Jump to content

[Επίσημο] LG G3 (D855)


mindfield
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Χθες παρατήρησα ότι για λίγο δεν μου λειτουργούσαν τα πίσω πλήκτρα. Μετά από λίγο, χωρίς επανεκκίνηση όλα καλά. Έχει συμβεί και σε άλλους αυτούς; Ή ήταν απλά τυχαίο γεγονός;

zaf_4 σημαίνει ΖΑΦΕΙΡΑ!

Xiaomi Pocophone F1

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 17,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Χθες παρατήρησα ότι για λίγο δεν μου λειτουργούσαν τα πίσω πλήκτρα. Μετά από λίγο, χωρίς επανεκκίνηση όλα καλά. Έχει συμβεί και σε άλλους αυτούς; Ή ήταν απλά τυχαίο γεγονός;

Θεωρώ πώς ήταν ένα τυχαίο γεγονός. Παρακολούθησε το και εάν το ξανακάνει αρκετές φορές, θα πρέπει να απευθυνθείς στο service.

Used: LG G2 - Nexus 5 - Motorola moto g (2014) - Samsung Galaxy S5 - LG G3 32Gb - LG G Flex 2 - LG G3 16Gb - Samsung Galaxy S6 32Gb - LG G4 32 Gb - Xiaomi redmi note 3 pro - Huawei P9 - Huawei P9 lite - Honor 7 lite - Samsung S7 edge -

Samsung S8 - Xiaomi Redmi Pro - Honor 8 - Samsung S7 - Honor 8 pro - Xiaomi Mi Mix 2 - Samsung Note 8 - Xiaomi redmi note 5 - Huawei P20 pro Now: Xiaomi mi8

Link to comment
Share on other sites

Χθες παρατήρησα ότι για λίγο δεν μου λειτουργούσαν τα πίσω πλήκτρα. Μετά από λίγο, χωρίς επανεκκίνηση όλα καλά. Έχει συμβεί και σε άλλους αυτούς; Ή ήταν απλά τυχαίο γεγονός;

 

μου το χε κανει και εμενα μια φορα, για την ενταση.. κολημα του λογισμικου, μετα την επανεκινηση εστρωσε.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Και εγω το ιδιο. Με την ενταση. Μια φορα, απο τον Δεκεμβρη. Κλειδωσα την οθονη, την ξεκλειδωσα και δουλευε αψογα. Παει κανενα διμηνο απο τοτε.
Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

Την αναβάθμιση την δημιουργούν οι προγραμματιστές της LG και όχι η LG HELLAS ή LG UK, οπότε θεωρώ την απάντηση τους σωστή, σε καμία περίπτωση όμως αρνητική. Ενημέρωσαν απλώς πως δεν έχουν επίσημη ενημέρωση.

Used: LG G2 - Nexus 5 - Motorola moto g (2014) - Samsung Galaxy S5 - LG G3 32Gb - LG G Flex 2 - LG G3 16Gb - Samsung Galaxy S6 32Gb - LG G4 32 Gb - Xiaomi redmi note 3 pro - Huawei P9 - Huawei P9 lite - Honor 7 lite - Samsung S7 edge -

Samsung S8 - Xiaomi Redmi Pro - Honor 8 - Samsung S7 - Honor 8 pro - Xiaomi Mi Mix 2 - Samsung Note 8 - Xiaomi redmi note 5 - Huawei P20 pro Now: Xiaomi mi8

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω κάτι. Υπεύθυνος για την εκάστοτε έκδοση της αναβάθμισης είναι η εταιρία κατασκευής ή ο πάροχος;

Ρωτάω γιατί παρότι αγόρασα το G3 προ ημερών σε μερικούς μήνες θα φύγω για μεταπτυχιακό (εντός ΕΕ) για τα επόμενα δύο χρόνια. Προφανώς θα αλλάξω sim και νούμερο μετά από πάροχο της χώρας. Αυτό θα επηρεάσει το πότε/πως/τι αναβαθμίσεις θα παίξουν για το κινητό;

 

Ούτως ή άλλως νομίζω οι περισσότεροι εδώ μέσα έχουμε EU κινητό (Ιταλικό/Τσέχικο/Αγγλικό κλπ) και ελάχιστοι Ελληνικό ώστε να είμαστε άμεσα συνδεδεμένοι με την LG Hellas πέρα από τα service που είναι υποχρεωμένη να παρέχει σε κινητά ΕΕ.

