Jump to content

[Επίσημο] LG G3 (D855)


mindfield
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Από kaizer.gr, έγραφε έτσι στην απόδειξη που είχε μέσα. Επίσημο service arvato.

 

 

edit: Το κινητό είναι παρτίδα Μάρτιος του 15 από Τσεχία και service όπως είπα πάνω.

zaf_4 σημαίνει ΖΑΦΕΙΡΑ!

Xiaomi Pocophone F1

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 17,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Από kaizer.gr, έγραφε έτσι στην απόδειξη που είχε μέσα. Επίσημο service arvato.

 

 

edit: Το κινητό είναι παρτίδα Μάρτιος του 15 από Τσεχία και service όπως είπα πάνω.

 

Στο νήμα του flex 2 νομίζω έιχα διάβάσει οτι πλέον και η arvato αναλαμβάνει την επισκευή Lg. Απο κεί και πέρα νομίζω είναι στο δικό σου χέρι σε περίπτωση που γίνει κάτι (μακριά απο μας :lol::lol::lol: ) να το πας σε όποια απο τις δύο εταιρίες θες.

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. Να ρωτήσω κάτι. Το κινητό είναι πλαστικό το πίσω κάλυμμα και τα πλαίσια ή μεταλλικά? Επίσης έχει gorilla glass 3 ή όχι? Μέχρι στιγμής με αυτά που διαβάζω ψήνομαι να το αγοράσω αν και να πώ τη αλήθεια αν είχα τα χρήματα θα έπαιρνα το Lenovo Vibe Z2 Pro. Αλλά τα 120€ τουλάχιστον παραπάνω θα τα δώσω για να πάρω μια ακόμα συσκευή για τη σύζυγο που δεν έχει απαιτήσεις πέρα από FB, Skype και κάποιο παιχνίδι. Σχετικά με τη μπαταρία επειδή παντού διαβάζω ότι τελειώνει γρήγορα τι αξίζει περισσότερο ένα power bank ή μια δεύτερη μπαταρία? Αν το πάρω από μαγαζί του Skroutz οπότε EU ... θα έχω κάποιο πρόβλημα και ποιο κατάστημα εμπιστεύεστε για τέτοιες αγορές? Σας ζαλίζω και μπορεί να ρωτάω λαλακίες αλλά τέτοιες εποχές δεν είναι για να πετάμε λεφτά και μετά να χτυπάμε το κεφάλι μας γι'αυτό και ψάχνω ΠΑΡΑ πολύ.
Link to comment
Share on other sites

Στο νήμα του flex 2 νομίζω έιχα διάβάσει οτι πλέον και η arvato αναλαμβάνει την επισκευή Lg. Απο κεί και πέρα νομίζω είναι στο δικό σου χέρι σε περίπτωση που γίνει κάτι (μακριά απο μας :lol::lol::lol: ) να το πας σε όποια απο τις δύο εταιρίες θες.

 

Την αναλαμβάνει σίγουρα, γι' αυτό και το είχε στην απόδειξη. Το έψαξα και αλλού στο ιντερνετ, όταν και εάν έχεις πρόβλημα παίρνεις τηλ την LG στέλνουν κουριερ και στο παραδίδουν οι ίδιοι. Οπότε πάει procordia.

Μακριά από εμάς, όπως και να χει.

zaf_4 σημαίνει ΖΑΦΕΙΡΑ!

Xiaomi Pocophone F1

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά κατέληξα στο LG G3 32GB. Μετά από έναν δύο μήνες χρήσης θα επιστρέψω για να πώ τις απόψεις μου σχετικά με τη συσκευή. Εκτός κι αν χρειαστώ νωρίτερα τα φώτα σας για οποιοδήποτε άλλο θέμα. Ευχαριστώ για τις συμβουλές και τις πληροφορίες σας.
Link to comment
Share on other sites

σου κάνει restart όσο είναι στην φόρτιση;

αν όχι η μπαταρία έχει χάσει την τάση της και θέλει αλλαγή.

 

Oχι απλα δεν κανει ρεσταρτ.αλλα οταν κανει και βαλω τον φορτιστη κανει τον χαρακτηριστικο ηχο και ανοιγει.

Link to comment
Share on other sites

Oχι απλα δεν κανει ρεσταρτ.αλλα οταν κανει και βαλω τον φορτιστη κανει τον χαρακτηριστικο ηχο και ανοιγει.

 

Όταν το έχεις στον φορτιστή και το δουλεύεις κάνει restart;;

Αν όχι,έχεις βραχυκυκλωμένη μπαταρία

Το είχα πάθει με το Χ8 στην αρχή μου έκανε reboot όταν άνοιγα τα δεδομένα(τραβούσε περισσότερο τάση) και μετά σε διάφορες διεργασίες..πήγα σε έναν τεχνικό να την ανακτήσει με έναν τρόπο που υπάρχει,εως να παραγγείλω από ιντερνέτ που είχα βρει φθηνή official, και μου είχε πει ότι είναι βραχυκυκλωμένη και δεν γινόταν τίποτα..

