο κωδικο που δε φαινεται απο την εφαρμογη του mail της lg οποτε απενεργοποιησε το επαληθευση σε δυο βηματα και θα σαι μια χαρα λογικα.

Που είχες την διπλή επαλήθευση ; που να την βρω;

Link to comment
Share on other sites

παιδια να ρωτησω μιας και το κινητο το εχω στην οικογενεια εχει βγει τελικα επισημα MM τωρα αυτον τον μηνα;

 

Δεν έχει βγει ακόμα κάτι, υπήρχαν φήμες ότι θα βγει μες στο Δεκέμβρη. Αναμένουμε!

Link to comment
Share on other sites

παιδια να ρωτησω μιας και το κινητο το εχω στην οικογενεια εχει βγει τελικα επισημα MM τωρα αυτον τον μηνα; επισης επι την ευκαιρια που μιλατε για NOVA PRIME τρεξτε τωρα ειναι σε τρελη προσφορα στα 0.50 λεπτα οσοι δεν τον εχουν

 

αυτό είδα και το κατέβασα! ;)

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Στην διαχειρηση αρχειων στα notifications ο φακελος ειναι αδειος!Η εφαρμογη που εχω για ηχους εχει αποθηκευμενα τα τραγουδια που εχω βαλει....οταν τσεκαρω αυτο που θελω κ το βαλω σαν notification sound μπαινει σε καποιες ειδοποιησεις αλλα οχι στου ημερολογιου κ στος εργασιες!Οσο μπορουσα το εχω ψαξει δεν αλλαζει με τιποτα....τι αλλο μπορω να κανω????
Link to comment
Share on other sites

Στην διαχειρηση αρχειων στα notifications ο φακελος ειναι αδειος!Η εφαρμογη που εχω για ηχους εχει αποθηκευμενα τα τραγουδια που εχω βαλει....οταν τσεκαρω αυτο που θελω κ το βαλω σαν notification sound μπαινει σε καποιες ειδοποιησεις αλλα οχι στου ημερολογιου κ στος εργασιες!Οσο μπορουσα το εχω ψαξει δεν αλλαζει με τιποτα....τι αλλο μπορω να κανω????

εκανες μεταφορα τους ηχους ατον φακελλο που ειναι αδειος και παλι δεν αλλαζει?

:ninja:
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...