Link to comment
Share on other sites

Την αναβάθμιση την δημιουργούν οι προγραμματιστές της LG και όχι η LG HELLAS ή LG UK, οπότε θεωρώ την απάντηση τους σωστή, σε καμία περίπτωση όμως αρνητική. Ενημέρωσαν απλώς πως δεν έχουν επίσημη ενημέρωση.

 

Όταν είναι έτοιμη η πρώτη Beta η κάθε LG όπως LG Hellas ή LG UK είναι beta testers. Αλλιώς θα λέγανε δε γνωρίζουμε τι γίνεται με το κομμάτι του dev ή κάτι τέτοιο. Σε ότι έχει να κάνει με την 5.1 θα έλεγα πως είναι αρνητική η απάντηση, αλλά φυσικά ποτέ δε ξέρεις.

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω κάτι. Υπεύθυνος για την εκάστοτε έκδοση της αναβάθμισης είναι η εταιρία κατασκευής ή ο πάροχος;

Ρωτάω γιατί παρότι αγόρασα το G3 προ ημερών σε μερικούς μήνες θα φύγω για μεταπτυχιακό (εντός ΕΕ) για τα επόμενα δύο χρόνια. Προφανώς θα αλλάξω sim και νούμερο μετά από πάροχο της χώρας. Αυτό θα επηρεάσει το πότε/πως/τι αναβαθμίσεις θα παίξουν για το κινητό;

 

Ούτως ή άλλως νομίζω οι περισσότεροι εδώ μέσα έχουμε EU κινητό (Ιταλικό/Τσέχικο/Αγγλικό κλπ) και ελάχιστοι Ελληνικό ώστε να είμαστε άμεσα συνδεδεμένοι με την LG Hellas πέρα από τα service που είναι υποχρεωμένη να παρέχει σε κινητά ΕΕ.

Την αναβάθμιση θα τη πάρεις μόλις βγεί, ανεξαρτήτου εάν είσαι στην Ελλάδα, στην Ιταλία κτλ. Μην ανησυχείς!

Used: LG G2 - Nexus 5 - Motorola moto g (2014) - Samsung Galaxy S5 - LG G3 32Gb - LG G Flex 2 - LG G3 16Gb - Samsung Galaxy S6 32Gb - LG G4 32 Gb - Xiaomi redmi note 3 pro - Huawei P9 - Huawei P9 lite - Honor 7 lite - Samsung S7 edge -

Samsung S8 - Xiaomi Redmi Pro - Honor 8 - Samsung S7 - Honor 8 pro - Xiaomi Mi Mix 2 - Samsung Note 8 - Xiaomi redmi note 5 - Huawei P20 pro Now: Xiaomi mi8

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω κάτι. Υπεύθυνος για την εκάστοτε έκδοση της αναβάθμισης είναι η εταιρία κατασκευής ή ο πάροχος;

Ρωτάω γιατί παρότι αγόρασα το G3 προ ημερών σε μερικούς μήνες θα φύγω για μεταπτυχιακό (εντός ΕΕ) για τα επόμενα δύο χρόνια. Προφανώς θα αλλάξω sim και νούμερο μετά από πάροχο της χώρας. Αυτό θα επηρεάσει το πότε/πως/τι αναβαθμίσεις θα παίξουν για το κινητό;

 

Ούτως ή άλλως νομίζω οι περισσότεροι εδώ μέσα έχουμε EU κινητό (Ιταλικό/Τσέχικο/Αγγλικό κλπ) και ελάχιστοι Ελληνικό ώστε να είμαστε άμεσα συνδεδεμένοι με την LG Hellas πέρα από τα service που είναι υποχρεωμένη να παρέχει σε κινητά ΕΕ.