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά κατέληξα στο LG G3 32GB. Μετά από έναν δύο μήνες χρήσης θα επιστρέψω για να πώ τις απόψεις μου σχετικά με τη συσκευή. Εκτός κι αν χρειαστώ νωρίτερα τα φώτα σας για οποιοδήποτε άλλο θέμα. Ευχαριστώ για τις συμβουλές και τις πληροφορίες σας.

 

Να έχεις κατά νου το μέγεθος του εκεί μπορεί να κάνεις λάθος ως προς το κινητό αυτό πουθενά αλλού.

Πολλά τηλεφωνήματα και μεγάλο κινητό δεν πάνε μαζί όπως και να το κάνουμε.

Καλή αγορά.

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα κι απο μενα. Ξαναπηρα προχθες το κινητο, ειχα και παλαιοτερα. Γενικα ολα οκ. Το μονο που με παραξενευει ειναι εκει που εχω το κινητο σε αδρανεια τσακ ακουγεται η δονηση και αναβοσβηνει το λεντακι της ειδοποιησης. Κοιταζω τι μπορει να ναι αλλα δεν εχω καποια ειδοποιηση. Απο εφαρμογες εχω τις βασικες απλα εχω κατεβασει καποια παιχνιδια. Νοβα κτλ. Μηπως η εφαρμογη της lg για τρεξιμο, βαδισμα κτλ το κανει; γιατι σε σαμσυνγκ που ειχα αν ειχες αδρανεια για καποια ωρα σε ειδοποιουσαι αλλα το εμφανιζε στη μπαρα ειδοποιησεων. Τι μπορει να ναι;

Μου το εκανε κι εμενα σε κιτκατ αν θυμάμαι καλα. Σε λολιποπ εχει διορθωθεί.

Apple iPhone 3GS: SOLD, Apple iPhone 4: SOLD, Samsung Galaxy S3: SOLD, SONY Xperia Z1: SOLD, LG G2: SOLD, HUAWEI HONOR 6: SOLD, LG G3: SOLD, Xiaomi RedMi Note 3: IN USE
Link to comment
Share on other sites

Μου εμφανιστηκε ρωγμη κι εμενα στη σχισμη του μικροφωνου κατω.Ειμαι με χρυσο 32αρι παρτιδα 411.Δυστυχως δεν με καλυπτει πλεον η εγγυηση γιατι με τα πολλα φλασαρισματα καταφερα και αλλαξε το ιμει της συσκευης κ τωρα εχω άλλο στη συσκευη κ άλλο στην αποδειξη!Ερωτηση:Αν το αφησω ετσι θα μεγαλωσει η ρωγμη με την παροδο του χρονου?Ευχαριστω σε οποιον απαντησει αν ξερει...
Poco X3 nfc 6/128
Link to comment
Share on other sites

Μου εμφανιστηκε ρωγμη κι εμενα στη σχισμη του μικροφωνου κατω.Ειμαι με χρυσο 32αρι παρτιδα 411.Δυστυχως δεν με καλυπτει πλεον η εγγυηση γιατι με τα πολλα φλασαρισματα καταφερα και αλλαξε το ιμει της συσκευης κ τωρα εχω άλλο στη συσκευη κ άλλο στην αποδειξη!Ερωτηση:Αν το αφησω ετσι θα μεγαλωσει η ρωγμη με την παροδο του χρονου?Ευχαριστω σε οποιον απαντησει αν ξερει...

 

δοκιμασες να Flasharis παλιο backup με το παλιο σου imei? φανταζομαι θα το δεχτει. μπορεις να κανεις και restore efs απο recovery το emei σου

Edited by asdfaster
Link to comment
Share on other sites

Μου εμφανιστηκε ρωγμη κι εμενα στη σχισμη του μικροφωνου κατω.Ειμαι με χρυσο 32αρι παρτιδα 411.Δυστυχως δεν με καλυπτει πλεον η εγγυηση γιατι με τα πολλα φλασαρισματα καταφερα και αλλαξε το ιμει της συσκευης κ τωρα εχω άλλο στη συσκευη κ άλλο στην αποδειξη!Ερωτηση:Αν το αφησω ετσι θα μεγαλωσει η ρωγμη με την παροδο του χρονου?Ευχαριστω σε οποιον απαντησει αν ξερει...