Την αναβάθμιση θα την πάρεις όταν δοθεί στην χώρα εισαγωγής. Δηλαδή αν είναι Τσέχικο π.χ. όπως το δικό μου θα την πάρεις όταν δοθεί στην Τσεχία. Αλλά ούτως ή άλλως σε όλη την Ευρώπη δίνεται σε κάθε χώρα με λίγες μέρες διαφορά. Άρα δεν έχεις πρόβλημα.

 

----- προσθήκη μηνύματος 16 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Η "μαμά" εφαρμογή για τον καιρό, παρατηρώ ότι εντοπίζει την θέση μόνο μέσω gps και πρέπει να το ανοίξω κιόλας. Στο παλιό κινητό (htc) έχω την εντύπωση ότι εντόπιζε την θέση μέσω modem/wifi που ήσουν συνδεδεμένος. Υπάρχει κάπου κάποια ρύθμιση; Ή πρέπει κάθε φορά να ανοίγω gps πριν κάνω ανανέωση του widget κλπ;

Επίσης, είναι εκνευριστικό που ενώ το widget έχει πάνω ρολόι, όταν το πατάς σε πάει πάλι στην εφαρμογή για τον καιρό με αποτέλεσμα αν θες πχ να ρυθμίσεις ξυπνητήρια να πρέπει να ψάξεις την ξεχωριστή εφαρμογή "ρολόι". Είχα καρασυνηθίσει την εκπληκτική εφαρμογή για καιρό που είχε το htc και αυτή μου φαίνεται ψιλοτραγική.

Υπάρχει κάποια άλλη που να έχετε να προτείνετε μέσα από το Play;

Εγώ χρησιμοποιώ το weather and clock widget. Έχει πληθώρα επιλογών για την εμφάνιση και για το από ποιό μετεωρολογικό site θα ενημερώνεσαι. Και το ρολόι βγαίνει κανονικά. Κι εγώ είχα htc αλλά βαρέθηκα να το βλέπω. :p

 

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.devexpert.weather

Link to comment
Share on other sites

Μου φαινεται δυσκολο. Η LG φροντιζει πολυ τα τηλεφωνα της σε αυτο το θεμα. Γιατι να αλλαξει τωρα πολιτικη; Οπως και να εχει, σε βαθος χρονου, αμα παρουμε την M θα μας δωσει μια ανασα για να μπορουμε, οσοι θελουμε, να κρατησουμε το κινητο αρκετο καιρο.

Φανταστειτε να μην παρουμε ουτε την M....

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας!

Πρίν απο μία εβδομάδα εμφάνισε μια ρωγμή στο κατο μέρος που είναι το μικρόφωνο. Απο τι θυμάμαι και εδώ το έχουμε πάθει και άλλοι.

Τι πρέπει να κάνω? LG το φτιάχνει? Να πάρω τηλέφωνο στο μαγαζί που αγόρασα το κινητό η τηλ στο LG?

LG G3 D855 32GB Titanium Black

Marshmallow 6.0 v30c, παρτίδα 501

LG G4 H815 32GB Grey

Marshmallow 6.0 v20g, παρτίδα 603

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας!

Πρίν απο μία εβδομάδα εμφάνισε μια ρωγμή στο κατο μέρος που είναι το μικρόφωνο. Απο τι θυμάμαι και εδώ το έχουμε πάθει και άλλοι.

Τι πρέπει να κάνω? LG το φτιάχνει? Να πάρω τηλέφωνο στο μαγαζί που αγόρασα το κινητό η τηλ στο LG?

Επικοινωνησε με τη procardia. Θα στο φτιαξουν.

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ! Να τούς βρώ.

Έχει σημασία αν το κινητό είναι αγορασμένο απο την Ελλάδα, αλλά πανο στο κουτί είχε γραμμένο POR?

LG G3 D855 32GB Titanium Black

Marshmallow 6.0 v30c, παρτίδα 501

LG G4 H815 32GB Grey

Marshmallow 6.0 v20g, παρτίδα 603

Link to comment
Share on other sites

 

Χαμένοι στην μετάφραση ή πως το "προς το παρόν δεν υπάρχουν πληροφορίες για 5.1"

έγινε "περιμένετε για την Μ το 2016"!

Link to comment
Share on other sites

Απ τη στιγμή που δεν έχω 4G στην σύνδεση μου, μπορώ να το απενεργοποιήσω και να αφήσω μόνο GSM/WCDMA ή θα κόβει κάτι και από 3G/H/H+ κλπ;
Link to comment
Share on other sites

Απ τη στιγμή που δεν έχω 4G στην σύνδεση μου, μπορώ να το απενεργοποιήσω και να αφήσω μόνο GSM/WCDMA ή θα κόβει κάτι και από 3G/H/H+ κλπ;

 

Μπορείς να βάλεις όπως λες στο GSM/WCDMA και θα έχεις πρόσβαση ως H/H+ όχι 4G.Ίσως δεις μια μικρή διαφορά στην ταχύτητα αν έχεις χρησιμοποιήσει το 4G αλλά μέχρι εκεί.

Previous devices:Samsung SGH X160, LG KE970, LG KU990i, Sony Ericsson X8, Sony Miro, Sony L, LG G2 Mini, LG G3 32GB , Xiaomi Mi band, Xiaomi Mi band 2, Samsung Galaxy Buds,Samsung S9+,LG G Pad 8.3,Xiaomi Mi band 4.

Current devices:Samsung Note 20 Ultra 5G,Xiaomi Mi Band 5,Microsoft Surface 3, Samsung Galaxy Buds+ :love:

Link to comment
Share on other sites

Μπορείς να βάλεις όπως λες στο GSM/WCDMA και θα έχεις πρόσβαση ως H/H+ όχι 4G.Ίσως δεις μια μικρή διαφορά στην ταχύτητα αν έχεις χρησιμοποιήσει το 4G αλλά μέχρι εκεί.

 

Thanks, ούτως ή άλλως δεν έχω 4G ελέω cosmote που δεν το ενεργοποιεί σε όλα της τα συμβόλαια, οπότε είπα να το βγάλω και απ τις ρυθμίσεις για να εξοικονομήσω κάτι σε σήμα/μπαταρία.

Link to comment
Share on other sites

Thanks, ούτως ή άλλως δεν έχω 4G ελέω cosmote που δεν το ενεργοποιεί σε όλα της τα συμβόλαια, οπότε είπα να το βγάλω και απ τις ρυθμίσεις για να εξοικονομήσω κάτι σε σήμα/μπαταρία.

 

Χωρίς να ξέρω ή να είμαι σίγουρος δεν νομίζω πως επηρεάζει το 4G κάτι στο συμβόλαιο.Το 4G απλά είναι πιο γρήγορο στις ταχύτητες και δεν μου φαίνεται να αποτελεί πρόβλημα. :wacko:

Previous devices:Samsung SGH X160, LG KE970, LG KU990i, Sony Ericsson X8, Sony Miro, Sony L, LG G2 Mini, LG G3 32GB , Xiaomi Mi band, Xiaomi Mi band 2, Samsung Galaxy Buds,Samsung S9+,LG G Pad 8.3,Xiaomi Mi band 4.

Current devices:Samsung Note 20 Ultra 5G,Xiaomi Mi Band 5,Microsoft Surface 3, Samsung Galaxy Buds+ :love:

Link to comment
Share on other sites

Χωρίς να ξέρω ή να είμαι σίγουρος δεν νομίζω πως επηρεάζει το 4G κάτι στο συμβόλαιο.Το 4G απλά είναι πιο γρήγορο στις ταχύτητες και δεν μου φαίνεται να αποτελεί πρόβλημα. :wacko:

 

Όχι δε κατάλαβες τι εννοώ.

Για να μπορέσεις να συνδεθείς σε 4G της Cosmote πρέπει να στο ενεργοποιήσει η εταιρία μετά από επίσκεψη σου σε κατάστημα Γερμανός.