Δυστυχώς μεγαλώνει... Δεν έχεις κάποιο nandroid με το παλιό imei ε;

Apple iPhone 3GS: SOLD, Apple iPhone 4: SOLD, Samsung Galaxy S3: SOLD, SONY Xperia Z1: SOLD, LG G2: SOLD, HUAWEI HONOR 6: SOLD, LG G3: SOLD, Xiaomi RedMi Note 3: IN USE
Link to comment
Share on other sites

δοκιμασες να Flasharis παλιο backup με το παλιο σου imei? φανταζομαι θα το δεχτει. μπορεις να κανεις και restore efs απο recovery το emei σου

 

Πως το κανω αυτο φιλε μου?Μεσω Lgpc suite?Προς το παρον ειμαι ρουτ με Lamhoang 2.1

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Δυστυχώς μεγαλώνει... Δεν έχεις κάποιο nandroid με το παλιό imei ε;

 

Οχι φιλε μου.Δυστυχως δεν κρατησα γιατι δεν το φανταστηκα οτι μπορει να αλλαζε το ιμει μου....:(

Poco X3 nfc 6/128
Link to comment
Share on other sites

Πως το κανω αυτο φιλε μου?Μεσω Lgpc suite?Προς το παρον ειμαι ρουτ με Lamhoang 2.1

 

μπες στο recovery, και κανε ενα restore ενα παλιο σου backup απο την rom που ειχες πριν την Lamhoang 2.1 για παραδειγμα, τοτε το emei σου ηταν οκ.

Link to comment
Share on other sites

Μια λύση θα ήταν να φλασαρες την original stock δλδ ένα kdz αρχειο

 

Ξερεις που μπορω να βρω kdz,φιλε μου?Και ετσι θα επανελθει το ιμει το αρχικο που ειχα??

Poco X3 nfc 6/128
Link to comment
Share on other sites

Πως το κανω αυτο φιλε μου?Μεσω Lgpc suite?Προς το παρον ειμαι ρουτ με Lamhoang 2.1

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Οχι φιλε μου.Δυστυχως δεν κρατησα γιατι δεν το φανταστηκα οτι μπορει να αλλαζε το ιμει μου....:(

 

περνα απο το original emei σου kdz της lollipop με flashtool τοτε.

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Ξερεις που μπορω να βρω kdz,φιλε μου?Και ετσι θα επανελθει το ιμει το αρχικο που ειχα??

 

http://csmg.lgmobile.com:9002/csmg/b2c/client/auth_model_check2.jsp?esn=XXXXXXXXXXXXXXXXX στα xxxxxxxxx σβηστα και βαλε to emei σου απο το κουτι κατεβασε το kdz και flshareto με flashtool.

Link to comment
Share on other sites

μπες στο recovery, και κανε ενα restore ενα παλιο σου backup απο την rom που ειχες πριν την Lamhoang 2.1 για παραδειγμα, τοτε το emei σου ηταν οκ.

 

Μπηκα recovery αλλά στο restore δεν εχει κατι για να φλασαρω....

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

περνα απο το original emei σου kdz της lollipop με flashtool τοτε.

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

http://csmg.lgmobile.com:9002/csmg/b2c/client/auth_model_check2.jsp?esn=XXXXXXXXXXXXXXXXX στα xxxxxxxxx σβηστα και βαλε to emei σου απο το κουτι κατεβασε το kdz και flshareto με flashtool.

 

Μου βγαζει το μυνημα This XML file does not appear to have any style information associated with it. The document tree is shown below.

Poco X3 nfc 6/128
Link to comment
Share on other sites

Και από εδώ http://devtester.ro/projects/lg-firmwares/country-selection.php

Αλλά δεν ξέρω στα σίγουρα αν στο επαναφέρει.δεν χάνεις τίποτα να το δοκιμασεις

Link to comment
Share on other sites

Μπηκα recovery αλλά στο restore δεν εχει κατι για να φλασαρω....

 

δεν εχεις παρει ποτε backup απο καποια παλια σου rom?? αν οχι κανε το παραπάνω με το με το kdz.

Link to comment
Share on other sites

Εγινε παιδια.Κατεβαζω kdz,φλασαρω με Lg pc suite και ενημερωνω.Σας υπερευχαριστω ολους παιδια,να ειστε καλα!
Poco X3 nfc 6/128
Link to comment
Share on other sites

Εγινε παιδια.Κατεβαζω kdz,φλασαρω με Lg pc suite και ενημερωνω.Σας υπερευχαριστω ολους παιδια,να ειστε καλα!

 

λογικα θα φτιαξει τωρα, αν και δεν μ εχει τυχει ποτε, πες μας οταν τελειωσει να δουμε αν ενιωσε.

Link to comment
Share on other sites

λογικα θα φτιαξει τωρα, αν και δεν μ εχει τυχει ποτε, πες μας οταν τελειωσει να δουμε αν ενιωσε.

 

Φυσικα και θα σας πω,κατι τελευταιο κ σορυ για τις ερωτησεις,στο Pc suite τι επιλεγω?Αντιμετωπιση σφαλματων αναβαθμισης ή κατι άλλο?Και το kdz που το βαζω?

Poco X3 nfc 6/128
Link to comment
Share on other sites

Φυσικα και θα σας πω,κατι τελευταιο κ σορυ για τις ερωτησεις,στο Pc suite τι επιλεγω?Αντιμετωπιση σφαλματων αναβαθμισης ή κατι άλλο?Και το kdz που το βαζω?

 

για pc suite τιποτα. http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2785089 εδω ειναι η οδηγιες πως το περνας το kdz.

 

δες και εδω αμα σε μπερδεύει το παραπανω. http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=406940 μην κρατησεις αρχεια μεσα τα παντα να σβησει.

Edited by asdfaster
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...