Έλα μου όμως που δεν το ενεργοποιεί σε όλους! Πρέπει να έχεις συγκεκριμένα συμβόλαια ή πακέτα για να στο ενεργοποιήσει αλλιώς δεν μπορείς να συνδεθείς. Κοινώς, πολύ το διαφημίζουνε, λίγοι όμως το έχουνε.

Επίσης πιστεύω ότι ο πολύς κόσμος δεν το ξέρει και μπορεί να πιστεύει ότι "έλα μωρέ μπορεί να μη πιάνει εδώ" κλπ, ενώ στην πραγματικότητα δεν είναι ενεργοποιημένο από την εταιρία.

Link to comment
Share on other sites

Όχι δε κατάλαβες τι εννοώ.

Για να μπορέσεις να συνδεθείς σε 4G της Cosmote πρέπει να στο ενεργοποιήσει η εταιρία μετά από επίσκεψη σου σε κατάστημα Γερμανός.

Έλα μου όμως που δεν το ενεργοποιεί σε όλους! Πρέπει να έχεις συγκεκριμένα συμβόλαια ή πακέτα για να στο ενεργοποιήσει αλλιώς δεν μπορείς να συνδεθείς. Κοινώς, πολύ το διαφημίζουνε, λίγοι όμως το έχουνε.

Επίσης πιστεύω ότι ο πολύς κόσμος δεν το ξέρει και μπορεί να πιστεύει ότι "έλα μωρέ μπορεί να μη πιάνει εδώ" κλπ, ενώ στην πραγματικότητα δεν είναι ενεργοποιημένο από την εταιρία.

 

Καλά, εγώ με το που μου το είπανε αυτό , έκανα αίτηση διακοπής συμβολαίου.... Μέσα σε 1 λεπτό είχα 4g ;)

Αν είναι δυνατόν!

So this is how liberty dies, with thunderous applause
Link to comment
Share on other sites

Όχι δε κατάλαβες τι εννοώ.

Για να μπορέσεις να συνδεθείς σε 4G της Cosmote πρέπει να στο ενεργοποιήσει η εταιρία μετά από επίσκεψη σου σε κατάστημα Γερμανός.

Έλα μου όμως που δεν το ενεργοποιεί σε όλους! Πρέπει να έχεις συγκεκριμένα συμβόλαια ή πακέτα για να στο ενεργοποιήσει αλλιώς δεν μπορείς να συνδεθείς. Κοινώς, πολύ το διαφημίζουνε, λίγοι όμως το έχουνε.

Επίσης πιστεύω ότι ο πολύς κόσμος δεν το ξέρει και μπορεί να πιστεύει ότι "έλα μωρέ μπορεί να μη πιάνει εδώ" κλπ, ενώ στην πραγματικότητα δεν είναι ενεργοποιημένο από την εταιρία.

 

Το σκέφτηκα αλλά εγώ επειδή έχω φοιτητικό καρτοκινητό δεν είχα ποτέ θέμα με το 4G.Είχα στείλει ένα μήνυμα και μετά και από εκεί είχα 4G.Οπότε θεώρησα ότι η διαδικασία ενεργοποίησης θα είναι ίδια.Πάντος δεν θεωρώ σωστό να σου απαγορεύει την πρόσβαση σε 4G.Είσαι πελάτης και από την στιγμή που υπάρχει η δυνατότητα γιατί να μην αξιοποιηθεί?Και δεν πιστεύω να κοστίζει στην εταιρία τόσο πολύ η χρήση του :wacko:

Previous devices:Samsung SGH X160, LG KE970, LG KU990i, Sony Ericsson X8, Sony Miro, Sony L, LG G2 Mini, LG G3 32GB , Xiaomi Mi band, Xiaomi Mi band 2, Samsung Galaxy Buds,Samsung S9+,LG G Pad 8.3,Xiaomi Mi band 4.

Current devices:Samsung Note 20 Ultra 5G,Xiaomi Mi Band 5,Microsoft Surface 3, Samsung Galaxy Buds+ :love:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...